تبلیغ محصول در اینستاگرام

10 گام تبلیغ محصول در اینستاگرام 2020

نادر عبدی
2020-09-20

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

تبلیغ محصول در اینستاگرام خیلی مهم است، در ادامه به آن میپردازیم. محصولات خوبی دارم، سایت با سئو بالایی دارم، تبلیغات انبوهی در سایت های بزرگ و در فضای مجازی از جمله اینستاگرام انجام میدهم، اما فروش مطلوبی ندارم. این ها میتواند سخن اکثر ادمین سایت های فروشگاهی و یا حتی ادمین های فضای مجازی از جمله اینستاگرامی باشد، که قصد فروش محصولات خودشان در اینترنت را دارند اما چندان موفق نیستند. ما در این مقاله قصد داریم راه های افزایش فروش و بالا بردن بهره وری تبلیغ را برایتان بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

به فروش رساندن محصولی به خصوص در اینترنت به یک پروسه زمان بر نیاز دارد. باید در ابتدا یک سایت طراحی کنید و سپس سئو (اعتبار) سایت خود را بالا ببرید (با راهکار های موجود) سپس بازدید سایت خود را به حداکثر برسانید و با انجام این کارها حتما فروش تان بالا خواهد رفت، اما بحث اصلی در این است که شما توانایی تبدیل کردن چه مقدار از بازدید کنندگان به مشتری را دارید. تبدیل کردن بازدید کننده به مشتری در قدرت بیان شما نهفته می باشد. شما چه سایت داشته باشید و یا یک پیچ در اینستاگرام نوع کیفیت و قدرت پست های شما است که محصول شما را برای مشتری تعریف می کند و حتی آن مشتری که به شما تلفن میکند تا اطلاعات بیشتری کسب کند نیز از این قاعده مستثنا نیست.

1- در ابتدای فروش حتما برنامه ریزی کنید

یکی از نکاتی که صاحبان کسب و کار از آن غفلت می کنند، برنامه ریزی است. در ابتدای فروش اینترنتی محصولات خود حتما برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی حباب های کسب و کار را از بین می برد و همواره نگاه روشنی از میزان سوددهی و ضرر را به شما می دهد. به عنوان مثال فرض کنید که از امروز می خواهید محصولات خود را در فضای اینترنتی به فروش برسانید. ابتدا برنامه ریزی کنید که در یک ماه فروش چه تعداد محصول از طریق فضای مجازی نشان دهنده ی سود شما خواهد بود. در یک ماه چقدر بر روی فروش سرمایه گذاری کرده اید. در پایان ماه خواهید دید که آیا سود کرده اید و یا ضرر.

نکته: در بالا نیز اشاره کردیم که فروش محصولات در اینترنت یک پروسه ی زمان بر است، پس در پایان یک ماه نتیجه گیری نکنید.

2- بازار هدف خود را انتخاب کنید

تبلیغ محصول در اینستاگرام  با انتخاب بازار هدف

اگر دارای یک کسب و کار نوپا هستید، مسلما نمی توانید در تمامی بازارهای فروش فعالیت داشته باشید. انتخاب بازار هدف موجب می شود تا برنامه ریزی و سرمایه گذاری هدفمند تری داشته باشید. به عنوان مثال اگر در اینستاگرام شروع به تبلیغ محصول خود کرده اید، می توانید بازار هدف خود را با توجه به محصول بر روی جنسیت خاصی، مکان های خاصی و همچنین رده ی سنی خاصی متمرکز کنید.

مقاله مرتبط: ربات اینستاگرام

برای این فعالیت می توانید از ربات اینستاگرام در تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید. ربات اینستاگرام اینبو رد حال حاضر می تواند شما را در رسیدن به کسب و کاری قوی کمک کند.

3- نوع تبلیغات خود را مشخص کنید

شرکت ها و دفاتر بزرگ قادرند تا انواع مختلفی از تبلیغات را مدیریت کنند. اما اگر یک شرکت نوپا هستید، حتما ابتدا نوع تبلیغات خود را مشخص کنید. به عنوان مثال برای شما سخت است در ابتدا به تولید فیلم، پادکست، متن، عکس و … بپردازید. سرمایه گذاری بر روی یک مورد شما را توانمند می کند.

مقاله پیشنهادی: روش های مختلف تبلیغات در اینستاگرام برای کسب و کارها

4- نیازهای مشتری های خود را بشناسید

تبلیغ محصول در اینستاگرام  با شناخت نیازهای مشتری

شناخت نسبت به مشتری، میزان فروش شما را بالا می برد. تا زمانی که نیاز های مشتری های خود را نشناسید، نمی توانید در جهت رفع نیاز های آنان گام بردارید. شناخت نیازها کمک می کند تا بتوانید برنامه ریزی درست تری داشته باشید. برای مثال اگر بدانید که مشتری هایتان افرادی هستند که علاقه مندند تا با گوشی های اندرویدی خود بازی کنند، سعی می کنید که گوشی هایی با رم بالا به آن ها معرفی کنید و همچنین محصولات خود را در این راستا قرار می دهید.

5- نیازهای مشتری های خود را بازگو کنید

در مرحله اول باید شما نیازمندی مشتری خود را شناسایی و مورد هدف قرار دهید از نیاز های مشتری هایتان بگویید و تعریف کنید که محصولی که شما ارئه می دهید چه نیاز هایی را رفع میکند.
برای مثال اگر شما فروشنده گوشی های دیجیتالی می باشید باید این باور را در مشتری ایجاد کنید که این نوع گوشی چه مزیت هایی نسبت به گوشی های دیگر دارد و یا خرید از شما چه تخفیف هایی را شامل می شود و….
تجربه خود ما از مشتری های ایرانی در این چند ساله ثابت کرده که اکثر بازدید کنند ها و حتی کسانی که تلفنی تماس گرفته اند و در واقع مشاوره خواسته اند دو دل بوده اند، دو دل از این که به این محصول نیاز دارند یا نه؟!
خلاصه این توضیحات این می باشد که بیشتر از محصول خود برای مشتری توضیح دهید، او را نیازمند به این محصول نشان دهید.
این حس را در مشتری ایجاد کنید که فروشنده محصول من را درک میکند.

6- راهکارهای تبدیل بازدید کننده به مشتری👌

اصلی ترین راهکار که در توضیحات بالا نیز از آن گفتیم قدرت بیان شماست، چه گفتاری باشد و چه نوشتاری. اگر شما به مشتری هایتان نشان دهید که حل کننده مشکلاتشان هستید. طبیعتا دیگر این بازدید کننده نه تنها سراغ رقابیتان نخواهد رفت بلکه ترغیب می شود تا از شما خریدش را انجام دهد.

باید خود را خبره در آن حوضه کاری به مشتری نشان دهید. برای عملی کردن این مورد باید شما اطلاعات کافی را به مشتری های خود بدهید. از آن واهمه نداشته باشید که در صورت بازگو کردن تجربه هایتان به مشتری، مشتری خود را از دست خواهید داد که احیانا به جای شما از رقیب هایتان خریداری میکند. کمی در توانایی های خود هم اغراق کنید چون جماعت ما اغراق را بیشتر از واقعیت دوست دارند. و در آخر تا حد توان اطلاعات کامل را به مشتری هایتان بازگو کنید تا اعتماد اولیه ای از شما به دست آورند.

7- مشتری های خود را حفظ کنید

تبلیغ محصول در اینستاگرام برای حفظ مشتری

یکی از نکاتی که باید به ان توجه کنید، این است که جذب مشتری خیلی راحت تر از حفظ آن است. شما محصول خود را تبلیغ می کنید، تلاش زیادی می کنید تا مشتری به شما بپیوندند، دقت داشته باشید که کار تمام نشده است. بلکه شما باید حالا مشتری خود را حفظ کنید. این مرحله بسیار سخت از مراحل قبل است. مشتری کار شما را دیده است، سخن شما را شنیده است و حالا کیفیت محصول شما را نیز می بیند. سعی کنید در روند مراحل قبلی به شدت دقت کنید. اینجاست که مشتری تصمیم می گیرد که بماند و یا برود. میزان سود شرکت ها اغلب از مشتری های وفادار آن ها کسب می شود.

8- مشتری های خود را تبلیغ کننده ی محصول خود کنید

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار مسلما تعدادی مشتری وفادار دارید. مهم نیست که تعداد آن ها چقدر کم باشد، مهم این است که آن ها به شما وفادار هستند. مشتری های وفادار یکی از مهم ترین گزینه های فروش محسوب می شوند. آن ها می توانند به خوبی پیج شما را تبلیغ کنند. حتما برای ان ها برنامه ریزی داشته باشید. ما در این مقاله فردی را در نظر گرفتیم که صاحب یک تجارت در حوزه ی گوشی های تلفن همراه است. حال در این مورد مثالی می زنیم تا مفهوم برای شفاف تر شود. مثلا می توانید برای مشتری های قدیمی خود تخفیف های عالی در حوزه ی خرید مجدد، خرید معرفی شده قرار دهید.

9- شفاف سازی هر چه بیشتر محصول 👀

با عملی کردن توضیحات بالا نباید از تعریف محصول خود چشم پوشی کنیم. پس از مطلع کردن نیازمندی مشتری باید از محصول خود و ویژگی های آن بگویید، برای عملی کردن این موضوع نیز می توانید از مدت سابقه خود و یا از مشتری های فعلی تان بگویید که در حال استفاده از خدمات شما هستند. از مزیت های محصولات خود نسبت به رقبایتان توضیح دهید. از ارزشمندی های محصولاتتان طوری بگویید که طرف مقابل را ترغیب به خرید کند.

در توضیح محصولاتتان بیشتر نقاشی کنید تا نوشتن. تجربه نشان داده که بیشتر بازدید کنندگان علاقه بیشتری برای دیدن و وقت گذاشتن برای عکس میگذارند تا خواندن یک متن. عکس هایی را استفاده کنید با یک نگاه محصول شما را نشان می دهند.

10- حتما عملکرد خود را بررسی کنید

در ابتدا گفتیم که حتما برنامه ریزی کنید، حالا نیاز است تا برنامه ریزی خود را به دقت چک کنید. در واقع شما عملکرد خود را بر روی کاغذ می آورید و آن را چک می کنید. بررسی عملکرد موجب می شود تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. با شناخت نقاط ضعف و قدرت می توانید در جهت رشد هر کدام از آن ها تلاش کنید.

جمع بندی

در این مقاله پاسخ به پرسش چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم؟ به صورت کامل برای شما آورده شده است. این که بتوانید تعداد مشتری های خود را از طریق فضای مجازی بالا ببرید، خیلی مهم است. اگر بخواهیم مقاله را به صورت کوتاه بیان کنیم، بدین گونه است که برنامه ریزی کنید، شناخت به دست اورید، مشتری به سمت شما خواهد آمد. پس از آن با ارائه نظر های بهتر، مشتری را جذب کنید و در نهایت حتما یک عملکرد و گزارش از کار خود داشته باشید.

امیدواریم که مقاله 10 گام برای تبلیغ محصول در اینستاگرام 2020 برای شما مفید بوده باشد😊. دوستان ما در تلاش هستند تا جدیدترین اطلاعات را نیز به این مقاله اضافه کنند. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید ان را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا دوستان ما شما را در زمینه ی تبلیغات راهنمایی کنند.

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments