بیوگرافی مارک زاکربرگ

بیوگرافی مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ در سال 2015 اولین کار آفرین کمتر از چهل سال و 16 امین میلیاردر در دنیا معرفی شد. او برنامه نویس و موسس وبگاه فضای مجازی آنلاین فیسبوک بود. حال در مطالب زیر به بخشی از زندگینامه و نصیحت های شنیدنی وی میپردازیم.

زندگینامه :

در شهر وایت پلینز نیویورک در تاریخ ۱۴ می ۱۹۸۴ متولد شد وی از کودکی با کامپیوتر آشنایی کاملی پیدا کرد که خیلی زود  به یک نابغه جهانی تبدیل شد.

مارک ابتدا به کمک پدرش برنامه نویسی را بر روی بیسیک آتاری شروع کرد سپس پدرش مجبور شد متخصص برنامه نویسی به نام دیوید نیومن را استخدام کند تا برنامه نویسی جامع و کاملی را به مارک آموزش دهد.

مارک در سن ۱۲ سالگی یک نرم افزار خانگی به نام زاکنت را طراحی کرد که تمام کامپیوتر های خانه و مطب پدرش را به هم متصل می کرد.

دوران دبیرستان وی در آکادمی فیلیپس اکستر در رشته علوم ادبیات که در این رشته نتایج باور نکردنی را کسب کرد وی علاقه زیادی به شعر و ادبیات داشت.

بعد از اتمام دوره دبیرستان وارد دانشگاه هارواد شد بعد از سپری کردن دو سال در دانشگاه به برنامه نویس مشهوری تبدیل شد.

در دانشگاه ابتدا برنامه ای به نام  Course Match  که با استفاده از آن دانشجویان می توانستند انتخاب واحد خود را با توجه به انتخاب های کاربران دیگر تصمیم گیری کنند و گروه های مطالعاتی تشکیل دهند.

بعد از نوشتن برنامه های متعدد نوبت به فیسبوک رسید که باعث شد مارک دانشگاه را ترک کند و تمام وقت خود را بر روی سایت بگذارد.

بعد از ساختن فیسبوک یکی از مشهور ترین نابغه جهان شد و بعد از آن به تدریس در دانشگاه ها پرداخت.

زندگی شخصی مارک زاکربرگ :

مارک درست یک روز بعد از این که سهام فیسبوک به بازار بورس عرضه شد با پریسیلا چان ازدواج کرد و با یک مراسم عروسی ساده در پالو آلتو با صد نفر مهمان حضور یافته و جشن عروسی شان را گرفتند.

در سال 2015 مارک و همسرش صاحب یک بچه به نام ماکسیما شدند و بعد از چند روز مارک و همسرش در یک وصیت نامه اعلام کردند که 99 درصد سهام فیسبوک خودشان را به خیریه اهدا خواهند کرد.

نصیحت های مارک زاکربرگ :

1_ بزرگترین ریسک ! ریسک نکردن است.

مارک زاکربرگ

2_ هیچ چیزی را در اوایل نمی دانستم کاش برنامه نویسی را الان شروع می کردم.

3_ سوال اساسی اینجاست که مردم می خواهند چه چیزی در باره خودشان بگویند نه این که ما چه چیزی میخواهیم از آن ها بدانیم؟

نصحیت های مارک زاکربرگ

4_ سریع باشید تا وقتی منظم هستید رقبا در بازار پیشروی به شما اجازه پیشرفت نمی دهند.

5_ جای هکرها در زندان نیست بلکه در یک شرکت کامپیوتری بزرگ است.

6_ خواسته من این نیست که فیسبوک یک شرکت آمریکایی باشه که ارزش های آمریکایی رو گسترش بده. هدف من این میباشد که با فیسبوک بتوانید بفهمید که مردم چطور فکر میکنند

مارک زاکربرگ

فعالیت های وی در شبکه اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام باعث شد که هم نابغه جهانی شود و هم یک میلیونر واقعی در جهان شناخته شود.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments