گذاشتن پست مشترک اینستاگرام با قابلیت جدید Collabs!

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2021-11-06
پست مشترک اینستاگرام

سال‌هاست که اینستاگرام به دنبال این است که کاربران تعاملات خود را در بستر این شبکه‌ی اجتماعی افزایش دهند. میتوان گفت که پروژه‌های اینستاگرام برای افزایش ارتباطات در این شبکه‌ی اجتماعی تا حدود زیادی موفقیت‌آمیز بوده است.

آخرین قابلیتی که اینستا برای ترغیب کاربران به فعالیت در محیط این اپلیکیشن ارائه کرده است، پست مشترک اینستاگرام یا به عبارتی دیگر پست دو نفره اینستاگرام است. در این مقاله از وب سایت اینبو قصد داریم این قابلیت را معرفی کرده و نحوه‌ی کار با آن را آموزش دهیم. لازم به ذکر است خود اینستاگرام برای معرفی این آپشن از عبارت Collabs استفاده کرده است.

پست مشترک اینستاگرام چیست؟

قابلیت پست دو نفره اینستاگرام امکان گذاشتن یک پست مشترک را به صورت همزمان در دو اکانت مختلف برای کاربران فراهم می‌کند. در صورت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام، به جای نمایش یک عکس پروفایل به عنوان منتشرکننده‌ی پست، عکس پروفایل هر دو پیج نمایش داده می‌شود.

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

برای گذاشتن پست دو نفره در اینستاگرام باید صاحب هر دو اکانت مراحلی را طی کنند. یکی از پیج‌ها باید هنگام گذاشتن پست، پیج دیگر را دعوت کند و اکانت دوم نیز باید دعوت اکانت اول را بپذیرد. مراحل کامل گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام به شکل زیر است:

 1. مراحل عادی گذاشتن پست را تا مرحله‌ی نهایی (تنظیم کپشن و تگ کردن افراد) انجام دهید. اگر با نحوه‌ی گذاشتن پست آشنا نیستید، مقاله‌ی آموزش گذاشتن پست در اینستا را مطالعه فرمایید.
 2. در این مرحله، روی گزینه‌ی Tag People کلیک کنید.
تگ کردن افراد
 1. در صفحه‌ی بازشده گزینه‌ی Invite Collaborator را انتخاب نمایید.
دعوت به همکاری
 1. یوزرنیم پیجی را که می‌خواهید با آن پست مشترک بگذارید، تایپ کرده و بعد از پیدا شدن، روی آن کلیک کنید.
جستجو و انتخاب همکار
 1. روی آیکون ✔ بزنید.
تایید دعوت همکار
 1. در صفحه‌ی بعدی، برای انتشار پست دوباره روی آیکون ✔ کلیک کنید.
تأیید انتشار پست
 1. پست شما با موفقیت منتشر شد. اکنون پیج مورد نظر شما باید درخواست شما را برای حضور در پست انتشار یافته بپذیرد.

آموزش پذیرش درخواست پست مشترک اینستاگرام

اگر فرد دیگری برای شما درخواست حضور در یک پست دو نفره اینستاگرام را ارسال کرده است، برای پذیرش درخواست پست مشترک می‌بایست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد دایرکت اینستاگرام خود شوید.
 2. پیام دریافت‌شده از شخص مورد نظر را باز کنید.
 3. روی View Invite کلیک نمایید.
مشاهده دعوت
 1. گزینه‌ی Review را انتخاب کنید.
 1. در پنجره‌ی بازشده، 3 گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. انتخاب هر یک از این گزینه‌ها شرایط زیر را به دنبال خواهد داشت:
 • Accept: پذیرش درخواست و گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام
 • Decline: رد کردن درخواست و عدم پذیرش درخواست پست دو نفره اینستا
 • Cancel: خروج از صفحه
 1. با کلیک روی گزینه‌ی Accept، درخواست پست مشترک اینستاگرام پذیرفته شده و پست مشترک در هر دو پیج منتشر خواهد شد.
پذیرش پست دو نفره اینستاگرام

آموزش حذف پیج دوم (Collaborator) از پست دو نفره اینستاگرام

ممکن است پس از گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام تصمیم بگیرید پیج دوم را از پست حذف کرده و دیگر پست را به صورت دو نفره در پیج خود نداشته باشید، بلکه منتشرکننده‌ی آن فقط خود شما باشید. در چنین مواقعی کافی است:

 1. روی آیکون 3 نقطه مربوط به پست کلیک کنید.
 1. گزینه‌ی Edit را انتخاب نمایید.
ویرایش پست
 1. در گوشه‌ی پایین سمت چپ تصویر روی آیکون افراد تگ‌شده کلیک کنید.
آیکون افراد تگ‌شده
 1. روی آیکون ✖ مقابل نام کاربری پیج مورد نظر بزنید.
 2. آیکون ✔ را لمس نمایید.
حذف collaborator از پست دو نفره اینستاگرام
 1. در صفحه‌ی بعدی مجدداً روی آیکون ✔ کلیک کنید.

پس از انجام این مراحل، پیج دوم از پست مشترک اینستاگرام حذف شده و پست مورد نظر فقط در پیج شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه خروج از پست مشترک اینستاگرام

چنانچه پس از پذیرش دعوت پست مشترک اینستاگرام، تصمیم داشتید پست مورد نظر را از پیج خود حذف کنید و دیگر به عنوان منتشرکننده‌ی آن پست شناخته نشوید، کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. روی آیکون 3 نقطه مربوط به پست مورد نظر بزنید.
 2. در نیم پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی Stop Sharing را انتخاب نمایید.
خروج از پست دو نفره اینستاگرام
 1. برای تأیید حذف پست دو نفره اینستاگرام از پیج خود مجدداً روی Stop Sharing کلیک کنید.
تأیید خروج از پست مشترک اینستاگرام

کاربرد پست Collabs اینستاگرام

پست دو نفره اینستاگرام شاید برای تمامی کاربران این شبکه‌ی اجتماعی قابلیت جالبی باشد، اما پیج‌های بیزینسی و کسب و کارهای اینستاگرامی می‌توانند بیشترین بهره‌مندی را از این آپشن جدید داشته باشند.

فرض کنید صاحب یک پیج معرفی فیلم و سریال هستید. چگونه می‌توانید از قابلیت پست مشترک اینستاگرام برای پیشرفت پیج خود استفاده کنید؟ پاسخ بسیار ساده است.

همکاری با پیج‌های هم‌زمینه می‌تواند موثرترین و هدفمندترین نوع تبلیغات برای افزایش مخاطبان پیج باشد. به این دلیل که مخاطبان پیج‌های هم‌زمینه با پیج شما طبیعتاً به موضوع فعالیت شما علاقه‌مند هستند. بنابر این می‌توانید از این علاقمندی استفاده کرده و آن‌ها را جذب پیج خود کنید.

اگر به مثال گفته شده در دو پاراگراف قبل برگردیم، شما می‌توانید با گذاشتن یک پست مشترک با همکاری پیجی که در حوزه‌ی فیلم و سریال فعالیت دارد، کاربران علاقمند به این زمینه را جذب پیج خود کرده و علاوه بر افزایش فالوور، شاهد افزایش تعامل در پیج خود نیز باشید؛ چرا که کاربران جدید به صورت کاملاً هدفمند جذب شده‌اند.

نکاتی درباره پست مشترک اینستاگرام

 • قابلیت پست مشترک اینستاگرام فعلاً در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد؛ به این معنی که ممکن است هنوز برای برخی اکانت‌ها در دسترس نباشد. پس اگر نمی‌توانید درخواست پست Collabs اینستاگرام را ارسال یا دریافت کنید، صبر کنید تا این قابلیت برای اکانت شما هم فعال شود.
 • اکانتی که پست مشترک را در اینستاگرام منتشر می‌کند، می‌تواند پیج دوم را از پست حذف کند، اما پیج دوم قادر به حذف اکانت منتشرکننده‌ی پست نیست و صرفاً می‌تواند اکانت خود را از لیست منتشرکنندگان پست خارج کند.
 • اگر صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید و قصد استفاده از قابلیت پست مشترک اینستا را دارید، سعی کنید این کار را با پیج‌هایی انجام دهید که برای بیزینس شما بیشترین سود را داشته باشند. معمولاً پیج‌هایی برای این کار مناسب هستند که موضوع فعالیت مشابهی با صفحه‌ی اینستاگرامی شما دارند.

پرسش‌های شما

چگونه یک پست را در دو پیج بگذاریم؟

✅ برای این کار کافیه هنگام گذاشتن پست، در بخش Tag People روی گزینه‌ی Invite Collaborator کلیک کنین و پیج مورد نظرتون رو اضافه کنین.

چطوری پست مشترک اینستاگرام رو حذف کنیم؟

✅ روی آیکون 3 نقطه‌ی بالای پست بزنین و گزینه‌ی Stop Sharing رو انتخاب کنین.

چطوری درخواست پست دو نفره اینستا رو قبول کنیم؟

✅ در دایرکت ابتدا روی گزینه‌ی View Invite و سپس Review کلیک کنین و در نهایت گزینه‌ی Accept رو انتخاب کنین.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی ما بر این بود تا شما همراهان همیشگی اینبو را با قابلیت پست دو نفره اینستاگرام (Instagram Collabs) آشنا کنیم. نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام را آموزش دادیم و ضمن معرفی کاربردهای این قابلیت، نکاتی را نیز در این باره مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند!

منتظر نظراتتون هستیم!

اگر کاربردهای دیگری برای قابلیت پست دونفره اینستاگرام سراغ دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین در صورت وجود هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد شنونده‌ی نظرات شما هستیم!

از همراهی شما متشکریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
6 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فلاپ چیست؟ عوامل موثر بر فلاپ شدن پست اینستاگرام

فلاپ چیست؟ عوامل موثر بر فلاپ شدن پست اینستاگرام

اگر برای مدتی در فضای مجازی تولید محتوا کرده باشید، احتمالاً با اصطلاح فلاپ شدن پست در اینستاگرام مواجه شده‌اید. فلاپ شدن یکی از جریمه‌هایی است که ممکن است اینستاگرام بر روی پیج‌های متخلف اعمال کند....

ادامه مطلب