تغییر پسورد اینستاگرام با ویدئو آموزشی و پادکست

تاریخ انتشار : 2018-08-11
نویسنده : نادر عبدی
تغییر پسورد اینستاگرام

نحوه تغییر پسورد اینستاگرام همواره برای کاربران این اپلیکشن جای سوال بوده، چه آن کاربری که میخواهد پسورد فعلی خود را تغییر دهد و یا چه آن کسی که به هر دلیلی مجبور است پسورد فعلی خود را تغییر دهد. برای مثال در مواقعی خود اینستاگرام از شما میخواهد که از طریق ایمیل و یا شماره ثبت شده داخل پیج‌تان پسورد پیج خود را تغییر بدهید. اگر این کار را انجام ندهید، دیگر نمیتوانید وارد پیج خودتان شوید. ما در این مقاله تمامی راه‌های تغییر پسورد اینستاگرام را به ترتیب آموزش خواهیم داد و ثبت پسورد بهینه برای مقابله با هکرها و بالا بردن امنیت پیج‌ها را برایتان نیز گوشزد خواهیم کرد.

آموزش تغییر پسورد داخل پیج اینستاگرام

اگر شما هم اکنون داخل پیج اینستاگرام خود هستید و رمز فعلی خود را میدانید اما به هر دلیلی قصد تغییر پسورد آن را دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید…

 1. در ابتدا وارد پیج خود شده، سپس به بخش پروفایل اینستاگرام خود رفته و آیکون سه نقطه که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد را لمس کنید تا وارد بخش تنظیمات پیج تان شوید.
 2. بعد از ورود به بخش تنظیمات، شما باید گزینه‌ی security را انتخاب کنید و در بر روی گزینه‌ی password کلیک کنید.
 3. بعد از لمس گزینه password وارد صفحه‌ای خواهید شد که دارای سه کادر میباشد.
  1. در کادر اول، اینستاگرام از شما پسورد فعلی پیج تان را میخواهد، همانطور که در مطالب بالا گفتیم این راه زمانی جواب میدهد که شما از پسورد فعلی خود آگاه هستید و تنها قصد تغییر پسورد را دارید.
  2. در کادر دوم شما باید پسورد جدیدی را که انتخاب کرده‌اید وارد کنید و در کادر سوم که از اسمش نیز مشخص هست شما رمز جدید رو تکرار میکنید.
تغییر پسورد اینستاگرام

نکته: در صورتی که رمز فعلی خود را فراموش کرده‌اید، می توانید از گزینه‌ی فراموشی رمز عبور که در زیر کادرها به رنگ آبی قرار داده شده است، استفاده کنید.
البته در این بخش بعضی اوقات هنگام لمس کردن گزینه password اینستاگرام شما را وارد صفحه تغییر پسورد نمیکند و پیامی به ایمیل ثبت شده داخل پیج تان میفرستد تا از طریق لینک ریست پسورد کنید که در ادامه به توضیح این بخش هم خواهیم پرداخت.

آموزش تغییر پسورد اینستاگرام از طریق get help signing in

اگر داخل پیج شما ایمیل و یا شماره موبایل ثبت شده باشد میتوانید به راحتی و هر زمانی که خواستید پسورد پیج خود را تغییر دهید. ما به شدت توصیه میکنیم که داخل پیج خودتان ایمیل و شماره موبایل معتبر ثبت کنید تا در مواقع ضروری از جمله در صورت هک شدن پیج تان از طریق ایمیل، پیج تان را بازگردانی کنید که ما قبلا در مقاله ای با عنوان بازگردانی پیج هک شده به این موضوع پرداخته‌ایم و میتوانید این پست را نیز مطالعه کنید.
برای تغییر رمز اکانت اینستاگرام از طریق ایمیل و یا شماره موبایل کافیست این مراحل را انجام دهید.

 1. اگر داخل پیج‌ تان هستید به بخش پروفایل رفته و در بالا قسمت چپ اسم پیج تان را لمس کنید و یا اگر داخل هیچ پیجی نیستید برنامه اینستاگرام را باز و در قسمت پایین گزینه log in را لمس کنید تا همانند عکس دوم وارد چنین صفحه‌ای شوید.
تغییر پسورد اینستاگرام
 1. در ابن صفحه شما باید گزینه “get help signing in” را لمس کنید و در ادامه وارد صفحه ای می شوید که اینستاگرام از شما اسم پیج مد نظر تان را میخواهد. البته میتوانید در این بخش به جای اسم پیج نیز از ایمیل ثبت شده داخل آن و یا شماره موبایل ثبت شده استفاده کنید.
 2. بعد از وارد کردن اسم پیج در کادر تعیین شده باید گزینه next  را لمس کنید.
 3. در ادامه شما وارد صفحه ای می شوید که در آن راه های موجود برای ریکاوری پسورد پیج تان را نشان دهد.
تغییر پسورد اینستاگرام
 1. اینستاگرام برای بازگردانی پیج مذکور سه راه تعیین کرده که البته گزینه فیسبوک برای عموم نشان داده میشود یعنی چه شما پیج تان را به فیسبوک وصل کنید و چه نکنید این گزینه نشان داده میشود که ما در مرحله اول بازگردانی از طریق ایمیل را انتخاب میکنیم و گزینه “send an email” را لمس میکنیم تا اینستاگرام لینک عوض کردن پسورد اینستاگرام تان را به ایمیل مان ارسال کند.
تغییر پسورد اینستاگرام
 1. پس از آن شما باید به ایمیل خود رفته و داخل آن را چک کنید و بعد از دریافت آخرین پیام از سایت اینستاگرام آن را باز کرده و همانند تصویر زیر گزینه “reset your instagram password” را لمس کنید.
 2. هم اکنون وارد صفحه تغییر گذرواژه اینستا شوید و همانند مثال بالا رمز جدید را داده و سپس تیک آبی را بزنید تا عوض کردن رمز اینستا شما به درستی انجام شود.
تغییر پسورد اینستاگرام
 1. اگر داخل پیج تان شماره موبایل خود را نیز ثبت کرده باشید طبق مراحل بالا برای دریافت لینک تغییر پسورد می توانید به جای ایمیل گزینه “send an sms” را لمس کنید تا اینستاگرام لینک تغییر رمز اکانت اینستاگرام را به شماره موبایل تان ارسال کند.
 2. سپس همانند مراحل بالا رمز جدید خود را وارد می کنید، گزینه ی reset password را میزنید.
تغییر پسورد اینستاگرام

آموزش تغییر رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام

برای عوض کردن رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام میتوانید از مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود استفاده کنید که در کل تفاوت آن چنانی هم با ندارند. به همین شکلی که در ادامه اموزش داده ایم میتوانید از هر دو سیستم و یا هر سیستم دیگری که مرورگر داشته باشد اقدام کنید. برای آگاهی از مراحل آن مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. در ابتدا از طریق مرورگر وارد آدرس سایت اینستاگرام به نشانی روبرو instagram.com شوید.
 2. در این صفحه همانگونه که در تصویر زیر نیز مشاهده میکنید نوشته ای با عنوان forget password وجود دارد که به معنای فراموشی رمز عبور میباشد. بر روی آن کلیک کنید.
سایت تغییر رمز اینستاگرام
 1. هم اکنون وارد صفحه ای می شوید که در آن کادری وجود دارد که از شما اسم یپج یا ایمیل و یا شماره تلفن ثبت شده داخل پیج را می خواهد تا بتواند لینک عوض کردن رمز اینستا را برای شما ارسال کند.
 2. در نهایت شما بعد از وارد کردن یکی از موارد گفته شده که در این مثال ما نیز اسم پیج مربوطه را وارد کردیم، کادر آبی رنگ send login link را انتخاب میکنیم. با انتخاب این آیکون، اینستاگرام در یک پیام که در تصویر زیر نیز یکی از پیام های مربوطه نشان داده شده، اطلاع میدهد که لینک تغییر رمز اینستا به ایمیل ثبت شده داخل پیج ارسال شد.
سایت تغییر رمز اینستاگرام
 1. اگر تا به این جای مسیر همه ی موارد را مو به مو انجام داده باشید، از طرف اینستاگرام پیامی بیرا شما ارسال می شود که گاها این پیام ها با یکدیگر متفاوت هستد. یکی از این پیام ها که اینستاگرام ممکن است برای شما ارسال کند ” no users found ” که به معنی وجود نداشتن چنین اکانتی در اینستاگرام میباشد.
  • دلیل دریافت این پیام اشتباه وارد کردن اطلاعات خواسته شده توسط شما میتواند باشد. بلکه احتمال دارد بنا به دلایل دیگری مانند دیبسیل شدن پیج شما نیز این پیام را دریافت کرده باشید.

آموزش کامل صفر تا صد ریپورت کردن و رفع ریپورت در اینستاگرام

 1. بعد از دریافت پیام لینک تغییر پسورد حال باید وارد ایمیل ثبت شده داخل پیج خود شویم و بعد از وارد شدن به ایمیل، دنبال پیام جدیدی که اینستاگرام ارسال کرده، باشیم و پس از یافتن پیام مربوطه وارد آن شویم.
 2. هم اکنون باید بر روی آیکون reset password کلیک کنید، سپس به صورت مستقیم به صفحه ای هدایت خواهید شد که در آن صفحه دو کادر وجود دارد.
سایت تغییر رمز اینستاگرام
 1. در دو کادر موجود باید رمز مد نظر خود را وارد کرده و دوباره آن را تکرار کنید.
 2. و بعد از آن با انتخاب آیکون reset password به صورت مستقیم وارد پیج خود خواهید شد. که این به معنای تغییر رمز اینستاگرام شما به صورت درست میباشد.
سایت تغییر رمز اینستا

نکته: با عوض کردن رمز پیج، سیستم های دیگری که قبلا داخل پیج بودند از پیج شما بیرون انداخته خواهند شد. این احتمال وجود دارد که یکی از این سیستم ها، برنامه اینستاگرام نصب شده شما باشد که در این صورت باید شما دوباره از طریق برنامه اینستاگرام خودتان وارد پیج خود شوید.

چه زمانی باید رمز پیج اینستاگرام خود را تغییر دهیم؟

خیلی از کاربران دوست دارند بدانند که چه زمانی بهتر است تا رمز اینستاگرام خود را تغییر دهند. تغییر رمز اینستاگرام بیش از حد می تواند اینستاگرام را به شما مشکوک کند و در نتیجه رفتار جالبی با پیج شما نخواهد داشت و داشتن تنها یک رمز عبور برای همیشه امنیت پیج شما را کاهش میدهد. حال سوالی که مطرح می شود این است که چه زمانی بهتر است رمز اینستاگرام خود را تغییر دهیم. برای آن که رمز اینستاگرام را تغییر دهید، بهتر است دلایل محکمی برای خود داشته باشید.

 1. یکی از اصلی ترین دلیل هایی که میتواند شما را منجر به ثبت رمز جدید برای پیج خودتان کند. ضعیف بودن و قابل پیش بینی بودن رمز فعلی پیج شما میباشد. به هیچ وجه از رمزهایی که هر شخصی میتواند به راحتی آن را تشخیص دهد استفاده نکنید مانند رمزهایی که از تاریخ تولد تشکیل شده است.
 2. اگر شک دارید که فرد دیگری داخل اکانت شما حضور داشته و یا دارد و یا با هماهنگی قبلی خودتان افراد دیگری داخل پیج شما وجود دارند و حال میخواهید از اکانت شما خارج شوند، باید رمز جدیدی برای پیج خود انتخاب کنید.

این دو مورد میتواند دلیل های اصلی برای عوض کردن رمز پیج باشد. چه بسا که توصیه میکنیم هر دو مورد گفته شده به خصوص مورد اول را جدی بگیرید چرا که اکثر حملات هکرها در این مورد به صورت کرک کردن اطلاعات صورت میگرد پس در صورتی که رمز پیج شما قوی و غیرقابل شناسایی و تخمین زدنی نباشد امنیت بالایی خواهید داشت.

تغییر پسورد اینستا در صورت فراموشی

سوال اکثر کاربران این است که آیا میشود بدون داشتن پسورد قبلی پیج، رمز فعلی را تغییر داد؟!!!
بله چرا که نه، اصلا اینستاگرام امکان تغییر پسورد را بیشتر برای چنین افرادی فراهم کرده است که در صورت فراموشی رمز قبلی پیج اقدام به ثبت پسورد جدید کنند.

به این منظور همانگونه که در ادامه اشاره خواهیم کرد برای تغییر رمز اینستاگرام در گوگل بدون داشتن پسورد قبلی با ورود به قسمت log in سایت اینستاگرام ( که در ادامه به صورت مفصل با نحوه کار با سایت آن نیز اشاره خواهیم کرد) یا در برنامه اینستاگرام وارد قسمت get help signing in شده و در صفحه باز شده از طریق اسم پیج یا شماره موبایل و یا ایمیل ثبت شده در پیج درخواست لینک تغییر پسورد برای پیج خود کنید.
در واقع شما باید برای تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی از مورد تغییر پسورد اینستاگرام از طریق get help signing in و تغییر رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام استفاده کنید.

فیلم آموزشی تغییر پسورد اینستاگرام

 • درخواست لینک تغییر پسورد برای ایمیل ثبت شده در پیج
 • ورود به ایمیل و اقدام به ثبت پسورد جدید از طریق لینک تغییر رمز دریافت شده از طرف اینستاگرام
 • نحوه وارد کردن و به ثبت رساندن پسورد جدید
 • وارد شدن به پیج مد نظر بعد از تغییر رمز

سوالات مرتبط با تغییر رمز اینستاگرام

1. داخل پیج هستم اما رمز پیج یادم نیست باید چیکار کنم؟

اگر داخل پیج هستید وارد قسمت edit profile شده و در این قسمت بررسی کنید که چه ایمیل یا شماره‌ای را وارد کرده‌اید. در صورت موجود بودن ایمیل یا شماره موبایل معتبر و در دسترس بودن آن، میتوانید رمز پیج خود را تغییر دهید. در غیر این صورت اقدام به ثبت شماره یا ایمیل معتبر در این قسمت از پیج خود کنید.

2. چرا لینک تغییر پسورد به شماره موبایل یا ایمیل ارسال نمیشود؟

اگر درخواست برای دریافت لینک تغییر پسورد کرده‌اید اما لینکی برای شما ارسال نشد این میتواند از نادرست وارد کردن ایمیل یا شماره در داخل پیج باشد. به این منظور میتوانید هنگام درخواست دریافت لینک تغییر پسورد به جای وارد کردن اسم پیج، ایمیل یا شماره موبایل ثبت شده در داخل پیج را وارد کنید تا از درست بودن ایمیل یا شماره خود اطمنیان حاصل کرده باشید. البته برخی اوقات در صورت درست بودن شماره موبایل اس ام اس حاوی لینک تغییر پسورد ارسال نمیشود که در این صورت چند ساعت دیگر تست کنید.

3. رمز فعلی پیج را درست وارد میکنم اما هنگام ثبت پسورد جدید خطا میدهد؟!

همانگونه که گفتیم در صورت فراموشی یا نادرست وارد کردن رمز عبور میتوانید از قسمت get help signing in در برنامه اینستاگرام یا قسمت forget password در سایت اینستاگرام از طریق ایمیل و شماره ثبت شده اقدام به دریافت لینک تغییر پسورد، بدون وارد کردن رمز فعلی پیج اقدام به ثبت پسورد جدید برای اکانت خود کرده باشید.

4. ایمیل یا شماره‌ای که داخل پیج ثبت کردم الان بهش دسترسی ندارم و نمیتونم رمز جدید ثبت کنم؟

در این مورد ابتدا باید به این مورد اشاره کنیم که شما داخل پیج هستید یا نه؟ اگر هستید که به راحتی میتوانید از داخل پیج اقدام تغییر رمز پیج خود کنید و یا با به ثبت رساندن ایمیل و شماره معتبر به پیج خود اقدام به ثبت پسورد جدید کنید. اما اگر شما داخل پیج نیستید تنها روشش بازگردانی پیج مد نظر فرستادن ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام میباشد.

پادکست توضیحات در مورد تغییر رمز در اینستاگرام

 • تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی
 • اهمیت ثبت ایمیل و شماره موبایل و تایید آنها
 • امکان وصل کردن اکانت فیسبوک به پیج اینستاگرام
 • نحوه تغییر پسورد از داخل پبج
 • رفع مشکل فراموشی رمز عبور پیج
 • پبامد‌های ثبت نکردن پسورد معتبر در پیج

جمع بندی

انواع مختلف تغییر رمز اینستاگرام را برای شما به صورت تصویری و ویدیویی در این مقاله نشان دادیم تا به راحتی هر چه تمام بتوانید از هر راه و روشی که میخواهید اقدام به ثبت پسورد جدید برای اکانت خود کنید.

اگر در این مورد سوال و یا با خطاهایی عجیبی روبرو شدید، می توانید از طریق ادرس inbo.ir و یا شماره تلفن 02128421956 آن را با ما در میان بگذارید تا دوستان ما در پشتیبانی در کمترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
139 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

شاید شما نیز در اینستاگرام، با قابلیت (reels) ریلز آشنا شده اید. اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشنی مانند تیک تاک این امکان را به وجودآورد. ما در این مقاله به شما ویژگی های این آپشن جدید اینستاگرام را خواهیم گفت. قبل از اینکه بریم به سمت ویژگی‌ها، می‌توانم بگویم که...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب