آموزش حذف مخاطبین تلگرام

اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2019-07-05
نویسنده : اکتای پاسبان
حذف مخاطبین تلگرام

اگر شما هم با مشکل مدیریت مخاطبین تلگرام در اکانت خود مواجهه شده اید و میخواهید تعدادی و یا همه ی مخاطبین تلگرام تان حذف شود. کار سختی پیش رو ندارید و با روش هایی که در ادامه مقاله خواهیم گفت به راحتی میتوانید اقدام به حذف مخاطبین تلگرام خود کرده باشید.

بیشترین دلیل برای حذف مخاطبین تلگرام میتواند به دلیل استفاده کردن از یک اکانت تلگرام به صورت مشترک توسط دو نفر یا چند نفر باشد. که این مورد نیز میتواند دلایل خاص خودش را داشته باشد که ما با این دلایل و یا هر دلیل دیگری که موجب اضافه شدن مخاطب ها داخل اکانت مربوطه میشود کاری نداریم.

اما در اکثر موارد همین که فرد جدید، با گوشی خودش اقدام به وصل شدن به همان اکانت تلگرلم میکند. تمامی مخاطبین آن فرد وارد قسمت مخاطبین اکانت تلگرام مربوطه میشود.

و از اینجاست که مشکلات در این مورد شروع میشود چون در اکثر مواقع فرد تازه اضافه شده به اکانت مربوطه نمیخواهد که لیست مخاطبین گوشی خودش در قسمت مخاطبین تلگرام به نمایش دیگر ادمین های آن اکانت در آید.

اما برای حذف لیست مخاطبین تلگرام، دست مان باز هست و میتوانیم با استفاده از چندین روش، اقدام به پاک کردن مخاطبین تلگرام کرده باشیم. در این میان نیز ما راه حل و ترفند هایی را برای شما میگوییم که بتوانید سریع تر و آسان تر همه ی مخاطبین خود را حذف کنید.

روش های حذف مخاطبین تلگرام

در ادامه برای شما انواع مختلف رهایی از این مشکل را نشان خواهیم داد که هم میتوانید به صورت تکی اقدام به حذف مخاطبین در اکانت تلگرام کرده و هم به صورت دسته جمعی از لیست پاک کنید.

پاک کردن مخاطبین از طریق برنامه تلگرام

برای اینکه ما بتوانیم از طریق برنامه خود تلگرام اقدام به پاک کردن اکانت های تلگرامی که در قسمت contact اضافه شده اند عمل کنیم باید به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

1_ وارد اکانت تلگرام شده و از قسمت بالا گوشه صفحه آیکون سه خط مانند را لمس کنید و یا اینکه صفحه را لمس و به سمت راست هدایت کنید تا منوی کنترل برای شما باز شود.

2_ در گزینه های نمایش داده شده باید گزینه contact انتخاب کنید تا وارد قسمت مخاطبین موجود و تازه اضافه شده در آن اکانت شده باشید.

حذف كردن مخاطب در تلگرام

3_ در این قسمت شما میتوانید اکانت ها و مخاطب هایی که اضافه شده اند را مشاهده و مورد بررسی قرار دهید. حال میتوانید با انتخاب مخاطب های مد نظر خودتان که میخواهید از این لیست موجود حذف شوند را انتخاب کنید.

البته اگر در پیدا کردن مخاطب مد نظر خودتان به مشکل برخوردید میتوانید از ویژگی جستجو در این قسمت استفاده کرده و اسم اکانت مربوطه را جستجو کنید.

حذف مخاطبین تلگرام

4_ بعد از انتخاب اکانت مد نظر خود، حال میتوانید وارد قسمت چت شده و با لمس اسم آن اکانت در بالای صفحه وارد جزئیات اکانت مربوطه شده و سپس آیکون سه نقطه در بالا گوشه صفحه را لمس و گزینه delete contact را انتخاب و بعد درخواست خود را تایید کنید. تا مخاطب مد نظر از لیست مخاطب های آن اکانت تلگرام حذف شود.

حذف شماره تلفن از تلگرام

همانگونه که دیدید با استفاده از این روش شما میتوانید برای حذف مخاطبین خود در تلگرام اقدام کنید. اما این روش یک مشکل اساسی دارد و آن هم حذف کردن مخاطب ها به صورت تک تک میباشد.

که در این صورت اگر شما میخواهید با استفاده از این روش تمامی مخاطبین تلگرام خود را یک جا حذف کرده باشید. باید یکی یکی مخاطب ها را به مانند روش گفته شده انتخاب و از لیست contact پاک کنید. برای حذف تمام مخاطبین تلگرام خود به صورت دسته جمعی باید از روشی که در ادامه برای شما میگوییم استفاده کنید.

حذف تمام مخاطبین از طریق سایت تلگرام

برای حذف تمام مخاطبین تلگرام خود باید از طریق قسمت وب تلگرام اقدام کنید و البته در این میان یک ترفند ساده را برای شما توضیح خواهیم میدهیم تا از طریق آن سریع تر به هدف خود برسید. به همین منظور در اولین مرحله وارد وب تلگرام شده و سپس به اکانت خود وصل شوید و در آخر به مانند مراحل زیر را اقدام کنید.

1_  بعد از ورود به اکانت تلگرام خود، در وب تلگرام از قسمت بالا گوشه صفحه آیکون سه خط مانند را لمس و گزینه contact را انتخاب کنید.

2_ با ورود به این قسمت تمامی مخاطبین موجود در این اکانت را میتوانید مشاهده کنید. که برای حذف تمام مخاطبین تلگرام آیکون سه نقطه را انتخاب کرده و سپس گزینه edit را کلیک کنید.

3_ حال میتوانید به مانند آموزش قبلی یکی یکی اکانت های مد نظر خود را انتخاب و سپس گزینه delete را کلیک کنید تا مخاطب مربوط حذف شود.

با این روش میتوانید سریع تر از روشی که برای برنامه تلگرام گفته بودیم اقدام کنید و در واقع دیگر نیازی نیست وارد پروفایل اکانت های مربوط شوید و میتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید. اما هدف اصلی ما با ورود به وب تلگرام حذف تمامی مخاطب های تلگرام میباشد به همین منظور از ترفند زیر استفاده کنید.

1_ بعد از اینکه وارد قسمت edit شدید به جای اینکه به مانند قبل یکی یکی اکانت ها را برای پاک شدن از لیست مخاطب ها عمل کنید. بر روی صفحه خالی در این قسمت راست کلیک کرده و گزینه آخر یعنی inspect را انتخاب کنید.

2_ بعد از ورود به قسمت inspect گزینه console در بالای همان کادر را انتخاب و بعد از قسمتی که در عکس زیر نشان داده شده دستور داخل پارانتز را ( $(‘ .contacts_modal_contact’).click(); ) و در این قسمت وارد کنید و سپس enter را بزنید.

3_ با وارد کردن این دستور در کادر مربوطه، مشاهده خواهید کرد که تمامی مخاطبین در لیست انتخاب شده اند و حال کافی است گزینه delete را کلیک کنید تا تمام مخاطبین تلگرام در اکانت مد نظر حذف شوند.

همانگونه که مشاهده کردید با این روش نیز توانستیم با حذف تمام مخاطبین تلگرام در وقت خود صرفه جویی کنیم. البته ناگفته نماند که این مورد برخی اوقات درست کار نمیکند.

مثلا با وارد کردن کد مربوطه، تمامی مخاطب ها در لیست انتخاب نمیشوند و دلیل این مورد هم این است که همه ی مخاطب ها در لیست آپلود نشده اند. برای رد شدن از این مشکل باید قبل از وارد کردن دستور گفته شده، اقدام به آپلود کردن تمامی مخاطب ها کرده که میتوانید نحوه انجام آن را در ویدیو آماده شده در هیمن مورد را مشاه کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

این روش خیلی کاربردی نیست مخصوصا در مواقعی که یک اکانت را دارید به صورت مشترک استفاده میکنید. چون با حذف اکانت تلگرام تمامی فعالیت هایی که تا به حال توسط آن اکانت انجام شده بود پاک خواهد شد. در واقع تمامی فعالیت ها از جمله عضو شدن داخل گروه ها و کانال ها و تمامی گفتگو هایی که با دیگران انجام داده بودید حذف میشوند در واقع این روش شبیه به خودکشی میباشد.

البته بعد از دیلیت اکانت تلگرام میتوانید دوباره با همان شماره موبایل یک حساب جدید در تلگرام ایجاد کرده و استفاده کنید. که بعد از ثبت نام دوباره در تلگرام مشاهده خواهید کرد که تمامی فعالیت های گذشته شما پاک شده و یک اکانت از صفر جلوی چشم های شما قرار دارد.

جمع بندی

با روش هایی که برای شما گفتیم به راحتی متیوانید به حذف مخاطبین تلگرام خود در گوشی ها و سیستم های دیگر کرده باشید. البته همانطور که دید ما چند روش را برای شما بازگو کردیم که هر کدام از این روش ها متفاوت بوده و به نظر من بهترین روش استفاده از وب تلگرام میباشد چون مدیریت و حذف مخاطب ها در آن سریع و آسان تر صورت میگرفت.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش کامل تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام + ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ چگونه ایمیل اینستاگرام را عوض کنیم؟ مراحل تغییر شماره در اینستاگرام به چه شکل است؟ برای ثبت ایمیل در اینستاگرام چه مراحلی را باید طی کنیم؟ بخشی از صفحه‌ی پروفایل شما در اینستاگرام به اطلاعات شخصی شما اختصاص دارد. از مواردی...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب