استوری

 

 

 

 

استوری

 

 

 

 

 

 

استوری یکی از آپدیت های سایت اصلی اینستاگرام که سال قبل آن را عملی کرد، بخش استوری یا همان داستان ها که الهام گرفته از رقیب خود یعنی اسنپ چت بود و محبوبیت خیلی چشمگیری نیز در میان کاربران خود پیدا کرد، دلیل محبوبت بالای استوری را میتوان در آسان بودن بازنشر مطالب در این بخش و به نمایش گذاشتن تجربیات روزانه دانست. اما در این بین بسیاری از کاربران اینستاگرام درک مناسبی از این بخش ندارند و یا لااقل با قابلیت های جدید این بخش آشنایی کاملی ندارند که ما در این مطلب میخواهیم صفر تا صد بخش استوری را به شما عزیزان آموزش و گوشزد کنیم.

 

 

 

 

 

 

استوری اینستاگرام چیست؟

 

استوری اینستاگرام داستان کوتاهی در بخش پروفایل شماست که حداکثر 24 ساعت پس از منتشر شدن آن خود به خود پاک میشود و همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم موضوع این بخش میتواند اتفاقات روزمره شما را در برگیرد و یا میتواند داستان های تبلیغاتی را نیز شامل شود.

اما این بخش امکانات بسیاری دارد که شما میتوانید با استفاده از آن ها عکس ها و ویدیو های خود را با افکت های دلخواه و شکلک های متناسب ویرایش کنید و آن را منتشر کرده و بعد از انتشار تعداد بازدیدکننده های آن داستان تان را مشاهده کنید، مینوانید به استوری خود هشتگ اضافه کنید و یا نظرسنجی بگذارید و حتی یک لینک خارجی به آن بدهید و ویژگی های زیادی که یکی یکی آن ها را توضیح خواهیم داد.

 

 

 

 

 

 

استوری

 

 

 

 

 

 

 

 

در این بخش امکانات زیادی قرار داده شده که تنها باید کمی خلاقیت به کار ببرید.

 

 

 

 

 

مشاهده استوری های دیگران:

 

برای مشاهده کردن استوری دوستان تان و یا هر کاربر اینستاگرامی دیگر شما میتوانید وارد برنامه اینستاگرام شده و از بخش خانه و یا اکسپلور خود اقدام به مشاهده استوری های دیگران کنید البته در آپدیت جدید اینستاگرام نیز این امکان برای وب سایت خود برای کاربرانی که میخواهند از طریق مرورگر وارد اکانت اینستاگرامی خود شوند نیز فراهم شد.

 

همانطور که گفتیم برای مشاهده استوری دیگران از دو راه میتوانید عمل کنید بخش خانه و یا اکسپلور بعد از ورود به یکی از این بخش ها به فیلد بالایی صفحه خود دقت کنید با مشاهده این قسمت صفحه خود عکس پروفایل فالوینگ هایتان در بخش خانه و عکس پروفایل دیگر کاربران اینستاگرام را که با حاشیه رنگی میباشد خواهید دید. همانند تصویر زیر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتشار یک استوری در پیچ مان :

 

حال به مهم ترین بخش این پست مان رسیدیم چگونه در پیچ خود استوری بگذاریم، قبل از همه باید شما به بخش استوری خود بروید برای رفتن به این بخش چندین راه وجود دارد آسان تری راه لمس کردن عکس پروفایل خود در بخش پروفایل پیچ تان میباشد، با لمس کردن عکس پروفایلتان که در گوشه ی خود نیز آیکون + را دارد مستقیم وارد بخش استوری خود میشوید دومین راه مراجعه به بخش خانه پیچ تان میباشد در این بخش شما زا دو طریق میتوانید وارد بخش استوری شوید اول این که میتوانید صفحه را به سمت راست بکشید و یا در قسمت بالای این صفحه در قسم چپ آیکون دوربین را لمس کنید

 

 

 

 

 

 

خب حال شما وارد بخش استوری خود شده اید در این بخش شما میتوانید عکس و یا ویدیو هایی که از قبل در حافظه گوشی تان ذخیره شده رامنتشر کنید برای این کار کافی ایست تنها صفحه را به بالا هدایت کنید تا لیست موجود برایتان باز شود و یا پنچره کوچک در سمت چپ را لمس کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از انتخاب یکی از عکس و یا ویدیو هایتان میتوانید افک های مورد نظر خود را بدهید یا میتوانید یک متن به دلخواه اضافه کنید یا از شکلک ها استفاده کنید و از ویژگی هایی چن هشتگ نظرسنجی گیف و اضافهخ کردن منطقه جغرافیایی نیز در استوری خود بکار بگیرید
حال میتوانید استوری خود را منتشر کنید برای انتشار کافیست در قسمت پایین your story را لمس کنید.بعد از انتشار تا 24 ساعت دیگر استوری شما برای فالور هایتان قابل مشاهده خواهد بود

 

 

 

 

 

 

خب تا اینجا ما عکس یا ویدیو از قبل آماده شده را ویرایش و تغییرات لازمه را دادیم و سپس منتشر کردیم اما اگر بخواهیم به صورت مستقیم از خود و یا محیط خود عکس و یا ویدیو ضبط کنیم چه باید کرد؟

 

 

 

 

هنگام وارد شدن به بخش استوری قبل از همه چیز با صفحه ای این چنینی روبرو میشویم که در قسمت پایینی آن چند گزینه با نام های متفاوت را مشاهده میکنیم که به شرح زیر میباشد.

 

 

 

 

 

normal : حالت معمولی همان حالتی ایست که به صورت معمول با گوشی خود به صورت مستقل در حال عکس گرفتن و یا ضبط فیلم هستیم میباشد که برای عکس گرفتن در حالت معمولی کافیست دایره سفید رنگ را انتخاب کنیم و برای ضبط فیلم نیز کافی ایست دایره سفید رنگ را نکهه داریم تا حداکثر 15 ثانیه از خود و یا محیط مورد نظر خود فیلم بگیریم.

 

 

boomrang :  این حالت در بخش استوری اینستاگرام بسیار محبب و پرطرفدار میباشد این قسمت در واقعه حالتی گیف مانندی میباشد که بیشتر از اتفاقات سرگرم کننده روزمره شما را شامل میشود.

 

 

hands free : این حالت نیز مشابه حالت نرمال میباشد اما در این قسمت دیگر نیازی برای نگه داشتن صفحه ندارید تا ویدی مورد نظرتان ضبط شود فقط کفیست یکبار دکمه دوربین را فشار دهید و حتی با نگهه داشتن چند لحظه ای دکمه دوربین این قسمت شمارش معکوس سه ثانیه ای برای مشا تنظیم میکند.

 

 

 

rewing : همانند حالت normal بوده اما تفاوتی که دارد در این است که فیلم ضبط شده را از آخر به اول نمایش داده میشود.

 

 

live : قابلیت پخش زنده بعد ها به قسمت استوری اضافه شد و طرفداران بسیاری نیز دارد:

 

 

type : حالتی با طرح های مختلف برای حاضر کردن متن های متفاوت

 

 

 

 

در مورد قالبیت های live و type بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

 

 

 

 

چگونه پخش زنده بگذاریم؟

 

همانگونه که از اسم این قابلیت نیز مشخص هست شما با استفاده از این یژگی میتوانید از زمان حال خود برای کاربران تان ویدیو پخش کنید و این بخش از استوری چند ویژگی اضافه هم دارد که باعث شده تا بین کاربران بسیار محبوب شود. برای شروع یک لایو کافیست وارد بخش استوری شده و در فیلد پایین به قسمت Start Live Video رفته و دکمه آن را زده تا کاربران و حتی جهانیان لایو شما را مشاهده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

قابلیت جدید type :

این قابلیت ک جدیدا در بخش استوری اضافه شده است برای آماده کردن عکس هایی با متن های دلخواه و با فونت های متفاوت تدارک دیده شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

به صورت کلی استوری اینستاگرام از بدو فعال شدن محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده و ما نیز همواره در مورد این قابلیت ست های زیادی گذاشته ایم ویژگی های جالبی که بخش استوری همواره داشته و آپدیت هایی پی در پی که خود اینستاگرام در این بخش داده همه از اهمیت دار بودن این بخش صدق میکند پس شما هم اگز بیزینس مجازی داخل اینستاگرام ایجاد کرده اید اصلا از این ویژگی بسیار مهم غافل نشوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نادر عبدی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت