پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام از قابلیت‌هایی است که هر کاربری نیاز دارد تا حتما آن را یاد بگیرد. زیرا از این طریق می‌تواند حریم خصوصی ویژه‌ای را برای خود بسازد. آیا شما هم تا کنون خواسته‌اید گزینه‌ها و پیشنهاد‌های قسمت جستجو در اینستاگرام را که قبلا خودتان نوشته و جستجو کرده‌اید، شخص دوم یا دوستان و نزدیکانتان نبینند؟
اینستاگرام شرایطی را در صفحه اکسپلور خود برای کاربران فراهم کرده است که از جستجوی تکراری و یا به قولی خسته کننده اجتناب صورت بگیرد. به این صورت که شما هنگامی که اسم پیج دیگری را جستجو می‌کنید، اینستاگرام آن را در حافظه خود نگه می‌دارد تا در صورت جستجو برای بار دوم این پیج را برای شما نشان دهد و در وقت شما صرفه جویی صورت گیرد.

این مورد تنها به سرچ پیج‌ها محدود نشده و شما هنگام سرچ یک هشتگ و یا یک مکان این گزینه‌ها را در صفحه اکسپور خود به صورت پیش فرض ذخیره می‌کنید و پیشنهاد‌هایی را برای انتخاب دوباره این موارد دریافت خواهید کرد اما به هرحال اگر می‌خواهید جستجو‌های قبلی در این قسمت از اکانتتان پاک شود و یا ریسیت شود کافیست مقاله نحوه پاك كردن سابقه جستجو اینستاگرام را مطالعه کنید.

چگونه تاریخچه جستجوی اینستاگرام را پاک کنیم؟

توجه داشته باشید که با پاك كردن تاريخچه سرچ اينستا تمام جستجو‌های قبلی که در اینستاگرام انجام داده بودید حذف می‌شود. با این حال چنین اقدامی روی پیشنهاداتی که در این بخش به شما می‌شود، تأثیری نخواهد گذاشت و تنها سرچ‌های قبلی شما در بخش اکسپلور اینستاگرام تان پاک خواهد شد.

  • برای شروع کار به پروفایل خود رفته سپس بر روی آیکون سه خط کلیک کنید.
  • بعد از ورود به بخش تنظیمات پیچ، بر روی “Security” کلیک کنید.
  • حال بر روی “Search History” کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای شوید که نوشته آبی رنگی با عنوان “Clear All” را نشان می‌دهد. که به معنای پاک کردن همه است.
سابقه جستجو اینستا
حذف تاریخچه سرچ اینستاگرام
  • بعد از انتخاب این نوشته آبی رنگ، اینستاگرام از شما دوباره می‌پرسد که آیا قصد پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام را دارید؟ که شما در صورت مطمئن بودن از قصد خود باید دوباره بر روی گزینه “Clear All” کلیک کنید تا تاریخچه شما پاک شود.
حذف جستجو در اینستاگرام
  • و بعد از آن برای مطمئن شدن از این اتفاق می‌توانید به بخش صفحه سرچ اینستاگرام یا همان اکسپلور اینستاگرام رفته تا تغییرات مربوطه را مشاهده کنید.

فیلم آموزشی پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

جمع بندی

در هنگام پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام توجه داشته باشید با انتخاب این گزینه و تایید آن تمام جستجوهای قبلی شما پاک می‌شوند. اما این کار سبب حذف دائمی تاریخچه جستجوتان نمی‌شود به عبارتی اگر دوباره همان هشتگ‌ها و یا حساب کاربری را جستجو کردید نتایج جستجو ذخیره خواهد ماند و برای حذف دوباره آن باید مجدد اقدام به Clear Search اکانتتان کنید. اگر می‌خواهید صفحه خاصی در بخش جستجو را پنهان کنید کافیست به بخش جستجو رفته و بر روی علامت ضربدر کنار آن پیج کلیک کنید تا آن صفحه پنهان شود.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد؛ در صورت وجود هرگونه ایراد در نوشته می‌توانید آن را از طریق دیدگاه‌ها با قسمت پشتیبانی در میان بگذارید و همچنین می‌توانید سوالات خود را در این حوزه در قسمت دیدگاه‌ها بپرسید و پاسخ خود را دریافت کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments