آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2021-11-06
پست مشترک اینستاگرام

سال‌هاست که اینستاگرام به دنبال این است که کاربران تعاملات خود را در بستر این شبکه‌ی اجتماعی افزایش دهند. می‌توان گفت که پروژه‌های اینستاگرام برای افزایش ارتباطات در این شبکه‌ی اجتماعی تا حدود زیادی موفقیت‌آمیز بوده است.

آخرین قابلیتی که اینستا برای ترغیب کاربران به فعالیت در محیط این اپلیکیشن ارائه کرده است، پست مشترک در اینستاگرام یا به عبارتی دیگر پست دو نفره اینستاگرام است. در این مقاله از وب سایت اینبو قصد داریم این قابلیت را معرفی کرده و نحوه‌ی کار با آن را آموزش دهیم. لازم به ذکر است خود اینستاگرام برای معرفی این آپشن از عبارت Collabs استفاده کرده است.

ویدیوی آموزشی نحوه گذاشتن پست مشترک

آموزش تصویری نحوه‌ی گذاشتن پست مشترک با قابلیت collabs

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • قابلیت کلابس یا collabs اینستاگرام چیست؟
 • نحوه‌ی گذاشتن پست مشترک با قابلیت collabs و دعوت کردن کاربر برای پست مشترک
 • نحوه‌ی پذیرش درخواست ارسال شده
 • نحوه‌ی حذف کردن پست مشترک
 • نحوه‌ی پاک کردن اکانت خود از پست مشترک

پست مشترک اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام عاشق افزودن قابلیت‌های جدید به پلتفرم خود است. این قابلیت‌ها برای کاربران اینستاگرام جذاب هستند و باعث می‌شوند که کاربران زمان بیشتری در اینستاگرام سپری کنند. قابلیت پست دو نفره اینستاگرام یا همان پست مشترک در اینستاگرام، امکان گذاشتن یک پست مشترک را به صورت همزمان در دو اکانت مختلف برای کاربران فراهم می‌کند. در صورت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام، به جای نمایش یک عکس پروفایل به عنوان منتشرکننده‌ی پست، عکس پروفایل هر دو پیج نمایش داده می‌شود. اما نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام چگونه است؟

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

برای گذاشتن پست دو نفره در اینستاگرام باید صاحب هر دو اکانت مراحلی را طی کنند. یکی از پیج‌ها باید هنگام گذاشتن پست، پیج دیگر را دعوت کند و اکانت دوم نیز باید دعوت اکانت اول را بپذیرد. مراحل کامل گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام به شکل زیر است:

 1. مراحل عادی گذاشتن پست را تا مرحله‌ی نهایی (تنظیم کپشن و تگ کردن افراد) انجام دهید. اگر به دنبال پست کردن یک محتوای جذاب هستید، مقاله پرطرفدارترین محتوای اینستاگرام چیست + رازهای نگفته را بخوانید.
 2. در این مرحله، روی گزینه‌ی Tag People کلیک کنید.
تگ کردن افراد
 1. در صفحه‌ی بازشده گزینه‌ی Invite Collaborator را انتخاب نمایید.
دعوت به همکاری
 1. یوزرنیم پیجی را که می‌خواهید با آن پست مشترک بگذارید، تایپ کرده و بعد از پیدا شدن، روی آن کلیک کنید.
جستجو و انتخاب همکار
 1. روی آیکون ✔ بزنید.
تایید دعوت همکار
 1. در صفحه‌ی بعدی، برای انتشار پست دوباره روی آیکون ✔ کلیک کنید.
تأیید انتشار پست
 1. پست شما با موفقیت منتشر شد. اکنون پیج مورد نظر شما باید درخواست شما را برای حضور در پست انتشار یافته بپذیرد.

آموزش پذیرش درخواست پست مشترک در اینستاگرام

اگر فرد دیگری برای شما درخواست حضور در یک پست دو نفره اینستاگرام را ارسال کرده است، برای پذیرش درخواست پست مشترک می‌بایست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد دایرکت اینستاگرام خود شوید.
 2. پیام دریافت‌شده از شخص مورد نظر را باز کنید.
 3. روی View Invite کلیک نمایید.
مشاهده دعوت
 1. گزینه‌ی Review را انتخاب کنید.
 1. در پنجره‌ی بازشده، 3 گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. انتخاب هر یک از این گزینه‌ها شرایط زیر را به دنبال خواهد داشت:
 • Accept: پذیرش درخواست و گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام
 • Decline: رد کردن درخواست و عدم پذیرش درخواست پست دو نفره اینستا
 • Cancel: خروج از صفحه
 1. با کلیک روی گزینه‌ی Accept، درخواست پست مشترک اینستاگرام پذیرفته شده و پست مشترک در هر دو پیج منتشر خواهد شد.
پذیرش پست دو نفره اینستاگرام

آموزش حذف پیج دوم (Collaborator) از پست دو نفره اینستاگرام

ممکن است پس از گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام تصمیم بگیرید پیج دوم را از پست حذف کرده و دیگر پست را به صورت دو نفره در پیج خود نداشته باشید، بلکه منتشرکننده‌ی آن فقط خود شما باشید. در چنین مواقعی کافی است:

 1. روی آیکون 3 نقطه مربوط به پست کلیک کنید.
 1. گزینه‌ی Edit را انتخاب نمایید.
ویرایش پست
 1. در گوشه‌ی پایین سمت چپ تصویر روی آیکون افراد تگ‌شده کلیک کنید.
آیکون افراد تگ‌شده
 1. روی آیکون ✖ مقابل نام کاربری پیج مورد نظر بزنید.
 2. آیکون ✔ را لمس نمایید.
حذف collaborator از پست دو نفره اینستاگرام
 1. در صفحه‌ی بعدی مجدداً روی آیکون ✔ کلیک کنید.

پس از انجام این مراحل، پیج دوم از پست مشترک اینستاگرام حذف شده و پست مورد نظر فقط در پیج شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه خروج از پست مشترک اینستاگرام

چنانچه پس از پذیرش دعوت پست اشتراکی در اینستاگرام، تصمیم داشتید پست مورد نظر را از پیج خود حذف کنید و دیگر به عنوان منتشرکننده‌ی آن پست شناخته نشوید، کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. روی آیکون 3 نقطه مربوط به پست مورد نظر بزنید.
 2. در نیم پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی Stop Sharing را انتخاب نمایید.
خروج از پست دو نفره اینستاگرام
 1. برای تأیید حذف پست دو نفره اینستاگرام از پیج خود مجدداً روی Stop Sharing کلیک کنید.
تأیید خروج از پست مشترک اینستاگرام

کاربرد پست Collabs اینستاگرام

پست دو نفره اینستاگرام شاید برای تمامی کاربران این شبکه‌ی اجتماعی قابلیت جالبی باشد، اما پیج‌های بیزینسی و کسب و کارهای اینستاگرامی می‌توانند بیشترین بهره‌مندی را از این آپشن جدید داشته باشند.

فرض کنید صاحب یک پیج معرفی فیلم و سریال هستید. چگونه می‌توانید از قابلیت پست مشترک اینستاگرام برای پیشرفت پیج خود استفاده کنید؟ پاسخ بسیار ساده است.

همکاری با پیج‌های هم‌زمینه می‌تواند موثرترین و هدفمندترین نوع تبلیغات برای افزایش مخاطبان پیج باشد. به این دلیل که مخاطبان پیج‌های هم‌زمینه با پیج شما طبیعتاً به موضوع فعالیت شما علاقه‌مند هستند. بنابراین می‌توانید از این علاقمندی استفاده کرده و آن‌ها را به پیج خود جذب کنید.

اگر به مثال گفته شده در دو پاراگراف قبل برگردیم، شما می‌توانید با گذاشتن یک پست مشترک با همکاری پیجی که در حوزه‌ی فیلم و سریال فعالیت دارد، کاربران علاقمند به این زمینه را جذب پیج خود کرده و علاوه بر افزایش فالوور، شاهد افزایش تعامل در پیج خود نیز باشید؛ چرا که کاربران جدید به صورت کاملاً هدفمند جذب شده‌اند.

مقاله پیشنهادی:

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

مزایای پست مشترک در اینستاگرام چیست؟

استفاده از پست مشترک در اینستاگرام مزایای زیادی برای پیج‌های کاری و بلاگری دارد. 3 مورد از فواید پست مشترک در اینستاگرام عبارتند از:

 1. با پست مشترک در اینستاگرام دیگر نیاز نیست شما و دوستانتان هرکدام یک تصویر را در اینستاگرام خود پست کنید. با استفاده از قابلیت پست دونفره اینستا، تنها کافی است یکی از شما تصویر را پست کند و آن پست در پیج شما هم نمایش داده شود.
 2. پست مشترک اینستاگرام دامنه مخاطبان شما را افزایش می‌دهد. با گذاشتن پست مشترک اینستاگرام، فالوورهای دوستانی که با آن‌ها پست مشترک گذاشته‌اید نیز با محتوای شما آشنا می‌شوند. همچنین این قابلیت، فالوورهای دوستانتان را به دنبال کردن شما ترغیب می‌کند.
 3. اگر صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید و قصد استفاده از قابلیت پست مشترک اینستا را دارید، سعی کنید این کار را با پیج‌هایی انجام دهید که برای بیزینس شما بیشترین سود را داشته باشند. معمولاً پیج‌هایی برای این کار مناسب هستند که موضوع فعالیت مشابهی با صفحه‌ی اینستاگرامی شما دارند. استفاده از این قابلیت می‌تواند فالوورهای زیادی را به پیج شما جذب کند.

اگر به عنوان صاحب کسب و کار به دنبال افزایش فالوور خود هستید، پست مشترک در اینستاگرام تنها یکی از راه‌های افزایش فالوور است. در مقاله زیر 15 روش جدید افزایش فالوور را یاد می‌گیرید!

پرسش‌های شما

چگونه پست مشترک در اینستاگرام بگذاریم؟

✅ برای این کار کافیست هنگام گذاشتن پست، در بخش Tag People بر روی گزینه‌ی Invite Collaborator کلیک کنید و پیج مورد نظرتان را اضافه کنید.

چطوری پست مشترک اینستاگرام رو حذف کنیم؟

✅ روی آیکون 3 نقطه‌ی بالای پست تپ کرده و گزینه‌ی Stop Sharing را انتخاب کنید.

چطوری درخواست پست دو نفره اینستا رو قبول کنیم؟

✅ در دایرکت ابتدا روی گزینه‌ی View Invite و سپس Review کلیک کرده و در نهایت گزینه‌ی Accept رو انتخاب کنید.

چرا نمیتونم پست مشترک بذارم؟

✅ ویژگی پست مشترک در اینستاگرام در شرایط آزمون و خطا قرار دارد و ممکن است برای برخی کاربران فعال نشده باشد. در صورتی که این قابلیت در اکانت شما فعال نشده باشد، به بخش پشتیبانی اینستاگرام گزارش دهید.

نتیجه گیری

به انتهای مقاله آموزش پست مشترک در اینستاگرام رسیدیم. ممنون که همراه ما بودید. در این مقاله سعی ما بر این بود تا شما همراهان همیشگی اینبو را با قابلیت پست دو نفره اینستاگرام (Instagram Collabs) آشنا کنیم. نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام را آموزش دادیم و ضمن معرفی کاربردهای این قابلیت، نکاتی را نیز در این باره مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند!

اگر کاربردهای دیگری برای قابلیت پست دونفره اینستاگرام سراغ دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین در صورت وجود هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد شنونده‌ی نظرات شما هستیم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
112 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

مزایای افزایش فالوور با فالو و آنفالو + معرفی ابزار

مزایای افزایش فالوور با فالو و آنفالو + معرفی ابزار

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از آن، امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در اینستاگرام فعالیت نکند. به همین دلیل با ساده شدن راه‌های ارتباطی و گسترش شبکه‌های مجازی، چهره برخی کسب و کارها نیز...

ادامه مطلب
لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

لایک استوری اینستاگرام چیست و چگونه باعث پیشرفت در اینستا می‌شود؟

استوری اینستاگرام، یکی از قابلیت‌های جذاب این پلتفرم است. از آنجایی که اغلب کاربران اتفاقات هیجان انگیز روزانه خود را در استوری به اشتراک می‌گذارند، این قابلیت طرفداران زیادی پیدا کرده است. قابلیت...

ادامه مطلب