چت مخفی تلگرام یا همان سکرت چت چیست؟

اکتای پاسبان
نویسنده : اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2019-06-20

فهرست

چت مخفی تلگرام

به احتمال بالا تا به حال خواسته اید چت خصوصی امن با یک اکانت دیگر در تلگرام داشته باشید که برای مثال تصاویر و پیام های ارسال شده بین شما و طرف مقابل در همان محل چت مانده و قابل انتشار نباشد. اگر در تلگرام دنبال چنین امکانی هستید با ما باشید چون میخواهیم در مورد امکان چت مخفی تلگرام یا همان سکرت چت تلگرام پرداخته و نحوه راه اندای یک چت مخفی در تلگرام و همچنین ویژگی ها و قابلت های مختلف این بخش را برای شما نشان دهیم.

همانطور که گفتیم شما با استفاده از قابلیت سکرت چت در تلگرام میتوانید یک گفتگوی محرمانه را با یک اکانت دیگر شروع کنید و پیام های رد و بدل شده بین خودتان را هم میتوانید به صورت دستی پاک کرده باشید و یا به صورت اتوماتیک با فعال کردن ویژگی تایمر حذف پیام اقدام به پاک شدن محتوا های ارسال شده قدم برداشته باشید که در ادامه مقاله نحوه فعالسازی همه موارد مربوط را خواهیم گفت.

البته قبل از شروع آموزش امروز باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که چند روز قبل یکی از کاربران سایت، با ارائه سوال عجیبی در مورد اینکه با حذف اکانت تلگرام خود مبنی بر حذف پیام های رد و بدل شده در قسمت secret chat اقدام کند که باعث شد تا ما امروز در مورد این ویژگی و نحوه حذف مکالمه در این قسمت از تلگرام را برای شما بازگو کرده باشیم.

راه اندازی چت مخفی در تلگرام

برای شروع چت مخفی در تلگرام میتوانید از دو راه اقدام به راه اندازی سکرت چت بین خود و بین یکی از مخاطب های مد نظر را شروع کنید که در روش اول باید به صورت مراحل زیر عمل کنید

1_  وارد قسمت چت یکی از مخاطب های خود در تلگرام شوید.

2_ قسمت بالای صفحه بر روی اسم مخاطب مربوطه، لمس کنید.

3_ در صفحه باز شده از قسمت پایین، گزینه start secret chat را انتخاب کرده و بعد از تایید آن، چت مخفی تلگرام بین شما و مخاطب مربوطه شروع میشود و شما میتوانید اولین پیام را ارسال کنید.

سکرت چت

در دومین روش راه اندازی چت خصوصی تلگرام، شما میتوانید در تلگرام خودتان با لمس آیکون سه خط مانند در بالا گوشه صفحه و یا لمس و کشیدن صفحه به سمت راست، قسمت منوی تلگرام خود را باز کرده و سپس گزینه new secret chat را انتخاب و بعد از آن مخاطب دلخواه خود را که میخواهید با آن گفتگوی مخفی در تلگرام داشته باشید را انتخاب کنید.

چت مخفی در تلگرام

قابلیت های سکرت چت تلگرام !

تعیین زمان برای حذف مطالب اشتراک گذاری شده در قسمت secret chat:

قسمت سکرت چت تلگرام به مانند قسمت های مختلف دیگر دارای ویژگی منحصر به فرد میباشد که یکی از اصلی ترین این موارد گزینه set self-destruct timer بوده که شما با استفاده از این قابلیت میتوانید برای محتوا های ارسال شده هم از طرف خودتان و هم از طرف فرد مقابل، زمان برای حذف شدن آن محتوا تعیین کنید.

برای مثال ما بعد از شروع گفتگوی محرمانه ، در این قسمت با لمس آیکون سه نقطه مانند در بالا گوشه صفحه و انتخاب گزینه set self-destruct timer برای ما یک کادر باز خواهد شد که میتوانیم زمان حذف برای مطالب و متن های ارسال شده در این چت مخفی تلگرام تعیین کنیم. برای مثال ما 6 ثانیه را انتخاب کرده و سپس گزینه done را برای تایید آن لمس میکنیم.

بعد از تعیین این زمان هر محتوایی اعم از تصاویر، ویدیو، موزیک و وویس و حتی متن های تایپ شده، بعد از اتمام زمان تعیین شده هم برای شما و هم برای طرف مقابل پاک خواهد شد. البته احتمال دارد محتوای چند رسانه ای مثل ویدیو و یا وویس ارسال شده از طرف شما و یا از طرف فرد مقابل بیش از زمان تعیین شده برای مثال 6 ثانیه خودمان باشد آن وقت قضیه از چه قرار است؟

اگر ویدیو و وویس ارسال شده و یا دریافت شده بیش از زمان مقرر شده باشد تلگرام این اجازه را میدهد تا شما به صورت کامل ویدیو یا وویس مربوطه را مشاهده و گوش کنید و بلافاصله بعد از اتمام، موارد مربوطه را از قسمت سکرت چت پاک خواهد کرد.

البته میتوانید تایمر حذف پیام ها در سکرت چت را با لمس اسم آن اکانت و سپس در صفحه باز شده با لمس گزینه self-destruct timer نیز ثبت کرده و یا مقدار زمان آنرا تغییر دهید همچنین تغییر زمان تایمر حذف میتواند از هر دو طرف گفتگو کننده ثبت شده و یا در طول مکالمه زمان آن تغییر داده شود.

دومین گزینه پر کاربرد در این قسمت گزینه clear history میباشد که برای حذف کل پیام های رد و بدل شده میتوان از آن استفاده کرد. البته این مورد در صورتی اهمیت دارد که شما قابلیت تایمر حذف پیام را فعال نکرده باشید و پیام های انبوهی بین شما و طرف مقبال رد و بدل شده باشد.

و مورد مهم دیگر که برای قطع چت مخفی تلگرام میباشد استفاده از گزینه delete chat میباشد که از این گزینه میتوان برای پاک کردن و لغو ادامه سکرت چت بین شما و طرف مقابل استفاده کرد.

امنیت قسمت سکرت چت:

از دیگر ویژگی های سکرت چت تلگرام میتوان به امنیت بالای آن اشاره کرد که تمامی محتوا های ارسال شده به صورت رمز نگاری در حافظه گوشی طرفین ذخیره میشود و طبق اعلام خود مدیران تلگرام این اطلاعات در سرور های خود تلگرام نیز ذخیره نمیشوند.

البته ناگفته نماند که هنگام شروع یک چت مخفی تلگرام اگر تلگرام در سیستم های مختلف و دیگری نیز اضافه شده باشد. برای مثال اگر شما دو گوشی داشته و اکانت تلگرام خود را در هر دو گوشی بالا آورده باشید یا حالت شایع تر آن، از چند نوع برنامه تلگرام در یک گوشی برای یک اکانت خود استفاده میکنید. چت خصوصی تنها در اکانت آنلاین شما شروع و قابل استفاده خواهد بود این امر باعث میشود تا اطلاعات رد و بدل شده در این قسمت از دست هکر ها نیز در امان باشد.

نکاتی در مورد چت مخفی تلگرام :

  • شما در داخل سکرت چت نمیتوانید اسکیرین شات یا همان عکس از صفحه بگیرید و در صورت گرفتن اسکرین شات، تلگرام پیامی مبنی بر حریم خصوصی این قسمت توضیحاتی را برای شما خواهد داد. البته قبل تر در صورت اقدام به گرفتن اسکرین شات عمل شما در قسمت چت، در معرض دید طرف مقابل نیز قرار میگرفت که در حال حاضر این خبر رسانی صورت نمیگیرد.
  • نمیتوان محتوا های ارسال شده در این قسمت را فوروارد کرد.
  • برای شروع چت در این قسمت باید مخاطب مربوطه آنلاین باشد تا گفتگوی محرمانه بین شما شروع شود.
  • گفتگوی مخفیانه در تلگرام دسکتاپ فعلا امکانپذیر نمیباشد شاید در آینده این امکان برای تلگرام کامپیتور نیز فعال شد.
  • گفتگوی محرمانه برای گروه ها امکانپذیر نبوده و فقط میتوانید به صورت همزمان با یک اکانت دیگر به چت مخفی در تلگرام رو بیاورید.

جمع بندی

در مقاله امروز سعی کردیم به صورت کامل در مورد نحوه شروع چت مخفی و کاملا امن در تلگرام صحبت کنیم و همانطور که به خصوصیات قسمت سکرت چت اشاره شد نمیتوان در این قسمت اسکرین شات و یا از خود صفحه ویدیو ضبط کرد. تمامی این سختگیری ها برای شروع یک مکالمه بدون واهمه انتشار و بروز محتوا های رد وبدل شده در آن مکالمه میباشد.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب