آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام (Search History) + راهنمای تصویری

فاطمه بخشی
2020-08-22

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام به چه شکل صورت می‌گیرید؟
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پیجی را در اینستاگرام خود جستجو کرده‌اید و بعدها که به قسمت جستجوی اینستاگرام مراجعه نموده‌اید، نتایج جستجوهای قبلی در تاریخچه ی جستجوی اینستاگرام شما نمایش داده شده است. در این صورت است که شاید به فکر پاک کردن تاریخچه ی جستجوی اینستاگرام خود بیافتید. پاک کردن تاریخچه ی جستجوی اینستاگرام کار چندان دشواری نیست. ما در این مقاله نحوه ی انجام این کار را برای کاربران اینستاگرام اصلی و اینستاگرام فارسی آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ویدیوی آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام

آموزش تصویری پاک کردن سرچ هیستوری یا پاک کردن سابقه‌ی جستجوی اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده خواهید کرد:

 • وقتی در اینستاگرام جستجو میکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟
 • آموزش پاک کردن اکانتی که جستجو کردیم
 • آموزش پاک کردن دسته جمعی سوابق جستجو در اینستاگرام

تاریخچه جستجو چیست؟

تاریخچه ی جستجو یا Search History شامل اسامی پیج هایی است که شما در اینستاگرام خود جستجو کرده‌اید. این اطلاعات همیشه در حافظه ی پنهان اینستاگرام شما باقی می‌ماند و تا زمانی که بصورت دستی از قسمت سابقه ی جستجو پاک نکرده باشید، در تاریخچه ی جستجوی اینستاگرامتان نمایش داده ‌می‌شود. در صورتی که از اینستاگرام فارسی استفاده می‌کنید و می‌خواهید سابقه ی جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

چگونه تاریخچه اینستاگرام را پاک کنیم؟

برای پاک کردن تاریخچه ی اینستاگرام دو روش وجود دارد. یکی از طریق Access Data یا دسترسی به داده ها و دیگری از طریق بخش Security یا امنیت. البته حذف کردن تاریخچه جستجو از طریق بخش Security به مراتب آسان تر است. به همین دلیل ما حذف کردن Search History یا سابقه ی جستجو را از طریق روش دوم آموزش خواهیم داد.

پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام اصلی

برای پاک کردن Search History اینستاگرام خود مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

 1. ابتدا به صفحه ی پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. سپس آیکون سه خط را در بالای صفحه سمت راست انتخاب کنید.
 3. وارد بخش Settings شوید.
مراجعه به Settings
 1. در صفحه ای که برایتان به نمایش درآمده است، گزینه ی Security را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه Security
 1. سپس در انتهای صفحه گزینه ی Search History را لمس کنید.
انتخاب Search History در پاک کردن تاریخچه جستجو اینستاگرام
 1. لیست تاریخچه ی جستجو برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به پاک کردن سابقه ی جستجو، گزینه ی clear All را در بالای صفحه، سمت راست انتخاب کنید.
انتخاب گزینه Clear All در پاک کردن تاریخچه جستجو
 1. در مرحله ی بعدی اینستاگرام سوالی با مضمون “?Clear Search History” از شما می‌پرسد. در این مرحله اگر تمایل به ادامه‌ی کار دارید، مجددا گزینه ی clear All را انتخاب کنید.
مرحله پایانی پاک کردن تاریخچه جستجو
 1. سابقه ی جستجوی اینستاگرام شما با موفقیت پاک شد.

پاک کردن سابقه جستجوی اینستاگرام فارسی

برای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام فارسی کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا به صفحه ی پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. سپس آیکون سه خط را در بالای صفحه سمت چپ انتخاب کنید.
 3. وارد بخش تنظیمات شوید.
بخش تنظیمات
 1. گزینه ی امنیت را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه امنیت
 1. در انتهای صفحه گزینه ی سابقه جستجو قرار دارد؛ روی آن تپ کنید.
انتخاب گزینه سابقه جستجو
 1. لیست تاریخچه ی جستجو برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به پاک کردن سابقه ی جستجو، گزینه ی پاک کردن همه را در بالای صفحه، سمت چپ انتخاب کنید.
انتخاب گزینه پاک کردن همه
 1. اینستاگرام سوالی با مضمون “سابقه جستجو پاک شود؟” از شما می‌پرسد. در صورت تمایل به پاک کردن تاریخچه جستجو مجددا گزینه ی پاک کردن همه را انتخاب کنید.
مرحله آخر پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام
 1. تاریخچه جستجوی اینستاگرام فارسی با موفقیت پاک شد.

چند نکته در مورد پاک کردن Search History

 • ممکن است بعد از پاک کردن تاریخچه ی جستجو، هنگامی که پیجی را در اینستاگرام خود سرچ می‌کنید، نام کاربری اشخاصی که قبلا آی دی آنها را جستجو کرده‌اید بالا بیاید. این درحالی است که شما نمی‌خواهید نام کاربری آنها در نتایج جستجو برای شما نشان داده شود. در این صورت پاک کردن حافظه کش اینستاگرام می‌تواند راه گشا باشد.
 • در صورتی که تمایل به پاک کردن کل سابقه ی جستجوی اینستاگرام خود ندارید، در بخش تاریخچه ی جستجو در کنار هر نام کاربری یک علامت ضربدر وجود دارد. اگر روی علامت ضربدر تپ کنید، آن فرد از لیست نتایج جستجوی شما حذف خواهد شد.
 • پاک کردن Search history از طریق Access Data هیچ تفاوتی با حذف آن از طریق Security ندارد. وقتی شما تاریخچه ی جستجوی اینستای خود را از طریق Security یا Access Data پاک می‌کنید، دقیقا اطلاعات مشابهی پاک می‌شوند و تفاوتی در نتیجه ی کار وجود ندارد.

سوالات متداول

پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام به چه شکل است؟

✅ پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام یا تاریخچه جستجوی اینستاگرام که به Search History نیز معروف است، روشی است که از طریق آن می‌توان نتایج جستجوهایی را که در اکسپلور اینستا انجام داده‌ایم و هر بار که می‌خواهیم چیز جدیدی سرچ کنیم بصورت لیستی زیر عنوان Recent نمایش داده می‌شود، پاک کرد. برای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام کافیست مراحل انجام آن را طبق آنچه در مقاله گفته شده است دنبال کنید.

پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام فارسی به چه صورت است؟

✅ در صورتی که از اینستاگرام فارسی استفاده می‌کنید و تمایل دارید سابقه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید، می‌توانید آموزش آن را به همراه راهنمای تصویری موجود در مقاله پیدا کنید.

چرا بعد از پاک کردن تاریخچه جستجو وقتی می‌خوام چیزی در سرچ بار جستجو کنم نتایج جستجوهای قبلی میان؟

✅ ممکن است بعد از پاک کردن تاریخچه ی جستجو، هنگامی که پیجی را در اینستاگرام خود سرچ می‌کنید، نام کاربری اشخاصی که قبلا آی دی آنها را جستجو کرده‌اید بالا بیاید. معمولا علت چنین اتفاقاتی مربوط به حافظه کش اینستاگرام می‌باشد که با پاک کردن کش حل می‌شود.

جمع بندی

ما در این مقاله به آموزش نحوه ی پاک کردن تاریخچه ی جستجو در اینستاگرام اصلی و اینستاگرام فارسی پرداختیم. همانطور که گفتیم برای پاک کردن سابقه ی جستجوی اینستاگرام دو راه وجود دارد. یکی از طریق دسترسی داده ها و دیگری از طریق امنیت. این دو روش تفاوتی با هم ندارند و نتیجه ی کار یکسان می‌باشد. در صورتی که در خصوص موضوع مقاله، سوال یا نکته ای دارید، می‌توانید آن را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. از ت.جه همراهی شما متشکریم.

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
8 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments