روزی چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم

روزی چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم؟

علی محمدی
2020-10-18

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

با افزایش استفاده‌ی افراد از شبکه‌های اجتماعی، این شبکه‌ها به محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت و حتی کسب درآمد کاربران تبدیل شده است.

یکی از مسائلی که کاربران اینستاگرام و به ویژه پیج‌های بیزینسی با آن مواجه هستند، تعداد پست روزانه در اینستاگرام می‌باشد. به نظر شما در روز چند پست در اینستاگرام میتوان گذاشت؟ در ادامه راهکارهایی را به شما خواهیم آموخت که بتوانید تعداد پست روزانه‌ی پیج اینستاگرام خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که بیشترین بازده را در پیج خود داشته باشید.

روزی چند پست در اینستاگرام بگذاریم؟

جالب است بدانید که اینستاگرام هیچ محدودیتی برای منتشر کردن پست قائل نشده و عددی را به عنوان تعداد مجاز پست گذاشتن در اینستاگرام تعیین نکرده است. بدین ترتیب شما می‌توانید در پیج خود، به تعداد دلخواه پست منتشر کنید. اما چرا پیج‌های اینستاگرامی معمولاً تعداد پست زیادی در روز منتشر نمی‌کنند؟

تعداد پست روزانه در اینستاگرام به تداوم انتشار محتوا بستگی دارد!

اگرچه برخی وب سایت‌ها انتشار 1.5 پست به صورت میانیگن در روز را توصیه کرده‌اند، اما تعداد پست روزانه در اینستاگرام به محتوای شما بستگی دارد. یکی از اصول پیشرفت در اینستاگرام داشتن برنامه‌ی مشخص و تداوم در تولید محتوا است.

اگر می‌توانید محتوای زیادی تولید کنید، می‌توانید پست‌های بیشتری انتشار دهید. برای مثال، پیج‌های خبری بزرگ، روزانه ده‌ها پست منتشر می‌کنند. اما چنانچه محتوای کمی تولید می‌کنید

، بهتر است دو یا سه پست را در هفته انتشار دهید. البته به یاد داشته باشید که در صورت تولید محتوای کم نیز باید از برنامه و نظم خاصی پیروی کنید. برای مثال دو روز از هفته را انتخاب کنید و در ساعات مشخص پست خود را انتشار دهید.

برای افزایش تعداد پست در اینستاگرام، از کیفیت غافل نشوید!

برخی افراد بر این باورند که تعداد زیاد پست در اینستاگرام، مطمئناً باعث پیشرفت پیج می‌شود. اما توجه داشته باشید که تعداد پست زیاد، شرط لازم برای پیشرفت در اینستاگرام است، نه شرط کافی!!
اگر نمی‌توانید محتوای زیاد و با کیفیت تولید کنید، بهتر است حجم محتوای خود را کاهش دهید. در این صورت خواهید توانست تمرکز بیشتری روی کیفیت آن داشته باشید.

قوانین تعداد استوری در اینستاگرام

بر اساس قوانین اینستاگرام در خصوص تعداد استوری در روز، کاربران می‌توانند در عرض 24 ساعت، حداکثر 100 استوری منتشر کنند. البته این قانون قطعی نیست و عدم اجرای آن، باعث جریمه شدن از طرف اینستاگرام نمی‌شود. اگر در طول شبانه روز، 100 استوری در پیج خود آپلود کنید، در صورت گذاشتن استوری بعدی قدیمی‌ترین استوری پیج شما حذف و استوری جدید جایگزین آن خواهد شد. به عبارتی شما نمی‌توانید بیش از 100 استوری به صورت همزمان در پیج خود داشته باشید.

نکات تأثیرگذار روی تعداد استوری در روز

با وجود اینکه می‌توانید حداکثر 100 استوری در روز آپلود کنید، اما تعداد استوری که باید در روز منتشر کنید، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در صورتی که با توجه به این فاکتورها، تعداد استوری‌های خود را تنظیم کنید، شاهد بهترین بازدهی از استوری پیج خود خواهید بود.

1. هدف و موضوع فعالیت پیج

تاثیر موضوع پیج بر تعداد استوری در روز

تعداد استوری که در طول روز منتشر می‌کنید، به موضوع فعالیت پیج بستگی دارد. قبل از این که تعداد استوری‌های روزانه‌ی پیج خود را مشخص نمایید، به زمینه‌ای که در آن مشغول به تولید محتوا هستید، توجه کنید.

برخی موضوعات ایجاب می‌کنند که تعداد استوری‌هایی را که در طول روز منتشر می‌کنید، محدود نگه دارید. برخی موضوعات دیگر نیز هستند که برای پیشرفت در آن، باید به میزان بسیار زیادی فعالیت کنید. برای مثال، اگر هدف پیج شما اطلاع‌رسانی درباره‌ی اخبار روز باشد، باید تعداد استوری بسیار زیادی را منتشر کنید تا بتوانید مخاطبان خود را راضی نگه دارید. در صورتی که انتشار استوری به تعداد بسیار زیاد برای پیج‌های آموزشی چندان ضروری نیست.

2. تأثیر رقبای اینستاگرامی بر تعداد استوری در روز

تاثیر رقبای اینستاگرامی بر تعداد استوری در روز

یکی دیگر از عواملی که در میزان انتشار محتوا باید به آن توجه کنید، تعداد استوری‌هایی است که رقبای شما در طول روز منتشر می‌کنند. اگر مطالب کم‌تری نسبت به پیج‌های رقیب منتشر کنید، محتوای شما نسبت به پیج‌های هم‌موضوع ناقص خواهد بود. این مسئله باعث کاهش مخاطبان پیج شما خواهد شد. همچنین اگر محتوای بیش از اندازه منتشر کنید که برای کاربر مفید نباشد، باعث آنفالو شدن پیج توسط کاربران خواهد شد.

اگر بتوانید در تعداد استوری‌هایی که در طول روز منتشر می‌کنید، به تعادل مناسبی برسید، مطمئن باشید تاثیر آن را در پیشرفت پیج خود شاهد خواهید بود. این مسئله باعث خواهد شد با سرعت بیشتری از رقبا پیشی بگیرید و مخاطبان پیج خود را به حداکثر برسانید.

3. توجه به تاریخ گذاشتن استوری

تایخ انتشار استوری

برای اینکه بتوانید رضایت مخاطبان پیج خود را جلب کنید، باید پاسخگوی نیازهای متغیر آن‌ها هم باشید. برای مثال در روزهای تعطیل، استوری‌های بیشتری نسبت به روز‌های دیگر منتشر کنید؛ چرا که در این مواقع، افراد بیشتری در فضای مجازی و اینستاگرام حضور دارند.

سوالات شما

روزی چند پست در اینستاگرام میشه گذاشت؟

✅ برای تعداد پست در اینستاگرام محدودیتی از طرف اینستا وجود ندارد. می‌توانید با توجه به موضوع و مخاطبان پیج تعداد پست‌های روزانه را تنظیم کنید.

روزی چند استوری در اینستاگرام بذاریم؟

حداکثر تعداد استوری که اینستاگرام تعیین کرده است، 100 استوری در روز می‌باشد.

در پایان …

تعداد پست و استوری روزانه در اینستاگرام مسئله‌ی مهمی است که بر پیشرفت پیج‌های اینستاگرامی تأثیر زیادی دارد. به صورت خلاصه میتوان چنین گفت که باید تعداد پست‌ها را طوری تنظیم کنیم که تعامل با کاربران کاهش نیابد؛ همچنین نباید به قدری زیاد باشد که باعث خستگی کاربران شود.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما همراهان گرامی مفید بوده باشد. اگر شما هم مطلبی در خصوص این موضوع در نظر دارید، در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

از همراهی شما سپاسگزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
38 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments