15 روش تضمینی برای افزایش فالوور رایگان در اینستاگرام

نادر عبدی
تاریخ انتشار : 2018-12-01
نویسنده : نادر عبدی
افزایش فالوور اینستاگرام

به جرات میتوان گفت که این روز ها اینستاگرام به یکی از غول های فضای مجازی در دنیا و همچنین در ایران تبدیل شده است. اینستاگرام با پتانسیل بالایی که در گسترش و ارائه محصولات دارد به بستر بسیار مناسبی برای افرادی که میخواهند شغل خودشان را در اینستاگرام گسترش دهند، تبدیل شده است. این اپلیکیشن می تواند میزان فروش محصولات در فضای مجازی را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال افزایش فالوور پیج خود بصورت رایگان هستند.

همانطور که میدانید خواسته هر کاربر اینستاگرام و همچنین مهم ترین اصل موفقیت در اینستاگرام داشتن فالوور های زیاد و واقعی میباشد. به خصوص برای پیج های تجاری یا همان بیزینسی که میخواهند محصولات خودشان را از طریق اینستاگرام به فروش برسانندد. به همین دلیل ما هم تصمیم گرفتیم مقاله ای راجب راه های افزایش فالور رایگان در اینستاگرام برای شما آماده کنیم.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام بصورت رایگان

همانگونه که در مطالب بالا اشاره کردیم امروز میخواهیم در مورد روش های افزایش فالوور رایگان اینستاگرام صحبت کنیم. راه حل هایی که در خود اینستاگرام نهفته شده اند و تنها با کمی دقت و صرف وقت خواهید توانست برای پیج خود فالوور واقعی اینستاگرام جذب کنید. در ادامه 14 روش کاربردی و آسان برای افزایش فالوور رایگان و واقعی ذکر کرده ایم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

1. صفحه پروفایل اینستاگرام خود را جذاب تر کنید

مهم ترین صفحه اینستاگرام هر کاربر صفحه پروفایل او میباشد. این صفحه را میتوان به ویترین یک مغازه تشبیه کرد. قطعا خود شما که میخواهید محصولی را خریداری کنید قبل از هر چیزی به ویترین مغازه های مربوطه توجه میکنید. در اینستاگرام هم هنگامی که بازدید کننده ای پیج شما را مشاهده میکند در نگاه اول به محتوای صفحه پروفایل شما توجه خواهد کرد. پس باید به جذابتر کردن همه ی قسمت های پروفایل تان به ویژه بیو اینستاگرامتان توجه ویژه ای نشان دهید.

بیو اینستاگرام شناسنامه اینستاگرام شما میباشد. در بیو اینستاگرام میتوانید افراد را ترغیب به ادامه بررسی اکانت خود کنید. اهمیت این بخش از صفحه پروفایل اینستاگرام به قدری بالاست که برخی از شرکت های بزرگ با وسواس زیادی متنی را برای این بخش انتخاب میکنند. پس شما نیز متن های ترغیب کننده و مربوط به موضوع پیج خودتان را بنویسید، حتی میتوانید در این قسمت لینک وبسایت خود را جاگذاری کنید.

حتما بخوانید : بیو اینستاگرام خود را متحول کنید

2. با دیگران در ارتباط باشید

داشتن رابطه صمیمی و فراهم کردن شرایط تعامل با دیگر پیج ها مخصوصا پیج هایی که موضوع و محتوای آنها به محتوای پیج اینستاگرام شما نزدیک است، یکی از بهترین راه ها برای افزایش فالوور رایگان اکانت اینستاگرام شماست. خوشبختانه محدودیت یا جریمه ای نیز برای تعامل و تبادل بیشتر در اینستاگرام برای اکانت های مربوطه درنظر نگرفته شده است.

کار دیگری که میتوانید در کنار تبادل با پیج های دیگر انجام دهید، انتشار پست ها و استوری های افتخاری است. سعی کنید هر هفته از افرادی که به شما کمک کرده اند، تشکر کنید. تشکر از دوستان و همکاران موجب می شود که آن ها به صورت ناخواسته مبلغ پیج شما شوند و افرادی را با پیج شما آشنا کنند.

3. از هشتگ ها برای افزایش فالوور رایگان استفاده کنید

شما با استفاده از هشتگ ها میتوانید افراد علاقه مند و مربوط به موضوع پیج تان را به اکانت خود هدایت کنید. جدیدا اینستاگرام نیز امکان فالو کردن هشتگ ها را برای پیج ها فراهم کرد. از این پس میتوان هشتگ ها را دنبال کرد تا هر موقع که استوری یا پست هایی با این هشتگ در اینستاگرام ارسال شدند در قسمت هوم به نمایش در آیند.

خب با این توصیفات استفاده نکردن از هشتگ ها به مانند خودکشی میباشد. حتما در رابطه با موضوع پیج و پست هایی که منتشر میکنید از هشتگ ها استفاده کنید. به هیچ وجه از هشتگ های نامربوط استفاده نکنید. در ضمن سعی کنید تعداد هشتگ های هر پست تان را بیش از سه کلمه تگ شده افزایش ندهید و این سه کلمه تگ شده کلمات مهم و پر بازدیدی باشند.

حتما بخوانید : پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام

4. از رویداد های مهم غافل نشوید

رویداد های مهم میتوانند به جذب فالوور رایگان برای پیج اینستاگرام شما کمک کنند. در ایران رویداد هایی همچون عید نوروز، شب یلدا و دیگر اعیاد را مشخص کنید و در این ایام سعی کنید مطالبی را منتشر کنید که کاربران در پی آن هستند. به عنوان مثال در عید کاربران به دنبال خرید اقلام سفره ی هفت سین و یا چیدمان آن هستند. می توانید با قراردادن پست هایی از این قبیل، توجه بالایی را معطوف پیج خود کنید.

همچنین در زمان تعطیلات، کاربران میزان حضور خود را در اینستاگرام چند برابر می کنند. به همین دلیل ضروری است که شما میزان فعالیت خود را چندین برابر کنید. همچنین باید تعداد پست ها و استوری های خود را افزایش دهید، چرا که فالوور های شما در حال حاضر زمان کافی برای تماشای آن ها دارند. دقت داشته باشید که حتما در ابتدا عنوان کنید که افزایش تعدا پست ها و استوری ها به دلیل تعطیلات است، تا بتوانید در این ایام بیشتر در اختیار کاربران قرار بگیرید.

5. تولید محتوای هدفمند داشته باشید

برخی از افراد تصور می کنند که اگر پیجی بیزینسی دارند، تنها باید به تبلیغ محصولات خود بپردازند. در صوتی که تجربه ها و آمارها نشان می دهند، که در دراز مدت این پیج برای کاربران کسل کننده خواهد شد. فالوورها دوست دارند در حین مرور پیج اطلاعات جدید را کسب کنند. به عنوان مثال، اگر صاحب یک پیج لوازم آرایشی هستید، علاوه بر تبلیغ مواد آرایشی، نیاز است تا اطلاعاتی در مورد برندهای معتبر، نحوه ی استفاده از هر کدام از لوازم آرایشی، تجربه های مختلف کاربران و اطلاعاتی از این قبیل را در اختیار کاربران قرار دهید.

نکته مهم دیگری که هنگام تولید محتوای هدفمند باید در نظر بگیرید دور ریختن محتوای اسپم است. سعی کنید تا آن جا که می توانید پست ها و استوری ها را خودتان تولید کنید. از ارسال پست ها و استوری های آبکی خودداری کنید. هر آنچه را که می بینید در حال رد و بدل بین پیج هاست، منتقل نکنید. گزینش کنید و بهترین آن را منتقل کنید و تا جای ممکن از انتشار محتوای کپی بپرهیزید.

6. در نوشتن کپشن دقت به خرج دهید

تصویر از مهم ترین شاخصه هاست که می تواند برای لحظاتی نگاه کاربر را معطوف پیج شما کند. اما متن از شاخصه های مهمی است که کاربر را برای شما حفظ می کند. همواره سعی کنید که با نوشتن کپشن های ترغیب کننده و جذاب فالوور های ثانیه ای خود را به فالوور های ماندگار تبدیل کنید. با توجه به اطلاعاتی که از آنالیز اینستاگرام خود دریافت می کنید، سعی کنید که کپشن های مربوطه را به میزان علاقه کاربران خود نزدیک کنید.

حتما بخوانید : چگونه یک کپشن جذاب بنویسیم؟

7. پست گذاری منظم داشته باشید

نظم محتوایی اصطلاحی است که دارندگان پیج باید به آن توجه زیادی داشته باشند. برخی از صاحبان پیج عادت دارند که در هر زمان که بیکارند، اطلاعاتی را در صفحه ی خود منتشر کنند. این موضوع موجب می شود که گاها در یک روز تعداد زیادی پست و استوری در پیج قرار بگیرد و در روزی دیگر، هیچ گونه پست و استوری منتشر نشود. این موضوه برای کاربران جذاب نیست. سعی کنید به صورت منظم، به عنوان مثال یک روز در میان دو پست در پیج خود قرار دهید. این موضوع در ظرف چند ماه کاربران را عادت می دهد که یک روز در میان پیج شما را بررسی کنند.

حتما بخوانید : روزانه چند پست و استوری بگذاریم؟

از طرف دیگر اینستاگرام هم به انتشار پست و استوری در یک زمان مشخص اهمیت بسیاری میدهد. بنابراین طبق الگوریتم جدید اینستاگرام پیج هایی که در زمان مشخصی پست گذاری میکنند شانس بالاتری برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام دارند. همانطور که احتمالا میدانید به اکسپلور رفتن پست هایتان یکی از سریعترین راه ها برای افزایش فالوور رایگان و واقعی در اینستاگرام است.

8. از تصاویر و ویدئوهای باکیفیت استفاده کنید

اگر بدنبال افزایش فالوور پیج خود بصورت رایگان هستید قدرت تولید محتوای اصولی در اینستاگرام را دست کم نگیرید. اینستاگرام به راحتی محتوای با کیفیت را از محتوای بی کیفیت تشخیص میدهد و ارزش بیشتری برای محتوای با کیفیت در نظر میگیرید. یکی از فاکتورهای تعیین کننده در تولید محتوای اصولی استفاده از تصاویر و ویدیو های با کیفیت است. پس تصاویرقرار داده شده را با کیفیت بالا قرار دهید. کیفیت بالای تصاویر، حس خوبی را در کاربران به وجود خواهد آورد که می تواند میزان مراجعه ی آن ها به پیج شما را افزایش دهد.

ویدئو هم از شاخصه های مهمی است که حرکت در پیج شما را به خوبی نشان می دهد. ویدئو سیال است و اجازه می دهد تا کاربر با پیج شما ارتباط خوبی برقرار کند و تبدیل به فالوور وفادار شما شود. سعی کنید که ویدئو ها را به صورت کوتاه، حداکثر یک دقیقه ای، قرار دهید. همچنین ویدوئوها را با کیفیت بالا ضبط کنید. با این کار تخصص و دقت در کار خود را نشان میدهید. این بخش اطمینان را برای کاربر به وجود می آورد. اولین قدم در افزایش فالوور یک پیج جلب اطمینان است.

9. هر روز استوری بگذارید

استوری اینستاگرام از مهم ترین امکانات اینستاگرام است که بازدید پیج شما را افزایش می دهد. بسیاری از کاربران تمایلی به مرور پیج ها ندارند، اما به صورت ناخواسته استوری های زیادی را تماشا می کنند که می تواند علاقه ی آن ها به پیج شما را افزایش دهد. دقت کنید که هر روز استوری داشته باشید. چرا که پروفایل پیج شما را بیشتر در دید افراد قرار می دهد.

استوری اینستاگرام یک راه بسیار موثر برای افزایش تعامل با مخاطبان شماست. زیرا کاربرانی که پست شما را در صفحه feed خود ندیده اند ممکن است استوری شما را ببینند. روزانه بیش از یک میلیارد نفر از استوری های اینستاگرام بازدید میکنند. همین استوری اینستاگرام را به معدن طلای صاحبان کسب و کار های اینستاگرامی تبدیل کرده است. بنابراین اگر هدف شما از افزایش فالوور فروش بیشتر باشد، حتما روی افزایش بازدید استوری های خود سرمایه گذاری کنید.

حتما بخوانید : روش های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

10. فالوور هایتان را بشناسید

شناخت فالوورها و بازدید کننده های اکانت خود یکی از اصل های مهم افزایش فالوور رایگان و همچنین موفقیت در اینستاگرام میباشد. اگر شما فالوورها یا به قولی مخاطب های پیج و پست هایتان را بشناسید که بیشتر از کدام قشر از جامعه و با کدام خصوصیات هستند به راحتی میتوانید فعالیت های خود را مرتبط با علایق مخاطبانتان پیش ببرید. با این روش میتوانید در مدت زمان کم به موفقیت چشمگیری برسید.

11. چالش و مسابقه بزارید

تولید چالش از مقوله هایی است که می تواند فالوور های بسیاری را جذب پیج شما کند. پیشنهاد می شود هر هفته 2 معمای جذاب را در پیج خود به اشتراک بگذارید تا کاربران در پی پاسخ دادن به این معما با پیج شما آشنا شوند. هر چالش می تواند یک مسابقه ی جذاب نیز باشد. پس از مدت زمانی می توانید موضوعات مسابقه را به سمت موضوع هدف پیج خود نزدیک کنید.

به عنوان مثال در ابتدا مسابقاتی با موضوع خوراکی و کار راه اندازی می کنید. در ادامه اگر پیج لوازم آرایش دارید، می توانید موضوع مسابقات را به این سمت بکشید. برای علاقه مند کردن کاربر به شرکت در مسابقه جوایزی ترغیب کننده برای برنده مسابقه درنظر بگیرید. حتی میتوانید از محصولات و یا خدمات خود بعنوان جایزه مسابقه استفاده کنید. با این روش محصول خود را هم تبلیغ کرده اید.

مقاله پیشنهادی : افزایش فالوور رایگان با برگزاری مسابقات اینستاگرامی

12. در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم فعالیت داشته باشید

برای جذب فالوور تنها به اینستاگرام اکتفا نکنید. سعی کنید در دیگر صفحات اجتماعی نیز فعالیت خود را ادامه دهید. حتما در دیگر صفحات و وب سایت ها لینک اینستاگرامی خود را قرار دهید. تا کاربران بتواننند با مراجعه به پیج شما سایر اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.

13. ویژگی insight پروفایل خود را فعال کنید

افزایش فالوور اینستاگرام

یکی از راه هایی که شما میتوانید با استفاده از آن به راحتی با خصوصیات فالوورهای خود آشنا شوید فعال کردن ویژگی insight میباشد که برای پیج های تجاری یا همان بیزینسی که پروفایل اینستاگرام خودشان را به بیزینس پروفایل تغییر داده اند فعال میباشد شما نیز میتوانید به راحتی اکانت خود را به بیزینس پروفایل تغییر دهید قبل ها ارتقا دادن اکانت به این ویژگی کمی سخت بود و باید یک اکانت در فیسبوک داشتید سپس آن اکانت را با اکانت اینستاگرام خود ست میکردید تا پیج تان به پروفایل بیزینس تبدیل میشد اما حال به راحتی و تنها با چند لمس میتوانید این ویژگی را در پیج خود فعال کنید.

14. از ربات افزایش فالوور رایگان استفاده کنید

ربات اینستاگرام

یکی از راه های مهم برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام بهره گیری از ربات اینستاگرام میباشد ربات های اینستاگرام بستر مناسبی هستند تا فعالیت هایی که منجر به افزایش فالوور واقعی اینستاگرام آن هم به صورت هدفمند میشود را برایتان فراهم کنند.

در نظر بگیرید شما پیجی در اینستاگرام دارید و برای بالا بردن فالوور واقعی اینستاگرام تان فعالیت های متعددی در اینستا انجام میدهید مانند ارسال کامنت های متعدد در زیر پست دیگر پیج ها یا فالو کردن پیج های مورد هدف خودتان که میخواهید به نوعی این مخاطب های هدف تان را به اکانت خود هدایت کنید یا فعالیت های دیگر همچون لایک کردن، ارسال پیام های دایرکتی، مشاهده استوری های دیگران و… که همه ی این فعالیت ها باعث خواهد شد تا فعالیت پیج شما به صورت کلی بالا رفته تا در پی آن نیز پیج شما بیشتر دیده شود و فالوور های واقعی و هدفمند جذب پیج تان شود.

یک ربات اینستاگرام نیز همه ی این فعالیت ها را انجام خواهد داد با چند تفاوت بزرگ اول اینکه این فعالیت ها به صورت مستمر و 24 ساعته انجام میشود و دوم اینکه هدفمندی گسترده ای را برای شما فراهم میکند تا آنجایی که شما میتوانید بازدید کننده ها و فالوور هایی که از طریق ربات اینستاگرام به پیج تان اضافه میشوند را از یک شهر خاص جذب کرده یا مرتبط با یک شغل خاص یا یک حرفه خاص را مورد هدف قرار بدهید.

15. یک پیج با تعداد فالوور مناسب داشته باشید

در نظر بگیرید بازدید کننده ای پیج شما را مشاهده میکند اولین موردی که پیج شما میتواند برای آن بیننده جذاب باشد داشتن فالوور های مناسب و بالای اکانت شما میباشد این موضوع زمانی اهمیت دار تر از قبل میشود که شما قصد فروش محصولات خود در اینستاگرام را داشته باشید. پس داشتن یک پیج با فالوور مناسب میتواند روند پیشرفت پیج را سرعت بخشیده و اعتماد اولیه برای بیننده را جلب کرده باشد اگر اکانتی با فالوور بالا ندارید میتوانید با خرید پیج اینستاگرام این امکان را نیز برای خود فراهم کنید.

جمع بندی

در این مقاله ما راه های اصلی افزایش فالوور رایگان اینستاگرام را آموزش دادیم تا بتوانید با استفاده از این راه ها برای خودتان پیجی مناسب داشته باشید. همانطور که در بین گزینه های موجود به ربات اینستاگرام اشاره شد اگر میخواهید فالوور واقعی و هدفمند برای خود جذب کنید حتما از ربات های اینستاگرام استفاده کنید هم از لحاظ قیمت به صرفه تر بوده و هم اینکه بهره وری بالایی برایتان خواهد داشت.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

روزانه چند پست و استوری بگذاریم؟

روزانه چند پست و استوری بگذاریم؟

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ این سوالیست که این روز ها بسیاری از کاربران اینستاگرام از خود می‌پرسند. همانطور که میدانید محدودیتی در گذاشتن پست و استوری در صفحه اینستاگرام وجود ندارد. اما چون خیلی از پیج‌ها بیزینسی هستند بعضی از کاربران از ما می...

ادامه مطلب
6 تکنیک کاربردی برای نوشتن یک کپشن اینستاگرام جذاب

6 تکنیک کاربردی برای نوشتن یک کپشن اینستاگرام جذاب

کپشن اینستاگرام یک ابزار قدرتمند است که استفاده درست از آن به بیشتر دیده شدن پست های شما کمک میکند. یک کپشن جذاب توجه کاربر درحال اسکرول را به پست شما جلب میکند و باعث میشود که کاربر نتواند به راحتی از پست شما رد شود. درواقع کپشن اینستاگرام کامل کننده ی پست شماست! اگر...

ادامه مطلب
دلایل بلاک شدن در اینستاگرام؛ چرا اینستا منو بلاک میکنه؟

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام؛ چرا اینستا منو بلاک میکنه؟

چرا در اینستا بلاک می‌شویم؟ بلاک به چه معناست و دلایل بلاک شدن در اینستاگرام کدام‌ها هستند؟ به احتمال زیاد تا الان چندین بار با اصطلاح بلاک مواجه شده‌اید. بلاک شدن در اینستاگرام به معنی مسدود شدن اکانت می‌باشد. وقتی شما توسط اینستاگرام بلاک می‌شوید، امکان لایک، فالو،...

ادامه مطلب