امنیت تلگرام

abdi
تاریخ انتشار : 2018-03-10
نویسنده : abdi
امنیت تلگرام

برای هر پیام رسانی  امنیت و حفظ حریم خصوصی برای کاربران آن اپیکلیشین بسیار مهم بوده و پیام رسان تلگرام نیز از این قائله مستثنا نمیباشد مخصوصا برای ما ایرانی ها که این پیام رسان بسیار محبوب بوده و روزانه هزاران پیام و محتوا صوتی، ویدیویی و فایلی بین میلیون ها کاربر رد و بدل میشود.

خود تلگرام هم از اوایل تاسیس خود به این اصل توجه ویژه ای داشته و با هر آپدیت جدید خود نیز راه کار هایی را برای بالا بردن امنیت اکانت تلگرامی کاربرانش داده است.

اگر شما هم به هر دلیلی نگران امنیت اکانت خود در تلگرام هستید پس با ما همراه شوید تا ویژگی های این بخش را برای شما بازگو کنیم.

جلسات فعال (Active Sessions)

قدم اول بررسی برنامه های فعال بر روی اکانتتان خواهد بود از طریق بخش Active Sessions شما میتوانید تمامی دستگاه های متصل به اکانت تلگرامی مورد نظر خود با خبر شده و در صورت لزوم اتصال آن موارد را به صورت دلخواه حذف کنید.

برای بررسی این بخش میتوانید با وارد شدن به بخش تنظیمات و بعد انتخاب بخش Privacy and Security سپس با انتخاب گزینه Active Sessions وارد چنین صفجه ای بشوید.

امنیت تلگرام
امنیت تلگرام
امنیت تلگرام

تلگرام در این بخش تمامی دستگاه هایی که به اکانت شما متصل هستند را نشان میدهد و به همین صورت که در مطالب قبل توضیح دادیم شما در صورت مشاهده دستگاه ناشناس و یا مشکوک اقدام به قطع آن دستگاه (با کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه OK) از اکانت خود کنید.

تأیید دو مرحله ای (Two-Step Verification)

برای ورود به هر اکانت تلگرامی نیاز به کد چهار رقمی تلگرام که از طریق پیامک به سیم کارت مربوطه فرستاده میشود نیاز است حال در نظر داشته باشید که کسی و یا افرادی به سیم کارت شما دسترسی و یا حتی به گوشی شما چه محسوس و چه نامحسوس(هک شدن گوشی) دسترسی دارند، پس به راحتی میتوانند از طریق پیامک کد چهار رقمی را دریافت کرده و وارد اکانت تلگرامی شما شوند پس راهکار چیست؟

اینجاست که تایید دو مرحله ای نقش خود را نشان میدهد در بالا بردن امنیت تلگرام ، بدین صورت که شما با فعال کردن این بخش حتی در صورت دریافت کد چهار رقمی و وارد کردن این کد برای ورود به اکانت تلگرامی با دومین چالش تلگرام روبرو خواهید شد و تلگرام از شما رمز دوم را خواهد خواست پسووردی که تنها صاحب اصلی آن اکانت از آن با خبر است.

این قابلیت در اکثر تمامی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام فعال میباشد، که در پست های قبلی آموزش فعال کردن رمز دوم اینستاگرام را توضیح داده ایم.

اما حال برگردیم به آموزش فعال کردن رمز دوم تلگرام:

تلگرام خود را باز کنید و از منوی گزینه ها وارد بخش Settings و از آنجا گزینه Privacy and Security انتخاب کنید.

بعد گزینه Two-Step Verification را لمس کنید حال شما وارد بخش تایید دو مرحله ای اکانتتان شده اید و با چنین صفحه ای روبرو خواهید شد.

امنیت تلگرام

تنها گزینه موجود یعنی Set Additional Password انتخاب کرده تا تلگرام از شما یک رمز دلخواه بخواهد بعد از وارد کردن رمز مورد نظر و تکرار آن در مرحله بعدی تلگرام از شما متنی برای راهنمایی شما در هنگام وارد کردن رمز دوم در آینده برای ورود به اکانتتان در صورت فراموشی رمز نمایش داده شود را میخواهد.

امنیت تلگرام

بعد از این مرحله تلگرام از شما آدرس ایمیلی میخواهد تا در صورت فراموشی برای بازیابی رمز دوم خود اقدام کنید. اگر شما گزینه SKIP را بزنید یعنی بیخیال این مرحله میشوید و در صورت فراموشی رمز دوم راهی برای برگرداندن اکانتتان نخواهید داشت اما در صورت وارد کردن ایمیل خود، تلگرام برای آن ایمیل لینکی ارسال میکند که می بایست وارد ایمیل تان شوید و آن لینک را لمس کرده تا رمز دوم شما فعال شود.

امنیت تلگرام

پس از این خود شما و یا هر شخص دیگری با هر دستگاهی که بخواهد وارد اکانت شما شود باید از این مرحله نیز بگذرد. و چون این مرحله باید توسط شما تایید شود نقش زیادی در بالا بردن امنیت تلگرام دارد.

قفل برنامه تلگرام داخل دستگاه (Passcode Lock)

ابتدایی ترین اقدام برای بالا بردن امنیت تلگرام قفل کردن خود برنامه داخل دستگاه مورد استفاده مان میباشد، برای این کار کافیست وارد بخش تنظیمات شده و از بخش Privacy and Security  گزینه Passcode Lock انتخاب کرده تا برنامه از شما رمز چهار رقمی بخواهد بعد از فعالسازی این بخش با هر بار خروج از برنامه برای وارد شدن نیاز به وارد کردن رمز عبور خواهید داشت.

فیلم آموزشی مطالب فوق

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب