چهار ویژگی استوری ها در اینستاگرام

چهار ویژگی استوری ها در اینستاگرام

اینستاگرام طی آپدیت های خود قسمت تازه ای با الهام گیری از رقیب سنتی خود یعنی اسنپ چت اقدام به اضافه کردن قسمت استوری خود کرد که کاربران اینستاگرام با ساتفاده از این قابلیت میتوانند اقدام به ارساسل ویدیو و عکس های خود به مدت 24 ساعت از فعالیت ها و اتفاق های روزانه خود انتشار به عمل آورند. از این رو امروز قصد داریم در مورد قسمت ها و قابلیت هایی از استوری اینستاگرام برای شما عزیزان بازگو کنیم تا با استفاده از این ویزگی ها و با به خرج دادن خلاقیت خود اقدام به انتشار ویدیو ها و عکس های خود کرده باشید.

چهار ویژگی استوری ها در اینستاگرام :

استوری ها ویژگی های جالبی دارند که میخواهیم در این بخش به چهار مورد آن اشاره کنیم:

۱) ساخت یک صفحه خالی برای نوشتن متن

گاهی اوقات برای پست کردن یک استوری نیاز به یک عکس بدون متن و یا تمام رنگ مثلا صفحه ای کاملا سیاه نیاز داریم. برای این کار ابتدا یک عکس در بخش استوری گرفته بعد آیکون مداد در بالای صفحه را انتخاب، با فشردن این آیکون تعدادی رنگ در اختیارتان قرار میگرد.

حال رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده  و بعد از آن انگشتتان را به مدت سه ثانیه روی صفحه نگه دارید، با انجام این کار یک تصویر خام رنگی به جای تصویر  قبلی که عکس گرفته بودید به دست می آید حال می توانید به راحتی متن دلخواه خود را روی این عکس خام رنگی بنوسید.

۲) بر روی عکس یا ویدیو خود آهنگ بگذارید

برای گذاشتن آهنگ روی عکس در استوری یا ویدیو نرم افزار های زیادی وجود داردکه می توان از آن ها بهره برد اما برای اضافه کردن موزیک به یک استوری ساده نیاز نیست از آپ های پیچیده استفاده کرد. به هر حال در بخش تنظیمات استوری یک امکان ساده برای کاربران اینستاگرام قرار گرفته که می توان به واسطه آن به راحتی موزیک را بر روی عکس دلخواهتان اضافه کنید.

ابتدا موزیک مورد نظر را پخش کرده و در همین حین ضبط ویدیو را آغاز کنید.در این روش اینستاگرام صدای در حال پخش را به وسیله میکروفون دریافت کرده و روی ویدیو قرار می دهد که این روش ساده یک اشکال بزرگ نیز دارد،از آنجایی که صدای ضبط شده از طریق میکروفون گوشی انجام می گیرد،ممکن است صدای محیط نیز هنگام ضبط ویدیو نیز گرفته شود.

۳) گذاشتن پست از گالری گوشی

استوری ها در اینستاگرام ۲۴ ساعته هستند از همین رو اگر بخواهیم عکس یا ویدیویی را از گالری برای انتشار در استوری اینستاگرام مورد استفاده قرار دهیم. فقط میتوانیم از عکس هایی استفاده کنیم که ۲۴ ساعت از ذخیره آن ها در گالری میگذرد. از همین رو اگر بخواهیم تصویری را که چند روز قبل در گوشی مان ذخیره شده را استفاده نماییم با مشکل رو به رو خواهیم شد اما دو راهکار ساده برای حل این مشکل وجود دارد.

خیلی راحت می توان به محل ذخیره عکس مورد نظر رفته و از آن یک کپی گرفته و در پوشه دیگری در گالری گوشی مان ذخیره کنیم، با مراجعه دوباره به بخش استوری خواهید دید.که عکس مورد نظر آماده انتشار در بخش استوری هست،اما یک راهکار دیگری نیز وجود دارد(اسکرین شات) گرفتن با اسکرین گرفتن از عکس مورد نظر نیز این مشکل حل خواهد شد.

اسکرین شات یک مشکل دیگر در بخش ایستوری را نیز برطرف می کند بدین صورت که اگر عکسی که میخواهید آن را در ایستوری صفحه تان منتشر کنید.اندازه ای باشد که بخش استوری آن را پشتیبانی نکند  با اسکرین گرفتن از آن می توانید به راحتی نیز این مشکل را برطرف کنید.

۴) استوری را ذخیره کنید 

بعضی اوقات استوری را آماده کرده ایم اما نمی خواهیم در همان لحظه آن را پست کنیم،اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا استوری اینستاگرام خود را ذخیره کنیم. پس از آماده کردن عکس یا ویدیو خود کافیست کلید <save> را فشار دهید،با فشردن این آیکون عکس مورد نظر در حافظه گوشیتان ذخیره می شود و در آینده می توانید آن را انتشار دهید.

,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از