ورود به اینستا؛ به راحتی و بدون مشکل وارد اینستا شوید!

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2020-08-24
ورود به اینستا

ساخت اکانت و ورود به اینستا چگونه انجام می‌پذیرد؟ مشکلات رفتن به اینستا چیست؟ برای وارد شدن به اینستا بدون مشکل باید چه کنیم؟ خطای sorry there was a problem with your request به چه معناست؟ تمامی این موارد، سوالاتی هستند که کاربران اینستاگرام زیاد با آن‌ها مواجه می‌شوند. در عصر حاضر که تب داغ فضای مجازی بطور واضح در سطح جامعه احساس می‌شود، کمتر کسی پیدا می‌شود که گوشی هوشمند داشته باشد، اما در فضای مجازی حضور نداشته باشد. اینستاگرام، جزو محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان به حساب می‌آید. در ایران نیز درصد زیادی از افراد جامعه، اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب دارند. همانطور که احتمالاً می‌دانید، برای ورود به همه‌ی شبکه‌های اجتماعی، ساخت یک حساب کاربری ضروری است. ورود به اینستا نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ برای وارد شدن به اینستا، ابتدا لازم است یک اکانت بسازید و سپس وارد اکانت خود شوید.

در این مقاله، تیم اینبو قصد دارد شما را با روش‌های ساخت اکانت و ورود به اینستا آشنا کند. همچنین مشکلات ورود به اینستاگرام نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. لطفاً با ما همراه باشید.

ویدیوی آموزش ساخت اکانت اینستاگرام

آموزش تصویری ساخت اکانت اینستاگرام از طریق شماره تلفن و ایمیل

در این ویدیو میبینید:

 • ساخت اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام با شماره تلفن و ایمیل
 • آموزش دریافت کد امنیتی
 • آموزش ساخت اکانت اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

روش‌های ساخت اکانت و ورود به اینستا

همانطور که گفته شد، بیشتر افرادی که با فضای مجازی آشنایی دارند، تمایل دارند در اینستاگرام نیز حضور داشته باشند. برای ساخت حساب کاربری و ورود به اینستا، چند روش وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. ساخت اکانت از طریق اپلیکیشن اینستا
  • با شماره تلفن
  • با ایمیل
 1. ساخت اکانت از طریق وب سایت اینستاگرام
  • با شماره تلفن
  • با ایمیل

ساخت اکانت اینستا از طریق اپلیکیشن

یکی از راه‌های ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام، استفاده از اپلیکیشن آن است. به دلیل سرعت بالا، سادگی و راحتی استفاده از اپلیکیشن، بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند از این روش برای ساخت اکانت و ورود به اینستا استفاده کنند. برای ساخت اکانت اینستا از طریق اپلیکیشن با شماره تلفن و یا ایمیل، مراحل زیر را دنبال کنید:

✔ ساخت اکانت و ورود به اینستا با شماره تلفن

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. روی گزینه‌ی Creat New Account بزنید.
ساخت اکانت جدید
 1. در کادر Phone، شماره تلفن خود را وارد کنید. دقت کنید که پیش‌شماره‌ی واردشده مربوط به ایران باشد. (98+)
ساخت اکانت اینستا با شماره تلفن
 1. کد ارسال‌شده به شماره تلفن مربوطه را در کادر Confirmation Code وارد کرده و Next را لمس نمایید.
کد تأیید شماره تلفن
 1. در صفحه‌ی بازشده، در کادر Full name، نام کامل خود را وارد کنید. در کادر Password نیز باید یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم نمایید.
نام و رمز عبور
 1. در مرحله بعدی ساخت اکانت و ورود به اینستا، باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. لازم به ذکر است اینستاگرام از ورود افراد کم‌تر از 13 سال به این اپلیکیشن ممانعت می‌کند. پس لازم است که تاریخ تولد را به نحوی وارد کنید که بیانگر بیش از 13 سال سن باشد. برای مثال اگر در سال 2021 قصد دارید در اینستاگرام ثبت نام کنید، می‌بایست سال 2008 و یا قبل از آن را وارد کنید. بعد از تعیین سن خود، روی Next بزنید.
اضافه کردن تاریخ تولد
 1. در مرحله‌ی بعدی، اینستاگرام با توجه به نام شما، یک نام کاربری پیشنهاد می‌دهد. در صورت تأیید این نام کاربری، روی Next کلیک کنید. در غیر این صورت برای تغییر نام کاربری، گزینه‌ی Change Username را انتخاب نمایید.
 2. بعد از مشخص کردن نام کاربری و تأیید آن، روی Next کلیک کنید.
تغییر نام کاربری
 1. در مراحل نهایی ساخت اکانت و ورود به اینستا می‌توانید حساب کاربری خود را به فیسبوک متصل کنید، عکس پروفایل خود را تنظیم نمایید و افرادی که اینستاگرام پیشنهاد می‌دهد را فالو کنید.
اتصال اکانت به فیسبوک

بعد از انجام این مراحل، می‌توانید با ورود به اینستا از پیج خود استفاده کنید.

✔ ساخت اکانت و ورود به اینستا با ایمیل

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. روی گزینه‌ی Creat New Account بزنید.
ساخت اکانت جدید
 1. در کادر Email، آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 2. اگر قبلاً با این ایمیل در اینستاگرام ثبت نام کرده باشید، برای ثبت یک اکانت دیگر با این ایمیل، روی Create new Account کلیک کنید.
ساخت حساب کاربری جدید با ایمیل
 1. کد ارسال‌شده به ایمیل خود را وارد کنید. سپس روی Next بزنید.
تأیید آدرس ایمیل
 1. در صفحه‌ی بازشده، در کادر Full name، نام کامل خود را وارد کنید. در کادر Password نیز باید یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم نمایید.
نام و رمز عبور اینستا
 1. در این مرحله از ساخت اکانت و ورود به اینستا، می‌بایست تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. لازم به ذکر است اینستاگرام از ورود افراد کم‌تر از 13 سال به این اپلیکیشن ممانعت می‌کند. پس باید تاریخ تولد را به نحوی وارد کنید که بیانگر بیش از 13 سال سن باشد. برای مثال اگر در سال 2021 قصد ورود به اینستا را دارید، باید سال 2008 و یا قبل از آن را وارد کنید. بعد از تعیین سن خود، روی Next بزنید.
اضافه کردن تاریخ تولد
 1. در مرحله‌ی بعد، اینستاگرام با توجه به نام شما، یک نام کاربری پیشنهاد می‌دهد. در صورت تأیید این نام کاربری، روی Next کلیک کنید. در غیر این صورت برای تغییر نام کاربری، گزینه‌ی Change Username را انتخاب نمایید.
 2. بعد از مشخص کردن نام کاربری و تأیید آن، روی Next کلیک کنید.
تغییر نام کاربری
 1. در مراحل بعدی می‌توانید اکانت خود را به فیسبوک متصل کنید، عکس پروفایل خود را تنظیم نمایید و افرادی که اینستاگرام پیشنهاد می‌دهد را فالو کنید.
اتصال اکانت به فیسبوک

بعد از اتمام این مراحل می‌توانید نسبت به ورود به اینستا اقدام نمایید.

ساخت اکانت اینستاگرام از طریق وب سایت

روش دیگر ساخت اکانت اینستاگرام، استفاده از وب سایت آن است. این روش نیز مشابه روش قبلی، از طریق دو روش (شماره تلفن و ایمیل) به انجام می‌رسد. به دلیل کندی سرعت و تحت وب بودن این روش، استفاده از وب سایت اینستاگرام برای ساخت اکانت و ورود به اینستا زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. در ادامه به آموزش ساخت اکانت اینستا از طریق وب سایت اینستاگرام می‌پردازیم:

 1. ابتدا وارد سایت اینستاگرام شوید و به صفحه‌ی Sign Up مراجعه کنید.
ساخت اکانت اینستا از طریق وب سایت
 1. در کادرهای اول تا چهارم، برای اکانت خود به ترتیب شماره موبایل یا ایمیل، نام کامل، نام کاربری و رمز عبور تعیین کنید. سپس روی SignUp کلیک نمایید.
اطلاعات اکانت اینستا در وب سایت
 1. در مرحله‌ی بعدی ساخت اکانت و ورود به اینستا باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید و Next را بزنید.
اضافه کردن تاریخ تولد در وب سایت
 1. کد ارسال‌شده به شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید.
 2. روی گزینه‌ی Confirm لمس نمایید.
تایید شماره تلفن یا ایمل در وب سایت

تمام! شما هم اکنون صاحب یک اکانت اینستاگرام هستید و می‌توانید برای ورود به اینستا اقدام کنید.

روش‌های ورود به اینستا

پس از ساخت اکانت اینستا، برای استفاده از اینستاگرام باید به حساب کاربری خود وارد شوید. برای ورود به اینستا، دو روش وجود دارد:

 • ورود به اینستا از طریق اپلیکیشن اینستاگرام
 • ورود به اینستاگرام از طریق وب سایت اینستاگرام

ورود به اینستا از طریق اپلیکیشن

برای ورود به اینستا از طریق اپلکیشن، کار سختی پیش رو ندارید. کافی است مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. در صفحه‌ی Log In، در کادر اول نام کاربری، شماره تلفن و یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 3. در کادر دوم نیز باید رمز عبور مربوط به اکانت خود را وارد نمایید.
 4. روی گزینه‌ی Log In کلیک کنید.
ورود به اینستاگرام

ورود به اینستا از طریق وب سایت

برای ورود به اینستا، علاوه بر اپلیکیشن، می‌توان از طریق سایت اینستاگرام نیز اقدام کرد. در این روش نیز همانند روش قبلی، کافی است مشخصات خود را وارد کنید و به راحتی وارد حساب کاربری خود شوید. برای این کار مراحل زیر را اجرا نمایید:

 1. وارد سایت اینستاگرام شوید و به بخش Log In مراجعه کنید.
 2. در این صفحه، در کادر اول شماره تلفن، آدرس ایمیل و یا نام کاربری مربوط به اکانت خود را وارد نمایید.
 3. در مرحله‌ی آخر، روی گزینه‌‎ی Log In بزنید تا ورود به اکانت اینستا با موفقیت انجام شود.
ورود به اینستاگرام از طریق وب سایت

ورود آسان به اینستا (حل مشکلات رفتن به اینستا)

برخی مواقع، کاربران هنگام ورود به اینستا با مشکلاتی مواجه می‌شوند که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

پیغام بروز خطا در بررسی درخواست وارد شدن به اینستا

یکی از مشکلاتی که هنگام ورود به اینستا رخ می‌دهد، پیغام “sorry there was a problem with your request” می‌باشد. معنی این عبارت به صورت زیر است:

“متأسفانه مشکلی در انجام درخواست شما به وجود آمده است.”

بروز این مشکل هنگام رفتن به اینستا می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما مهم‌ترین علتی که می‌تواند باعث این خطا شود، بن شدن IP دستگاه شما توسط اینستاگرام می‌باشد.

خطاهای ورود به اینستا

عدم ارسال کد تأیید از سوی اینستاگرام

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هنگام ورود به اینستا برای کاربران پیش بیاید، عدم ارسال کد تأیید از سوی اینستاگرام می‌باشد. برای حل این مشکل هنگام وارد شدن به اینستا راه حل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی حل مشکل عدم ارسال کد تأیید اینستاگرام به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

خطای اتمام زمان درخواست (Request timed out)

از دیگر مشکلاتی که موقع ورود به اکانت اینستا ممکن است رخ دهد، می‌توان به خطای Request timed out اشاره کرد. چنانچه درخواست ورود به اینستا به سرور ارسال شود اما تا زمان مشخصی پاسخ دریافت نشود، زمان درخواست به اتمام خواهد رسید. در چنین مواقعی با این پیغام روبرو خواهید شد. از دلایل بروز این خطا می‌توان به فعال بودن Firewall سیستم اشاره کرد.

ارور پیدا نشدن نام کاربری (Instagram username not found)

اگر هنگام وارد شدن به اینستا با خطای Instagram username not found مواجه شدید، ابتدا چک کنید که نام کاربری اکانت خود را به درستی وارد کرده باشید. همچنین اشتباه وارد کردن رمز عبور یکی از مهم‌ترین دلایل بروز این خطا هنگام ورود به اینستا محسوب می‌شود. اگر از درستی یوزرنیم و پسورد خود مطمئن هستید، پیدا نشدن اکانت شما می‌تواند چند دلیل داشته باشد. ممکن است علت بروز خطا این باشد که اکانت شما برای مدتی توسط اینستاگرام دیسیبل شده است. همچنین این امکان وجود دارد که به دلیل عدم رعایت کردن قوانین اینستاگرام، حساب کاربری شما برای همیشه حذف شده باشد.

خطای عدم اتصال دستگاه به اینترنت

یکی دیگر از خطاهایی که ممکن است هنگام ورود به اینستا برای کاربران رخ دهد، ارور زیر است:

We couldn’t connect to Instagram. Make sure you’re connected to the internet and try again

چنانچه با این خطا روبرو شدید، اولین کاری که باید انجام دهید، چک کردن اتصال دستگاه خود به اینترنت است. همچنین سرعت کم اتصال به اینترنت نیز می‌تواند علت بروز این خطا باشد. اگر از اتصال دستگاه خود به اینترنت اطمینان دارید و همچنان نمی‌توانید وارد اینستا شوید، از ابزار تغییر IP استفاده نمایید. اتصال به اینستاگرام با یک IP دیگر، برخی اوقات می‌تواند این مشکل را حل کند.

خطای پیدا نشدن اکانت با مشخصات واردشده

از دلایل بروز خطای The username you entered doesn’t belong to an account. please check your username and try again میتوان به اشتباه بودن نام کاربری یا رمز عبور اشاره کرد. اما رایج‌ترین مواردی که می‌توانند باعث رخ دادن این ارور شوند، بلاک یا دیسیبل شدن پیج شما توسط اینستاگرام هستند. یکی از علل دیگری که برخی مواقع می‌تواند شما را هنگام ورود به اینستا با این خطا مواجه کند، این است که اکانت شما توسط فرد دیگری هک شده و نام کاربری آن تغییر کرده باشد.

برای حل مشکلات ورود به اینستا می‌توانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:
مقاله‌ی حل مشکل باز نشدن اینستاگرام

سوالات متداول ساخت اکانت و ورود به اینستا

هنگام وارد شدن به اینستا چه خطاهایی ممکن است رخ دهد؟

✅ مشکلاتی که هنگام رفتن به اینستا رخ می‌دهند، دلایل مختلفی دارند. برای مشاهده‌ی راه حل‌ها و وارد شدن بدون مشکل به اینستا، می‌توانید از این مطلب استفاده نمایید.

چگونه در اینستاگرام اکانت بسازیم؟

✅ از طریق اپلیکیشن و وب سایت اینستاگرام می‌توانید برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. برای اطلاعات بیشتر متن کامل مقاله را مطالعه فرمایید.

چگونه وارد اینستاگرام شویم؟

✅ ورود به اینستا از طریق اپلیکیشن و وب سایت اینستاگرام و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور امکان‌پذیر است. برای اطلاعات بیشتر، متن کامل این مطلب را مطالعه فرمایید.

با یک اپلیکیشن اینستاگرام چند اکانت می‌توان ساخت؟

✅ ساختن اکانت با یک برنامه‌ی اینستاگرام محدودیتی ندارد اما بطور همزمان فقط امکان مدیریت 5 پیج در یک برنامه وجود دارد.

آیا می‌توان در یک گوشی بیشتر از 5 اکانت داشت؟

✅ با نصب اینستاگرام‌های غیر رسمی این کار امکان پذیر است.

جمع بندی

با استفاده از مطالب این مقاله، به راحتی برای خود اکانت اینستاگرام ساخته و وارد اینستاگرام شوید. در این مقاله سعی بر این بود روش‌های ساخت اکانت و ورود به اینستا با ساده‌ترین روش‌ها آموزش داده شود. همچنین مشکل ورود به اینستا نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. لطفاً در بخش نظرات، مارا از حضور خود بهره‌مند سازید.

از همراهی شما بی‌نهایت سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
60 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب