پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام از قابلیت‌هایی است که هر کاربری نیاز دارد تا حتما آن را یاد بگیرد. از این طریق می تواند حریم خصوصی ویژه‌ای را برای خود بسازد. تاکنون خواسته‌اید گزینه‌ها و پیشنهاد‌های قسمت جستجو در اینستاگرام را که قبلا خودتان نوشته و جستجو کرده‌اید را شخص دوم یا دوستان و نزدیکانتان نبینند. اینستاگرام شرایطی را در صفحه اکسپلور خود برای کاربران فراهم کرده که از جستجو تکراری و یا به قولی خسته کننده اجتناب صورت بگیرد. به این صورت که شما هنگامی که یک اسم پیج دیگری را جستجو میکنید در حافظه خود آن را نگه میدارد تا در صورت جستجو برای بار دوم این پیج را برای شما نشان دهد و در وقت شما صرفه جویی صورت گیرد.

این مورد تنها به سرچ پیج‌ها محدود نشده و شما هنگام سرچ یک هشتگ و یا یک مکان این گزینه‌ها در صفحه اکسپور خود به صورت پیش فرض ذخیره میکنید و پیشنهاد‌هایی را برای انتخاب دوباره این موارد دریافت خواهید کرد اما به هرحال اگر میخواهید جستجو‌های قبلی در این قسمت از اکانت خود پاک شود و یا ریسیت شود کافی ایست مقاله نحوه پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام را مطالعه کنید.

نحوه پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

توجه داشته باشید که با پاك كردن تاريخچه سرچ اينستا تمام جستجو‌های قبلی که در اینستاگرام انجام داده بودید حذف میشود. با این حال چنین اقدامی روی پیشنهاداتی که در این بخش به شما می شود، تأثیری نخواهد گذاشت و تنها سرچ‌های قبلی شما در بخش اکسپلور اینستاگرام تان پاک خواهد شد.

  • برای شروع کار به پروفایل خود رفته سپس آیکون سه نقطه در اندروید و آیکون چرخ دنده در  iOS  که کنار گزینه Edit Profile قرار گرفته را لمس کنید.
پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام
  • بعد از ورود به بخش تنظیمات پیچ، گزینه “search history” را لمس کنید.
  • تا وارد صفحه ای شوید که نوشته آبی رنگی با عنوان “clear search history” را نشان میدهد که به معنای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام میباشد.
  • بعد از انتخاب این نوشته آبی رنگ، اینستاگرام از شما دوباره سوال پرسیده میشود که آیا قصد پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام را دارید که شما در صورت مطمئن بودن از قصد خود باید گزینه اول یعنی “yes, i,m sure” را انتخاب کنید تا تاریخچه شما پاک شود.
  • و بعد از آن برای مطمئن شدن از این اتفاق میتوانید به بخش صفحه سرچ اینستاگرام یا همان اکسپلور اینستاگرام رفته تا تغییرات مربوطه را مشاهده کنید.
پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام

فیلم آموزشی پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

جمع بندی

در هنگام پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام توجه داشته باشید با انتخاب این گزینه و تایید آن تمام جستجوهای قبلی شما پاک میشود. اما این کار سبب حذف دائمی تاریخچه جستجوتان نمی شود به عبارتی اگر دوباره همان هشتگ‌ها و یا حساب کاربری را جستجو کردید نتایج جستجو ذخیره خواهد ماند و برای حذف دوباره آن باید مجدد اقدام به Clear Search اکانتتان کنید. اگر می خواهید صفحه خاصی در بخش جستجو را پنهان کنید کافیست به بخش جستجو رفته و روی نوار جستجو ضربه بزنید و صفحه مورد نظر را لمس طولانی نموده تا همانند عکس زیر گزینه Hide را انتخاب کرده تا آن صفحه پنهان شود.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد؛ در صورت وجود هم گونه ایراد در نوشته می توانید آن را از طریق دیدگاه‌ها با قسمت پشتیبانی در میان بگذارید و همچنین می توانید سوالات خود را در این حوزه در قسمت دیدگاه‌ها بپرسید و پاسخ خود را دریافت کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments