دیلیت اکانت اینستاگرام؛ روش فوری حذف اکانت اینستا (2021)

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2020-09-20
دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به معنای حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی می‌باشد. اگر به هر دلیل قصد حذف اکانت اینستا (یا همان دلت اکانت اینستاگرام) را دارید، توجه داشته باشید که در صورت پاک کردن دائمی اکانت اینستا، شما فقط یک ماه فرصت بازگردانی خواهید داشت. پس از اتمام این مهلت، پیج شما به هیچ وجه قابل بازگردانی نخواهد بود.

ما در این مطلب دیلیت اکانت اینستاگرام با گوشی ، حذف اکانت اینستا از طریق کامپیوتر و بازگردانی پیج حذف شده‌ی اینستاگرام را توضیح خواهیم داد.همچنین، آموزش ویدیویی و تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام را نیز در این مطلب قرار داده‌ایم تا به آسان‌ترین شکل ممکن، حساب خود را حذف کنید!

قبل از هر چیزی، بهتر است بدانید برای حذف اکانت اینستاگرام، داشتن پسورد الزامی است! اگر رمز عبور خود را نمی دانید، با استفاده از ترفندهای تغییر پسورد اینستاگرام ، در کمترین زمان، رمز عبور خود را بازیابی کنید!

ویدیوی آموزشی دیلیت اکانت اینستاگرام

آموزش حذف اکانت اینستاگرام یا دیلت اکانت اینستاگرام بصورت کامل و تفاوت آن با دی اکتیو کردن

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • تفاوت حذف اکانت اینستا با دی‌اکتیو کردن
 • آموزش پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام
 • نکاتی که باید در رابطه با دیلیت اکانت اینستا بدانید!

تفاوت حذف اکانت اینستاگرام با دی اکتیو

قبل از حذف اکانت اینستا باید تفاوت آن را با دی اکتیو کردن اینستاگرام بدانید. برخلاف دیلیت اکانت اینستاگرام، در دی اکتیو کردن شما برای مدتی حساب اینستاگرام خود را غیرفعال می‌کنید. در حقیقت، بعد از دی اکتیو کردن اکانت شما در اینستاگرام به طور موقت حذف می‌شود. اما شما می‌توانید هر موقع که مایل بودید، به سادگی پیج خود را فعال کنید. اما در پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام، امکان بازگردانی فقط برای یک ماه وجود دارد!

اگر مایل به پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام خود هستید، به مقاله‌ی درستی سر زده‌اید! ولی چنانچه فقط می‌خواهید برای مدتی از اینستاگرام دور باشید و سپس فعالیت خود را از سر بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم از روش دی اکتیو کردن اینستاگرام استفاده نمایید.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام

در ادامه حذف اکانت اینستا با گوشی و سپس حذف اکانت اینستاگرام با کامپیوتر را آموزش خواهیم داد. البته توصیه‌ی ما این است که قبل از حذف اکانت اینستا، چند نکته کوتاه را مطالعه کنید!

حذف اکانت اینستا با گوشی

 1. برای شروع لازم است وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. سپس از شما خواسته می‌شود برای ورود به منوی حذف اکانت اینستا، مشخصات اکانت خود را وارد کنید. کافیست لینک پایین را لمس کنید تا وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. اگر سایت حذف اکانت اینستاگرام برای شما باز نشد، از ابزار تغییر آی پی استفاده کنید:

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام

 1. برای ورود به صفحه‌ی اصلی دلت اکانت اینستا، نام کاربری و رمز عبور اکانتی را که مایل به پاک کردن دائمی آن هستید، وارد کنید.
مشخصات حسابی که می‌خواهید حذف کنید را وارد نمایید!
 1. بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت و لمس گزینه‌ی Log in، به صفحه‌ی اصلی حذف اکانت اینستا منتقل خواهید شد.
 2. یکی از گزینه‌های کادر ” ?why are you deleting your account “را انتخاب کنید. در این مرحله، از شما دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام پرسیده می‌شود. اگر می‌خواهید در ادامه‌ی حذف اکانت اینستا با هیچ صفحه‌ی اضافی روبرو نشوید، گزینه‌ی “Something else” را انتخاب کنید! ما تمامی گزینه‌های این قسمت را اینجا توضیح داده‌ایم که در صورت تمایل، می‌توانید مطالعه کنید!
دیلیت اکانت اینستاگرام
زیر دکمه‌ی آبی رنگ، تاریخ نهایی شدن دیلیت اکانت اینستاگرام نشان داده می‌شود.
 1. در مرحله بعدی دلت اکانت اینستاگرام، برای بار دوم و آخر، باید پسورد اکانت خود را در کادر مشخص شده در تصویر، وارد کنید.
 2. مطابق شکل بالا، دکمه‌ی مربوطه در قسمت پایین و سمت چپ صفحه را لمس کنید.
 3. در صورتی که نسبت به حذف اکانت اینستا مطمئن هستید، در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی قبول یا OK را انتخاب نمایید.
با زدن OK یا قبول، حذف اکانت اینستا کامل می‌شود!
 1. حالا دیلیت اکانت اینستاگرام کامل شده است. کافیست تا مهلت مشخص شده وارد اکانت اینستاگرام خود نشوید تا اکانت شما برای همیشه پاک شود!

دیلیت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

 1. برای حذف اکانت اینستا، یکی از مرورگر های کامپیوتر خود را باز کنید و سپس بر روی لینک زیر کلیک کنید. برای ورود به سایت دیلیت اکانت اینستاگرام، گاهی استفاده از ابزار تغییر آی پی نیاز است!

سایت دیلیت اکانت اینستاگرام

 1. پس از کلیک روی لینک دیلیت اکانت اینستاگرام، در صفحه باز شده یوزرنیم و پسورد اکانت خود را وارد کنید.
دیلیت اکانت اینستا
مشخصات پیجی که می‌خواهید حذف کنید را وارد کنید
 1. بعد از ورود اطلاعات موردنیاز، به صورت مستقیم به صفحه‌ی دیلیت اکانت اینستاگرام منتقل خواهید شد. قبل از طی مراحل بعدی حذف اکانت اینستاگرام، مطمئن شوید این همان اکانتی است که می‌خواهید حذف کنید!
 2. در ادامه از شما درخواست می‌شود که دلیل خود را برای حذف اکانت اینستا وارد کنید. اگر می‌خواهید در ادامه‌ی دلیت اکانت اینستاگرام با هیچ صفحه‌ی اضافه‌ای روبرو نشوید، گزینه‌ی Something else را انتخاب نمایید. اگر می‌خواهید بدانید در صورت انتخاب دیگر موارد چه اتفاقی می‌افتد، این قسمت را مطالعه کنید!
دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام
به مهلت نهایی شدن حذف اکانت اینستاگرام توجه کنید!
 1. رمز عبور پیج خود را در کادر مربوطه وارد کنید.
 2. در آخر مطابق شکل بالا، گزینه ی Delete را بزنید.
 3. حال در نیم صفحه‌ی باز شده، گزینه ی ok را بزنید. این قدم آخرین مرحله‌ی دلت اکانت اینستاگرام است!
تایید پاک کردن دائمی اکانت اینستا
با زدن قبول یا OK دیلیت اکانت اینستاگرام کامل می‌شود
 1. حالا پاک کردن اکانت اینستاگرام کامل شده است!

چند نکته در مورد دیلیت اکانت اینستاگرام

 1. اگر بعد از دیلیت اکانت اینستا، همچنان موقع جستجو اسم پیج شما قابل مشاهده است، نگران نباشید! پس از دلت اکانت اینستا، مدت کوتاهی طول می کشد تا اطلاعات پیج شما به طور کامل از اینستاگرام پاک شود. اما اگر بعد از یک روز همچنان با این مشکل مواجه می‌شوید، حافظه‌ی کش اینستاگرام را با استفاده از مطالب مقاله‌ی پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون و اندروید پاک کنید.
 1. مراحل حذف اکانت اینستاگرام در اینستاگرام فارسی، انگلیسی و نیز بیشتر نسخه‌های غیررسمی اینستاگرام دقیقا مشابه می‌باشند. همچنین فرآیند حذف اکانت اینستا از گوشی‌های آیفون و اندروید نیز تفاوتی ندارد.
 1. اینستاگرام اجازه نمی‌دهد هیچکس، حتی خود شما، پیج جدیدی با یوزرنیم پیج حذف شده ایجاد کند. پس اگر اسم پیج برای شما مهم است، حتما قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، نام کاربری اکانت مربوطه را تغییر دهید.
 1. اینستاگرام معمولا اولین اکانت ثبت شده روی ایمیل را به عنوان اکانت اصلی مربوط به آن آدرس ایمیل می‌شناسد. اگر می‌خواهید با همان ایمیل ثبت شده روی پیج، اکانت دیگری بسازید، قبل از دلیت اکانت اینستاگرام، ایمیل خود را از پیج حذف کنید. ما روش انجام این کار را در مقاله ی تغییر ایمیل و شماره تلفن اکانت اینستاگرام توضیح داده‌ایم. فقط در صورتی این کار را انجام دهید که مطمئن هستید نیاز به بازگردانی پیج پاک شده ندارید!

دلایل حذف اکانت اینستا

در فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام، دلیل شما برای حذف دائمی اکانت اینستا پرسیده می‌شود. ما در مورد تک تک این دلایل، توضیح مختصری خواهیم داد. این موارد عبارتند از:

 • Too busy/Too distracting: دلیل شما برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام کمبود وقت و یا پرت شدن حواستان است. در این مورد اینستا پیشنهاد خواهد کرد به جای پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه، صرفا برنامه را حذف نمایید.
 • Trouble getting started: به سبب عدم آشنایی با برنامه اینستا اقدام به حذف حساب اینستا میکنید. با انتخاب این مورد، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند به جای پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام، مطالب مرتبط را بخوانید.
 • Created a second account: به سبب ایجاد حسابی جدید، اقدام به حذف اکانت اینستاگرام کرده‌اید. در این گزینه، به شما گفته می‌شود مطمئن شوید اکانت درست را حذف می‌کنید.
 • Concerned about my data: به علت نگرانی از اطلاعات شخصی اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام میکنید!
 • Privacy concerns: دلیل شما برای دلت اکانت اینستاگرام مسائل حریم خصوصی است. در این حالت اینستاگرام پیشنهاد میکند به جای حذف اکانت اینستا از روش‌هایی مانند پرایویت کردن پیج استفاده کنید.
 • Can’t find people to follow: به این دلیل اقدام به حذف اکانت اینستا می‌کنید که نمی‌توانید افراد دیگر را فالو نمایید. در این گزینه، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند بجای دلت اکانت اینستا، مطالب مرتبط را مطالعه کنید.
 • Too many ads: دلیلتان برای پاک کردن دائمی اکانت اینستا، وجود بیش از حد محتوای تبلیغاتی است.
 • Want to remove something: انگیزه شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام پاک شدن بخشی از سوابق اکانتتان است. در این گزینه، اینستا پیشنهاد می‌کند به جای حذف اکانت اینستاگرام، سوابق مربوطه را پاک نمایید.
 • Something else: در صورتی که دلایل دیگری برای حذف اکانت اینستاگرام دارید، این گزینه را انتخاب نمایید.

بازگردانی پیج بعد از دلت اکانت اینستا!

فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام در جدیدترین آپدیت اینستا که در اواخر 2020 منتشر شد، کمی تغییر یافته است. در آپدیت جدید، پس از حذف اکانت اینستا، شما یک ماه فرصت دارید که پیج خود را بازیابی کنید. اما نگران نباشید؛ در این مدت اکانت شما برای هیچ کاربری نشان داده نمی‌شود. در قسمت دایرکت‌ها نیز کسانی که قبلا با شما چت کرده‌اند، نام شما را با عنوان “Instagrammer” مشاهده خواهند نمود.

اگر پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، مایل بودید حساب خود را بازیابی کنید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی همراه خود وارد شوید.
 2. یوزرنیم یا همان نام کاربری را به همراه پسورد ( رمز عبور) پیج حذف شده‌‌ی خود را وارد کنید.
 3. در این مرحله با هشداری روبرو می‌شوید که یادآوری می‌کند این پیج در مرحله‌ی حذف اکانت اینستاگرام قرار دارد. در این جا اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا مایل هستید پیج خود را بازگردانی کنید یا خیر.
 4. در صورتی که مایل به بازگردانی پیج خود باشید، گزینه‌ی “Keep Account” را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، بر روی گزینه‌ی “back to Login page” کلیک کنید.
بازگردانی اکانت دلت شده اینستا
 1. در صورتی که گزینه‌ی بازیابی اکانت خود را انتخاب کرده باشید، اکانت شما دوباره بازیابی می‌شود. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید فعالیت خود در اینستاگرام را از سر بگیرید.

مشکلات متداول دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد ممکنه؟

✅ خیر. متأسفانه برخی وب سایت‌ها به اشتباه به حذف اکانت اینستاگرام بدون پسورد اشاره می‌کنند که عملا غیرممکن است. برای دلت اکانت اینستا داشتن پسورد کاملا الزامی است؛ با این حال شما می‌توانید با استفاده از ترفندهای ارائه شده در این مقاله، به سادگی رمزعبور خود را بازیابی کنید!

چرا موقع حذف اکانت اینستا با اینکه رمزم درسته بهم میگه پسورد اشتباهه؟

✅ اگر با چنین مشکلی روبرو شدید، با صفحه ی شخصی مرورگر وارد منوی دیلیت اکانت اینستاگرام شده و ادامه‌ی مراحل را انجام دهید. اگر همچنان با این مشکل روبرو شدید، یک بار رمز عبور اکانت خود را عوض کنید. لینک مستقیم سایت دیلیت اکانت اینستاگرام در این مقاله آورده شده است.

چرا بعد از حذف اکانت، بازم موقع جستجو اسم پیجم بالا میاد؟

✅ در حقیقت، این مسئله از این جهت روی می‌دهد که پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، اطلاعات پیج شما در حافظه‌ی گوشی باقی مانده است. ما در این مقاله، به طور کامل راه حل این مشکل بخصوص را آموزش داده ایم!

پس از دیلیت اکانت اینستاگرام ، دایرکت ها هم پاک می شوند؟

✅ خبر خوش این است که بلافاصله پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، در بخش دایرکت به هر کاربری که قبلا با شما گفت و گو داشته، نام شما اینستاگرامر نشان داده می‌شود. اما با دیلیت اکانت اینستاگرام، دایرکت ها از طرف مقایل پاک نمی شوند!

آیا بعد از دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام، پیج قابل بازگردانی هست؟

✅ تا مدت خاصی بله! در جدیدترین آپدیت اینستاگرام در سال 2021، این امکان را فراهم شده است که تا مدت زمان خاصی پس از دیلیت اکانت اینستاگرام بتوانید پیج خود را بازیابی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، این مطلب را مطالعه کنید!

حذف اکانت اینستاگرام اندروید با آیفون فرق داره؟ دیلیت اکانت اینستاگرام فارسی و انگلیسی چطور؟

✅ دیلیت اکانت اینستا هیچ ربطی به نوع و مدل گوشی ندارد و تمامی زبان ها دقیقا مشابه است. ما تنها راه دیلیت اکانت اینستاگرام را در این مقاله توضیح داده‌ایم.

آیا حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی و برنامه اینستا ممکنه ؟ برنامه‌ی خاصی نیاز داره؟

✅ بله و خیر! حذف اکانت از طریق گوشی ممکن بوده و از طریق مرورگر گوشی صورت گیرد. ما در این مقاله لینک مستقیم سایت دیلیت اکانت اینستاگرام را آورده‌ایم. شما همین الان می‌توانید با کلیک بر روی این لینک و دنبال کردن آموزش‌های ما، اکانت اینستاگرام خود را در کمتر از یک دقیقه پاک کنید!

حذف اکانت فیک اینستاگرام تفاوتی با سایر اکانت ها دارد؟

✅ خیر، مراحل حذف اکانت اینستاگرام در هر دو کاملا مشابه هستند. حتی فرآیند دلت اکانت اینستاگرام در اینستاگرام رسمی و نسخه های غیر رسمی اینستاگرام مانند اینستا ایکس نیز یکسان است. ما ساده ترین راه دیلیت اکانت اینستاگرام و نیز لینک مستقیم منوی دلیت اکانت اینستاگرام را در این مطلب توضیح داده‌ایم!

آیا امکان پاک کردن اکانت اینستاگرام دیگران وجود داره؟

✅ برای این که بتوانید پیجی را حذف کنید، باید اطلاعات مربوط به آن را داشته باشید. البته اگر پیجی مغایر با قوانین اینستاگرام فعالیت کند و شما پیج مربوطه را ریپورت کنید، امکان حذف و یا مسدود شدن پیج مذکور توسط اینستاگرام وجود دارد.

جمع بندی؛ مشکلاتتان را با ما در میان بگذارید و جواب بگیرید!

دیلیت اکانت اینستاگرام با این که کار ساده ای است، اما ممکن است بسیاری از کاربران را درگیر کند. ما در این مقاله صفر تا صد دیلیت اکانت اینستا را به شما آموزش داده ایم. علاوه بر این، تفاوت بین حذف اکانت اینستا و حذف موقت اکانت اینستا را توضیح دادیم. اگر در مورد حذف اکانت اینستاگرام با مشکلی روبرو شده‌اید، می‌توانید در پایین همین مقاله و در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید تا تیم پشتیبانی ما سریعا اقدام به حل مشکل شما نمایند. از این که این مطلب را برای مطالعه انتخاب نموده‌اید، سپاس‌گزاریم!

3.3/5 - (2729 امتیاز)

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
897 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

آموزش تولید محتوای ورزشی شاهکار! (10روش فوق حرفه‌ای)

آموزش تولید محتوای ورزشی شاهکار! (10روش فوق حرفه‌ای)

امروزه اینستاگرام به چیزی جز یک شبکه‌ای برای سرگرمی تبدیل شده و توانسته است منبع اصلی اخبار و یا مکانی برای کسب اطلاعات برای بیشتر ما شود. اخبار و محتواهای ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند....

ادامه مطلب