آموزش روش معجزه آسای حذف فالوور فیک اینستاگرام (2021)

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2019-08-03
حذف فالوور فیک اینستاگرام

چرا حذف فالوور فیک اینستاگرام، تا این حد مهم است؟ پاک کردن فالوورهای فیک به صورت یکجا ممکن است؟ درست است که این روزها، بسیاری از کاربران در اینستاگرام به دنبال افزایش تعداد فالوورهای خود هستند؛ اما طبق معمول، همیشه کمیت، حرف اول را نمی‌زند. در حقیقت، فالوورهای فیک نه تنها به پیشرفت پیج شما هیچ کمکی نمی‌کنند، بلکه سد راه موفقیت شما نیز هستند؛ زیرا نه درآمد پیج شما را افزایش می دهند و نه تعاملی با محتوای شما برقرار می کنند. در این مطلب، سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌های حذف فالوورهای فیک را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید!

ویدیوی آموزشی نحوه‌ی حذف فالوور فیک اینستاگرام

در این ویدیو یاد می‌گیریم فالوور فیک چیست و چگونه آن را شناسایی و حذف کنیم

هر آنچه در این ویدیوی آموزشی فرا می‌گیریم:

 • تعریف فالوور فیک
 • مفهوم نرخ تعامل یا اینگیجمنت و نحوه‌ی محاسبه‌ی مقدار آن
 • آسیب‌های فالوور فیک
 • نحوه‌ شناسایی و حذف فالوور فیک
 • آشنایی با ربات حذف فالوور فیک

فالوور فیک چیست و چه تفاوتی با فالوور روح دارد؟

فالوورهای فیک، اکانت هایی با هویت جعلی هستند که شما را دنبال می‌کنند، ولی در دنیای واقعی به هیچ کسی تعلق ندارند! فالوورهای فیک بیشتر مواقع در مقیاس انبوه تولید می شوند، بنابراین به طور معمول اصلا پروفایل (به اصطلاح!) درست حسابی هم ندارند.

فالوورهای روح حساب هایی هستند که به افراد واقعی تعلق دارند ولی تعاملی با محتوای ما ندارند. فالوورهای روح نیز مانند فالوورهای فیک هیچ کمکی به پیشرفت شما نکرده و نرخ تعامل پیجتان را پایین می‌آورند.

شاید در این نقطه از خودتان بپرسید پس چرا از بین بردن فالوورهای فیک مهم‌تر است؟ باید گفت چون حداقل فالوورهای روح دارای هویت واقعی هستند، اما فالوورهای فیک همین را هم ندارند! الگوریتم اینستاگرام نیز این موضوع را درک کرده و نسبت به فالوورهای فیک، حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد.

چگونه فالوورهای فیک را تشخیص دهیم؟

تشخیص فالوورهای فیک معمولا بسیار ساده است، در حدی که شما می‌توانید با دانستن چند معیار ساده ولی عجیب برای تشخیص فالوور فیک، از فاصله ی یک کیلومتری هم اکانت فیک و واقعی را از یکدیگر جدا کنید!

ما اینجا به چند مورد از راه های تشخیص فالوورهای فیک اشاره می‌کنیم:

تصویر پروفایل: اکثر حساب‌های فیک، فاقد تصویر پروفایل مناسب هستند. که با اینکه برخی از کاربران ممکن است مایل نباشند عکس خودشان را به عنوان تصویر پروفایل تنظیم کنند، ولی به طور کلی هدف از فعالیت در اینستاگرام، دیدن و دیده شدن است! بنابراین نداشتن عکس پروفایل مناسب می‌تواند نشانه ای باشد که پیج مذکور متعلق به فرد واقعی نیست.

بیو و هایلایت: هر پیجی، چه کاری و چه شخصی، مطمئنا چیزهایی برای نوشتن در قسمت بیو دارد، از شعر و متن‌های ادبی گرفته تا معرفی کسب و کار و اطلاعات تماس و لینک وبسایت. بخش هایلایت اینستاگرام نیز دقیقا همینطور است! بنابراین اگر در میان فالوورهای خود پیجی را می‌بینید که فاقد بیو و هایلایت است، به احتمال قوی با یک فالوور فیک طرف هستید.

محتوای پیج: حتی کاربران عادی که چندان علاقه‌ای به انتشار محتوا ندارند حداقل یک پست در پیج خود منتشر می‌کنند! از طرفی، محتوای منتشر شده نیز مهم است. بنابراین، اگر در بین فالوورهایتان، اکانتی پیدا کردید که هیچ محتوایی ندارد و یا اینکه تعداد بسیار کمی پست، آن هم بی معنا(!)، در پیج خود داشت، به احتمال زیاد شما با یک فالوور فیک طرف هستید!

نام کاربری: کاربران اینستاگرام معمولا به دنبال نام های کاربری هستند که در عین کوتاه بودن و خلاقیت، معرفی کننده ی صاحب پیج یا کسب و کار مربوطه نیز باشد. بنابراین، پیج هایی که نام کاربری ناخوانا، بسیار طولانی و یا مخلوطی از حروف و اعداد را دارند، با احتمال زیادی فیک هستند.

مزایای پاک کردن فالوور فیک!

حذف فالوورهای فیک، یک پیام مهم به الگوریتم اینستاگرام است. در حقیقت، با حذف فالوورهای فیک به اینستاگرام نشان می‌دهید که قصد ندارید با تقلب و به صورت جعلی پیج خود را گسترش دهید! پس حذف فالوور فیک اگرچه تعداد فالوورهای شما را کاهش می‌دهد، اما باعث جلب توجه الگوریتم اینستاگرام می‌شود. اما چرا این مسئله رخ می‌دهد؟

حذف این فالوورها مساوی است با افزایش بازدهی پیج اینستاگرام شما!

همانطور که می‌دانید، پست هایی که شما منتشر می‌کنید در قسمت تایم‌لاین فالوورهایتان نمایش داده خواهد شد. چنانچه در پیج شما نرخ تعامل فالوورها با پیج از حد معینی کمتر باشد، پست‌هایتان حتی در تایم‌لاین فالوورهای واقعی شما نیز نشان داده نمی‌شوند. حتی اگر هم نشان داده شوند، جزو اولویت‌ها نخواهند بود. این مسئله به مرور باعث تخریب پیج و کاهش تعامل فالوورها با شما خواهد شد.

پاک کردن فالوور فیک : کلید اصلی جذب فالوور از اکسپلور!

حذف فالوور فیک، یکی از مهم‌ترین راه‌های راهیابی محتوا به اکسپلور اینستاگرام است! از آنجایی که نمایش محتوا در اکسپلور، باعث جذب تعداد بسیار زیادی فالوور علاقمند به موضوع فعالیت شما می‌شود، بهترین اتفاقی است که می تواند برای کسب و کار اینستاگرامی شما رخ دهد! اما از بین بردن فالوور فیک چگونه به راهیابی پست‌هایتان به اکسپلور کمک می‌کند؟

کاربران بسیاری به اشتباه تصور می‌کنند فقط محتوای پیج‌هایی که تعداد فالوور زیادی دارند در اکسپلور نمایش داده می‌شوند. اما حقیقت این است که برای الگوریتم اینستاگرام، نرخ تعامل بسیار مهم‌تر از تعداد فالوورهاست.

با جذف فالوور فیک، عملا آن دسته از افرادی را که به محتوای شما واکنشی نشان نمی‌دهند را حذف می کنید که این کار باعث افزایش چشمگیر نرخ تعامل پیج و در نهایت راهیابی محتوای شما به اکسپلور اینستاگرام خواهد شد.

نکته: اکنون که با اهمیت و تاثیر نرخ تعامل آشنا شده‌اید، می‌توانید برای آشنایی با جدیدترین روش‌های بالا بردن نرخ تعامل به مقاله‌ی 17 روش تاثیرگذار بر روی افزایش نرخ تعامل اینستاگرام مراجعه کنید!

فالوور فیک اینستاگرام به اعتماد مشتریان ضربه میزند!

شاید برای کسب و کارهای بسیار نوپا مقداری فالوور فیک چندان ایده بدی نباشد؛ اما برای کسب و کارهای اینستاگرامی متوسط و بزرگ، فالوور فیک عملا فاجعه است! معمولا کاربران برای بررسی اینکه آیا کسب وکاری در اینستاگرام قابل اعتماد است یا نه، علاوه بر تعداد فالوور، تعداد لایک و کامنت ها را نیز بررسی می کنند.

حالا خودتان را به جای مخاطبانتان بگذارید. به کدام یک از این پیج‌ها اعتماد می کنید: پیجی که تعداد فالوور بالایی دارد اما هیچ تعاملی بین فالوورها و پیج دیده نمی شود یا پیجی که با وجود تعداد فالوور کمتر، بازخورد بسیار بالایی از مخاطبان دریافت می‌کند؟

با حذف فالوور فیک، اعتماد متقابل میان خود و مخاطبانتان به وجود می آورید که باعث افزایش بازدهی کسب و کار شما خواهد شد!

فالوورهای فیک، عامل هزینه‌های اضافی!

این فالوورهای واقعی هستند که برای شما درآمدزایی می‌کنند، نه فالوورهای فیک! اگر می خواهید هم اعتماد کاربران واقعی خود را از دست ندهید و هم فالوورهای فیک خود را نگه دارید، باید هزینه های کلان خرج کنید!

با وجود تعداد زیادی فالوور فیک در پیجتان، شما مجبور هستید که برای واقعی نشان دادن فالوورهایتان لایک و کامنت خریداری کنید. در بلندمدت نیز این کار باعث دلسردی، افزایش هزینه و در نتیجه شکست کسب و کار اینستاگرامی شما خواهد شد.

آیا حذف یکجای فالوور فیک برای پیجم ضرر داره؟

شاید الان که می‌دانید حذف فالوور فیک چقدر برای پیجتان مفید خواهد بود، تصمیم بگیرید تمامی فالوورهای فیک پیجتان را به صورت دسته جمعی حذف کنید! در این مرحله یک سوال بسیار مهم پیش می‌آید: آیا حذف یکجای فالوور های فیک برای پیج مضر است؟ باید بگوییم به هیچ وجه!

تنها نکته ی منفی حذف دسته جمعی فالوور های فیک این است که تعداد فالوورهایتان اندکی کاهش پیدا می‌کند؛ اما این اثر به شدت کوتاه مدت است. در حقیقت، شما با از بین بردن فالوورهای فیک، پیج خودتان را با الگوریتم‌های اینستاگرام سازگار می‌کنید. بنابراین، همانطور که قبلا گفته شد، پیجتان با سرعت بالاتری رشد کرده و در مدت کوتاهی تعداد بسیار بیشتری فالوور واقعی به پیج خود جذب خواهید نمود.

چگونه فالوورهای فیک را حذف کنیم؟

حالا که فهمیدیم پاک کردن فالوورهای فیک تا چه حد اهمیت دارد، نوبت حذف کردن آن‌هاست! در ادامه، حذف فالوور فیک به صورت دستی، با استفاده از برنامه، سایت و از همه مهم‌تر، ربات حذف فالوور فیک اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

آموزش حذف فالوور فیک به صورت دستی

پاک کردن فالوورهای فیک به صورت دستی بسیار ساده است! کافیست سه مرحله‌ی زیر را انجام دهید:

 1. به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید. با لمس نوشته followers، وارد لیست فالوورهای خود شوید.
حذف فالوور فیک به صورت دستی
 1. پس از شناسایی فالوور فیک، روی گزینه‌ی remove را در مقابل فالوور موردنظر، کلیک کنید.
 1. در نهایت با تایید حذف، فالوور موردنظر خود را پاک کنید!
حذف فالوورهای فیک به صورت دستی

برنامه های حذف فالوور فیک

در این لیست، ما دو برنامه ی قدرتمند برای اندروید و iOS معرفی خواهیم کرد که می‌توانند در تشخیص فالوور فیک به شما کمک کنند. شما می‌توانید با کلیک روی لینک هرکدام، به سادگی آن ها را دانلود و نصب کنید.

1. برنامه chief follow برای اندروید

برنامه حذف فالوور فیک برای اندروید

این برنامه حذف فالوور فیک اینستاگرام،‌ اطلاعاتی از فالوورها در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فالوورهای خود را تجزیه و تحلیل کرده و هرکدام را که مایل بودید، از لیست فالوورها یا فالووینگ‌های خود حذف نمایید. لازم به ذکر است این برنامه صرفاً برای کاربران اندروید قابل استفاده می‌باشد.

مزایا
 • قابلیت حذف دسته‌جمعی فالوورها و فالووینگ‌ها تا سقف پنجاه اکانت
 • ارسال نوتیفیکیشن برای هر فالو و آنفالو
 • قابلیت استفاده همزمان برای چندین حساب کاربری
 • تضمین رعایت نکات امنیتی اینستاگرام
معایب
 • بیشتر از امکانات برنامه پولی هستند.

2. برنامه followers plus

اگر از سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنید، این برنامه برای حذف فالوور فیک اینستاگرام یکی از بهترین‌ها برای شماست. از طریق این برنامه می‌توانید اطلاعاتی راجع به فالوورهای خود از جمله میزان تعامل با پیج شما، فالوورهایی که شما فالو نکرده اید، فالووینگ‌هایی که شما را دنبال نمی‌کنند، کاربرانی که شما را بلاک کرده اند و همچنین فعال‌ترین و غیرفعال‌ترین فالوورها کسب کنید.

مزایا
 • جلوه های بصری چشم‌نواز
 • قابلیت بررسی عملکرد و نرخ تعامل
 • عملکرد دقیق و سریع
معایب
 • بیشتر امکانات پولی هستند.

سایت حذف فالوور فیک

علاوه بر برنامه های حذف فالوور فیک اینستاگرام، برخی از وب سایت‌ها نیز این قابلیت را برای کاربران اینستاگرام فراهم کرده‌اند که بتوانند با استفاده از آن‌ها، پیج خود را آنالیز کرده و فالوورهای فیک خود را پیدا کنند. ما در اینجا یک نمونه از این سایت‌های حذف فالوور فیک را معرفی خواهیم کرد.

2. سایت Ingramer

امکانات نسخه رایگان
 1. نمایش میزان نرخ تعامل
 2. نمایش میانگین فعالیت کاربران
 3. نمایش تعداد پست‌ها و تعامل‌ها در زمان‌های مشخص برای 100 پست آخر
 4. نمایش محبوب‌ترین زمان برای پست گذاشتن از نگاه کاربران بر اساس 100 پست آخر
 5. نمایش برترین هشتگ‌ها و کلمات استفاده شده در 100 پست آخر
 6. نمایش موضوع‌های مورد علاقه کاربران
 7. نمایش پست‌های برتر بر اساس تعداد لایک و کامنت

ربات حذف فالوور فیک اینبو؛ حذف فالوورهای فیک به صورت سریع و اتوماتیک!

شاید در مقیاس کوچک، بررسی تک تک فالوورها، تشخیص و در نهایت پاک کردن فالوورهای فیک کار آسانی باشد. اما در پیج هایی با ت ر تعداد فالوورهای پیجتان کم است، بهتر است فالوورهای فیکتان را به صورت دستی حذف نمایید. اما اگر تعداد فالوورهایتان از حدی بالاتر باشد (مثلا بیشتر از هزار نفر) حذف فالوور فیک بسیار دشوار و زمانبر خواهد بود؛ چرا که مجبور هستید تک تک فالوورهایتان را بر اساس معیارهای گفته شده بررسی کرده و در صورت فیک بودن حذفشان کنید. بنابراین، استفاده از یک راه میانبر با هزینه‌ی کم، بسیار عاقلانه‌تر خواهد بود! این راه میانبر، همان ربات حذف فالوور فیک است.

ربات حذف فالوور فیک اینبو، مطرح‌ترین ابزار در این زمینه است. با فعال کردن قابلیت حذف فالوور فیک ربات اینبو، فالوورهای شما تا زمانی که تمامی فیک ها حذف شوند، مورد بررسی دقیق و پاکسازی قرار خواهند گرفت. اما ربات حذف فالوور فیک اینبو دقیقا چگونه فالوورهای فیک را تشخیص می‌دهد؟

ربات اینستاگرامی اینبو تنها ربات اینستاگرامی است که خدمات حذف فالوور فیک را به صورت تخصصی ارائه می کند!

ربات حذف فالوور فیک اینستاگرام

ربات حذف فالوور فیک اینبو، تک تک فالوورهایتان را براساس همان معیارهایی که خودتان در حذف دستی باید بررسی کنید، ارزیابی می‌کند. در صورتی که فالوور در حال بررسی دارای نشانه‌های یک فالوور فیک باشد، بلافاصله حذف شده و ربات شروع به بررسی فالوور بعدی می‌کند. این نشانه‌ها عبارتند از: نداشتن عکس پروفایل، نداشتن پست، تعداد فالووینگ بسیار بالا. جالب اینجاست که شما می‌توانید تعیین کنید ربات بر اساس کدام یک از این معیارها اقدام به حذف فالوورهای فیک شما نماید!

نکته برای حرفه‌ای‌ها!

قبلا گفتیم که ممکن است در صورت حذف یکجای فالوور های فیک، با افت تعداد فالوورها روبرو شوید. برای جبران این مورد، میتوانید از قابلیت های دیگر ربات اینستاگرامی اینبو برای افزایش بازدیدکنندگان پیج خود استفاده نمایید. از طرفی، یکی از قابلیت های جذاب ربات اینستاگرامی اینبو، زمانبندی انتشار محتوا ( آن هم از هر نوع محتوا، حتی استوری!) می باشد.

افزایش بازدیدکننده، تأثیر مثبت پاک کردن فالوورهای فیک و از طرفی انتشار منظم محتوا، باعث خواهد شد در مدت زمان بسیار کوتاهی بتوانید تعداد بسیار بیشتری فالوور نسبت به فالوورهای حذف شده به دست آورید، آن هم فالوورهای مفید و واقعی!

برای استفاده از ربات اینستاگرامی اینبو کار بسیار ساده ای پیش رو دارید. اول از همه با ورود به پنل ربات اینبو، اقدام به ثبت نام کنید. سپس می‌توانید با خرید اشتراک موردنظر خود، به راحتی سپس می‌توانید از سه روز تست رایگان ربات استفاده کرده و در صورت رضایت، اشتراک آن را تهیه نمایید!

تو کانال اینبو عضو شو، تخفیف های شگفت انگیز ربات حذف فالوور فیک اینبو رو از دست نده!
عضویت در کانال

سؤالات متداول

⭐ برنامه و یا سایت حذف فالوور فیک وجود دارد؟

✅ با اینکه هیچ برنامه و وبسایتی جز ربات اینستاگرام فعلا خدمات حذف فالوور فیک را ارائه نمی‌کند، میتوان گفت خیر! اما ما در این مقاله برنامه و سایت‌هایی را معرفی کرده‌ایم که می‌توانند به شما در تشخیص فالوور فیک و جدا کردن آن‌ها کمک کنند.

⭐ اصلا چرا باید فالوورهای فیک رو حذف کنم؟ حذف فالوور فیک چه فایده ای واسه پیجم داره؟

✅ با حذف فالوورهای فیک، نرخ تعامل پیج شما بیشتر می‌شود. بنابراین، احتمال بیشتری دارد که پست‌های شما وارد اکسپلور اینستاگرام شوند که در نهایت باعث افزایش شگفت انگیز فالوورها و بازدهی پیج شما خواهد شد.

⭐ آیا حذف فالوور فیک برای هر پیج در اینستاگرام لازم می‌باشد؟ 

✅ اگر به رشد پیج اینستاگرامی خود اهمیت می‌دهید، بله!

⭐ آیا حذف فالوور فیک آسیبی به پیج ما می‌زند؟

✅ نخیر. این کار نه تنها بر اینکه آسیب نمی‌زند، بلکه باعث افزایش رشد پیج شما می‌شود. بعلاوه، اعتبار پیج شما را افزایش داده و باعث به وجود آمدن اعتماد متقابل در میان فالوورهایتان می شود.

⭐ فالوور فیک خریدم الان میخوام اینا رو حذف کنم چیکار باید بکنم؟

✅ اگر به تعداد بالا فالوور فیک خریداری کرده‌اید توصیه‌ی ما این است که از ربات حذف فالوور فیک استفاده کنید. اینستاگرام شدیدا مخالف استفاده از فالوورهای فیک می‌باشد.

⭐ امکان داره که ربات حذف فالوور فیک، فالوورای واقعی رو هم حذف کنه؟

✅ احتمال این امر بسیار کم است. در تست های انجام شده، ربات اینستاگرامی اینبو بیش از 96 درصد مواقع در تشخیص فالوورهای فیک درست عمل کرده است.

✅ حذف فالوور فیک به صورت دسته جمعی ممکنه؟

⭐ با استفاده از اینستاگرام این امکان وجود نداره اما با ربات اینستاگرام به راحتی میشه این کار رو انجام داد.

سخن پایانی

در این مطلب گفتیم که حذف کردن فالوورهای فیک، تا چه حد می‌تواند به دیده شدن و شناخته شدن پیج شما کمک کند. همچنین، برنامه و سایت‌هایی را معرفی کردیم که اگرچه به صورت مستقیم قابلیت حذف فالوور فیک را ندارند، اما با این حال می توانند به شما در تشخیص و حذف این نوع از فالوورها کمک کنند. در پایان نیز ربات حذف فالوور فیک اینستاگرام را معرفی کرده ایم که بهترین ابزار پاک کردن فالوورهای فیک به صورت اتوماتیک و خودکار است.

اما، نظر شما در مورد حذف فالوور فیک چیست؟ اگر تجربه و یا سوالی در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. از اینکه تا این نقطه‌ی مطلب با ما همراه بودید، سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
32 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب