در عرض یک دقیقه اینستاگرام خود را فارسی کنید

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2020-10-11
تغییر زبان اینستاگرام

آیا تغییر زبان اینستاگرام ممکن است؟ چگونه اینستا را فارسی کنیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که ممکن است بسیاری از کاربران اینستاگرام تا به حال با آن‌ها مواجه شده باشند. تقریباً تمامی نرم‌افزارهایی که برای کامپیوتر، گوشی و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی طراحی می‌شوند، از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کنند. به دلیل بین المللی بودن این زبان، بیشتر برنامه‌ها به صورت پیش‌فرض روی زبان انگلیسی تنظیم شده‌اند. اپلیکیشن اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و به صورت پیش‌فرض روی زبان انگلیسی تنظیم شده است. اکنون برای کسانی که تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارند، این سوال پیش می‌آید: چگونه زبان اینستا را تغییر دهیم؟برای پاسخ به این سوال و یادگیری روش فارسی کردن اینستا، لطفاً در ادامه با ما همراه باشید.

ویدیوی آموزشی تغییر زبان اینستاگرام

آموزش تصویری تغییر زبان اینستاگرام به فارسی

در این ویدیو مشاهده میکنیم:

 • تغییر زبان اینستاگرام به فارسی
 • توضیح شرایطی که پس از تغییر زبان به فارسی ایجاد می‌شود.

آموزش تغییر زبان اینستاگرام

تغییر زبان اینستاگرام برای کاربرانی که بر زبان انگلیسی تسلط ندارند، یک ضرورت محسوب می‌شود. همانطور که گفته شد، محیط کاربری بسیاری از نرم‌افزارهای ساخته‌شده برای انواع سیستم‌ عامل‌‌ها، به صورت پیش‌فرض با زبان انگلیسی طراحی شده‌ است. اینستاگرام نیز هنگام راه‌اندازی بر روی سیستم عامل گوشی موبایل و کامپیوتر، به صورت خودکار با زبان انگلیسی اجرا می‌شود.

مطمئناً برخی افراد برای استفاده از برنامه‌ها با زبان انگلیسی، از مهارت لازم برخوردار نیستند؛ بنابر این نیاز دارند تا زبان محیط کاربری اینستاگرام را عوض کنند. اینستاگرام نیز از این موضوع مطلع است و برای این که کاربران در استفاده از اپلیکیشن با مشکل مواجه نشوند، امکان تغییر زبان اینستاگام را برای 42 زبان زنده‌ی دنیا مثل چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، اسپانیایی فراهم کرده است. همچنین کاربران فارسی‌زبان نیز امکان استفاده از اپلیکیشن به زبان خود را دارند. برای تغییر زبان و فارسی کردن اینستاگرام کافی است مراحل زیر را اجرا نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با کلیک روی آیکون عکس پروفایل در نوار پایین صفحه، به پروفایل خود بروید.
 3. در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه روی آیکون 3 خط لمس کنید.
 4. در نیم‌پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی Settings را انتخاب نمایید.
تنظیمات اینستاگرام
 1. به بخش Account بروید.
تنظیمات اکانت
 1. گزینه‌ی Language را انتخاب کنید.
تغییر زبان اینستاگرام
 1. زبان دلخواه خود را برگزینید. برای فارسی کردن اینستا، زبان فارسی را انتخاب نمایید.
فارسی کردن اینستا
 1. کمی صبر کنید تا زبان اینستاگرام شما به زبان مورد نظر تغییر پیدا کند.

با انجام این مراحل، تغییر زبان اینستاگرام با موفقیت انجام خواهد شد.

💡 توجه: روشی که آموزش داده شد، مخصوص دستگاه‌های اندرویدی است و دستگاه‌هایی که از سیستم عامل IOS استفاده می‌کنند، به دلیل مسدود بودن این قابلیت در ایران، قادر به تغییر زبان اینستاگرام به فارسی نیستند.

تغییرات ظاهری برنامه پس از فارسی کردن اینستا

چون زبان فارسی بر خلاف انگلیسی از راست به چپ نوشته می‌شود، بعد از تغییر زبان اینستاگرام به فارسی، چینش آیکون‌ها کمی عوض خواهد شد. برای مثال آیکون‌های نوار پایینی جابجا خواهند شد. همچنین عبارت‌های منوی تنظیمات از سمت چپ صفحه به سمت راست منتقل خواهند شد. پس از فارسی کردن اینستا، اعداد نیز به فارسی نوشته خواهند شد. البته این نکته نباید فراموش شود که گزینه‌های موجود در منوی تنظیمات، با این که به سمت راست صفحه منتقل می‌شوند، اما همچنان عبارات آن‌ها به زبان انگلیسی نمایش داده خواهند شد.

معایب تغییر زبان اینستاگرام به فارسی

در حالت کلی با تغییر زبان اینستاگرام، به جز تغییر چینش آیکون‌ها و فارسی شدن اعداد، تغییر خاصی رخ نمی‌دهد. بیشتر عبارات انگلیسی ترجمه نمی‌شوند و همچنان به زبان انگلیسی نمایش داده می‌شوند. علاوه بر این، فارسی کردن اینستا در برخی بخش‌ها کاربران را با مشکل مواجه می‌کند. کند بودن عملکرد اپلیکیشن در پردازش و باز کردن صفحه‌ها، رخ دادن خطا هنگام ورود به اپلیکیشن و ثبت جواب اشتباه در پاسخ به استیکر Poll در بخش استوری از جمله مشکلاتی هستند که برای کاربران بعد از فارسی کردن اینستا به وجود می‌آیند.

راه حل برطرف کردن مشکلات تغییر زبان اینستاگرام به فارسی

هنگام تغییر زبان اینستاگرام به فارسی، این برنامه برای نمایش آیکون‌ها و عبارات به زبان فارسی باید اطلاعاتی را از پایگاه داده‌ی فیسبوک دریافت کند. به دلیل مسدود بودن اپلیکیشن و سایت فیسبوک در ایران، این پروسه با مشکل مواجه می‌شود. وقتی شما با IP متعلق به ایران این کار را انجام دهید، اینستاگرام نخواهد توانست داده‌ها را از فیسبوک دریافت کند؛ به همین دلیل فارسی کردن اینستا به صورت کامل انجام نخواهد شد. برای حل این مشکل، باید از IPهای خارج ایران استفاده نمایید. اگر در ایران هستید، برای عوض کردن آدرس IP می‌توانید از ابزارهای تغییر IP استفاده کنید. برای این منظور، ابتدا طبق آموزش بالا زبان اینستاگرام خود را فارسی کنید. از برنامه‌ی اینستاگرام خارج شده و به یک IP غیر ایرانی متصل شوید. سپس دوباره وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. به احتمال زیاد تمامی آیکون‌ها و عبارات اپلیکیشن، فارسی خواهند شد.

تغییر زبان اینستاگرام به انگلیسی

ممکن است برخی افراد بنا به دلایل گفته شده یا هر دلیل دیگری پس از فارسی کردن اینستا، تمایل داشته باشند دوباره زبان اینستاگرام خود را به انگلیسی برگردانند. روش تغییر زبان اینستاگرام به انگلیسی نیز مشابه نحوه‌ی فارسی کردن اینستاگرام می‌باشد. به صورت کلی برای تغییر زبان اینستاگرام به زبانی دیگر، باید مراحل زیر طی شود. تنها تفاوت این است که باید در مرحله‌ی آخر، زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. با کلیک روی آیکون عکس پروفایل در نوار پایین صفحه، به پروفایل خود بروید.
 3. در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه روی آیکون 3 خط لمس کنید.
 4. در نیم‌پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی تنظمیات را انتخاب نمایید.
تنظیمات بعد از فارسی کردن اینستا
 1. به بخش حساب بروید.
تنظیمات اکانت
 1. گزینه‌ی زبان را انتخاب کنید.
تنظیمات زبان اینستاگرام
 1. برای تغییر زبان اینستا، زبان دلخواه خود را برگزینید. جهت برگرداندن اینستا به حالت پیش‌فرض، زبان انگلیسی را انتخاب نمایید.
فارسی کردن اینستا
 1. کمی صبر کنید تا زبان اینستاگرام شما به زبان مورد نظر تغییر پیدا کند.

سوالات متداول

⭐ چگونه زبان اینستا را فارسی کنیم؟

✅ برای فارسی کردن اینستا، از بخش تنظیمات اینستاگرام وارد قسمت Account شده و از قسمت Language زبان فارسی را انتخاب کنید.

⭐ چگونه زبان اینستاگرام را انگلیسی کنیم؟

✅ برای تغییر زبان اینستا به انگلیسی، مانند روش فارسی کردن اینستا عمل کنید. از بخش تنظیمات اینستاگرام وارد قسمت Account شده و از بخش Language گزینه‌ی English را انتخاب نمایید.

⭐ خطای Something Went Wrong را چجوری حل کنیم؟

✅ ممکن است هنگام فارسی کردن اینستا با این خطا مواجه شوید. برای حل این مشکل،از ابزار تغییر IP استفاده کنید.

جمع بندی

برای راحتی در استفاده از اینستاگرام، می‌توانید زبان آن را فارسی کنید. در این مقاله سعی شد به طور کلی به آموزش تغییر زبان اینستاگرام پرداخته شود. روش فارسی کردن اینستا و برگرداندن آن به انگلیسی نیز آموزش داده شد. همچنین به معایب تغییر زبان اینستاگرام به فارسی اشاره شد. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما کاربران گرامی مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

با سپاس از همراهی گرم شما

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
3 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب