نویسنده: علی محمدی
2021-11-06

آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

در این مقاله با نحوه گذاشتن پست مشترک اینستاگرام آشنا می‌شوید. همچنین روش حذف و رفع مشکل پست دو نفره اینستاگرام هم به صورت کامل آموزش داده می‌شود.

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

آخرین قابلیتی که اینستا برای ترغیب کاربران به فعالیت در محیط این اپلیکیشن ارائه کرده است، پست مشترک در اینستاگرام یا به عبارتی دیگر پست دو نفره اینستاگرام است. در این مقاله از وب سایت اینبو قصد داریم این قابلیت را معرفی کرده و نحوه‌ی کار با آن را آموزش دهیم. لازم به ذکر است خود اینستاگرام برای معرفی این آپشن از عبارت Collabs استفاده می‌کند!

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزشی نحوه گذاشتن پست مشترک

آموزش تصویری نحوه‌ی گذاشتن پست مشترک با قابلیت collabs

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • قابلیت کلابس یا collabs اینستاگرام چیست؟
 • نحوه‌ی گذاشتن پست مشترک با قابلیت collabs و دعوت کردن کاربر برای پست مشترک
 • نحوه‌ی پذیرش درخواست ارسال شده
 • نحوه‌ی حذف کردن پست مشترک
 • نحوه‌ی پاک کردن اکانت خود از پست مشترک

پست مشترک اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام عاشق افزودن قابلیت‌های جدید به پلتفرم خود است. این قابلیت‌ها برای کاربران اینستاگرام جذاب هستند و باعث می‌شوند که کاربران زمان بیشتری در اینستاگرام سپری کنند. قابلیت پست دو نفره اینستاگرام یا همان پست مشترک در اینستاگرام، امکان گذاشتن یک پست مشترک را به صورت همزمان در دو اکانت مختلف برای کاربران فراهم می‌کند. در صورت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام، به جای نمایش یک عکس پروفایل به عنوان منتشرکننده‌ی پست، عکس پروفایل هر دو پیج نمایش داده می‌شود. اما نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام چگونه است؟

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

برای گذاشتن پست دو نفره در اینستاگرام باید صاحب هر دو اکانت مراحلی را طی کنند. یکی از پیج‌ها باید هنگام گذاشتن پست، پیج دیگر را دعوت کند و اکانت دوم نیز باید دعوت اکانت اول را بپذیرد. مراحل کامل گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام به شکل زیر است:

 1. مراحل عادی گذاشتن پست را تا مرحله‌ی نهایی (تنظیم کپشن و تگ کردن افراد) انجام دهید. اگر به دنبال پست کردن یک محتوای جذاب هستید، مقاله پرطرفدارترین محتوای اینستاگرام چیست + رازهای نگفته را بخوانید.
 2. در این مرحله، روی گزینه‌ی Tag People کلیک کنید.
انتخاب گزینه tag people
انتخاب گزینه Tag paople
 1. در صفحه‌ی بازشده گزینه‌ی Invite Collaborator را انتخاب نمایید.
انتخاب گزینه invite collaborator
انتخاب گزینه invite collaborator
 1. یوزرنیم پیجی را که می‌خواهید با آن پست مشترک بگذارید، تایپ کرده و بعد از پیدا شدن، روی آن کلیک کنید.
جستجوی نام کاربری فرد مورد نظر
جستجوی نام کاربری فرد مورد نظر
 1. روی آیکون ✔ بزنید.
انتخاب گزینه تیک
انتخاب آیکون تیک
 1. در صفحه‌ی بعدی، برای انتشار پست دوباره روی آیکون ✔ کلیک کنید.
انتخاب تیک و انتشار پست مشترک
انتخاب آیکون تیک و انتشار پست مشترک
 1. پست شما با موفقیت منتشر شد. اکنون پیج مورد نظر شما باید درخواست شما را برای حضور در پست انتشار یافته بپذیرد.

آموزش پذیرش درخواست پست مشترک در اینستاگرام

اگر فرد دیگری برای شما درخواست حضور در یک پست دو نفره اینستاگرام را ارسال کرده است، برای پذیرش درخواست پست مشترک می‌بایست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد دایرکت اینستاگرام خود شوید.
 2. پیام دریافت‌شده از شخص مورد نظر را باز کنید.
 3. روی View Invite کلیک نمایید.
انتخاب گزینه view invite
انتخاب گزینه view invite
 1. گزینه‌ی Review را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه review
انخاب گزینه review
 1. در پنجره‌ی بازشده، 3 گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. انتخاب هر یک از این گزینه‌ها شرایط زیر را به دنبال خواهد داشت:
 • Accept: پذیرش درخواست و گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام
 • Decline: رد کردن درخواست و عدم پذیرش درخواست پست دو نفره اینستا
 • Cancel: خروج از صفحه
 1. با کلیک روی گزینه‌ی Accept، درخواست پست مشترک اینستاگرام پذیرفته شده و پست مشترک در هر دو پیج منتشر خواهد شد.
انتخاب گزینه accept برای پذیرفتن پست مشترک
انتخاب گزینه accept و انتشار پست مشترک

آموزش حذف پیج دوم (Collaborator) از پست دو نفره اینستاگرام

ممکن است پس از گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام تصمیم بگیرید پیج دوم را از پست حذف کرده و دیگر پست را به صورت دو نفره در پیج خود نداشته باشید، بلکه منتشرکننده‌ی آن فقط خود شما باشید. در چنین مواقعی کافی است:

 1. روی آیکون 3 نقطه مربوط به پست کلیک کنید.
انتخاب آیکون سه نقطه
انتخاب آیکون سه نقطه در صفحه پست
 1. گزینه‌ی Edit را انتخاب نمایید.
انتخاب گزینه edit
انتخاب گزینه edit در پنجره باز شده
 1. در گوشه‌ی پایین سمت چپ تصویر روی آیکون افراد تگ‌شده کلیک کنید.
انتخاب آیکون تگ
انتخاب آیکون تگ کردن
 1. روی آیکون ✖ مقابل نام کاربری پیج مورد نظر بزنید.
 2. آیکون ✔ را لمس نمایید.
انتخاب گزینه تیک
انتخاب آیکون ضربدر و انتخاب گزینه تیک
 1. در صفحه‌ی بعدی مجدداً روی آیکون ✔ کلیک کنید.
تایید حذف نفر دوم از پست مشترک
انتخاب گزینه تیم و حذف فرد دوم از پست مشترک

پس از انجام این مراحل، پیج دوم از پست مشترک اینستاگرام حذف شده و پست مورد نظر فقط در پیج شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه خروج از پست مشترک اینستاگرام

چنانچه پس از پذیرش دعوت پست اشتراکی در اینستاگرام، تصمیم داشتید پست مورد نظر را از پیج خود حذف کنید و دیگر به عنوان منتشرکننده‌ی آن پست شناخته نشوید، کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. روی آیکون 3 نقطه مربوط به پست مورد نظر بزنید.
 2. در نیم پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی Stop Sharing را انتخاب نمایید.
انتخاب گزینه stop sharing
انتخاب گزینه stop sharing
 1. برای تأیید حذف پست دو نفره اینستاگرام از پیج خود مجدداً روی Stop Sharing کلیک کنید.
انخاب گزینه sop sharing و تایید حذف پست مشترک اینستاگرام
تایید حذف پست مشترک در اینستاگرام

کاربرد پست Collabs اینستاگرام

پست دو نفره اینستاگرام شاید برای تمامی کاربران این شبکه‌ی اجتماعی قابلیت جالبی باشد، اما پیج‌های بیزینسی و کسب و کارهای اینستاگرامی می‌توانند بیشترین بهره‌مندی را از این آپشن جدید داشته باشند.

فرض کنید صاحب یک پیج معرفی فیلم و سریال هستید. چگونه می‌توانید از قابلیت پست مشترک اینستاگرام برای پیشرفت پیج خود استفاده کنید؟ پاسخ بسیار ساده است.

همکاری با پیج‌های هم‌زمینه می‌تواند موثرترین و هدفمندترین نوع تبلیغات برای افزایش مخاطبان پیج باشد. به این دلیل که مخاطبان پیج‌های هم‌زمینه با پیج شما طبیعتاً به موضوع فعالیت شما علاقه‌مند هستند. بنابراین می‌توانید از این علاقمندی استفاده کرده و آن‌ها را به پیج خود جذب کنید.

اگر به مثال گفته شده در دو پاراگراف قبل برگردیم، شما می‌توانید با گذاشتن یک پست مشترک با همکاری پیجی که در حوزه‌ی فیلم و سریال فعالیت دارد، کاربران علاقمند به این زمینه را جذب پیج خود کرده و علاوه بر افزایش فالوور، شاهد افزایش تعامل پیج اینستاگرام خود نیز باشید؛ چرا که کاربران جدید به صورت کاملاً هدفمند جذب شده‌اند.

چرا نمیتونم پست مشترک بزارم؟

کاربران زیادی هستند که در گذاشتن پست دو نفره با مشکل مواجه می‌شوند. این خطاها انواع متفاوتی دارند و برای هریک از کاربران به شکل‌های گوناگونی نمایش داده می‌شوند. از رایج‌ترین مشکلات پست مشترک اینستاگرام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. گزینه Invite Collaborator برای من فعال نیست. چی کار کنم؟

این مشکل به غیرفعال بودن قابلیت پست مشترک برای پیجتان مرتبط است. اگر هنوز این قابلیت برای پیجتان فعال نشده، به ابزار تغییر IP متصل شوید. اگر باز هم نتیجه نگرفتید، باید صبر کنید تا خود اینستاگرام این ویژگی را برای اکانتتان فعال کند.

2. با ارور Instagram Music مواجه میشم و نمیتونم پست مشترک بذارم!

ارور غیرفعال بودن استیکر موزیک مربوط به آپدیت‌های قدیمی اپلیکیشن اینستاگرام است. چون قابلیت استیکر موسیقی در ایران غیرفعال است و در چند نسخه قبلی اینستاگرام، پست مشترک به این استیکر هم نیاز داشت، نمیشد بدون دسترسی به این استیکر، پست دو نفره گذاشت. برای رفع مشکل پست مشترک در اینستاگرام به ابزار تغییر آیپی وصل شوید و اینستاگرام خود را آپدیت کنید.

3. چرا نمیشه بعضی پیج‌ها رو به پست مشترک اضافه کرد؟ مینویسه Can’t tag

همانطور که گفته شد، قابلیت Collabs برای همه پیج‌ها فعال نشده است. اگر بخواهید پیجی را برای شرکت در پست دو نفره دعوت کنید که هنوز این قابلیت برای او فعال نشده است، با خطا مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل پست مشترک اینستاگرام باید صبر کنید تا قابلیت مورد نظر برای فرد مقابل هم فعال شود.

با گذشت زمان این قابلیت کم کم برای تمام اکانت‌ها فعال خواهد شد و خواهید توانست از قدرت این قابلیت برای افزایش بازدید و فالوور استفاده کنید.

مزایای پست مشترک در اینستاگرام چیست؟

استفاده از پست مشترک در اینستاگرام مزایای زیادی برای پیج‌های کاری و بلاگری دارد. 3 مورد از فواید پست مشترک در اینستاگرام عبارتند از:

 1. با پست مشترک در اینستاگرام دیگر نیاز نیست شما و دوستانتان هرکدام یک تصویر را در اینستاگرام خود پست کنید. با استفاده از قابلیت پست دونفره اینستا، تنها کافی است یکی از شما تصویر را پست کند و آن پست در پیج شما هم نمایش داده شود.
 2. پست مشترک اینستاگرام دامنه مخاطبان شما را افزایش می‌دهد. با گذاشتن پست مشترک اینستاگرام، فالوورهای دوستانی که با آن‌ها پست مشترک گذاشته‌اید نیز با محتوای شما آشنا می‌شوند. همچنین این قابلیت، فالوورهای دوستانتان را به دنبال کردن شما ترغیب می‌کند.
 3. اگر صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید و قصد استفاده از قابلیت پست مشترک اینستا را دارید، سعی کنید این کار را با پیج‌هایی انجام دهید که برای بیزینس شما بیشترین سود را داشته باشند. معمولاً پیج‌هایی برای این کار مناسب هستند که موضوع فعالیت مشابهی با صفحه‌ی اینستاگرامی شما دارند. استفاده از این قابلیت می‌تواند فالوورهای زیادی را به پیج شما جذب کند.

پرسش‌های شما

چگونه پست مشترک در اینستاگرام بگذاریم؟

✅ برای این کار کافیست هنگام گذاشتن پست، در بخش Tag People بر روی گزینه‌ی Invite Collaborator کلیک کنید و پیج مورد نظرتان را اضافه کنید.

چطوری پست مشترک اینستاگرام رو حذف کنیم؟

✅ روی آیکون 3 نقطه‌ی بالای پست تپ کرده و گزینه‌ی Stop Sharing را انتخاب کنید.

چطوری درخواست پست دو نفره اینستا رو قبول کنیم؟

✅ در دایرکت ابتدا روی گزینه‌ی View Invite و سپس Review کلیک کرده و در نهایت گزینه‌ی Accept رو انتخاب کنید.

چرا نمیتونم پست مشترک بزارم؟

✅ ویژگی پست مشترک در اینستاگرام در حالت آزمایشی قرار دارد و ممکن است برای برخی کاربران فعال نشده باشد. برای فعال شدن آن صبور باشید!

نتیجه گیری

به انتهای مقاله آموزش پست مشترک در اینستاگرام رسیدیم. ممنون که همراه ما بودید. در این مقاله سعی ما بر این بود تا شما همراهان همیشگی اینبو را با قابلیت پست دو نفره اینستاگرام (Instagram Collabs) آشنا کنیم. نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام را آموزش دادیم و ضمن معرفی کاربردهای این قابلیت، نکاتی را نیز در این باره مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند!

اگر کاربردهای دیگری برای قابلیت پست دونفره اینستاگرام سراغ دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین در صورت وجود هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد شنونده‌ی نظرات شما هستیم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
221 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
ليلا ضياء

سلام ممنو از اموزش خوبتون اگر بعد از پست گذاشتن بخوايم مستركش كنيم با پيج ديگه اي بايد چكار كنيم؟

Sadaf

من یه پست مشترک داشتم در اینستاگرام بعد آرشیو کردم اما الان هر کاری میکنم دیگه نمیتونم اون شخص را اینوایت کنم برای اینکه توی پیج تونم بره و متقابلا اون هم یه پست گذاشته بود که بطور کلی نه توی ارشیو ها هست و نه توی ریسنتلی دیلیت

سمیرا فیضی پور

آیا میشه پست را ویرایش داد و دونفرش کنیم؟؟

علی

محتوای کامل و جامعی بود و ارز کامنت گذاشتن داره ♥

زارع

درود من یک پست با خط درشت پست بزارم نحوه درشت نوشتن وپست گذاشتن ممنون

عالی بود ممنون بخاطر توضیحات

ثنا

سلام من میخوام یه پیچ جدید بزنم و پستای که تو این پیچم هستو با جدیدی که میحوام مشترککنم امکانش هست؟

بنیامین

عالی ❤️❤️

رسول

عالی بود

زهرا

سلام وقت بخیر ببخشید من اشتباهی پست مشترک رو از پیج اصلی تگ و برداشتم دیگه امکان نیست ۲ طرفه باشه؟

آرمان

سلام
یه مشکلی برا پست مشترکمون پیش اومده
دستم خورده کسی که باهاش پست مشترک گذاشتم رو بلاک کردم
الان چجوری دوباره میتونم اضافه‌ش کنم و دوباره پست رو مشترک کنم ؟

شقایق

تغییر ای پی چجوریه من برام پست مشترک فعال نیست و کسی هم نمیتونه با پیجم پست مشترک بزاره

مرتضی

سلام ببخشید آیا میشه پست مشترکه ۳ نفره هم گزاشت؟

محمد هادی صفائی

سلام وقت بخیر
کارهایی که باید انجام بشه رو درست میرم اما اون فرد مورد نظر رو پیدا میکنم
می‌نویسه :
(دعوت از مشارکت کننده امکان پذیر نیست)
و درادامش می‌نویسه باید حسابتان رو عمومی کنید که اون کسایی که دنبالتون نمیکنن ، دعوت بشن)

در حالی که پیج عمومی هست
چی کار باید بکنم ؟

Screenshot_۲۰۲۳-۰۲-۱۴-۱۲-۰۱-۱۰-۴۶۸_com.instagram.android.jpg
Atena

آیا ریلز هم این قابلیت رو داره؟

ایسو

من قبلا گذاشته بودم الان که میخوام بذارم نمیشه! با پیج دیگه هم میخوام بذارم نمیتونم invite کنم پیج خودم رو:((((

مسعود

سلام، توی پست مشترک هردونفر میتونن جواب کامنتهارو بدن یافقط اعلان برای یک نفرمیره؟

محمود رومی

سلام شب خوش من نمیتونم پست دونفره بزارم و با پیام Invite Collaborator روبرو میشم میخواستم بدونم ابزار ip چیه که توضیح دادید ؟؟؟؟

محسن

خسته نباشید
واس من این گزینه نمیاد فقط میتونم تگ کنم راهنمایی کنید لطفا

محمد کریمی

سلام
اگه پست اشتراکی رو استاپ شیرینگ کنم هم تو پیج خودم و هم تو پیج اول
بازم پیج اول می‌تونه درخواست اشتراک رو برای دومی بفرسته؟

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!