6 ابزار مفید و کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

اکتای پاسبان
نویسنده : اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2020-04-27
6 ابزار مفید و کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

در این مقاله برای شما از امکاناتی خواهیم گفت که با استفاده از آن‌ها میتوانید برای افزایش فالوور اینستاگرام خودتان قدم بزرگی بردارید. مواردی که در ادامه به آن اشاره میکنیم از امکانات خود اینستاگرام که برای کاربران خود در نظر گرفته تا سایت‌هایی که امکانات مناسب تری به صورت رایگان و پولی در اختیار اینستاگرامی‌ها قرار میدهند که به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام میباشند.

ابزار insight اینستاگرام برای آنالیز پیج

یکی از قدرتمندترین ابزار بررسی و آنالیز پیج در اینستاگرام فعال کردن بخش insight اینستاگرام میباشد که بر این اساس میتوانید از تمامی جهات پیج خود و رفتار کاربران‌تان را مورد بررسی قرار دهید. ابزار insight همه چیز که به فکرتان برسد را مورد تحلیلی قرار میدهد که در ادامه برخی از این موارد را نشان خواهیم داد.

بخش insights اینستاگرام زمانی فعال میشود که پیج شما از پروفایل معمولی به بیزینس پروفایل تغییر کند. این بخش آنقدر پیج شما را دقیق و به صورت هفتگی بررسی میکند که اگر دنبال سایت های دیگر برای بررسی و آنالیز پیج خود میگردید باید این را بدانید که هیچ سایتی نه میتواند به اندازه خود اینستاگرام یک پیج را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد و این که اکثر این سایت ها با استفاده از خود اطلاعات اینستاگرام آمار های مشابه به این قسمت را به نمایش میگذارند پس چه بهتر که خودمان بدون واسطه از این امکانات داخل خود پیج استفاده کنیم.

برای شروع ابتدا باید پیج خود را بیزینس پروفایل کنید اگر اطلاعی از فعالسازی آن ندارید میتوانید مقاله بیزینسی کردن پیج اینستاگرام را مطالعه کنید. بعد از فعالسازی این قابلیت یک قسمت جدید در پیج شما با عنوان insight اضافه خواهد شد که اطلاعات آماری کاملی از آنچه که در پیج شما اتفاق میوفتدد را نشان میدهد مانند:

محاسبه اینگیجمنت در اینستاگرام
  • تعدا بازدید کنندگان ثابت و کل پست، استوری و صفحه پروفایل …
  • اطلاعات آماری از فالوور ها بر اساس جنسیت، منطقه شهری/کشوری، میانگین سنی
  • اطلاعات آماری دقیق از افزایش و کاهش فالوور ها

که بر اساس این اطلاعات میتوانید سیاست های تولید محتوا خود را تعیین کنید و بدانید که کاربران شما بر روی کدام پست یا استوری‌هایتان عکس العمل بیشتری داشته‌لند! برای مثال کدام پست شما بیشتر ذخیره شده یا کدام یک بیشتر اشتراک گذاری شده و… بر این اساس میتوانید دریابید که کاربران شما به چه موضوعاتی علاقه بیشتری نشان میدهند تا در همین راستا نحوه تولید محتوا خود را بهتر و مناسب تر انتخاب کنید.

ابزار آنالیز پیج خود و دیگران

این که بدانید رقیب‌هایتان در اینستاگرام به خصوص رقبا و هم حوزه‌های کاری موفق شما به چه صورت در حال فعالیت در اینستاگرام هستند. میتواند بر پیشرفت شما نیز تاثیر بسزایی داشته باشد تا شما نیز با افزایش فالوور در اینستاگرام روبرو شوید. البته همانطور که گفتیم بخش insights اینستاگرام میتواند همه آمار مورد نیاز شما را نشان دهد اما در کنار آن متیوانید از موارد بعدی هم برای افزایش فالوور اینستاگرام خودتان استفاده کنید.

unionmetrics.com

از سایت های بسیار خوب که میتوانید با آن به راحتی پیج‌های دیگران و حتی اکانت خود را مورد ارزیابی قرار دهد سایت unionmetrics میباشد. بعد از این که وارد این سایت شدید از منوی بالا از free tools گزینه instagram account checkup را انتخاب کنید.

سایت unionmetrics ابزاری برای افزایش فالوور در اینستاگرام

در صفحه باز شده باید اکانت اینستاگرام خودتان را وارد کرده که به این منظور توصیه میکنیم در مرورگری که وارد این سایت شده اید از قبل از طریق سایت اینستاگرام وارد پیج اینستاگرام خود شوید تا عمل اتصال به اکانت اینساگرام در این سایت به راحتی صورت بگیرد.

به این منظور در صفحه باز شده باید دکمه start your checkup را انتخاب کرده سپس دسترسی به پیج مد نظر را برای این سایت بدهید و در نهایت منتظر نمایش آمار های ارائه شده از پیج تان باشید. توجه داشته باشید که برای بررسی دیگر پیج‌ها باید اشتراک پولی این سایت را تهیه کنید.

سایت unionmetrics ابزاری برای افزایش فالوور در اینستاگرام

ابزار آنالیز هشتگ

استفاده درست از هشتگ ها خیلی مهم هستند ابتدا باید بدانید که استفاده بیش از حد و همچنین نامربوط از هشتگ ها نه تنها نمیتواند تاثیر مثبتی داشته باشد بلکه میتواند تاثیر بد و منفی زیادی را بر روی پیج شما بگذارد. از این رو توصه میکنیم که همیشه برای پیج خودتان یک محدوده خاص از هشتگ‌ها را تعریف کنید و سعی کنید در پست‌هایتان از این هشتگ ها که به هم نیز شباهت زیادی دارند استفاده کنید. البته باز هم نباید از امکانات بخش insight برای بررسی هشتگ‌ها به راحتی گذشت.

استفاده بهینه از هشتگ اینستاگرام

در پست و استوری هایی که منتشر میکنید سعی کنید بیش‌تر از 5 هشتگ را مورد استفاده قرار ندهید و سعی بر این باشد که از هشتگ‌های پرطرفدار و عام‌ تر استفاده کنید. اما بحث امروز ما نحوه انتخاب و استفاده درست از هشتگ ها نیست بلکه میخواهیم در ادامه برای شما سایت هایی را نشان دهیم که توسط آنها میتوانید به خوبی سیاست هشتگ گذاری رقیب‌ هایتان در اینستاگرام را بررسی کنید.

socialbakers

یکی از سایت های بسیار قدرتمند در حوزه آنالیز شبکه های اجتماعی و هشتگ ها به خصوص اینستاگرام سایت socialbakers میباشد. در این سایت میتوانید به راحتی هر پیج و حتی اکانت های دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، یوتیوب و… مورد بررسی قرار دهید.

سایت socialbakers بزاری برای افزایش فالوور در اینستاگرام

استفاده از این سایت بسیار آسان بوده که به این منظور میتوانید بعد از ورود دکمه start a trial را انتخاب و در ادامه در این سایت ثبت نام کنید. بعد از ایجاد اکانت وارد صفحه اصلی سایت میشود که باید از منوی بالا بخش analytics را انتخاب سپس آیکون اینستاگرام که پایینتر از منو قرار دارد را انتخاب کنید.

در نهایت شما میتوانید با انتخاب دکمه add a social profile پیج مد نظر خودتان را برای آنالیز مورد بررسی قرار دهید. فقط مورد آخر این که بعد از اضافه کردن یک اکانت باید منتظر باشید تا این سایت بررسی های لازم را انجام دهد که ممکن هست که تا یک ساعت این بررسی طول بکشد بعد از آن میتوانید آمار های ارائه شده را مشاهده و بررسی کنید.

سایت socialbakers برای برای افزایش فالوور در اینستاگرام

ربات اینستاگرام ابزاری برای فالو و آنفالو

ربات اینستاگرام یکی از روش های بسیار خوب برای افزایش فالوور در اینستاگرام میباشد. البته ناگفته نماند که اینستاگرام مخالف درجه یک این ربات ها بوده چرا که به نظر اینستاگرام این ربات های افزایش فالوور باعث اذیت دیگر کاربران توسط پیج هایی میباشند که از ربات استفاده میکنند.

ابتدا بیاید ببینیم اصلا یک ربات اینستاگرام به چه صورت باعث افزایش فالوور واقعی میشود؟ قطعا اگر شما هم از افرادی باشید که زیاد درگیر بالا بردن فالوور هایتان در اینستاگرام بوده‌اید و از فعالیت هایی چون فالو کردن دیگر پیج ها یا پست های زیادی را در اینستاگرام لایک و کامنت های متعددی میگذاشتید و فعالیت های دیگر که تمامی این فعالیت ها باعث افزایش فالوور پیج تان میشد. دقیقا همین فعالیت ها را یک ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور پیج شما انجام خواهد داد.

فعالیتی که یک ربات اینستاگرام در پیج انجام میدهد به مانند این میماند که شما برای اینستاگرام خودتان یک ادمین دارید که به صورت روزانه اقدام به تمامی فعالیت هایی میکند که در توضیحات بالا به آن اشاره کردیم با این تفاوت که ربات میتواند به مدت 24 ساعت در روز فعالیت خود را انجام داده و چند فعالیت را به صورت همزمان پیش ببرد.

همانگونه که اشاره کردیم اینستاگرام مخالف استفاده از ربات های افزایش فالوور واقعی میباشد و همچنین به دلیل بالا بودن ربات های اینستاگرم باید در انتخاب ربات برای پیج تان نهایت وسواسی را به خرج دهید تا در آینده مشکلی برای حساب اینستاگرام شما پیش نیاید.

انتخاب بهترین ربات اینستاگرام

در این راستا میتوانید از ربات اینستاگرام اینبو برای افزایش فالوور اینستاگرام خودتان استفاده کنید. به این منظور میتوانید وارد پنل ربات اینبو به آدرس inbo.ir/order شده و بعد از تهیه یکی از اشتراک ها اقدام به استفاده از ربات بر روی پیج خود کرده باشید.

ابزار ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور پیج

ابزار تولید محتوا

همیشه تولید محتوا در اینستاگرام حرف اول را در افزایش فالوور اینستاگرام میزند. اگر محتوایی که شما در پیج خودتان به انتشار عموم در می‌آورید اصولی و کاربردی باشد پیج شما به صورت تصاعدی به مرور زمان افزایش پیدا خواهد کرد.

سایت ها و نرم افزار هایی زیادی برای تولید محتوا بهتر وجود دارند که میتوانید با استفاده از آن ها برای پیج خود تولید محتوای بهتری انجام دهید. اما این مورد را باید ابتدا مشخصی کنید که میخواهید در چه موضوعی رشد کرده و در ادامه برای آن تولید محتوا کنید.

canva

ابزار تولید محتوا سایت canva برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

canva یکی از سایت های تقریبا رایگان در حوزه تولید محتوا بوده که خیلی به سختی میتوانید چنین سایتی را در این زمینه به صورت رایگان پیدا کنید. در این سایت قادر هستید که پست و استوری های مد نظر خودتان را طراحی کنید. البته این سایت به صورت پیش فرض برای شما نمونه هایی را نشان میدهد که میتاونید آن ها را ویرایش کرده و سپس دانلود کنید.

اگر دنبال تولید محتوا خوب هستید و هنوز در پیدا کردن یک ایده مناسب دو دل مانده‌اید توصیه میکنم حتما نمونه های از قبل طراحی شده این سایت را مشاهده و سپس بر روی آن تغییرات مد نظر خودتان را اعمال کنید. برای شروع ابتدا وارد این سایت شده و ثبت نام کنید. سپس به مانند مراحل زیر اقدام کنید:

  • در قسمت جستجو میتوانید عبارت instagram post یا هر موضوع دیگری را جستجو کنید.
  • بعد از جستجو میتوانید موارد مربوط را مشاهده کنید و یکی از آن ها را متناسب با میل خود انتخاب کنید.
  • بعد از انتخاب پست مربوطه حال وارد صفحه ویرایش این سایت خواهید شد که میتوانید هر نوع تغییراتی را اعمال کنید.
  • در نهایت بعد از اعمال تغییرات مد نظر خودتان میتوانید با انتخاب دکمه download image پست مربوطه را دانلود و در پیج خود منتشر کنید.
ابزار تولید محتوا سایت canva برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

همانطور که مشاهده کردید این سایت یکی از سایت های بسیار قدرتمند در زمینه تولید محتوا برای اینستاگرام و هر شبکه اجتماعی دیگری میباشد. یکی از بخش های مهم این سایت قسمت ویرایش آن بود که میتوانستید تغییرات زیادی را بر روی پست خود اعمال کرده و در آخر محتوای خود را دانلود و در پیج خودتان منتشر کنید.

ابزارهای راه اندازی مسابقات اینستاگرام

راه اندازی مسابقات در اینستاگرام یکی از راه های بسیار تاثیر گذار در افزایش فالوور اینستاگرام میباشد. البته برای خود معایبی هم دارد مانند این که چگونه بتوانید کاربران خودتان را ترغیب به شرکت در مسابقه کنید یکی از دردسر های راه اندازی مسابقه در اینستاگرام میباشد.

از دیگر مشکلات مسابقات در اینستاگرام میتوان به بعد از راه اندازی و تشخیص افرادی که در مسابقه شرکت کرده‌اند را با افراد دیگر جدا کردن میباشد. به این صورت که اگر نحوه شرکت در مسابقه شما بر اساس تگ کردن پیج های دیگر توسط افراد شرکت کننده به تعداد معین باشد شما چگونه میتوانید با ابزاری بدانید که دقیقا افراد شرکت کننده به مقدار تعیین شده دوستانشان را در زیر پست شما تگ کرده اند؟

در ادامه برای شما سایت هایی را نشان خواهیم داد که با استفاده از آن ها میتوانید به راحتی از امکانات آن برای پیش برد مسابقات آتی و دیگر مسابقه های اینستاگرامی خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که اکثر سایت هایی که در زمینه مسابقات اینستاگرامی وجود دارند پولی هستند و ما مجبوریم در این مقاله از سایت های رایگان استفاده کنیم.

commentpicker.com

یکی از سایت های رایگان و کاملی که میتوان در این حوزه از آن نام برد سایت commentpicker میباشد. برای استفاده از امکانات این سایت بهتر میباشد که پیج خود را به اکانت فیسبوک وصل کرده و یپج خود را به بیزینس پروفایل تغییر دهید که در اینصورت میتوانید اطلاعات دقیق تر و از امکانات بیشتر این سایت استفاده کنید.

ابزار راه اندازی مسابقات در اینستاگرام

همچنین اگر از بیزینس پروفایل کردن پیج خود اجتناب میکنید. میتوانید تنها با وارد کردن اطلاعات پیج خود در قسمت Instagram Random Comment Picker و سپس کپی لینک کردن پست مد نظر در قسمت enter the instagram url و تیک زدن گزینه Filter duplicate users که افرادی که بیش از یک بار کامنت گذاشته اند فقط یک بار شانس داشته باشند قرعه کشی را آغاز کنید.

ابزار راه اندازی مسابقات در اینستاگرام

بعد از اتمام قرعه کشی خود سیستم ای نسیات به صورت رندم برای شما اسم اکانت برنده را اعلام خواهد کرد.

tools4insta.com

ابزار راه اندازی مسابقات در اینستاگرام

این سایت نیز امکانات بیشتری چون دانلود استوری و پست و مورد اصلی یعنی قرعه کشی مسابقات در اینستاگرام را امکانپذیر ساخته است. به این منظور بعد از اینکه وارد این سایت شدید از منوی بالا other tools و از زیر مجموعه آن گزینه random comment را انتخاب کنید.

بعد از ورود به پایین صفحه اسکرول کرده و در کادر مربوطه لینک پست مد نظر خود را در آن وارد و سپس کلید submit را انتخاب نمایید. که در این صورت این سایت یک اسم پیج را به صورت رندوم انتخاب خواهد کرد که همان برنده مسابقه اینستاگرام شما میباشد.

ابزار راه اندازی مسابقات در اینستاگرام

همانگونه که توجه کردید میتوانید با استفاده از این سایت ها در عین قرعه کشی لایو زنده یا فیلمبرداری کنید و سپس همراه با اعلام برنده از درست پیش رفتن قرعه کشی به کاربران خودتان نشان داده باشید.

جمع بندی

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اگر دنبال آنالیز دقیق پیج خود و رفتار فالوور هایتان هستید حتما اولین اقدامی که میخواهید انجام دهید فعال کردن بخش insight برای پیج اینستاگرام خودتان باشد. مورد بعدی اینکه حتما در تولید محتوا نهایت دقت و بیشترین وقت خود را بگذارید و از سایت بسیار خوب canva نیز میتوانید در همین راستا استفاده کرده که تمامی این فعالیت ها و استفاده از این ابزار صد در صد سبب افزایش فالوور اینستاگرام شما خواهد شد.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب