مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ برنامه نویس و موسس وبگاه فضای مجازی آنلاین فیسبوک بود. حال در مطالب زیر به بخشی از زندگینامه و نصیحت های شنیدنی وی می پرزدازیم.

زندگینامه:

در شهر وایت پلینز نیویورک در تاریخ ۱۴ می ۱۹۸۴ متولد شد وی از کودکی با کامپیوتر آشنایی کاملی پیدا کرد که خیلی زود  به یک نابغه جهانی تبدیل شد.

مارک ابتدا به کمک پدرش برنامه نویسی را بر روی بیسیک آتاری شروع کرد سپس پدرش مجبور شد متخصص برنامه نویسی به نام دیوید نیومن را استخدام کند تا برنامه نویسی جامع و مانع را به مارک آموزش دهد.

مارک در سن ۱۲ سالگی یک نرم افزار خانگی به نام زاکنت را طراحی کرد که تمام کامپیوتر های خانه و مطب پدرش را به هم متصل می کرد.

دوران دبیرستان وی در آکادمی فیلیپس اکستر در رشته علوم ادبیات که در این رشته نتایج باور نکردنی را کسب کرد وی علاقه زیادی به شعر و ادبیات داشت.

بعد از اتمام دوره دبیرستان وارد دانشگاه هارواد شد بعد از سپری کردن دو سال در دانشگاه به برنامه نویس مشهوری تبدیل شد.

در دانشگاه ابتدا برنامه ای به نام  Course Match  که با استفاده از آن دانشجویان می توانستند انتخاب واحد خود را با توجه به انتخاب های کاربران دیگر تصمیم گیری کنند و گروه های مطالعاتی تشکیل دهند.

بعد از نوشتن برنامه های متعدد نوبت به فیسبوک رسید که باعث شد مارک دانشگاه را ترک کند و تمام وقت خود را بر روی سایت بگذارد.

بعد از ساختن فیسبوک یکی از مشهور ترین نابغه جهان شد و بعد از آن به تدریس در دانشگاه ها پرداخت.

نصیحت های مارک زاکربرگ :

1_ سریع باشید تا وقتی منظم هستید رقبا در بازار پیشروی به شما اجازه پیشرفت نمی دهند.

2_ هیچ چیزی را در اوایل نمی دانستم کاش برنامه نویسی را الان شروع می کردم.

3_ سوال اساسی اینجاست که مردم می خواهند چه چیزی در باره خودشان بگویند در واقع ما از آنها هیچ چیزی نپرسیدیم.

4_ بزرگترین ریسک ! ریسک نکردن است.

5_ جای هکرها در زندان نیست بلکه در یک شرکت کامپیوتری بزرگ است.

فعالیت های وی در شبکه اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام باعث شد که هم نابغه جهانی شود و هم یک میلیونر واقعی در جهان شناخته شود.

, ,

نوشتن یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *