روزانه چند پست و استوری بگذاریم؟

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ همانطور که میدانید محدودیتی در گذاشتن پست و استوری در صفحه اینستاگرام وجود ندارد.بر اساس هدف پیج تان این عدد میتواند متفاوت باشد در این مقاله نکاتی که بر روی این تعداد تاثیر میگذارند را ذکر کرده ایم پس با اینبو همراه باشید.

نکاتی که بر تعداد پست و استوری تاثیر میگذارد

  • اینستاگرام کاربران فعال را بیشتر می پسندد و این کاربران اکثرا رشد خوبی در پیجشان دارند.
  • محدودیتی در تعداد پست ها و استوری های شما در اینستاگرام وجود ندارد.

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ با توجه به هدف پیج تان و البته رقبایتان و از همه مهم تر فالوورهایتان این تعداد متفاوت خواهد بود. اگر پیج شما خبری است پس نیاز به انتشار تعداد زیادی پست دارید تا بتوانید خبرها را پوشش داده و نیاز فالوورهایتان را برآورده نمایید.

پست های شما نباید خیلی کم باشد که ارتباط شما با فالوورهایتان کم شود. و از طرفی نباید اینقدر زیاد و با فواصل کوتاه باشد که فالوورها را کلافه کند و باعث شود پیج شما را ترک کنند( البته همانطور که ذکر شد این مورد بسیار به هدف شما ربط دارد)

آمار نشان میدهد گذاشتن میانگین 1.5 پست تعداد مناسبی خواهد بود. یعنی در روز یک یا دو پست قرار دهید تا کاربران و فالوورها هم کلافه نشوند و همچنان با فالوورهایتان تعامل داشته باشید.

بهترین راه فهمیدن نظر و واکنش فالوورها این است که شما تعداد متفاوت پست را تست نمایید و البته نیم نگاهی هم به رقبایتان داشته باشید و رفتار آنها را رصد نمایید.

  • نکته بسیار مهم در پست گذاری در اینستاگرام رعایت نظم است.شما میبایست از یک نظم خاص پیروی کنید. این نظم در عملکرد شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

یعنی اگر برای شما مقدور نیست هر روز یک پست بگذارید و مثلا میتوانید دو بار در هفته پست داشته باشید. باید سعی کنید این دو روز در هفته را حفظ نمایید و حتی روزهای مشخصی هم قرار دهید و در همان روزها پست انجام دهید. مثلا در روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته ارسال پست داشته باشید.

اما برای اینکه بتوانید برندسازی مناسبی انجام دهید و همیشه در چشم مردم باشید گذاشتن روزانه یک پست میتواند به شما کمک کند. ضمنا وقفه ی طولانی و همانطور که ذکر شد بی نظمی تصویر سازی بدی از برند شما خواهد داشت.

  • اگر امکان انتشار روزی یک پست را ندارید سعی کنید در استوری ها فعال باشید. استوری ها نقش بسزایی در رشد پیج ها دارند.سعی کنید حداقل دو یا سه استوری در روز داشته باشید.
  • به این نکته توجه نمایید که پست ها و استوری های شما میبایست حتما جذاب و سرگرم کننده و مناسب با علائق فالوورهایتان باشد وگرنه از گذاشتن پست و استوری به نتیجه ای نخواهید رسید.
  • آمارها نشان میدهد در ساعات استراحت افراد ، ساعات غیر کاری، شب ها و روزهای تعطیل استقبال از اینستاگرام و در کل شبکه های اجتماعی بیشتر است پس این زمان ها را دریابید.
  • سعی نکنید از محتواهای دیگران استفاده کنید و سعی کنید نوآوری در کارتان داشته باشید. البته نوآوری های جذب کننده!
  • به بهانه فعال بودن هر چیزی را پست نکنید حتما محتواها و پست هایتان را در راستای اهداف تان انتخاب نمایید.
  • به این نکته بسیار مهم توجه د اشته باشید که طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام، رتبه بندی شما و پیج تان بازای هر پست انجام میشود و تعدد پست های بی کیفیت تاثیری در رشد شما نخواهد داشت.

کلا اینستاگرام در حین رتبه بندی شما به این نکته توجه میکند که پست شما چقدر تعامل از ناحیه کاربرانتان دریافت کرده است. تعداد تعاملات یعنی لایک، کامنت، ذخیره و البته اشتراک گذاری برخی از فاکتورهای تعیین کیفیت پست شما و البته رتبه پیج شما خواهد بود

حال فرض نمایید شما پست های زیادی در روز ارسال میکنید که نرخ تعامل برخی پایین است این امر رتبه شما را تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت.

نتیجه گیری:

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ در هر کدام از شبکه های اجتماعی بر اساس پلتفرم، امکانات و البته فالوورهایی که دارند قوانین متفاوتی بر نحوه فعالیت حاکم است. در اینستاگرام اصل پیشرفت شما و گرفتن رتبه خوب در نرخ تعاملی است که کاربران شما با شما و برندتان دارند. پس با رعایت اصول و نکات حاکم بر تعداد پست که در این مقاله ذکر شده است. سعی کنید رتبه مناسبی در اینستاگرام کسب نمایید.

,
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments