حل مشکل ورود به اینستاگرام؛ چرا کد امنیتی اینستا ارسال نمی شود؟

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2019-03-28
چرا کد اینستا واسم نمیاد؟ ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام

چرا کد اینستا ارسال نمیشه؟ چرا کد اینستا نمیاد؟ اینستا کد تایید نمیفرسته! چیکار کنم؟ کد تایید اینستاگرام را فراموش کردم، وارد شدن به اینستاگرام بدون کد امنیتی ممکنه؟ ارسال نشدن کد تایید شش رقمی اینستا بسیاری از کاربران را با مشکل ورود به اینستاگرام روبرو ساخته است. ارسال نشدن کد فعال سازی اینستاگرام باعث شده بسیاری از کاربرانی که رمزعبور یا همان احراز هویت دوعاملی دارند، نتوانند در صورت خروج، دوباره وارد اکانت اینستاگرام خود شوند. ما در این مقاله قصد داریم دلایل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام و راه های حل مشکل ورود به اینستا را بررسی نماییم. اگر به علت ارسال نشدن کد امنیتی یا همان کد شش رقمی نمی‌توانید وارد اکانت خود شوید، با ما همراه باشید! مشکل عدم دریافت کد امنیتی تنها یکی از مشکلاتی است که ممکن است هنگام ورود به پیج و یا فعالیت در اکانت خود با آن مواجه شوید. برای اطلاع از نحوه‌ی رفع سایر مشکلات اینستاگرام، راجع به این موضوع بیشتر بخوانید.

چرا کد تایید اینستا واسم نمیاد؟

چرا کد اینستا نمیاد؟ نیامدن کد امنیتی اینستاگرام دلایل متنوعی می تواند داشته باشد. مشکلات مختلفی ممکن است باعث ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام شوند. این مشکلات می تواند از سمت شما، اینستاگرام یا اپراتور تلفن همراه باشد. ما در ادامه، به بررسی دلایل ارسال نشدن کد اینستا خواهیم پرداخت.

  • عدم ارسال کد تایید اینستاگرام به علت مشکلات اپراتور: گاهی علت ارسال نشدن کد شش رقمی اینستاگرام، وجود مشکل در اپراتورهاست. قدیمی بودن پروتکل های امنیتی و ناسازگاری آن ها با پروتکل های اینستاگرام، از مهم ترین دلایل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام است. بلاک شدن پیامک های اینستاگرام از جانب اپراتورها نیز از دلایل عدم دریافت کد شش رقمی اینستاگرام توسط کاربران است.
  • ارسال نشدن کد فعال سازی اینستاگرام به علت خطاهای کاربران: بیشتر مواقع دلیل دریافت نکردن کد اینستاگرام، اشتباهات کاربران است. از جمله ی این مشکلات، وارد نکردن درست شماره تلفن، درخواست بیش از حد ارسال پیامک و … می باشد.
  • عدم دریافت کد امنیتی اینستاگرام به علت مشکل در سرورهای اینستاگرام: گاهی به علت شلوغی بیش از حد یا هنگام آپدیت سرورهای اینستاگرام، به مدت چند روز ارسال کد فعالسازی اینستاگرام با مشکل مواجه می شود.

وارد شدن به اینستاگرام بدون کد امنیتی!

متاسفانه وارد شدن به اینستاگرام بدون کد امنیتی، تقریبا غیر ممکن است! در حقیقت، تنها راه ورود به اینستاگرام بدون کد امنیتی این است که شما کدهای بازیابی که قبلا از اینستاگرام به شما داده شده اند را یادداشت کرده باشید. در این صورت، میتوانید به راحتی با استفاده از یکی از این کدهای یکبار مصرف، وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. در غیر این صورت، بهترین راهکار استفاده از روش هایی است که در ادامه به شما خواهیم گفت.

حل مشکل ارسال نشدن کد شش رقمی اینستا!

چرا کد تایید اینستا نمیاد؟ همانطور که گفته شد این موضوع دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. اما راه حل هایی نیز برای حل مشکل ورود به اینستاگرام وجود دارد. شما با استفاده از راهکارها می توانید به احتمال زیاد مشکل خود را حل کنید. ما در ادامه، تمامی این روش ها را به شما توضیح خواهیم داد!

حل مشکل ورود به اینستاگرام با حذف کش!

عدم دریافت کد شش رقمی اینستاگرام، می تواند به علت پر شدن حافظه ی کش اینستاگرام در دستگاه شما باشد. گاهی اپلیکیشن اینستاگرام به علت پر بودن حافظه ی کش، درست عمل نمی کند که باعث می شود اطلاعات پیج شما به درستی به سرورهای اینستاگرام فرستاده نشوند. به همین علت، پاک کردن حافظه ی کش گاهی اوقات می تواند به حل مشکل ارسال نشدن کد شش رقمی اینستاگرام کمک کند. اگر نمی دانید چگونه باید کش اینستاگرام خود را حذف کنید، ما در مقاله ی پاک کردن کش اینستاگرام به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم!

حل مشکل دریافت نکردن کد امنیتی اینستاگرام از طریق ورود به اکانت با مرورگر

مشکل عدم ارسال کد شش رقمی از سمت اینستاگرام، ممکن است به علت مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام باشد. در این صورت، بهترین راه حل این است که از طریق مرورگر ورود به اکانت اینستاگرام را امتحان کنید. ممکن است به علت ذخیره شدن کوکی ها و ورود های سابق شما به اکانت اینستاگرام خود، ورود از طریق مرورگر نیز با مشکل مواجه شود. بنابراین کد تایید دومرحله ای اینستاگرام ارسال نمی شود. در این حالت از طریق صفحه ی شخصی مرورگر خود وارد اکانت اینستاگرام شوید! صفحه ی شخصی مرورگر در کروم با استفاده از آیکون سه نقطه ی بالا و سمت راست صفحه قابل دسترسی است. برای ورود به صفحه ی شخصی مرورگر، از این بخش گزینه ی New incognito window را بزنید!

ارسال نشدن کد تایید دو مرحله ای اینستاگرام به علت آپدیت نبودن اپلیکیشن

گاهی آپدیت کردن اینستاگرام، کلید مشکل دریافت نکردن کد امنیتی اینستاگرام است! باگ ها و مشکلاتی که در هر نسخه وجود دارند، معمولا در هر آپدیت تا حد ممکن توسط تیم فنی اینستاگرام رفع می شوند. برای همین، گاهی با آپدیت کردن اپلیکیشن اینستاگرام مشکل ارسال نشدن کد شش رقمی اینستاگرام نیز حل می شود!

ارسال نشدن کد اینستا به علت ناقص بودن شماره

در کاربرانی که با چالش اثبات ربات نبودن مواجه می شوند، این امکان وجود دارد که خودشان شماره ای وارد کنند تا پیامک به این شماره ارسال شود. حتی گاهی هنگام ورود از مرورگر نیز این امکان به شما داده می شود که شماره تلفن مدنظر خود را برای دریافت پیامک وارد کنید. در این صورت، حتما شماره ی خود را با پیش شماره و بدون صفر وارد کنید. به عبارت دیگر، در ابتدای شماره +98 وارد کرده و سپس بدون زدن صفر، باقی شماره خود را وارد کنید. در بسیاری از کاربرانی که با این مشکل مواجه شده و سپس کد تایدد شش رقمی اینستا را دریافت نمی کنند، این موضوع می تواند به شدت کارساز باشد!

ورود به اینستاگرام با استفاده از دستگاه متفاوت

ورود به اکانت اینستاگرام با استفاده از دستگاه متفاوت، می تواند مشکل عدم دریافت کد امنیتی اینستاگرام را حل کند. بسیاری از کاربران ممکن است با این موضوع مواجه شده باشند که نمی توانند از طریق گوشی خود وارد اکانت اینستاگرامشان شوند، در صورتی که ورود از طریق کامپیوتر یا یک گوشی موبایل دیگر، ممکن بوده است. این مشکل به این علت رخ می دهد که گاهی اینستاگرام بر روی دستگاه های خاصی حساس شده و از دسترسی این دستگاه ها به اکانت مربوطه جلوگیری می کند. اگر برای شما هم سوال است که “چرا کد اینستا واسم نمیاد؟”، ممکن است ورود از طریق یک دستگاه دیگر، مشکل شما را حل کند!

عدم دریافت کد شش رقمی اینستا به علت مشکلات اپراتور

گاهی به علت مشکلات موقتی که در اپراتورها رخ می دهند، به طور کلی ارسال و دریافت پیامک با مشکل مواجه می شود. در اینگونه موارد، حتی ارسال و دریافت پیامک معمولی به دیگر افراد نیز با مشکل مواجه می شود. حتما قبل از امتحان کردن ورود به اکانت، اطمینان حاصل کنید در آن لحظه، مشکل خاصی از سمت اپراتور در مورد ارسال و دریافت پیامک وجود نداشته باشد. برای بررسی این مشکل، به سادگی می توانید برای فردی خاص پیامک ارسال کنید و از او بخواهید پیامکی نیز به شما ارسال کند!

عدم دریافت پیامک به علت تنظیمات APN

ممکن است عدم دریافت پیامک به علت مشکل در تنظیمات APN دستگاه شماست. اگر نمی توانید به کسی پیامک ارسال یا دریافت کنید، حتما این قسمت از تنظیمات گوشی خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید تنظیمات APN شما مطابق با استانداردهای اپراتور مربوط به شماره تلفن شماست. معمولا استانداردهای APN هر اپراتور در وبسایت آن ها ذکر شده که با استفاده از این مطالب می توانید گوشی خود را به درستی تنظیم کنید.

حل مشکل ورود به اینستاگرام با استفاده از ابزار تغییر آی پی

ممکن است ارسال نشدن کد تایید اینستا به علت بلاک شدن آی پی باشد. اینستاگرام به علت تحریم ها، گاهی آی پی های ایرانی را مسدود می کند. در اینگونه موارد، نه تنها کد تایید اینستا نمیاد، بلکه حتی در صورت دریافت کد امنیتی نیز ورود شما با مشکل مواجه خواهد شد. به همین علت، گاهی استفاده از ابزارهای تغییر آی پی می تواند در رفع مشکل عدم دریافت کد دو مرحله ای اینستاگرام مفید باشد!

ارسال نشدن کد تایید اینستا به علت ارسال تکراری درخواست

اگر در مدتی کوتاه به طور مکرر درخواست ارسال پیامک بزنید، برای مدتی از سمت اینستاگرام پیامک به شما ارسال نخواهد شد. توصیه ی ما این است که در هر ساعت، بیش از سه بار درخواست ارسال پیامک نزنید. در غیر این صورت ممکن است درخواست شما اسپم شناخته شده و برای مدتی هیچ پیامکی برای شما ارسال نشود.

ورود به اکانت در ساعات غیر شلوغ

گاهی علت عدم ارسال پیامک کد امنیتی اینستاگرام، مشغول بودن بیش از حد سرورها و شماره های مجازی اینستاگرام است. اینستاگرام در ایران بیشتر پیامک های کد امنیتی را از طریق شماره های مجازی ارسال می کند. در ساعات اوج شلوغی این شماره ها نیز مشغول هستند و برای بسیاری از کاربران کد امنیتی ارسال نمی شود. به همین علت بهتر است در ساعاتی غیر از اوج مصرف اینستاگرام، اقدام به ورود به اکانت اینستاگرام کنید. معمولا ساعات غیر شلوغ، ساعات 3 بعد از ظهر و ساعت 2 تا 6 بامداد می باشد.

وارد کردن اشتباه کد امنیتی!

برخی کاربران ادعا کرده اند که با یک بار ورود اشتباه رمز و سپس درخواست دوباره ی کد تایید، پیامک برای آن ها ارسال شده است. تنوصیه می کنیم این مورد را بیش از یک بار امتحان نکنید. در غیر این صورت ممکن است اینستاگرام به لحاظ امنیتی بر روی آی پی شما حساس شود!

استفاده از خدمات بازگردانی پیج اینستاگرام!

اگر با استفاده از موارد بالا نتوانستید مشکل ورود به اینستاگرام و یا عدم دریافت کد امنیتی را برطرف کنید، می توانید از خدمات بازگردانی پیج استفاده کنید! تیم اینبو برای اولین بار در سطح ایران، با شش سال سابقه در زمینه ی بازگردانی پیج های هک شده، دیسیبل شده و پیج هایی که دریافت کد امنیتی اینستاگرام آنها با مشکل روبرو است، به صورت معتبر خدمات بازگردانی پیج اینستاگرام ارائه می دهد. شما می توانید برای بازگردانی پیج اینستاگرام خود ثبت درخواست کنید. کارشناسان تیم اینبو به صورت تخصصی اقدام به بررسی مشکل شما نموده و در کمترین زمان، اقدام به بازگردانی پیج اینستاگرام شما خواهند نمود. برای اطلاعات بیشتر، به صفحه بازگردانی پیج اینستاگرام مراجعه کنید!

بازگردانی پیج با مشکل عدم دریافت کد امنیتی اینستاگرام

✨ سوالات متداول مشکل ورود به اینستاگرام و ارسال نشدن کد تایید اینستا

⭐ چرا اینستا شماره ی منو قبول نمیکنه؟

✅ سعی کنید شماره تلفن خود را با پیش شماره و بدون وارد کردن صفر درج کنید! ما این مشکل را به طور کامل در این مقاله توضیح داده ایم. این مطلب را از دست ندهید!

⭐ چرا کد اینستا واسم نمیاد؟ چرا کد تایید دومرحله ای اینستاگرام ارسال نمی شود؟

✅ این مشکل ممکن است به دلیل خطاهای مختلفی روی دهد. این خطاها می توانند از سمت شما، سرورهای اینستاگرام یا اپراتور باشند و ما در این مقاله، تمامی روش های حل این مشکل را به شما آموزش داده ایم!

⭐کد تایید اینستاگرام را فراموش کردم، وارد شدن به اینستاگرام بدون کد امنیتی ممکنه؟

✅ ما در این مقاله، تنها راه ممکنی را که میتوانید بدون دریافت پیامک کد تایید از اینستاگرام وارد اکانت خود شوید، آموزش داده ایم. این قسمت از مقاله را مطالعه کنید!

⭐ علت ارسال کد اینستاگرام از شماره ی ایرانسل چیه؟

✅ اینستاگرام بیشتر از شماره های مجازی ایرانی برای ارسال کد امنیتی استفاده می کند. به همین خاطر ارسال شدن کد اینستاگرام از شماره ی ایرانسل موضوعی کاملا طبیعی است و به هیچ وجه جای نگرانی ندارد.

جمع بندی

ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام می تواند مشکلات بسیاری برای کاربران به دنبال داشته باشد. کاربران بسیاری ممکن است برای افزایش امنیت پیج خود، تایید دوعاملی اینستا را فعال کرده باشند. با اوج گرفتن مشکل ارسال نشدن پیامک کد تایید دو مرحله ای از سمت اینستاگرام، بسیاری از کاربران با مشکل ورود به اینستاگرام مواجه شده اند.

ما تمامی دلایل ارسال نشدن پیامک کد امنیتی اینستاگرام و نیز ده روش برای حل مشکل عدم دریافت کد تایید را توضیح داده ایم. همچنین، گفتیم که اگر با استفاده از این روش ها همچنان قادر به ورود به اکانت اینستاگرام خود نبودید، می توانید از خدمات بازگردانی پیج تیم اینبو استفاده کنید! امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا مشکلی در این زمینه داشتید، حتما در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید. از اینکه تا این نقطه ی مطلب با ما همراه بودید، سپاس گزاریم!

3.9/5 - (41 امتیاز)

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
459 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

آموزش تولید محتوای ورزشی شاهکار! (10روش فوق حرفه‌ای)

آموزش تولید محتوای ورزشی شاهکار! (10روش فوق حرفه‌ای)

امروزه اینستاگرام به چیزی جز یک شبکه‌ای برای سرگرمی تبدیل شده و توانسته است منبع اصلی اخبار و یا مکانی برای کسب اطلاعات برای بیشتر ما شود. اخبار و محتواهای ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند....

ادامه مطلب
ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب