مقایسه اینستاگرام و اسنپ چت

دسته بندی : اینستاگرام
تاریخ انتشار : 2017-09-27
نویسنده : نادر عبدی
مقایسه اینستاگرام و اسنپ چت

این روزها با چک کردن حساب کاربری دیگران در شبکه های اجتماعی در خواهید یافت که محتوای منتشر شده بر روی این برنامه ها به صورت ویدیو و کلیپ کوتاه شکل گرفته است. طبق گزارش، بسیاری از کارشناسان و متخصصین بر این باورند که محتوا و مفهوم ضبط شده در ویدیو کلیپ بسیار واضح تر از هر نوع دیگری از جمله تصاویر و مفاهیم به اشتراک گذاشته شده توسط مخاطب درک می شود.

بسیاری از کاربران در شبکه اجتماعی نیز بر این باورند که با پخش ویدیو ها می توانند بسیار ساده تر منظور خود را به مخاطب برسانند تا هر گونه نوشته یا تصویر. در میان نرم افزار های اشتراک گذاری شده، دو نرم افزار که بیشترین تاثیر را در نوع جدیدی از کلیپ های اشتراک گذاری شده دارند را میتوان اینستاگرام و اسنپ چت دانست. چرا با وجود نرم افزار هایی مانند یوتیوب و یا فیسبوک این دو نرم یعنی اینستاگرام و اسنپ چت به عنوان پیشگامان تحول در زمینه  اشتراک گذاری شناخته شده اند؟

البته اشتراک گذاری در اینستاگرام دلایل زیادی دارد و این مسئله زمانی برجسته تر میشود کاربران این برنامه به چالش کشیده شوند و یا از یک ویدیو و یا تصویری بسیار خوششان امده باشد و بخواهند آن پست یا استوری زرا دیپ جخودشان به اشتراک عموم بگذارند.

مزیت های اینستاگرام و اسنپ چت :

کارشناسان دلایل زیادی برای این انتخاب ذکر کرده اند که ما برخی از این موارد را بازگو میکنیم:

۱_ جمعیت شناسی : نرم افزار اینستاگرام و اسنپ چت با در نظر گرفتن میانگین سنی مخاطبان خود ویژگی های جذاب تری را برای این دسته از کاربران قرار داده اند . این دو نرم افزار بیشترین مخاطب قشر نوجوان و جوان را در میان گروه های سنی به خود جذب کرده که باعث می شود شاخص های مناسب این قشر برای جذب مخاطب بیشتر به این دو نرم افزار اضافه شود.

۲_ به روز کردن : این دو نرم افزار در فاصله زمانی های بسیار کوتاه اقدام به شرح نسخه های جدید از نرم افزار خود می کنند. و ایده های جذابی برای کاربرانش در نظر میگرند برای مثال آپدیت جدید در اسنپ چت و اینستاگرام و اضافه شدن قسمت استوری چه جذابیت ها و چالش هایی را برای کاربرانشان فراهم کردند.

۳_ مبارزه یا شکست : شبکه اجتماعی میدان رقابتی برای طراحان و تولید کنندگان نرم افزار ها به حساب می آید. به دست آوردن جایگاه و حفظ آن در میان کاربران به معنای پیروزی تمام  تلقی می شود.

۴_ رتبه دادن به سیستم عامل گوشی های هوشمند : یکی از دلایل قدرتمند شدن و محبوبیت این دو نرم افزار را می توان شروع به کار و پشتیبانی هر دو از سیستم عامل تلفن های همراه دانست.

مقایسه اینستاگرام و اسنپ چت :

برای مقایسه اینستاگرام و اسنپ چت میتوان مثال های زیادی را تحلیل کرد اما مهم ترین این ها رو میتوان به مزیت های اینستاگرام در نحوه سهولت استفاده و کاربری آسان آن نام برد. شما در اینستاگرام کار سختی ندارید وارد اکانت خود شده و از قابلیت های آن به سادگی میتوانید استفاده کنید اگر میخواهید پست بگذارید از منوی پایین وارد قسمت پست گذاری در اینستاگرام خود شوید و یا اگر میخواهیم پست های منتشر شده از طرف فالووینگ هاتان را مشاهده کنید و ارد صفحه هوم خود شوید و قسمت های دیگر و قابلیت های دیگری که به راحتی میتوانی از انها استفاده کنید.

اما در مورد اسنپ چت میتوان به امکانات گسترده آن برای انتشار ویدیو و عکس اشاره کرد از جمله این قابلیت ها میتوان به فیلتر های موجود برای ست کردن انها بر روی فیلم و تصاویر گرفته شده از طرف شما نام برد البته اینستاگرام نیز در این روز ها آپدیت های زیادی را برای فیلتر های خود ارائه داده که بیشتر ان در قسمت استوری خود میباشد.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب