تغییر پسورد اینستاگرام با ویدیو آموزشی و پادکست

تغییر پسورد اینستاگرام

تغییر پسورد اینستاگرام ، نحوه تغییر پسورد اینستاگرام همواره برای کاربران این اپلیکشن جای سوال بوده چه آن کاربری که میخواهد پسورد فعلی خود را تغییر دهد و یا چه آن کسی که به هر دلیلی مجبور به دادن پسورد جدید برای پیج خود میباشد. برای مثال در مواقعی خود اینستاگرام از شما میخواهد که از طریق ایمیل و یا شماره ثبت شده داخل پیج تان پسورد جدیدی بدهید. در غیر اینصورت دیگر نمیتوانید وارد پیج خودتان شوید که بسیاری از کاربران قادر به ثبت پسورد جدید نیستند. ما در این مقاله تمامی راه های تغییر پسورد اینستاگرام را به ترتیب آموزش خواهیم داد و ثبت پسورد بهینه برای مقابله با هکر ها و بالا بردن امنیت پیج ها را برایتان نیز گوشزد خواهیم کرد.

تغییر پسورد داخل پیج اینستاگرام

اگر شما داخل پیج اینستاگرامی خود هستید و رمز فعلی خود را میدانید اما به هر دلیلی قصد تغییر پسورد آن را دارید کافی ایست:

۱_ وارد پیج خود شده سپس به بخش پروفایل اینستاگرام خود رفته و آیکون سه نقطه که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد را لمس کنید تا وارد بخش تنظیمات پیج تان شوید.

۲_ بعد از ورود به بخش تنظیمات شما باید گزینه password را در مجموعه account لمس کنید تا وارد بخش تغییر پسوورد پیج تان شوید.

۳_ بعد از لمس گزینه password وارد چنین صفحه ای خواهید شد که دارای سه کادر میباشد.

در کادر اول، اینستاگرام از شما پسورد فعلی پیج تان را میخواهد همانطور که در مطالب بالا گفتیم این راه زمانی جواب میدهد که شما از پسورد فعلی خود آگاه هستید و تنها قصد تغییر پسورد را دارید.

در کادر دوم شما باید پسورد جدیدی را که میخواهید ثبت شود را وارد کنید و در کادر سوم که از اسمش نیز مشخص هست شما رمز جدید رو تکرار میکنید.

همانطور که در عکس زیر مشخص است دو نوشته به رنگ آبی نیز مشخص شده که میتوانید در صورت فراموشی رمز فعلی از آن ها استفاده کنید.

تغییر پسورد اینستاگرام

البته در این بخش بعضی اوقات هنگام لمس کردن گزینه password اینستاگرام شما را  وارد صفحه تغییر پسورد نمیکند و پیامی به ایمیل ثبت شده داخل پیج تان میفرستد تا از طریق لینک ریست پسورد کنید که در ادامه به توضیح این بخش هم خواهیم پرداخت.

تغییر پسورد اینستاگرام از طریق get help signing in

اگر داخل پیج شما ایمیل و یا شماره موبایل ثبت شده باشد میتوانید به راحتی و هر زمانی که خواستید پسورد پیج خود را تغییر دهید ما به شدت توصیه میکنیم که داخل پیج خودتان ایمیل و شماره موبایل معتبر ثبت کنید تا در مواقع ضروری از جمله در صورت هک شدن پیج تان از طریق ایمیل، پیج تان را بازگردانی کنید که ما قبلا در مقاله ای با عنوان بازگردانی پیج هک شده به این موضوع پرداخته ایم و میتوانید این پست را نیز مطالعه کنید.

برای تغییر پسورد پیج تان از طریق ایمیل و یا شماره موبایل کافی ایست این مراحل را انجام دهید

۱_ اگر داخل پیج تان هستید به بخش پروفایل رفته و در بالا قسمت چپ اسم پیج تان را لمس کنید و یا اگر داخل هیچ پیجی نیستید برنامه اینستاگرام را باز و در قسمت پایین گزینه log in را لمس کنید تا همانند عکس دوم وارد چنین صفحه ای شوید.

تغییر پسورد اینستاگرام

۲_ در ابن صفحه شما گزینه “get help signing in” را باید لمس کنید تا وارد صفحه ای بشوید که اینستاگرام از شما اسم پیج مد نظر تان را میخواهد البته میتوانید در این بخش به جای اسم پیج نیز از ایمیل ثبت شده داخل آن و یا شماره موبایل ثبت شده استفاده کنید.

۳_ بعد از وارد کردن اسم پیج در کادر تعیین شده باید گزینه next  را لمس کنید تا اینستاگرام شما را وارد صفحه ای این چنینی کند که در آن راه های موجود برای ریکاوری پسورد پیج تان را نشان دهد.

تغییر پسورد اینستاگرام

۴_ همانطور که در این تصویر میبینید اینستاگرام برای بازگردانی پیج مذکور سه راه تعیین کرده که البته گزینه فیسبوک برای عموم نشان داده میشود یعنی چه شما پیج تان را به فیسبوک وصل کنید و چه نکنید این گزینه نشان داده میشود که ما در مرحله اول بازگردانی از طریق ایمیل را انتخاب میکنیم و گزینه “send an email” را لمس میکنیم تا اینستاگرام لینک تغییر پسورد اینستاگرام تان را به ایمیل شما ارسال کند.

تغییر پسورد اینستاگرام

۵_ در مرحله آخر شما باید به ایمیل خود رفته و داخل آن را چک کنید و بعد از دریافت آخرین پیام از سایت اینستاگرام آن را باز کرده و همانند تصویر زیر گزینه “reset your instagram password” را لمس کنید تا شما وارد صفحه تغییر پسورد اینستاگرام شوید و همانند مثال بالا رمز جدید را داده و سپس تیک آبی را بزنید تا تغییر پسورد شما به درستی انجام شود.

تغییر پسورد اینستاگرام

۶_ اگر داخل پیج تان شماره موبایل خود را نیز ثبت کرده باشید طبق مراحل بالا برای دریافت لینک تغییر پسورد اقدام کنید و به جای ایمیل گزینه “send an sms” را لمس کنید تا اینستاگرام به شماره موبایل تان لینک تغییر پسورد اینستاگرام را به صورت اس ام اس ارسال کند و به مانند عکس های زیر مراحل تغییر پسورد را انجام دهید.

تغییر پسورد اینستاگرام

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

سوال اکثر کاربران این بود که آیا میشود بدون داشتن پسورد قبلی پیج تغییر رمز داد؟! بله چرا که نه اصلا اینستاگرام امکان تغییر پسورد را بیشتر برای چنین افرادی فراهم کرده است که در صورت فراموشی رمز قبلی پیج اقدام به ثبت پسورد جدید کنند.

به این منظور همانگونه که در مطالب بالا اشاره کردیم برای تغییر رمز اینستاگرام در گوگل بدون داشتن پسورد قبلی با ورود به قسمت log in سایت اینستاگرام ( که در ادامه به صورت مفصل با نحوه کار با سایت آن نیز اشاره خواهیم کرد ) یا در برنامه اینستاگرام وارد قسمت get help signing in شده و در صفحه باز شده از طریق اسم پیج یا شماره موبایل و یا ایمیل ثبت شده در پیج درخواست لینک تغییر پسورد برای پیج خود کنید.

تغییر رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام

برای عوض کردن رمز پیج اینستا به غیر از استفاده از برنامه اینستاگرام شما میتوانید از سایت آن نیز اقدام کنید. که به این منظور وارد آدرس instagram.com شده و بعد به صفحه ورود سایت اینستا رجوع کنید. در این صفحه همانگونه که در تصویر زیر نیز مشاهده میکنید نوشته ای با عنوان forget password وجود دارد که به معنای فراموشی رمز عبور میباشد.

سایت تغییر رمز اینستاگرام

برای عوض کردن رمز پیج کافی ایست این نوشته را لمس و یا کلیک کرده تا وارد صفحه ای شوید که در آن کادری وجود دارد که از شما اسم یپج یا ایمیل و یا شماره ثبت شده داخل پیج را برای ارسال لینک تغییر پسورد دریافت خواهد کرد.

در نهایت شما بعد از وارد کردن یکی از موارد گفته شده که در این مثال ما نیز اسم پیج مربوطه را وارد کردیم و کادر آبی رنگ send login link را انتخاب میکنیم. با انتخاب این آیکون، اینستاگرام در یک پیام که در تصویر زیر نیز یکی از پیام های مربوطه نشان داده شده، اطلاع میدهد که لینک تغییر رمز اینستا به ایمیل ثبت شده داخل پیج ارسال شد.

سایت تغییر رمز اینستاگرام

البته در این قسمت شما میتوانید پیام های متفاوتی نیز دریافت کنید. مانند ” no users found ” که به معنی وجود نداشتن چنین اکانتی در اینستاگرام میباشد. که دلیل دریافت این پیام به غیر از اشتباه وارد کردن اطلاعات خواسته شده توسط شما میتواند باشد. بلکه احتمال دارد بنا به دلایل دیگری مانند دیبسیل شدن پیج شما نیز این پیام را دریافت کرده باشید.

بعد از دریافت پیام ارسال لینک تغییر پسورد حال باید وارد ایمیل ثبت شده داخل پیج خود شویم و بعد از وارد شدن به ایمیل، دنبال پیام جدیدی که اینستاگرام ارسال کرده، باشیم و پس از یافتن پیام مربوطه وارد آن شده و با انتخاب آیکون reset password به صورت مستقیم وارد صفحه ای هدایت خواهید شد که در آن صفحه دو کادر وجود دارد.

سایت تغییر رمز اینستاگرام

در دو کادر موجود باید رمز جدید و مد نظر خود را وارد کرده و بعد از آن با انتخاب آیکون reset password به صورت مستقیم وارد پیج خود خواهید شد. که این به معنای تغییر رمز اینستاگرام شما به صورت درست میباشد.

سایت تغییر رمز اینستا

ناگفته نماند که با عوض کردن رمز پیج، سیستم های دیگری که قبلا داخل پیج وارد شده بودند از پیج شما بیرون انداخته خواهند شد. که این احتمال وجود دارد که یکی از این سیستم ها، برنامه اینستاگرام نصب شده شما باشد که در این صورت باید شما دوباره از طریق برنامه اینستاگرام خودتان وارد پیج خود شوید.

برای عوض کردن رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام میتوانید از مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود استفاده کنید که در کل تفاوت آن چنانی هم با ندارند. و به همین شکلی که ما آموزش دادیم میتوانید از هر دو سیستم و یا هر سیستم دیگری که مرورگر داشته باشد اقدام کنید.

دلایلی که باید اقدام به تغییر رمز پیج خود کنید؟!

یکی از اصلی ترین دلیل هایی که میتواند شما را منجر به ثبت رمز جدید برای پیج خودتان کند. ضعیف بودن و قابل پیش بینی بودن رمز فعلی پیج شما میباشد. به هیچ وجهه از رمز هایی که هر شخصی میتواند به راحتی آن را تشخیص دهد استفاده نکنید مانند رمز هایی که از تاریخ تولد تشکیل شده است.

اگر شک دارید که فرد دیگری داخل اکانت شما وجود داشته و یا با هماهنگی قبلی خودتان افراد دیگری داخل پیج شما وجود دارند و حال میخواهید از اکانت شما خارج شوند. میتوانید رمز جدیدی برای پیج خود انتخاب کرده باشید.

این دو مورد میتواند دلیل های اصلی برای عوض کردن رمز پیج باشد. چه بسا که توصیه میکنیم هر دو مورد گفته شده به خصوص مورد اول را جدی بگیرید چرا که اکثر حملات هکر ها برای برنامه هایی همچون اینستاگرام که به یک اسم پیج و یک رمز برای ورود نیاز دارند. به صورت کرک کردن اطلاعات صورت میگرد پس در صورتی که رمز پیج شما قوی و غیر قابل شناسایی و تخمین زدنی نباشد امنیت بالایی خواهید داشت.

فیلم آموزشی تغییر پسورد اینستاگرام

  • درخواست لینک تغییر پسورد برای ایمیل ثبت شده در پیج
  • ورود به ایمیل و اقدام به ثبت پسورد جدید از طریق لینک تغییر رمز دریافت شده از طرف اینستاگرام
  • نحوه وارد کردن و به ثبت رساندن پسورد جدید
  • وارد شدن به پیج مد نظر بعد از تغییر رمز

سوالات مرتبط با تغییر رمز اینستاگرام

داخل پیج هستم اما رمز پیج یادم نیست باید چیکار کنم؟

اگر داخل پیج هستید وارد قسمت edit profile شده و در این قسمت بررسی کنید که چه ایمیل یا شماره‌ای را وارد کرده‌اید. در صورت موجود بودن ایمیل یا شماره موبایل معتبر و در دسترس بودن آن، میتوانید رمز پیج خود را تغییر دهید. در غیر این صورت اقدام به ثبت شماره یا ایمیل معتبر در این قسمت از پیج خود کنید.

چرا لینک تغییر پسورد به شماره موبایل یا ایمیل ارسال نمیشود؟

اگر درخواست برای دریافت لینک تغییر پسورد کرده‌اید اما لینکی برای شما ارسال نشد این میتواند از نادرست وارد کردن ایمیل یا شماره در داخل پیج باشد. به این منظور میتوانید هنگام درخواست دریافت لینک تغییر پسورد به جای وارد کردن اسم پیج، ایمیل یا شماره موبایل ثبت شده در داخل پیج را وارد کنید تا از درست بودن ایمیل یا شماره خود اطمنیان حاصل کرده باشید. البته برخی اوقات در صورت درست بودن شماره موبایل اس ام اس حاوی لینک تغییر پسورد ارسال نمیشود که در این صورت چند ساعت دیگر تست کنید.

رمز فعلی پیج را درست وارد میکنم اما هنگام ثبت پسورد جدید خطا میدهد؟!

همانگونه که گفتیم در صورت فراموشی یا نادرست وارد کردن رمز عبور میتوانید از قسمت get help signing in در برنامه اینستاگرام یا قسمت forget password در سایت اینستاگرام از طریق ایمیل و شماره ثبت شده اقدام به دریافت لینک تغییر پسورد، بدون وارد کردن رمز فعلی پیج اقدام به ثبت پسورد جدید برای اکانت خود کرده باشید.

ایمیل یا شماره‌ای که داخل پیج ثبت کردم الان بهش دسترسی ندارم و نمیتونم رمز جدید ثبت کنم؟

در این مورد ابتدا باید به این مورد اشاره کنیم که شما داخل پیج هستید یا نه؟ اگر هستید که به راحتی میتوانید از داخل پیج اقدام تغییر رمز پیج خود کنید و یا با به ثبت رساندن ایمیل و شماره معتبر به پیج خود اقدام به ثبت پسورد جدید کنید. اما اگر شما داخل پیج نیستید تنها روشش بازگردانی پیج مد نظر فرستادن ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام میباشد.

پادکست توضیحات در مورد تغییر رمز در اینستاگرام

  • تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی
  • اهمیت ثبت ایمیل و شماره موبایل و تایید آنها
  • امکان وصل کردن اکانت فیسبوک به پیج اینستاگرام
  • نحوه تغییر پسورد از داخل پبج
  • رفع مشکل فراموشی رمز عبور پیج
  • پبامد‌های ثبت نکردن پسورد معتبر در پیج

جمع بندی

انواع مختلف تغییر رمز اینستاگرام را برای شما به صورت تصویری و ویدیویی در این مقاله نشان دادیم تا به راحتی هر چه تمام بتوانید از هر راه و روشی که میخواهید اقدام به ثبت پسورد جدید برای اکانت خود کرده باشید. اگر در این مورد سوال و یا با خطاهایی عجیبی روبرو شدید با ما در ارتباط باشید.

عضویت
اطلاع از
guest
84 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments