نویسنده: پوریا امیرخزانی
2024-02-17

نصب اینستاگرام قبلی خودم و بازگشت به اکانت قبلی اینستا (آپدیت 1402)

ساده ترین راه برای نصب اینستاگرام قبلی خودم چیست؟ کافیست بعد از نصب مجدد اینستاگرام کارهای زیر را انجام دهید تا دوباره پیچ قبلی خود را برگردانید.

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

یکی از مشکلات اینستاگرام، بروز خطا هنگام بازگشت به اکانت قبلی می‌باشد. بسیاری از کاربران به دلایل متعددی از اکانت اینستاگرام خود خارج شده و پس از مدتی، نسبت به ورود به اکانت قبلی خود در اینستاگرام، اقدام می‌کنند. اگر شما هم اطلاعات پیج خود را فراموش کرده‌اید و می‌خواهید بدانید چگونه باید پیج قبلی اینستا رو بدون رمز برگردانید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا با روش‌های مختلف آن آشنا شوید.

خرید فالوور اینستاگرام

ما در این مقاله، پنج روش ممکن برای وارد شدن به حساب اینستاگرام را برای شما توضیح داده‌ایم که شما می‌توانید برای ورود به صفحه‌ اینستاگرام خود از آن‌ها استفاده کنید. این روش‌ها عبارتند از: بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام، ورود به اینستاگرام با ایمیل، بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام با شماره تلفن، ورود به حساب کاربری اینستاگرام خود با نام کاربری و رفتن به اکانت اینستاگرام از طریق فیسبوک.

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزشی: راه های نصب اینستاگرام قبلی خودم!

ویدیوی آموزشی: چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم؟

محتوای این ویدیوی آموزشی شامل:

 • شرایط ورود به پیج اینستاگرام خودم (پیج قبلی اینستاگرام)
 • معرفی دو روش یافتن یوزرنیم برای ورود به حساب اینستاگرام خودم
 • ورود به حساب اینستاگرام در صورت فراموشی رمز حساب اینستاگرام قبلی

نصب اینستاگرام قبلی خودم چه راه هایی دارد؟

در ابتدا لازم به ذکر است که به یاد داشتن نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفن مرتبط با پیج برای برگرداندن اکانت قبلی اینستاگرام الزامی است. اگر هم هیچ یک از این ها را به یاد ندارید، در ادامه راه حل‌هایی ارائه خواهیم داد. شما می‌توانید با استفاده از این روش ها ایمیل یا نام کاربری پیج اینستاگرام قبلی خود را پیدا کنید. به یاد داشتن رمز عبور یا همان پسورد نیز می‌تواند به فرآیند بازگردانی پیج کمک کند. اما چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، در صورتی که از قبل شماره تلفن یا ایمیل خودتان را در پیج خود ثبت کرده باشید،به سادگی می‌توانید رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

در ادامه به روش‌های مختلفی خواهیم پرداخت که شما می‌توانید از آن‌ها برای ورود به حساب اینستاگرام خود استفاده کنید.

ورود به حساب اینستاگرام با ایمیل

ثبت ایمیل در پیج اینستاگرام معمولا در هنگام ایجاد حساب انجام می‌شود. البته بعدها نیز میتوان در قسمت تنظیمات، حساب اینستاگرام را به یکی از ایمیل‌های خود مرتبط ساخت. به هر حال، اگر حساب اینستاگرام خود را قبلا به ایمیلتان متصل کرده باشید، می‌توانید هنگام ورود به پیج اینستاگرام از آدرس ایمیل به عنوان نام کاربری استفاده نمایید. اگر نمی‌دانید حساب اینستاگرام خود را به کدام ایمیلتان متصل ساخته‌اید، دو راه برای تشخیص ایمیل مربوطه وجود دارد.

اول اینکه می‌توانید در قسمت صندوق ورودی یا همان Inbox ایمیل‌هایتان، به دنبال پیام‌هایی از جانب اینستاگرام بگردید. اگر با این روش به نتیجه ای نرسیدید، می‌توانید به بخش ورود به اکانت اینستا رفته و با کلیک روی نوشته‌ی “Get help logging in” وارد بخش بازیابی رمز عبور شوید. سپس آدرس ایمیل‌های خود را یک یک امتحان کنید تا ایمیل مرتبط با اکانت خود را بیابید. اما اگر همچنان نتوانستید سرنخی بیابید، می‌توانید از ترفند پیدا کردن نام کاربری که در ادامه توضیح خواهیم داد، استفاده کنید!

پس از درج آدرس ایمیل، اگر رمز عبور خود را می‌دانید، مطابق شکل در کادر زیرِ ایمیل، رمز عبور خود را وارد کنید. با کلیک روی دکمه “Log In” به سادگی ورود به حساب اینستاگرام انجام خواهد شد. اما اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، در ادامه‌ی این مقاله روش بازیابی رمز عبور را نیز شرح داده‌ایم. با ما همراه باشید!

وارد شدن به اکانت قبلی اینستاگرام با ایمیل
ورود به اکانت قبلی اینستاگرام با ایمیل

 بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام با شماره تلفن

یکی دیگر از روش‌های نصب اینستاگرام قبلی خودم، استفاده از شماره تلفن به جای نام کاربری است. چنانچه موقع ایجاد اکانت در اینستاگرام یا حتی بعدها از طریق تنظیمات، شماره تلفنی به حساب اینستاگرام خود متصل کرده باشید، می‌توانید برای ورود به اینستاگرام و همچنین بازیابی رمز عبور، از همین شماره تلفن استفاده کنید.

برای ورود به حساب اینستاگرام خود، مطابق شکل، شماره تلفن مرتبط با اکانت خود را وارد نمایید. در کادر بعدی، رمز عبور خود را وارد کرده و با زدن دکمه‌ی “Log In” ، وارد اکانت خود شوید. چنانچه رمز عبور خود را به یاد ندارید، در ادامه‌ی همین مقاله، بخش بازیابی رمز عبور را مطالعه نمایید!

ورود به حساب اینستاگرام خودم با شماره تلفن
ورود به اکانت قبلی اینستاگرام خودم با شماره تلفن

اگر ایمیل و شماره تلفن حساب اینستاگرام خودتان را فراموش کرده‌اید، از نام کاربری برای نصب مجدد اینستاگرام خود استفاده کنید. اگر نام کاربری خود را نیز به یاد نمی آورید، جای نگرانی نیست! در ادامه به دو روش یافتن نام کاربری خود در اینستاگرام اشاره خواهیم نمود!

نصب اینستاگرام قبلی خودم با نام کاربری

ابتدا به طور پیشفرض، ورود به اینستاگرام از طریق وارد کردن نام کاربری و رمز عبور انجام می‌گرفت. به مرور با اضافه شدن قابلیت ورود به حساب اینستاگرام با شماره تلفن و ایمیل، این موضوع کمرنگ‌تر شد. اگر شماره تلفن و ایمیل حساب اینستاگرام خود را به یاد ندارید، تنها راه استفاده از یوزرنیم است.

اگر نام کاربری و پسورد خود را می‌دانید، کار بسیار ساده‌ای برای نصب مجدد اینستاگرام پیش رو دارید! به سادگی می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مطابق شکل، وارد اکانت خود شوید.

ورود به اینستاگرام خودم در گوشی جدید با یوزرنیم
ورود به اینستاگرام خودم در گوشی جدید با یوزرنیم

در غیر این صورت، دو روش‌ به شما معرفی خواهیم کرد تا نام کاربری اکانت خود را پیدا کنید.

دو روش پیدا کردن نام کاربری برای نصب اینستاگرام قبلی خودم

برای پیدا کردن نام کاربری خود در اینستاگرام، دو راه وجود دارد که هر کدام در شرایط خاص کاربرد دارند. از آنجایی که در هر دوی این روش‌ها، از طریق خود اینستاگرام اقدام به یافتن نام کاربری اکانت قبلی خواهیم نمود، داشتن یک پیج اینستاگرام الزامی است. یعنی شما یا باید یک اکانت جدید باز کنید یا اینکه از طریق حسابی دیگر، از این روش‌ها استفاده کنید.

روش اول بیشتر بر پایه‌ی حدس‌های شماست. این روش زمانی کاربرد دارد که شما تا حدودی به یاد بیاورید که نام قبلی پیجتان چه بوده است. به طور مثال، شما می‌دانید که در یوزرنیم اکانت قبلی خود ابتدا نام خانوادگی و سپس نام خود را نوشته‌اید، اما از املای انگلیسی آن مطمئن نیستید. حتی شاید املای صحیح را هم به خاطر می‌آورید، ولی نمی‌دانید بین نام و نام خانوادگی فاصله بوده یا نقطه؟

روش دوم بیشتر زمانی کاربرد دارد که اصلا به یاد ندارید نام کاربری شما چه بوده است. همچنین اگر استفاده از روش اول نتیجه‌ای نداشت، روش دوم را حتما امتحان نمایید! در ادامه، هردوی این راه‌ها را توضیح می‌دهیم.

یافتن نام پیج از طریق اکسپلور

همانطور که اشاره شد، ابتدا باید یک اکانت اینستاگرام دیگر داشته باشید تا از این روش استفاده کنید. یافتن نام کاربری خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و به بخش اکسپلور اینستاگرام مراجعه کنید.
 • در قسمت جستجو، نام احتمالی اکانت قبلی خود را جستجو کنید. سعی کنید هنگام جستجو، از عبارتی که اطمینان بیشتری دارید جزوی از نام کاربری شما بوده، بیشتر استفاده کنید.
 • پیج های مختلفی به شما پیشنهاد می‌شود که نام کاربری آن ها با آنچه شما جستجو کرده‌اید، مشابه است.
 • احتمال بالایی وجود دارد که از بین پیج های پیشنهاد شده، بتوانید حساب اینستاگرام خود را پیدا کنید.

چنانچه اکانت خود را در بین پیج‌های پیشنهاد شده پیدا کردید، باقی کار ساده است. اگر رمز عبور خود را می‌دانید، نام کاربری خود را از این قسمت یادداشت و یا کپی کنید. سپس به قسمت ورود به اینستاگرام برگردید. حال در کادرهای مربوطه، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا ورود به حساب اینستاگرام تکمیل شود.

در صورتی که پسورد اینستاگرام خود را به یاد ندارید، قسمت بازیابی رمز در ادامه‌ی همین مقاله را مطالعه نمایید.

یافتن نام پیج از طریق فالوورها

راه دیگر برای پیدا کردن نام کاربری، بررسی فالوورها و فالووینگ‌های پیج قبلی شماست.اگر در اکانت قبلی شما، افرادی از آشنایان و دوستانتان شما را فالوو کرده بودند، می‌توانید برای یافتن نام کاربری اکانت قبلی خود، از لیست فالووینگ های آنان استفاده کنید. همچنین اگر شما در حساب اینستاگرام خود فرد خاصی را دنبال می‌کردید که تعداد فالوور زیادی نداشت، می‌توانید از لیست فالوورهای آن شخص نیز برای یافتن نام کاربری پیج اینستاگرام قبلی خود استفاده نمایید.

برای پیدا کردن نام کاربری از طریق فالوورها یا فالووینگ‌های حساب اینستاگرام قبلی،ابتدا از طریق پیج جدیدی که ساخته‌اید، به قسمت اکسپلور اینستاگرام رفته و آی دی پیج آن ها را جستجو نمایید.

بر روی پیج شخص موردنظر کلیک کنید. اگر شما این شخص را دنبال می‌کردید، به بخش فالوورها و اگر او شما را فالوو کرده، به قسمت فالووینگ‌ها مراجعه کنید. با جستجو در بین افراد این لیست، می‌توانید نام کاربری پیج قبلی خود را پیدا کنید!

⚠ مهم: اگر هنگام ورود به حساب اینستاگرام خود با مشکل ارسال نشدن کد امنیتی به شماره تلفن روبرو شدید، مقاله‌ی ” رفع مشکل ورود به حساب اینستاگرام ” را از دست ندهید!

نصب مجدد اینستاگرام قبلی خودم بدون رمز عبور ممکنه؟

بله! چنانچه نام کاربری پیج قبلی خود یا شماره تلفن و ایمیل مربوط به آن را می‌دانید، باقی قضیه نسبتا آسان است و کافیست رمز عبور حساب اینستاگرام خود را بازیابی نمایید. برای این کار، طبق روش زیر عمل کنید:

 1. مطابق شکل زیر، در صفحه‌ی ورود اینستاگرام روی نوشته‌ی “Get help logging in” کلیک کنید.
گزینه Get help logging in برای بازیابی رمز ورود
گزینه Get help logging in برای بازیابی پسورد
 1. نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن مربوطه را وارد نمایید. سپس روی دکمه آبی رنگ “Next” بزنید تا به مرحله‌ی بعدی نصب اینستاگرام قبلی خودم منتقل شوید.
بازیابی پسورد با استفاده از پسورد
بازیابی پسورد با استفاده از پسورد
 1. در این صفحه روش‌های موجود برای بازیابی رمز عبور و نصب اینستاگرام قبلی خودم به شما پیشنهاد می‌شوند. اگر روی پیج اینستاگرام قبلی خود شماره تلفن ثبت کرده‌اید، گزینه‌ی Send an SMS و در صورتی که ایمیل ثبت کرده باشید، گزینه‌ی Send an Email را انتخاب کنید. در صورتی که هم ایمیل و هم شماره تلفن بر روی پیج شما ثبت شده باشد، توصیه می‌کنیم از ایمیل استفاده نمایید، چراکه گاهی به علت اختلال در اپراتورها، ارسال پیامک اینستاگرام با مشکل مواجه می‌شود.
انتخاب روش بازیابی پسورد
انتخاب روش بازیابی پسورد
 1. در این مرحله یک کد شش رقمی یا لینک، بسته به این که چه روشی را انتخاب کرده‌اید، به ایمیل و یا شماره تلفن شما ارسال خواهد شد. آن را در کادر مخصوص وارد کنید و وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
وارد کردن کد تایید برای ورود به اکانت قبلی اینستاگرام
وارد کردن کد تایید

در این مرحله، کد شش رقمی یا لینکی، بسته به این که چه روشی را انتخاب کرده‌اید، به ایمیل و یا شماره تلفن شما ارسال خواهد شد. با استفاده از همین کد یا لینک، می‌توانید رمز عبور خود را بازیابی کرده و وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

چنانچه در مورد بازیابی رمز عبور به راهنمایی بیشتر نیاز دارید، می‌توانید مقاله‌ی دیگرمان با عنوان “تغییر رمز عبور اینستاگرام” در رابطه با همین موضوع را مطالعه نمایید.

نصب اینستاگرام قبلی خودم روی گوشی دیگر

انتقال اکانت اینستاگرام به گوشی دیگر بسیار آسان‌تر از آن چیزی میباشد که برخی از کاربران این برنامه در ذهن خودشان بزرگ میکنند. همین مواردی که ما برای شما در مطالب بالا اشاره کردیم میتوانید از آنها برای حل این مشکل استفاده کنید. اما باز هم سوالی وجود دارد که چگونه اینستاگرام قبلی خود را روی گوشی جدید نصب کنیم.

اما اگر شما قبل از فروش گوشی خودتان و یا در کل قبل از خروج از اکانت خودتان در اینستاگرام، میتوانید با مراجعه به قسمت edit profile در صفحه پروفایل پیج خودتان اقدام به ثبت شماره موبایل و یا یک ایمیل معتبر کرده و سپس رمز اکانت خود را از طریق موارد اشاره شده تغییر دهید.

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم؟

بعد از این کار به صورت خودکار از پیج خودتان بیرون انداخته میشوید و حال میتوانید در هر موبایل یا سیستم دیگری وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. اما در نظر بگیرید قبل از فروش موبایل حتما گوشی خودتان را به تنظیمات کارخانه برگردانده باشید. تا در آینده مشکلی از لحاظ امنیتی برای پیج شما پیش نیاید اما همانگونه که گفتیم حتما از ایمیل و شماره موبایل‌های معتبر و در دسترس خودتان داخل اکانت اینستاگرام استفاده کنید.

سوالات متداول؛ نصب اینستاگرام قبلی خودم؟

چگونه اینستاگرام قبلی را در گوشی جدید نصب کنیم؟

✅ برای ورود به اینستاگرام خود در گوشی جدید کافی است وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و در صفحه ورود، نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید. اگر رمز را به خاطر ندارید، روش بازیابی آن را در مقاله بخوانید!ً

نه ایمیل اکانتم یادمه نه شماره! ورود به اکانت اینستاگرام خودم چجوری ممکنه؟

✅ با استفاده از نام کاربری! ما در این مطلب دو روش برای پیدا کردن نام کاربری و ورود از طریق آن را برای شما توضیح داده ایم!

در صورت نبود ایمیل یا شماره تلفن، می‌تونم وارد اکانت قبلی اینستاگرام خودم بشم؟

✅ حتما! شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری خود وارد حساب اینستاگرام خود شوید. اگر نام کاربری خود را نیز نمی‌دانید، می‌توانید با استفاده از ترفندهای آموزش داده شده در این مقاله، نام کاربری خود را بیابید!

نصب اینستاگرام قبلی خودم روی یه گوشی دیگه ممکنه؟

✅ بله! این کار به سادگی تمام ممکنه! ما در این مطلب قدم به قدم این موضوع را آموزش داده‌ایم!

چگونه پیج قبلی اینستا را برگردانیم؟

✅ روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. استفاده از ایمیل، شماره تلفن و نام کاربری از مهمترین این روش‌هاست. در این مقاله تک تک این راه ها به طور کامل شرح داده شده‌اند.

ورود به اینستاگرام با ایمیل ممکنه؟

✅ کاملا! می‌توانید برای رفتن به پیج اینستاگرام خود، از آدرس ایمیل به عنوان نام کاربری استفاده نمایید. تمامی نکاتی که باید در این خصوص بدانید، در این مقاله توضیح داده شده است!

چطور بفهمم کدوم یک از ایمیل هام مربوط به اکانت قبلیمه؟

✅ به صفحه‌ی بازیابی رمز عبور اینستاگرام رفته و سپس مراحل گفته شده در این مقاله را انجام دهید!

جمع بندی نصب مجدد اینستاگرام قبلی خودم

ما در این مقاله، صفر تا صد روش‌های مختلف وارد شدن به حساب اینستاگرام را توضیح داده‌ایم. همچنین، سعی شده است برای تمامی مشکل‌های احتمالی که ممکن است در فرآیند رفتن به پیج اینستا برای کاربران پیش بیاید، راه‌حال جامعی ارائه شود. با این حال اگر در فرآیند ورود به حساب اینستاگرام خود با مشکلی مواجه شده‌اید، می‌توانید در قسمت نظرات در پایین همین مقاله، با ما در میان بگذارید تا تیم پیشتیبانی ما در حل مشکل به شما کمک کنند. از اینکه تا این نقطه با ما همراه بودید، متشکریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
1.6K کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
حسین خبیر

من همه کارها را انجام داده اما صفحه ای ظاهر میشود که زیر پروفایل نوشته لازم است در صفحه زیر کاری انجام دهید نمیدونم دیگه چه کار کنم

v.h.d.623

من میخواستم اینستاگرام نسخه قدیمی رو نصب ش کنم ، لطفاً راهنمایی م کنید
برنامه خیلی عالی دارید ، سپاس فراوان بابت لطف تون

daryoushshakiba

من فقط شماره یادمه

خشایار یزدانی

سلام خشایار یزدانی هستم گوشی قبلی به سرقت رفت و برای نصب اینستا بروی گوشی جدیدبعلت ندفراموش رمز وایمیل به مشکل برخوردم لطفاً راهنمایی کنید

فاطمه هاشمی

سلام نمیتونم وارد انستاکرام شوم هم ایمیلم خذف شده هم رمز انستام

سمیه

سلام کد شش رقمی اینستام دریافت نمیکنم

فرناز

ببخشید من اینستا گرام نصب کردم ولی با شماره جدید قبول نمیکنه

فاطمه

یعنی همون فالوور های قبلیون هم میاد بالا ؟

علی اکبر

چطورمیتونم به اینیستا خودم دست پیدا کنم

بابک تیهاش بشری

چرا من نمی توانم از اینستاگرام استفاده کنم وچرا هرکاری میکنم تا اینستاگرام را نصب کنم ناموفق نشان‌داده می شود

سید محمود شجاعی

سلام. من نتوانستم اینساگرام قبلی خودم را پیدا کنم ونیاز به کمک شما دارم

مسلم عرب

سلام خسته نباشید ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه از اینستا گرام قبلی هیچی یادم نیست چه راهی ميتونم استفاده کنم

تنها

از کجا دانلود میشه

Sdaf

اینستا گرام قبلی

مسلم

اینستاگرام روگوشیت دانلود نمیشه .چیکار کنم..گوشیم ریست شد .حساب کاربری مو یادم نیست .دوباره حساب درست کردم .اون حساب با یه شماره دیگه بود که اون شماره دست من الان نیست شماره جدید زدم .

معین

چراهرکاری میکنم نمیتونم واردحسابم بشم هم نام کاربری مو میزنم هم رمز عبور ولی واردنمیشه فقط ازطریق سیم کارت میخواد که اونم سیم کارتم گم شده دسترسی به ایمیل هم ندارم

هاشم

اینیستاگرام قبلی خودم روچطوری نصب کنم

۰۹۹۲۳۹۹۰۳۱۲

سلام خسته نباشی من میخواهم برم توی اینستاگرام قبلی خودم اما نمیتونم برم ایمل خودم را فراموش کردم خواهش میتونید کمکم کنید نصیش کنم

عباس ضیمران

ازروی گوشی فعلی امروز قطع شده راه صحیح وساده را بگویید

اینستا گرام قبلی خودرا چگونه پیدا ونصب نمایم

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!