تغییر رمز اینستاگرام

تغییر رمز اینستاگرام ؛ آموزش تمامی راه های تغییر پسورد اینستا!

پوریا امیرخزانی
2018-08-11

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

تغییر رمز اینستاگرام چجوری ممکنه؟ تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی ممکنه؟ اصلا رمز اینستا کجاست؟ ما در این مقاله به تمامی این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد. تغییر پسورد اینستاگرام به دلایل مختلفی ممکن است نیاز باشد. شما برای ورود به پیج خود، غیرفعال کردن موقتی حساب و حتی دیلیت اکانت اینستاگرام به رمز پیجتان نیاز دارید. اگر رمز فعلی خود را ندانید، باید آن را بازیابی کنید. همچنین عوض کردن رمز اینستا به صورت دوره‌ای باعث افزایش امنیت پیج شما و کاهش احتمال هک شدن آن می شود.

به یاد داشته باشید عوض کردن رمز اینستا یکی از مهمترین مواردی است که برای افزایش امنیت در اینستاگرام باید به آن توجه کنید. در ادامه، به آموزش تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی، تغییر رمز اینستاگرام از داخل پیج و نیز تغییر پسورد هنگام ورود به اکانت خواهیم پرداخت.

ویدیوی آموزشی تغییر و بازیابی پسورد اینستاگرام

آموزش کامل تغییر رمز اینستا از طریق اپلیکیشن اینستاگرام. همچنین آموزش چند روش برای بازیابی پسورد اینستاگرام

در این آموزش تصویری یاد میگیریم که:

 • چطوری رمز اینستاگرام را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام تغییر دهیم؟
 • بازیابی رمز از طریق اپلیکیشن اینستا
 • بازیابی رمز از طریق سایت اینستاگرام

💡مهم: اگر می خواهید پیجتان در برابر هکرها نفوذناپذیر شود، حتما علاوه بر تغییر رمز اینستا، مقاله ی 27 راهکار جادویی برای افزایش امنیت اینستاگرام را بخوانید و در پیجتان اجرا کنید!

آموزش تغییر پسورد اینستاگرام از داخل پیج

اگر مایل به تغییر رمز اینستاگرام خود هستید و رمزعبور قبلی خود را نیز می‌دانید، تغییر پسورد اینستاگرام بسیار ساده است! اما رمز اینستا کجاست؟برای پاسخ این پرسش و نیز تغییر پسورد اینستاگرام خود، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای تغییر رمز اینستاگرام در ابتدا وارد پیج خود شده و به بخش پروفایل اینستاگرام خود بروید.
 1. آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید و سپس در پایین نیم صفحه‌ی باز شده، روی Settings کلیک کنید.
تغییر رمز اینستاگرام
 1. حالا شما وارد تنظیمات شده اید. برای تغییر گذرواژه اینستاگرام، از این قسمت مطابق شکل بخش security یا همان تنظیمات امنیتی را انتخاب کنید.
تغییر پسورد اینستاگرام
 1. برای ورود به بخش تغییر گذرواژه اینستاگرام، گزینه ی Password را لمس نمایید.
تغییر گذرواژه اینستاگرام
 1. در مرحله‌ی آخر، برای تغییر پسورد اینستاگرام، رمزعبور قبلی خود را در کادر اول و رمزعبور جدید خود را در کادر دوم وارد کنید. سپس رمزعبور جدید را یک بار دیگر در کادر سوم درج نمایید.
تغییر پسورد اینستاگرام
 1. حالا تغییر رمز اینستاگرام با موفقیت انجام شده است!

میخوام رمز اینستامو عوض کنم ولی فراموشش کردم!

شاید از خود بپرسید آیا تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی ممکن است؟ جواب مثبت است. این کار از طریق بازیابی و تغییر پسورد اینستاگرام انجام می‌شود. به این صورت که لینک تغییر پسورد اینستاگرام به شماره یا ایمیل ثبت شده در اکانت اینستاگرام شما ارسال می‌شود. از طریق این لینک به صفحه‌ی تغییر پسورد اینستاگرام هدایت می‌شوید. بدین ترتیب قادر خواهید بود به سادگی اقدام به تغییر گذرواژه اینستاگرام خود نمایید.

مقاله‌ی پیشنهادی: چرا حذف فالوور فیک، راه پنهان پیشرفت در اینستاگرام است؟ + 3 روش سریع و قطعی!

اگر داخل پیج خود حضور دارید ولی رمزعبور قبلی خود را فراموش کرده‌اید، کار شما حتی ساده تر هم هست! توصیه می‌کنیم با استفاده از روش‌های گفته شده در مقاله‌ی ثبت و تغییر ایمیل و شماره تلفن در اینستاگرام، ایمیل و شماره تلفن معتبری در اکانت خود ثبت کنید. سپس، همانطور که در ادامه‌ی این مطلب خواهیم گفت، اقدام به تغییر رمز اینستاگرام کنید!

آموزش تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

برای تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی، ابتدا بایستی به صفحه ورود به اینستاگرام مراجعه کنید. اگر هم اکنون داخل پیج خود حضور دارید، برای دسترسی به این صفحه کافیست مطابق شکل، آیکون پروفایل خود را در سمت راست نوار پایین صفحه، لمس کرده و برای چند ثانیه نگه دارید و در نیم صفحه ی باز شده، گزینه ی Add Account را انتخاب کنید. سپس Log Into Existing Account را انتخاب کنید. سپس، برای تغییر رمز اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای ورود به فرایند تغییر رمز اینستاگرام، نوشته ی آبی رنگ Get help logging in را لمس کنید.
 1. در تنها کادر موجود، نام کاربری پیج خود را وارد کنید. می‌توانید به جای نام کاربری از آدرس ایمیل و یا شماره تلفن مربوط به پیج نیز استفاده کنید. سپس، گزینه ی Next را لمس کنید.
تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی
 1. در این صفحه، راه های موجود برای بازیابی و تغییر پسورد اینستاگرام به شما نشان داده می‌شود.
 2. چناچه ایمیلی بر روی اکانت خود ثبت کرده باشید، توصیه می‌کنیم گزینه‌ی Send an Email را انتخاب کنید. در غیر این صورت، گزینه‌ی Send an SMS را برگزینید.
 1. اگر گزینه‌ی Send an Email یا همان تغییر رمز از طریق ایمیل را انتخاب کرده باشید،به ایمیل خود مراجعه کنید. منتظر بمانید تا ایمیلی از سمت اینستاگرام به شما ارسال شود. اگر گزینه‌ی تغییر رمز اینستاگرام از طریق شماره تلفن را انتخاب کرده‌اید، منتظر بمانید تا پیامک اینستاگرام به شما ارسال شود.
تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی
 1. پس از دریافت پیامک یا ایمیل که حاوی لینک تغییر پسورد اینستاگرام می‌باشد، بر روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه‌ی تغییر رمز اینستاگرام وارد شوید.
 1. مطابق شکل، در این صفحه دو کادر وجود دارد که بایستی رمزعبور جدید خود را در یکی وارد کرده و در دیگری تکرار کنید تا تغییر رمز اینستاگرام کامل شود!
تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

چند نکته در مورد تغییر رمز اینستاگرام

 1. گاهی با کلیک روی لینک پیامک شده، ممکن است به جای صفحه‌ی تغییر گذرواژه اینستاگرام، با صفحه‌ی ورود به اینستا مواجه شوید. در این حالت، کل لینک پیامک شده را کپی کرده و در مرورگر خود پیست کنید. همچنین بهتر است از صفحه‌ی شخصی مرورگر استفاده کنید.
 2. گاهی برای باز شدن صفحه‌ی تغییر پسورد اینستاگرام، استفاده از ابزار تغییر آی پی لازم است.
 3. توجه داشته باشید گزینه‌ی فیسبوک در این مرحله به طور پیشفرض برای همه‌ی اکانت‌ها نشان داده می‌شود؛ حتی اگر قبلا اکانت فیسبوکی روی اکانت خود ثبت نکرده باشید!
 4. اگر ایمیلی دریافت نکردید، حتما پوشه‌ی Important و Spam و نیز Trash در ایمیل خود را بررسی کنید. گاهی ایمیل‌های اینستاگرام به این پوشه هدایت می‌شوند.
 5. اگر با یک شماره چندین اکانت ایجاد کرده‌اید، توصیه می‌کنیم از نام کاربری اکانت استفاده کنید!
 6. اگر از دستگاهی برای مدتی طولانی در اکانت خود حضور داشته‌اید، ممکن است بجای لینک تغییر پسورد اینستاگرام، لینک مستقیم ورود به اکانت و یا یک کد امنیتی برای شما ارسال شود. در این حالت، اگر می‌خواهید اقدام به تغییر گذرواژه اینستاگرام نمایید، بهتر است از یک دستگاه جدید استفاده کنید.

گاهی ارسال پیامک تغییر رمز اینستاگرام با مشکل مواجه شده و اصلا این پیامک برای شما ارسال نمی شود. اگر شما هم با این مشکل مواجه شدید، می توانید با ترفندهای حل مشکل ارسال نشدن پیامک اینستاگرام به راحتی این مشکل را حل نمایید!

 1. هنگام تغییر پسورد اینستا، اگر رمزعبور جدید یکی از پسوردهای قدیمی شما باشد و یا رمزعبور ضعیفی انتخاب کرده باشید، با ارور روبرو شده و تغییر رمز اینستاگرام انجام نخواهد شد.

تغییر رمز اینستاگرام در گوگل

تغییر رمز اینستاگرام از طریق گوشی و اپلیکیشن و نیز تغییر رمز اینستاگرام در گوگل بسیار مشابه هستند. برای تغییر رمز اینستا از طریق گوگل ( تغییر رمز بدون داشتن رمز قبلی) مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. یکی از مرورگرهای خود را باز کرده و به وبسایت اینستاگرام وارد شوید.
 2. در این صفحه همانگونه که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، نوشته ای با عنوان Forgot password وجود دارد که به معنای فراموشی رمز عبور می‌باشد. بر روی آن کلیک کنید.
تغییر رمز اینستاگرام در گوگل
 1. در کادر موجود، آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری مربوط به پیج خود را وارد کنید. در صورت نوشتن شماره تلفن، پیامک و در صورت درج آدرس ایمیل، یک ایمیل به شما ارسال می‌شود. بعد از وارد کردن یکی از این موارد، گزینه ی Send Login Link را لمس کنید.
 1. حال منتظر دریافت پیام حاوی لینک تغییر رمز اینستاگرام باشید. در صورتی که پیامک دریافت کرده اید، بر روی لینک موجود در پیامک کلیک کنید. در صورت انتخاب ایمیل، بر روی نوشته ی Reset your Instagram password کلیک کنید.
تغییر رمز اینستاگرام در گوگل
 1. در صفحه ی باز شده، دو کادر وجود دارد. در کادر اول، رمزعبور جدید خود را وارد کرده و در کادر دوم، این رمزعبور را تکرار نمایید.
تغییر رمز اینستاگرام در گوگل
 1. حالا تغییر پسورد اینستاگرام با موفقیت کامل شده است!

سوالات مرتبط با تغییر رمز اینستاگرام

میخوام رمز اینستامو عوض کنم ولی فراموشش کردم! چیکار کنم؟

✅ اگر داخل پیج هستید، وارد قسمت edit profile شده و در این قسمت بررسی کنید که چه ایمیل یا شماره‌ای را وارد کرده‌اید. در صورت موجود بودن ایمیل یا شماره معتبر و در دسترس بودن آن، با استفاده از روش های گفته شده در این مطلب، به راحتی می‌توانید رمزعبور خود را تغییر دهید!

چگونه رمز اینستا را عوض کنیم؟

✅ تغییر رمز اینستاگرام بسیار ساده است. ما در این مقالهتغییر پسورد اینستا از داخل پیج اینستاگرام و نیز تغییر رمز اینستاگرام در گوگل را به شما توضیح داده ایم. همچنین، آموزش داده ایم که اگر داخل پیج خود هستید و رمز خود را فراموش کرده اید، یا اگر در پیج خود حضور ندارید و رمز عبور خود را به یاد نمی آورید، چگونه می توانید رمزعبور خود را عوض کنید!

چرا روی لینک تغییر پسورد اینستاگرام میزنم، به جای صفحه ی تغییر پسورد میره صفحه ی اول اینستاگرام؟

✅ این مسئله بیشتر به این خاطر رخ می دهد که بخشی از لینک هنگام کلیک روی آن فعال نمی شود. ما در این مطلب، راه حل قطعی این مشکل را توضیح داده ایم. لطفا این مطلب را مطالعه نمایید!

میخوام رمز اینستامو عوض کنم اما بجای لینک تغییر پسورد، لینک ورود مستقیم بهم فرستاده میشه! چیکار کنم؟

✅ این اتفاق زمانی می افتد که با گوشی یا کامپیوتر خاصی مدت زمان زیادی در اکانت خودتون حضور داشته باشید. برای حل مشکل از یک دستگاه جدید برای تغییر پسورد خودتون استفاده کنید!

چرا رمز فعلی پیج را درست وارد می کنم اما هنگام ثبت پسورد جدید خطا میده؟!

✅ این موضوع می‌تواند به این دلیل باشد که یا سعی دارید یکی از رمزعبورهای قبلی خود را به عنوان پسورد جدید ثبت کنید، یا اینکه رمز عبور ضعیفی انتخاب کرده اید.

چرا پیامک تغییر پسورد اینستاگرام واسم ارسال نمیشه؟

✅ ارسال نشدن پیامک اینستاگرام می تواند دلایل زیادی داشته باشد. ما در این مقاله منبعی معرفی کرده ایم که میتوانید از روش های گفته شده در آن برای حل این مشکل استفاده کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله نحوه ی تغییر رمز اینستاگرام را به طور کامل توضیح داده ایم. همچنین، گفتیم که تغییر گذرواژه اینستاگرام بدون رمز قبلی به سادگی قابل انجام است. در پایان نیز تغییر رمز اینستاگرام در گوگل را به طور مجزا آموزش داده‌ایم. در این مطلب سعی شده به تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه ی تغییر پسورد اینستاگرام پاسخ داده شود. با این حال، چنانچه در این زمینه به مشکلی برخورده‌اید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا به حل مشکل شما کمک کنیم. از اینکه تا این نقطه‌ی این مطلب با ما همراه بودید، متشکریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
318 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments