آموزش ساده حذف اکانت تلگرام

دسته بندی : تلگرام
تاریخ انتشار : 2018-11-09
نویسنده : نادر عبدی
حذف اکانت تلگرام

تلگرام را میتوان محبوبت ترین شبکه اجتماعی البته به عنوان یک پیام رسان در ایران دانست این پیام رسان فقط در ایران ۴۰ میلیون کاربر را به خود اختصاص داد و روند روبه رشد خود را هنوز از دست نداده و روز به روز به کاربران آن اضافه میشود اما در این بین افرادی پیدا میشوند که بنا به دلایلی قصدحذف اکانت تلگرام خود را دارند خود من نیز در این سالها بعضی اوقات مجبور به حذف اکانت میشوم شاید شما دلایل محکم تری برای دیلیت اکانت تلگرام خود داشته باشید به هر حال امروز میخواهیم طریقه پاک کردن اکانت تلگرام را آموزش دهیم.

حتما بخوانید: حذف اکانت اینستاگرام

مراحل حذف اکانت تلگرام

از آن جایی که حذف تلگرام از روی نرم افزار آن انجام شدنی نیست برای پاک کردن تلگرام خود باید به سایت تلگرام رفته و از آن جا اقدام به دیلیت کردن اکانت خود کنید برای شروع کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

ورود به سایت تلگرام

۱_ برای ورود به سایت تلگرام لازم است همین لینک را کلیک و یا لمس کنید. همچنین میتوانید لینک زیر را لمس کرده تا وارد سایت تلگرام شده باشید.

https://my.telegram.org/
 

۲- در صفحه باز شده، تلگرام از شما شماره موبایل اکانت مربوطه ای را که میخواهید وارد آن شوید را در کادر “YOUR PHONE NUMBER” درخواست میکند که شما قبل از نوشتن شماره موبایل خود باید ابتدا کد ۹۸+ را نوشته و سپس شماره تلفن اکانتی را که میخواهید آن را حذف شود را وارد کنید و بعد کادر آبی رنگ NEXT را لمس و یا کلیک کنید.

حذف اکانت تلگرام

۳_ بعد از انتخاب next کادر دیگری با نام ” confirmation code ” در زیر کادر بالا ایجاد میشود، که در اینجا تلگرام از شما کد ارسال شده به اکانت تلگرام شما یعنی تلگرامی که به این شماره وجود دارد ارسال خواهد کرد. که شما باید وارد اکانت تلگرام خود شده و کد مربوطه را کپی و یا عینا آن کد را نوشته و به بزرگی کوچکی حروف ارسال شده دقت کرده و سپس آن را در کادر دوم جاگذاری کنید و در آخر کادر آبی رنگ SIGN IN را لمس کرده تا وارد اکانت خود در سایت تلگرام شوید.

حذف اکانت تلگرام

ورود به بخش delete telegram :

۱_ بعد از ورود موفقیت آمیز به اکانت خود در سایت تلگرام شما با سه گزینه و نوشته آبی رنگ روبرو میشوید که برای دیلیت اکانت تلگرام خود کافی است گزینه دوم یعنی delete account را انتخاب کنید.

۲_ در صفحه حذف حساب تلگرام شما با چنین صفحه ای روبرو خواهید شد که تلگرام دلیل پاک کردن اکانت را از شما سوال میکند که شما میتوانید بدون هیچ جوابی کادر آبی رنگ done را انتخاب کنید.

۳_برای آخرین بار و این که شاید تلگرام شما را منصرف از حذف اکانت خود کرده باشد پیام دیگری در کادر جدیدی باز میشود و اگر مصمم بر خداحافظی از تلگرام هستید کافی است کادر قرمز رنگ” yes, delete my account ” را لمس کنید.

حذف اکانت تلگرام

۴_ و در آخر بعد از تایید نهایی شما با چنین پیام سیز رنگی مواجهه خواهید شد که نشان از حذف موفقیت آمیز اکانت تلگرام شما میباشد و تلگرام از شما میخواهد که به زودی دوباره به تلگرام برگردید در واقع میتوان گفت با مشاهده این پیام دیگر اکانت تلگرام شما پاک شده شده و برای ایجاد حساب کاربری در تلگرام باید از اول ثبت نام کنید.

حذف اکانت تلگرام

چند نکته:

  • در نظر داشته باشید با دیلیت اکانت تلگرام خود تمامی پیام های ارسال شده و دریافتی از طرف حساب کاربری شما غیر قابل بازگردانی خواهد بود و در صورت ثبت نام دوباره شما با همان شماره موبایل در تلگرام پیام های رد و بدل شده قبلی باز نخواهد گشت و شما با یک حساب خالی از پیام روبرو خواهید شد.
  • اگر در محدود زمان کوتاه اقدام به حذف چندین باره اکانت خود در تلگرام کنید به احتمال بالا شماره شما برای چند هفته بن خواهد شد و شما تا چند هفته از ثبت نام در تلگرام باز خواهید ماند.
  • همانطور که گفتیم پاک کردن حساب تلگرام تنها از طریق سایت تلگرام امکانپذیر میباشد و در صورت دریافت پیام های مشابه در اکانت تلگرام تان از افراد ناشناس و یا افرادی که خود را کارکنان تلگرام و یا کارکنان دولتی جا میزنند نشان از سو استفاده آن ها ازشما میباشد یا پیام آن ها را نادیده بگیرید و یا آن ها را بلاک کنید.
  • اگر پیام و یا کد حذف اکانت تلگرام را بدون هیچ درخواستی از طرف خودتان دریافت کردید آن را نادیده بگرید احتمالا شخصی به اشتباه شماره شما را نوشته و یا این که کسی قصد شوخی با شما را دارد.

فیلم آموزشی حذف اکانت تلگرام

جمع بندی

شما به راحتی میتوانید با استفاده از این روش حساب تلگرام خودتان را پاک کنید. اما امروز میخواهم با یک مثال واقعی مقاله امروز  را به پایان برسانیم، سال قبل من برای اولین بار بنا به دلایلی مجبور به دیلیت اکانت تلگرام خودم شدم در آن موقع چیزی که فکر میکردم این بود که بعد از دیلیت کردن اکانت خودم میتوانم با ثبت نام کردن دوباره با همان شماره پیام های قبلی و فعالیت های قبلی من باز خواهد گشت اما اینگونه نبود و من بعد از چند روز دیگر که ثبت نام کردم با صفحه خالی بدون هیچ پیامی روبرو شدم منظور از این مثال این بود که با عواقب حذف اکانت تلگرام تان آشنا شوید پس اگر چنین عواقبی را در نظر گرفته اید میتوایند اکانت خود را دیلیت کنید البته ناگفته نماند، در این میان پیام هایی که شما برای دیگران ارسال کرده اید بعد از حذف اکانت شما برای آن ها قابل دیدن میباشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش حذف مخاطبین تلگرام

آموزش حذف مخاطبین تلگرام

اگر شما هم با مشکل مدیریت مخاطبین تلگرام در اکانت خود مواجهه شده اید و میخواهید تعدادی و یا همه ی مخاطبین تلگرام تان حذف شود. کار سختی پیش رو ندارید و با روش هایی که در ادامه مقاله خواهیم گفت به راحتی میتوانید اقدام به حذف مخاطبین تلگرام خود کرده باشید. بیشترین دلیل...

ادامه مطلب
چگونه بکاپ از تلگرام بگیریم

چگونه بکاپ از تلگرام بگیریم

اگر شما هم میخواهید از اطلاعات خاصی که بین شما و طرف های مقابل در تلگرام رد و بدل شده، بکاپ از تلگرام بگیرید و یا قصد حذف اکانت تلگرام خود را دارید و میخواهید قبل از حذف کامل تلگرام از چت های مهم خودتان بکاپ بگیرید کمی باید صبور باشید و مقاله امروز ما را با دقت مطالعه...

ادامه مطلب
یافتن افراد نزدیک در تلگرام

یافتن افراد نزدیک در تلگرام

یکی از بروز رسانی هایی که کاربران تلگرام از قبل انتظار آن را میکشیدند و خبر های زیادی نیز در همین راستا به گوش میرسید امکان تشخیص و یافتن افراد نزدیک در تلگرام بود. به این صورت که با استفاده از این ویژگی جدید تلگرام میتوانستیم با افراد نزدیک به منطقه جغرافیایی خود را...

ادامه مطلب