تماس صوتی و ویدیویی در اینستاگرام افزوده شد

نادر عبدی
تاریخ انتشار : 2018-03-09
نویسنده : نادر عبدی
تماس صوتی و ویدیویی در اینستاگرام

در اوایل سال جدید میلادی خبری مبنی بر این که یکی از آپدیت های امسال اینستاگرام مربوط به فراهم کردن امکان تماس صوتی و ویدیویی برای کاربرانش خواهد بود که به تازگی باز خبری در این باره که به زودی اینستاگرام مجهز به این ویژگی بسیار فوق العاده خواهد شد.

البته پیشتر نیز خبر هایی که از برنامه نویسان و توسعه دهندگان اینستاگرام به گوش میرسید این بود که در آخرین کد های منتشر شده از اینیستاگرام، برای برنامه نویسان کد هایی مربوط به تماس صوتی و ویدیویی به چشم میخورد. در آخرین نسخه اینستاگرام نیز عکس هایی چون ((call.png)) ، ((action_call.png)) دیده شده که نشان از تایید این توضیحات میبود.

و در آخر بعد از صبوری و منتظر ماندن این ویژگی و امکان بسیار کاربرد رسید که البته به نظر من در اینستاگرام این ویژگی آنچنان که در دیگر برنامه های شبکه اجتماعی استقبال میشود نخواهد شد! اما باز هم در جای خود یک امکان بسیار فوق العاده میباشد که هر کاربری را میتواند به استفاده از خود ترغیب کند.

ما در مقاله های جداگانه ای نحوه تماس تصویری اینستاگرام و ارسال وویس در اینستاگرام را برای شما توضیح دادیم که با مطالعه این موارد میتوانید با نحوه استفاده از این ویژگی ها و قابلیت های متنوع مطلع شده و مورد استفاده قرار دهید. اما ما در ادامه همین مقاله میخواهیم اشاره ی کوچکی در مورد اضافه شدن تماس صوتی و ویدویی در اینستاگرام را برای شما توضیح دهیم.

نحوه استفاده از تماس صوتی و ویدویی در اینستاگرام :

برای استفاده از این ویژگی باید اینستاگرام خودتان را به آخرین آپدیت موجود بروزسانی کرده و سپس به قسمت دایرکت پیج تان رجوع کنید. که در این بخش ملاحضه خواهید کرد آیکون جدیدی در بالا گوشه صفحه تان وجود دارد که به شکل دوربین فیلمبرداری میباشد با لمس این آیکون شما میتوانید یک تماس ویدیویی را با هر پیج دیگر که خودتان انتخاب کنید شروع کرده باشید البته باید منتظر تایید کردن پیج هدف برای شروع تماس ویدیویی در اینستاگرام خود باشید.

در مورد امکان جدید دیگر اینستاگرام در قسمت دایرکت میتوان به امکان ارسال صدا اشاره کرد که برای استفاده از این امکان نیز میتوانید وارد قسمت یکی از چت های خود در قسمت دایرکت شده و سپس از قسمت پایین، آیکون میکروفون مانندی که وجود دارد را میتوانید مشاهده کنید که با لمس و نگهه داشتن آن قادر هستید صدای خود و محیط خودتان را ضبط و سپس آن را با رها کردن این آیکون به مخاطب خود ارسال کنید.

جمع بندی

در این روز ها رقابت بین پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی بسیار افزایش یافته مدیران هر کدام از این اپلیکیشن ها در صدد آپدیت های خلاقانه و جالب با جذابیت بالا و پر کاربرد برای کاربرانشان هستند تا طرفداران خود را افزایش دهند.

با این توضیحات و آپدیت هایی که اینستاگرام در بخش دایرکت انجام داده به نظر میرسد که مدیران این برنامه پرطرفدار در تلاش برای تبدیل این قسمت به پیام رسانی قدرتمند تر در تلاشند و این خبر های خوشی را برای کاربران این برنامه تداعی میکند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

گاید اینستاگرام چیست؟ گاید اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ چطوری از قابلیت راهنمای اینستاگرام استفاده کنیم؟ چرا گاید اینستا برای من فعال نشده؟!اینستاگرام در سال 2020 قابلیت گاید اینستاگرام را برای کاربران خود ایجاد کرد. این قابلیت در ابتدای کار محدود به استفاده کاربران...

ادامه مطلب

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب