اضافه کردن کلمه کانونی در اینستاگرام

اضافه کردن کلمه کانونی در اینستاگرام

تا به حال اسم پیج خودتان را داخل مرورگر سیستم خود جستجو کرده اید؟ اگر تا به حال انجام نداده اید توصیه میکنیم با نوشتن آی دی پیج خودتان در مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود شاهد نمایان شدن آدرس اکانت خود در گوگل باشید. در واقعه این به این معنا میباشد که پیج شما داخل گوگل به نوعی ثبت شده است و حتی پست هایی که تا به حال داخل پیج خود به انتشار عموم در آورده اید نیز در نقاط مختلف گوگل ثبت شده است. منظور از نقاط مختلف گوگل این میباشد که شما برای مثال یک ویدیو را داخل پیج خود منتشر میکنید و از هشتگ هایی مانند کهکشان، ستاره و… استفاده میکنید با این عمل احتمال اینکه این پست شما در گوگل برای افرادی که کلمات مشابه کهکشان را جستجو میکنند نمایش داده شود.

البته شاید درک این موضوع برای عموم کمی سخت باشد اما این موضوع برای افراد سئو کار و یا افرادی که در کل با وب درگیر هستن یک مسئله عادی میباشد. به هر حال اینستاگرام این امکان را بیش از بیش برای کاربران خودش فراهم کرده همانطور که گفتیم اسم پیج ها و حتی پست هایی که از هشتگ ها استفاده میکنند در گوگل ثبت میشوند اما اینستاگرام در آپدیت جدید خود امکان اضافه کردن کلمه کانونی در عکس ها را فراهم کرده و شما با استفاده از آن میتوانید احتمال بیشتر دیده شدن پست هایتان را از طریق گوگل چندین برابر کنید.

نحوه اضافه کردن کلمه کانونی در اینستاگرام:

همانطور که در مطالب بالا توضیح دادیم میخواهیم نحوه اضافه کردن کلمه کانونی یا همان alt text را برای شما آموزش دهیم. آموزش اضافه کردن کلمه کانونی نخست در هنگام پست گذاری خواهیم گفت و دوم برای پست هایی که قبلا منتشر کرده اید به همین منظور به مانند مراحل زیر عمل کنید.

1_ بعد از ورود به اینستاگرام و وارد شدن به قسمت پست گذاری و انتخاب عکس، به آخرین قسمت پست گذاری در اینستاگرام میرسیم که در این قسمت باید نوشته خاکستری رنگ ” advanced settings ” لمس میکنیم.

2_ در صفحه باز شده از گزینه ” accessibility ” ویژگی ” write alt text ” را انتخاب میکنیم و همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده میکنید حال میتوانیم برای پست مربوطه خود یک کلمه کانونی یا همان alt text بنویسیم و سپس نوشته آبی رنگ save را انتخاب کنیم و پست خود را منتشر کنیم.

اضافه کردن کلمه کانونی در اینستاگرام

البته اگر شما چند عکس و یا فیلم را در یک پست میخواهید منتشر کنید، کافی ایست در همان صفحه به ترتیب برای هر کدام از تصاویر خود یک کلمه کانونی متفاوت به ثبت برسانید. و در آخر اگر میخواهید برای پست های قبلی خود که در پیج تان انتشار داده اید alt text جاگذاری کنید کافی ایست این مراحل را انجام دهید.

1_ وارد قسمت پروفایل اینستاگرام خود شده و پست یا پست هایی که میخواهیم این قابلیت را برای آنها فعال کنیم باز کرده و سپس آیکون سه نقطه مانندی که در بالا قسمت راست پست قرار دارد و برای حذف و ویرایش پست در اینستاگرام استفاده میشود را لمس میکنیم.

2_ در کادر باز شده گزینه edit را انتخاب کرده و بعد آیکون مربوطه که در پایین عکس با نوشته ” edit alt text ” میباشد را لمس کرده و در صفحه باز شده کلمه مربوطه را ضمیمه تصویر میکنیم.

اضافه کردن کلمه کانونی در اینستاگرام

 

جمع بندی

با این توصیفات اگر شما از این قابلیت در پست و تصویر های خود استفاده کنید احتمال اینکه بازدید کننده های پیج خودتان بالا برود را تقویت میکنید این مسئله برای ادمین پیج های فروشگاهی بسیار اهمیت دارد زیرا میتوانند از طریق اکانت خود در اینستاگرام محصولات خودشان را در گوگل به معرض نمایش عموم بگذارند.

عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments