آموزش حرفه ای اینستاگرام

آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام (Search History) + راهنمای تصویری

زمان مطالعه: 5 دقیقه
پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام

پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام به چه شکل صورت می‌گیرید؟
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پیجی را در اینستاگرام خود جستجو کرده‌اید و بعدها که به قسمت جستجوی اینستاگرام مراجعه نموده‌اید، نتایج جستجوهای قبلی در تاریخچه ی جستجوی اینستاگرام شما نمایش داده شده است. در این صورت است که شاید به فکر پاک کردن تاریخچه ی جستجوی اینستاگرام خود بیافتید. پاک کردن تاریخچه ی جستجوی اینستاگرام کار چندان دشواری نیست. ما در این مقاله نحوه ی انجام این کار را برای کاربران اینستاگرام اصلی و اینستاگرام فارسی آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تاریخچه جستجو چیست؟

تاریخچه ی جستجو یا Search History شامل اسامی پیج هایی است که شما در اینستاگرام خود جستجو کرده‌اید. این اطلاعات همیشه در حافظه ی پنهان اینستاگرام شما باقی می‌ماند و تا زمانی که بصورت دستی از قسمت سابقه ی جستجو پاک نکرده باشید، در تاریخچه ی جستجوی اینستاگرامتان نمایش داده ‌می‌شود. در صورتی که از اینستاگرام فارسی استفاده می‌کنید و می‌خواهید سابقه ی جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

چگونه تاریخچه اینستاگرام را پاک کنیم؟

برای پاک کردن تاریخچه ی اینستاگرام دو روش وجود دارد. یکی از طریق Access Data یا دسترسی به داده ها و دیگری از طریق بخش Security یا امنیت. البته حذف کردن تاریخچه جستجو از طریق بخش Security به مراتب آسان تر است. به همین دلیل ما حذف کردن Search History یا سابقه ی جستجو را از طریق روش دوم آموزش خواهیم داد.

پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام اصلی

برای پاک کردن Search History اینستاگرام خود مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

 1. ابتدا به صفحه ی پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. سپس آیکون سه خط را در بالای صفحه سمت راست انتخاب کنید.
 3. وارد بخش Settings شوید.
 1. در صفحه ای که برایتان به نمایش درآمده است، گزینه ی Security را انتخاب کنید.
 1. سپس در انتهای صفحه گزینه ی Search History را لمس کنید.
 1. لیست تاریخچه ی جستجو برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به پاک کردن سابقه ی جستجو، گزینه ی clear All را در بالای صفحه، سمت راست انتخاب کنید.
 1. در مرحله ی بعدی اینستاگرام سوالی با مضمون “?Clear Search History” از شما می‌پرسد. در این مرحله اگر تمایل به ادامه‌ی کار دارید، مجددا گزینه ی clear All را انتخاب کنید.
 1. سابقه ی جستجوی اینستاگرام شما با موفقیت پاک شد.

پاک کردن سابقه جستجوی اینستاگرام فارسی

برای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام فارسی کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا به صفحه ی پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. سپس آیکون سه خط را در بالای صفحه سمت چپ انتخاب کنید.
 3. وارد بخش تنظیمات شوید.
 1. گزینه ی امنیت را انتخاب کنید.
 1. در انتهای صفحه گزینه ی سابقه جستجو قرار دارد؛ روی آن تپ کنید.
 1. لیست تاریخچه ی جستجو برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به پاک کردن سابقه ی جستجو، گزینه ی پاک کردن همه را در بالای صفحه، سمت چپ انتخاب کنید.
 1. اینستاگرام سوالی با مضمون “سابقه جستجو پاک شود؟” از شما می‌پرسد. در صورت تمایل به پاک کردن تاریخچه جستجو مجددا گزینه ی پاک کردن همه را انتخاب کنید.
 1. تاریخچه جستجوی اینستاگرام فارسی با موفقیت پاک شد.

چند نکته در مورد پاک کردن Search History

 • ممکن است بعد از پاک کردن تاریخچه ی جستجو، هنگامی که پیجی را در اینستاگرام خود سرچ می‌کنید، نام کاربری اشخاصی که قبلا آی دی آنها را جستجو کرده‌اید بالا بیاید. این درحالی است که شما نمی‌خواهید نام کاربری آنها در نتایج جستجو برای شما نشان داده شود. در این صورت پاک کردن حافظه کش اینستاگرام می‌تواند راه گشا باشد.
 • در صورتی که تمایل به پاک کردن کل سابقه ی جستجوی اینستاگرام خود ندارید، در بخش تاریخچه ی جستجو در کنار هر نام کاربری یک علامت ضربدر وجود دارد. اگر روی علامت ضربدر تپ کنید، آن فرد از لیست نتایج جستجوی شما حذف خواهد شد.
 • پاک کردن Search history از طریق Access Data هیچ تفاوتی با حذف آن از طریق Security ندارد. وقتی شما تاریخچه ی جستجوی اینستای خود را از طریق Security یا Access Data پاک می‌کنید، دقیقا اطلاعات مشابهی پاک می‌شوند و تفاوتی در نتیجه ی کار وجود ندارد.

سوالات متداول

پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام به چه شکل است؟

✅ پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام یا تاریخچه جستجوی اینستاگرام که به Search History نیز معروف است، روشی است که از طریق آن می‌توان نتایج جستجوهایی را که در اکسپلور اینستا انجام داده‌ایم و هر بار که می‌خواهیم چیز جدیدی سرچ کنیم بصورت لیستی زیر عنوان Recent نمایش داده می‌شود، پاک کرد. برای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام کافیست مراحل انجام آن را طبق آنچه در مقاله گفته شده است دنبال کنید.

پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام فارسی به چه صورت است؟

✅ در صورتی که از اینستاگرام فارسی استفاده می‌کنید و تمایل دارید سابقه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید، می‌توانید آموزش آن را به همراه راهنمای تصویری موجود در مقاله پیدا کنید.

چرا بعد از پاک کردن تاریخچه جستجو وقتی می‌خوام چیزی در سرچ بار جستجو کنم نتایج جستجوهای قبلی میان؟

✅ ممکن است بعد از پاک کردن تاریخچه ی جستجو، هنگامی که پیجی را در اینستاگرام خود سرچ می‌کنید، نام کاربری اشخاصی که قبلا آی دی آنها را جستجو کرده‌اید بالا بیاید. معمولا علت چنین اتفاقاتی مربوط به حافظه کش اینستاگرام می‌باشد که با پاک کردن کش حل می‌شود.

جمع بندی

ما در این مقاله به آموزش نحوه ی پاک کردن تاریخچه ی جستجو در اینستاگرام اصلی و اینستاگرام فارسی پرداختیم. همانطور که گفتیم برای پاک کردن سابقه ی جستجوی اینستاگرام دو راه وجود دارد. یکی از طریق دسترسی داده ها و دیگری از طریق امنیت. این دو روش تفاوتی با هم ندارند و نتیجه ی کار یکسان می‌باشد. در صورتی که در خصوص موضوع مقاله، سوال یا نکته ای دارید، می‌توانید آن را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. از ت.جه همراهی شما متشکریم.

اشتراک گذاری در:
فاطمه بخشی

فاطمه بخشی متولد سال1378 دانشجوی علوم تربیتی عضو تیم سئو در Inbo.ir

نمایش نظرات

 • سلام کش اینستاگرام رو هم پاک کردم بازم نشد وقتی اولین حرف رو میزنم میاد

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام!
   روش گفته‌شده از طریق تنظیمات اینستاگرام بخش Secutiry رو هم انجام دادین؟

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام من وقتی اولین کلمه مربوط به ان حساب جستجو شده میزنم اون میاد ولی با این روش هم نمیره چکار کنم؟

  لغو پاسخ

  نظر دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام وقت بخیر کلا کش اینستاگرامتون رو پاک کنید.

   پاک کردن کش اینستاگرام

   لغو پاسخ

   نظر دهید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   • سلام من پاک کردم از پوشه اندروید ولی باز همین مشکل هست

    لغو پاسخ

    نظر دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    • سلام!
     دوست عزیز پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرام از طریق پوشه‌ی اندروید نیست. برای حذف حافظه‌ی کش، میتونین مقاله‌ی نحوه پاک کردن کش اینستاگرام رو مطالعه بفرمایین..

     لغو پاسخ

     نظر دهید

     آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

     • من همین روشی ک خودتون گفتید رو رفتم اما بازهم اولین کلمه رو ک میزنم سابقه جستجو میاد

      لغو پاسخ

      نظر دهید

      آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

     • سابقه جستجو ربطی به پاک کردن کش نداره. برای پاک کردن سابقه جسنجو وارد صفحه اکسپلور بشین روی کادر سرچ بزنین. گزینه‌ی See All رو انتخاب کنین و در نهایت روی Clear All کلیک کنین.

      لغو پاسخ

      نظر دهید

      آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.