چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم (آپدیت جدید + تصاویر ویژه)

تاریخ انتشار : 2019-06-30
نویسنده : اکتای پاسبان
چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم

در این مقاله به کمک هم خواهیم آموخت که چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم. به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد که چگونه میتوانید وارد پیج قدیمی خود شده و همچنین نحوه انتقال اکانت اینستاگرام به گوشی دیگر را برای شما بدون پیش آمدن مشکل خاصی خواهیم گفت.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که زیاد در اینستاگرام ورود و خروج میکنید و یا مدت زیادی میشود که در اینستاگرام فعالیت نداشته و حال میخواهید بعد از مدت‌ها وارد پیج قدیمی خود شوید. کار سختی پیش رو ندارید و قضیه بیش از آنچه به نظر میرسد ساده و آسان خواهد بود. اما خب شاید افراد مبتدی و افرادی که خیلی درگیر اینستاگرام نیستند با مشکل بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام خود روبرو شده باشند.

همچنین در مورد اینکه چگونه میتوانیم موارد امنیتی را بر روی پیج خود اعمال کرده باشیم که در آینده در چنین مواقعی که میخواهیم به اکانت قبلی خود وارد شویم با مشکل روبرو نشویم. خیلی از کاربران سوال دارند که چگونه وارد اکانت دوم اینستاگرام شویم که در این مقاله توضیح داده شده است.

آموزش تصویری برای ورود به حساب اینستاگرام خودم

ویدیوی آموزشی برای ورود به صفحه‌ی اینستاگرام خودم همراه دو روش

محتوای این ویدیوی آموزشی شامل:

شرایط ورود به پیج اینستاگرام خودم (پیج قبلی اینستاگرام)

معرفی دو روش یافتن یوزرنیم برای ورود به حساب اینستاگرام خودم

ورود به حساب اینستاگرام در صورت فراموشی رمز حساب اینستاگرام قبلی

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم ؟

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از مدت‌ها بخواهید وارد پیج قدیمی خود در اینستاگرام بشوید. برخی از کاربران مایلند تا پیج قدیمی خود را بیابند و آن را برای همیشه حذف کنند. برای این کار اینستاگرام به صورت مشخص راهکاری مشخص به ما ارائه نداده است اما خود ما پس از جستجوهای زیاد توانسیم راهی بیابیم که به وسیله‌ی آن می توانید اکانت خود را بیابید.

در ابتدا باید بگویم که مهم ترین مسئله در ابتدا برای یافتن اکانت قبلی اینستاگرام این است که شما نام پیج خود را به یاد آورید. برای این کار راهکارهایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.
البته باید پسورد اکانت قبلی‌تان را نیز به یاد داشته باشید. اما اگر رمز پیج قبلی‌تان از یادتان رفته، جای نگرانی نیست و در صورت ثبت یک ایمیل در اینستاگرام و یا ثبت یک شماره موبایل که حال نیز به آنها دسترسی دارید به راحتی میتوانید پسورد اکانت مدنظر را ریکاوری کنید.
خب در ابلا گفتیم که شما در ابتدا باید بدانید که نام پیج قبلی شما چه بوده و برای یافتن آن می توانید هر کدام از مراحل زیر را انجام دهید.

شاید بتوان گفت این دو قسمت نمایش داده شده در این تصویر از مهم‌ترین بخش‌های اینستاگرام محسوب می شوند که هر فردی الزاما باید برای یکبار هم که شده باید آنها را بررسی کند و از تمامی امکانات تعریف شده در این بخش استفاده نماید.

 انتقال اکانت اینستاگرام به گوشی دیگر

یافتن نام پیج از طریق اکسپلوور

یکی از جواب های این پرسش که چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم این مورد است. یکی از معمول ترین موردی که میتوانید اکانت خود در اینستاگرام را پیدا کرده و سپس با ریکاوری پسورد، وارد آن شوید به یاد داشتن اسم پیج قدیمی‌تان میباشد و یا اگر اسم پیج قبلی‌تان را به یاد ندارید میتوانید با ورود به صفحه اکسپلوور اینستاگرام یا به روشی که در زیر گفته شده است، اقدام به یافتن آن کنید.

 • در ابتدا نام پیج خود را در اکسپلوور اینستاگرام چک کنید.
  این روش در صورتی مفید خواهد بود که شما حدس‌هایی در مورد نام پیج خود بزنید. به عنوان مثال من به جستجوی نام یکی از پیج های قدیمی خود میپردازم.
 • ابتدا وارد حساب جدیدی در اینستاگرام خود شوید. در واقع شما باید در حال حاضر در اینستاگرام حسابی داشته باشید.
 • به بخش جستجوی اینستاگرام خود بروید.
 • بخشی از نام آن را بنویسید. در این بخش برای شما پیشنهاداتی می شود که شاید نام پیج را به یاد شما آورد.
  هر کدام از آن‌ها که فکر کردید همین است بر روی آن کلیک کنید. با دیدن نام برخی از فالوورهای آن می توانید به قطعیت بیشتری برسید.

اگر دقت کرده باشید که من حدس زدم در نام پیج قدیمی خود از چه کلماتی استفاده کرده ام و همین مسئله موجب شد تا بتوانم نام پیج قدیمی خود را بیابم.

یافتن نام پیج از طریق فالوورهای پیج

ما احتمال میدهیم که برخی از دوستان و اطرافیان شما پیج قبلی شما را فالوو کرده باشند. حال شما می توانید با نگاه کردن به فالوورهای دوستان و اطرافیان خود آن را بیابید. برای این کار به روش زیر عمل کنید.

 • در ابتدا باید از طریق یک حساب جدید که ساخته اید وارد برنامه‌ی اینستاگرام شوید. ( من پیشنهاد می کنم که از سایت اینستاگرام استفاده نکنید. این سایت تمامی امکانات اپلیکیشن را نمی تواند به شما ارائه دهد و به همین دلیل نمی توانید با استفاده از سایت به مقصود خود برسید.)
 • به پیج اطرافیان و نزدیک‌ترین افرادی که همواره برای هر پیجی آنها شما را فالو می کنند، بروید.
 • در قسمت فالووینگ های آنها، تک به تک فالووینگ ها را با دقت نگاه کنید. به احتمال زیاد نام پیج قدیمی خود را پیدا خواهید کرد.
 • اگر به هر اسمی مشکوک شدید می توانید از صاحب پیج جویا شوید تا در این باره به شما کمک کند.

بازیابی پسورد اینستاگرام برای ورود به اکانت قبلی اینستاگرام

این مرحله می تواند در ادامه‌ی مرحله‌ی قبلی باشد و یا این که شروعی جدید باشد. حال میپرسید این سخت یعنی چه؟ با توجه به دو راه حل گفته شده در بالا به احتمال زیاد توانسته اید که نام پیج خود را بیابید. حال شاید برخی از کاربران با انجام دو روش بالا هنوز نتوانسته باشند که اسم اکانت خود را پیدا کنند. در این صورت چه راه حلی برای آنها وجود دارد.

در همان ابتدا که قرار بود وارد اینستاگرام شویم؛ و در آن اکانتی داشته باشیم اینستاگرام از ما ایمیل و یا شماره تلفن می خواست که حتما شما نیز یکی از آنها را در پیج خود ثبت کرده اید. حال می توانیم از طریق هر دوی آن‌ها پیگیری کنیم تا ببینیم که کدام یک از آنها می تواند کمک کند تا پیج قبلی خود را بیابیم.

وارد شدن از طریق ایمیل ثبت شده در داخل اکانت اینستاکرام

در ادامه مقاله چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم اگر به هر دلیلی نتوانستید اسم پیج قبلی خودتان را پیدا کنید. میتوانید در صورت موجود بودن ایمیل در داخل پیج‌تان یعنی اینکه مطمئن باشید که داخل پیج خود ایمیل ثبت کرده بودید. حال میتوانید با مراجعه به برنامه جیمیل در گوشی خودتان و یا اگر قبلا از دیگر خدمات دهنده‌های ایمیل استفاده کرده بودید وارد آنها شده و ایمیل‌هایی که تا به حال آنها را باز کرده اید را بررسی کنید.

در ابتدا وارد جیمیل یا ایمیل خود شوید. ( این جیمیل یا ایمیل باید همانی باشد که در ثبت پیج اول به کار برده اید.)
با بررسی پیام‌ها در داخل ایمیل‌هایتان میتوانید پیج گمشده خودتان را بیابید. البته در این مورد میتوانید از قسمت forget password که در ادامه بیشتر از آن خواهیم گفت استفاده کنید. اما در صورت یافتن ایمیل ثبت شده داخل پیج خودتان میتوانید به صفحه ورود به اینستاگرام وارد شده و در کادر اول، ایمیل مربوطه را وارد و در کادر دوم پسورد پیج خود را وارد کنید.

 مشکل بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام

 داخل شدن به پیج اینستاگرام از طریق شماره موبایل ثبت شده

اگر از طریق دو روش بالا نتوانستید پیج گمشده خودتان را بیابید میتوانید به بررسی شماره موبایل‌های خودتان بپردازید. اگر فردی هستید که تا به حال، زیاد شماره موبایل عوض نکرده اید به راحتی میتوانید با مراجعه به قسمت forget password در سایت اینستاگرام و یا get help signing in در اپلیکیشن اینستاگرام اقدام به تجسس اکانت از طریق شماره موبایل کنید.در واقع امکان بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام با استفاده از شماره تلفن وجود دارد.

برای انجام این کار بعد از ورود به یکی از صفحه های گفته شده شماره موبایل خود را در کادرهای تعبیه شده وارد کرده و سپس درخواست خودتان را ارسال کنید. در صورت وجود داشتن چنین پیجی که شماره وارد شده داخل آن ثبت شده باشد؛ طی پیامی از طرف اینستاگرام برای شما پیامی ارسال خواهد شد.

که پیام حاوی لینک تغییر رمز اینستاگرام به شماره شما ارسال شده است و شما میتوانید از طریق آن اس ام اس، رمز جدید به پیج خود داده و سپس وارد پیج خود شوید.

آموزش تصویری انتقال اکانت اینستاگرام به گوشی دیگر

انتقال اکانت اینستاگرام به گوشی دیگر بسیار آسان‌تر از آن چیزی میباشد که برخی از کاربران این برنامه در ذهن خودشان بزرگ میکنند. همین مواردی که ما برای شما در مطالب بالا اشاره کردیم میتوانید از آنها برای حل این مشکل استفاده کنید. اما باز هم سوالی وجود دارد که چگونه اینستاگرام قبلی خود را روی گوشی جدید نصب کنیم.

اما اگر شما قبل از فروش گوشی خودتان و یا در کل قبل از خروج از اکانت خودتان در اینستاگرام، میتوانید با مراجعه به قسمت edit profile در صفحه پروفایل پیج خودتان اقدام به ثبت شماره موبایل و یا یک ایمیل معتبر کرده و سپس رمز اکانت خود را از طریق موارد اشاره شده تغییر دهید.

بعد از این کار به صورت خودکار از پیج خودتان بیرون انداخته میشوید و حال میتوانید در هر موبایل یا سیستم دیگری وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. اما در نظر بگیرید قبل از فروش موبایل حتما گوشی خودتان را به تنظیمات کارخانه برگردانده باشید. تا در آینده مشکلی از لحاظ امنیتی برای پیج شما پیش نیاید اما همانگونه که گفتیم حتما از ایمیل و شماره موبایل‌های معتبر و در دسترس خودتان داخل اکانت اینستاگرام استفاده کنید.

پادکست چگونه وارد اکانت اینستاگرام قبلی خود شویم ؟

جمع بندی

همانگونه که دیدید در تمامی موارد به دو اصل در اینستاگرام پرداختیم. اول ایمیل که با ثبت کردن یک ایمیل معتبر در پیج خودتان میتوانید اکثر مشکلات در اکانت خودتان را حل کنید. دوم نیز ثبت شماره موبایل میباشد که با این کار میتوانید فعالیت‌های امنیتی پیج خود تسهیل ببخشید. حال با استفاده از همین دو اصل می توانیم به این سوال که چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم پاسخ دهیم.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
330 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب