نویسنده: نادر عبدی
2023-10-29

 50+ ایده برای راه اندازی پیج اینستاگرام در سال جدید

اینستاگرام به ابزاری پولساز در تمام دنیا تبدیل شده است و افراد زیادی توانسته اند کسب و کاری اینترنتی خود را در اینستاگرام راه اندازی کنند. مهمترین چیز برای شروع کسب و کار اینترنتی در این پلتفرم، ایده پردازی و خلاقیت است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم 50 ایده برای راه اندازی […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اینستاگرام به ابزاری پولساز در تمام دنیا تبدیل شده است و افراد زیادی توانسته اند کسب و کاری اینترنتی خود را در اینستاگرام راه اندازی کنند. مهمترین چیز برای شروع کسب و کار اینترنتی در این پلتفرم، ایده پردازی و خلاقیت است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم 50 ایده برای راه اندازی پیج اینستاگرام در سال جدید را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از همان ابتدای کار یک پیج اصولی و با کیفیت را راه اندازی کنید.

خرید فالوور اینستاگرام

ایده راه اندازی پیج آموزشی در اینستاگرام

پیج های آموزشی در اینستاگرام و به طور کلی در فضای وب همیشه پرطرفدار بوده اند و افراد زیادی از آنها بازدید می کنند. هر انسانی توانایی های خاص خود را دارد و یا مهارت هایی را از طریق آموزش کسب کرده که می تواند به دیگران انتقال دهد. در ادامه چند ایده مهم برای راه اندازی پیج آموزشی را معرفی کنیم که طبق مهارت های خود می توانید آنها را انتخاب کنید.

آشپزی و شیرینی‌پزی

یکی از مواردی که بسیار پرطرفدار است و بازدید بالایی دارد، آموزش آشپزی است. اگر توانایی و مهارت لازم برای آن را ندارید می توانید با غذاهای معمولی شروع کنید و پس از افزایش بازدید، با دستورالعمل غذاها که در اینترنت قرار دارد، آموزش های جدید ارائه دهید.

بهترین ایده برای راه اندازی پیج آموزشی در اینستاگرام

ورزش و سلامت 

افرادی که در حوزه بدنسازی، TRX، فوتبال، شطرنج و به طور کلی هر ورزشی مهارت دارند می توانند ویدئوهای آموزشی در این حوزه تولید کنند.

ساخت وسایل کاربردی با مواد دورریز

یکی دیگر از مواردی که می تواند کاربران را به خود جذب کند، ساخت وسایل کاربردی و خاص با مواد دور ریز است. معمولا این نوع کلیپ ها کاربران زیادی را در اکسپلور به خود جذب می کنند.

انواع بافتنی

بافتنی از موارد دیگری است که می تواند ایده راه اندازی پیج اینستاگرامی باشد. بسیاری از زنان خانه دار با آموزش این مورد می توانند شغل خانگی خود را راه اندازی کنند.

خیاطی

اگر خیاطی را به طور حرفه ای و یا نیمه حرفه ای بلدید، می توانید به سراغ آموزش آن بروید. علاوه بر آموزش های رایگان که در پیج قرار می دهید، سعی کنید دوره کامل تر و حرفه ای تری را با قیمتی مناسب بفروشید.

زبان‌های خارجی

در این روزها که افراد زیادی به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند، آموزش زبان خارجی هم رونق دارد. حتما نباید آموزش زبان انگلیسی را در دستور کار قرار دهید و اگر آموزش زبان کشورهای دیگر را نیز بلدید می توانید در این حوزه موفق شوید.

چطور پیج آموزش زبان در اینستاگرام راه اندازی کنیم؟

اگر قصد آموزش زبان انگلیسی را دارید باید روش های ابداعی و جدید را به کار بگیرید و سعی کنید بیشتر روی آموزش مکالمه تمرکز کنید که خواستار بیشتری دارد.

گُل‌دوزی

از دیگر مواردی که می تواند در اینستاگرام کسب و کار خوبی با درآمد بالا محسوب شود، گلدوزی است. اگر بتوانید روش های حرفه ای و ترند در این حوزه مانند گره فرانسوی و دوخت برزیلی را آموزش دهید، حتما موفق خواهید شد.

فتوشاپ

فتوشاپ قطعا از پرطرفدارترین ابزارهای ویرایش عکس است که افراد زیادی برای ویرایش عکس های خودشان هم که شده به یادگیری آن علاقه مند هستند. البته باید به این موضوع دقت کنید که آموزش های فوق حرفه ای برای این حوزه ارائه شده است و اگر آموزش تکراری را شروع کنید، احتمالا موفق نخواهید شد. بنابراین نوآوری و آموزش کامل و جدید موضوع مهمتری است.

مشاوره کاری

ایده پردازی و مشاوره در تمام حوزه های کاری می تواند موثر باشد. اگر فن بیان خوبی دارید می توانید در حوزه های کسب و کار که تجربه کاری دارید، اقدام به ارائه مشاوره نمایید.

عکاسی

راه اندازی پیج آموزش عکاسی در اینستاگرام

این روزها که اینستاگرام بیشتر از همیشه در بین مردم جا باز کرده است، افراد زیادی به عکاسی و گرفتن عکس های باکیفیت برای اینستاگرام علاقه پیدا کرده اند. حتی اگر عکاس ماهری نیستید، می توانید با هزینه ای نسبتا معقول در کلاس های آموزش عکاسی شرکت کنید و دوره های آموزشی خود را ضبط کنید.

نقاشی

یکی از کارهای دیگری که طرفداران خاص خود را دارد، نقاشی با سیاه قلم یا رنگ روغن است. اگر این هنر را دارید، می توانید با آموزش آن در اینستاگرام به کسب درآمد برسید.

خط و خوشنویسی

اگر در اینستاگرام وقت گذرانده باشید احتمالا با کلیپ های آموزش خط و خوشنویسی و یا حتی آموزش امضا روبرو شده اید. می توانید با کمی خلاقیت این هنر ذاتی را در اینستاگرام منتشر کنید و با آموزش آن به کسب درآمد برسید.

دیجیتال مارکتینگ و آموزش اینستاگرام

دیجیتال مارکتینگ و آموزش اینستاگرام همیشه پرطرفدار بوده و بازار کار خوبی دارد. همیشه افرادی هستند که علاقه مند به یادگیری الگوریتم اینستاگرام هستند و سعی می کنند این حوزه را یاد بگیرند تا بتوانند به کسب درآمد برسند. شما می توانید در این حوزه فعالیت داشته باشید و به راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی کمک کنید. البته باید دانش کافی داشته باشید و همیشه خودتان را به روز کنید.

برنامه‌های ادیت ویدیو

ادیت ویدئو هم مانند ادیت عکس طرفداران خود را دارد. با توجه به این که افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در یوتیوب یا اینستاگرام را دارند، نیاز به ادیت ویدئو خواهند داشت، آموزش در این حوزه همیشه پولساز خواهد بود.

شمع‌سازی

یکی دیگر از مواردی که آموزش آن کار سختی هم نیست، شمع سازی است. کافیست از طریق اینترنت آموزش شمع سازی را مشاهده کنید و با تهیه‌ی وسایل مورد نیاز، اقدام به آموزش آن کنید.

ساز و موسیقی

اگر یکی از ساز ها را بلدید بنوازید، می توانید این هنر و مهارت خود را به دیگران نیز آموزش دهید. حتی در این حوزه فقط آموزش نیست که پولساز است و شما می توانید از طریق نشان دادن هنر خود به دیگران به شهرت برسید و پس از آن دور ههای آموزش حضوری برگزار کنید.

چیدمان دکوراسیون

چیدمان دکوراسیون از جمله کارهایی است که در این روزها برای خانم های خانه دار بسیار جذاب است. اگر در این حوزه مهارت و یا توانایی خاصی دارید بهتر است با کمی مطالعه به صورت علمی تر آن را فرا بگیرید و به سپس اقدام به ارائه مطالب در اینستاگرام کنید.

مباحث درسی و کنکور

آموزش مباحث درسی و کنکور در اینستاگرام

آموزش مباحث کنکور و درسی از دیگر مواردیست که همیشه مورد استقبال بوده است. معمولا افرادی که رتبه های برتر کنکور هستند در این حوزه می توانند به خوبی موفق شوند.

نگهداری از گل‌و‌گیاه آپارتمانی

گل و گیاه آپارتمانی را در هر خانه ای پیدا می کنید. بنابراین آموزش نگهداری از آنها می تواند کسب و کار خوبی باشد.البته باید در این حوزه علم و تخصص کافی داشته باشید و نمی توان بدون علم در مورد نگهداری گل و گیاه اظهار نظر کرد. 

ایده برای راه اندازی پیج فروشگاهی

پس از ایده هایی که برای راه اندازی پیج های آموزشی ارائه دادیم نوبت به ایده برای راه اندازی پیج فروشگاهی می رسد. شما می توانید با هزینه های کم یک فروشگاه اینترنتی برای خود دست و پا کنید.

کیک و شیرینی خانگی

تولد های لاکچری و یا حتی تولد های معمولی هم نیاز به کیک و شیرینی خانگی دارد. اگر مهارت لازم را برای پخت شیرینی خانگی و یا کیک دارید، با افزایش فالوور و بازدید کننده می توانید محصولات خانگی خود را به فروش برسانید.

از جمله مواردی که قبل از راه اندازی این فروشگاه اینترنتی باید به آنها دقت داشته باشید می توان موارد زیر را نام برد:

 • تهیهٔ لوازم مورد‌نیاز مانند همزن برای پخت انواع کیک و شیرینی
 • تهیهٔ بسته‌بندی مناسب برای ارسال محصولات
 • تهیهٔ مواد اولیه مانند خامه، آرد و لوازم تزئینی

زیورآلات دست‌ساز

دستبند و یا هر زیورآلات و اکسسوری دیگری همیشه محبوب بوده اند و در کسب و کارهای اینترنتی حرف زیادی برای گفتن دارند. با تهیه وسایل اولیه برای ساخت یک اکسسوری جذاب می توانید آنها را تولید کنید و در فروشگاه اینترنتی خود بفروشید.

عروسک دست‌ساز

اگر هنر لازم برای عروسک بافی یا ساخت عروسک های چوبی یا با هر وسایل اولیه دیگری را دارید، می توانید با تولید آنها به درآمد خوبی برسید.

بهترین ایده برای راه اندازی پیج فروشگاهی در اینستاگرام

محصولات سفالی

سفالگری  شاید کار سختی باشد، اما همچنان فراموش نشده و با یادگیری آن و البته تولید محصولاتی خاص و بی همتا می توانید درآمد باورنکردنی داشته باشید. در این حوزه اگر مهارت چندانی هم ندارید می توانید به تولید وسایل کوچکتر و ارزان قیمت تر مانند ماگ روی بیاورید و فروشتان را بالا ببرید.

اکسسوری مو

کش، گل سر، تل و هر وسیله دیگری که به موی بلند مربوط شود برای فروش اینترنتی مناسب است. می توانید با حضور در بازارهای بزرگ شهرتان این محصولات را با قیمت عمده و ارزان بخرید و در فروشگاه اینترنتی به فروش برسانید.

محصولات چاپی روی لباس

از جمله کسب و کارهای اینستاگرامی دیگری که می تواند پولساز باشد، محصولات چاپی بر روی لباس است. با خرید تیشرت یا هر لباس دیگری که رنگ بیسیک و ساده دارد، می توانید اقدام به چاپ تصاویر و متن روی آنها کنید.

دست‌سازه‌های چوبی

هنر خراطی روی چوب از هنرهای قدیمی ایرانیان است که همچنان طرفداران خاص خود را دارد. می توانید به ساخت مجسمه، وسایل دکوری و یا هر وسیله دیگری روی بیاورید و آنها را در پیج اینستاگرام خود بفروشید.

گل‌سینه‌های جواهردوزی

گل سینه از وسایل محبوبی بین زنان و دختران است. اگر بتوانید این وسایل را با سنگ، منجوق و نخ و سوزن تهیه کنید و درست کنید، می توانید در فروشگاهی اینستاگرامی خود به فروش خوبی برسید.

انواع کیف‌های چرمی

کیف چرم مردانه و زنانه از جمله موارد دیگریست که می تواند ایده خوبی برای راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی باشد. سعی کنید این محصولات را در اندازه ها، انواع و رنگ های مختلفی تولید کنید.

کتاب‌های دست دوم

کتاب ها از محصولاتی هستند که با توجه به قیمت بالای نوی آنها، دست دومشان هم همیشه طرفدار و متقاضی دارد. می توانید با خرید کتاب های دست دوم از بازار آنها در اینستاگرام خود بفروشید.

گل‌های آپارتمانی

اگر باغ یا خانه ویلایی دارید، بهترین مکان را برای پرورش گل های آپارتمانی دارید و می توانید آنها را با قیمت بسیار خوبی در اینستاگرام بفروشید. 

در اینستاگرام چه چیزی بفروشیم؟

لوازم آرایشی

فن بیان و چهره خوب از جمله عواملی هستند که برای فعالیت در حوزه فروش لوازم آرایشی نیاز دارید. می توانید با استفاده از چالش های ترند اینستاگرام تولید محتوا کنید و به خوبی پیشرفت داشته باشید. پس از کسب شهرت و افزایش فالوور و بازدید در اینستاگرام، می توانید لوازم آرایشی را به فروش برسانید.

لوازم التحریر

هیچ زمانی فروش لوازم التحریر تمام نمی شود، چون در واقع هیچ جایگزینی به این زودی ها برای دفتر و قلم به وجود نمی آید. بنابراین همیشه دانش آموزانی هستند که برای خرید لوازم التحریر اقدام کنند. راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام برای فروش لوازم التحریر می تواند بسیار کارآمد و پولساز باشد.

فینگرفود

همانطور که پیش از این هم گفتیم کیک و شیرینی برای جشن ها به خصوص تولد ها مورد نیاز است و افراد زیادی ترجیح می دهند کیک های خاص خانگی را سفارش دهند. فینگرفود هم به همین شکل است و اگر بتوانید بازدید خوبی در اینستاگرام داشته باشید، می توانید اقدام به فروش و گرفتن سفارش برای فینگر فود کنید. 

لوازم تولد

فروش لوازم تولد در اینستاگرام

تولد در این روزها به سبب همین اینستاگرام به یک جشن فوق لاکچری تبدیل شده است که نیاز به وسایل خاصی دارد. بنابراین اگر برای فروش لوازم تولد هم اقدام کنید قطعا موفق خواهید شد.

شال و روسری

روسری و شال را می توانید از بازار به صورت عمده خریداری کنید و با توجه به عدم خراب شدن آنها، با خیال راحت به مرور در پیج های اینستاگرامی به فروش برسانید.

سایر ایده ها برای راه اندازی پیج فروشگاهی در اینستاگرام

علاوه بر مواردی که تا به اینجا گفته شد، ایده های متعدد دیگری وجود دارند که یا با مهارت خود می توانید آنها را تولید کنید و یا آنها را با قیمت عمده و ارزانتری خریداری کرده و در پیج اینستاگرامی با قیمتی بالاتر بفروشید. از جمله ایده های دیگری که می توان برای راه اندازی پیج فروشگاهی نام برد می توان موارد زیر را نام برد:

 • هوم اکسسوری مانند وسایل دکوری و وسایل مورد نیاز برای چیدمان شیک
 • محصولات پتینه و دکوپاژ
 • محصولات سالن آرایشی
 • ابزارآلات
 • لوازم یدکی
 • لوازم جانبی گوشی موبایل
 • کالای دیجیتال

ایده برای راه اندازی پیج بلاگری در اینستاگرام

بلاگری از مشاغل دیگری است که در اینستاگرام همیشه طرفدار داشته و البته افراد زیادی را از همین حوزه میلیاردر کرده است. البته باید توجه داشته باشید که همه نمی توانند در این زمینه موفق شوند و شاید درصد بسیار کمی از افرادی که اقدام به ورود برای بلاگر شدن کرده اند موفق شده اند. اما اگر بتوانید با برنامه و خلاقیت پیش بروید شانس موفقیت بالای خواهید داشت. از جمله ایده هایی که برای بلاگری در اینستاگرام می توان نام برد، باید موارد زیر را بگوییم:

بهترین ایده برای راه اندازی پیج بلاگری در اینستاگرام
 • بلاگری در حوزه خودرو: معرفی خودروهای جدید، ترفندها برای تشخیص خودروی سالم و باکیفیت، معرفی لوازم جانبی و اعلام هزینه های روز خودرو می تواند عامل موفقیت در این حوزه باشد.
 • بلاگری سفر: اگر اهل سفر هستید می توانید در هر سفر روزمرگی های خود را فیلم بگیرید و منتشر کنید. پس از افزایش فالوور مطمئنا هتل ها، اماکن تفریحی و از این دست موارد برای تبلیغات به سراغ شما خواهند آمد
 • بلاگری زندگی روزمره: زنان خانه دار می توانند روزمرگی های خود را با جذابیت و خلاقیت بیشتری با دیگر افراد به اشتراک بگذارند.
 • فود بلاگر: فود بلاگرها قطعا پردرآمدترین بلاگرهای ایران هستند که با تبلیغ رستوران ها و کافه ها درآمد خوبی دارند.
 • مد و فشن: اگر استایل و هیکل خوبی دارید، بهترین ایده برای راه اندازی پیج اینستاگرام برای شما، آموزش استایل و فشن است و پس از مدتی فروش در این زمینه می تواند برای شما گزینه خوبی باشد.
 • طنز و سرگرمی: اگر خلاقیت بالایی داشته باشید می توانید در این حوزه موفق شوید.
 • بلاگری محصولات دیجیتال: اگر اطلاعات کافی در مورد محصولات دیجیتال دارید، این محصولات را به کاربران معرفی کنید.
 • بلاگر آرایشی: احتمالا صدف بیوتی آنقدر معروف شده که با دیدن پیج او دیگر نیازی به معرفی بلاگری در این حوزه نیست.
 • بلاگری معرفی کتاب: اگر فرد کتاب خوانی هستید که مطالعه زیادی داشتید، خب این کتاب ها را با دیگران به اشتراک بگذارید و معرفی کنید و به کسب درآمد بپردازید.
 • بلاگری در معرفی یا نقد موسیقی: اگر مطالعه و دانش کافی در حوزه موسیقی داشته اید، می توانید به نقد موسیقی های روز ایران و دنیا بپردازید.

افزایش فالوور پیج های تازه راه اندازی شده در اینستاگرام

اگر یکی از ایده هایی که تا به اینجا توضیح داده شد را انتخاب کردید و به فعالیت در آن حوزه مشغول شدید، اولین دغدغه شما افزایش فالوور و بازدید خواهد بود. مطمئنا ابتدای کار شرایط سختی برای شما فراهم است و به راحتی نمی توانید به اکسپلور وارد شوید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای خرید فالوور واقعی اقدام کنید تا بتوانید خودتان را به اکسپلور برسانید و پس از آن با افزایش چشمگیر بازدید و تعامل کاربران روبرو شوید.

جمع‌بندی

در این مقاله بیش از 50 ایده مفید و پولساز برای راه اندازی پیج اینستاگرام را معرفی کردیم. اگر قصد دارید کسب و کار اینترنتی داشته باشید، اینستاگرام بهترین پلتفرم برای شما خواهد بود، اما باید سعی کنید قبل از هر چیز ایده خوبی را نسبت به مهارت ها و دانش خود انتخاب کنید و با افزایش فالوور واقعی و اصولی به کسب درآمد برسید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!