روزانه چند پست و استوری بگذاریم؟

pirayesh
نویسنده : pirayesh
تاریخ انتشار : 2020-10-18
روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ این سوالیست که این روز ها بسیاری از کاربران اینستاگرام از خود می‌پرسند. همانطور که میدانید محدودیتی در گذاشتن پست و استوری در صفحه اینستاگرام وجود ندارد. اما چون خیلی از پیج‌ها بیزینسی هستند بعضی از کاربران از ما می پرسند که برنامه ریزی برای منتشر کردن پست‌ها و استوری‌ها چگونه می تواند بر کسب و کار آنها اثرگذاری مثبت داشته باشد. درواقع در حالت عامیانه می پرسند که چند تا پست بگذارم فالوورهام بیشتر میشه و حتی می پرسند که چند تا استوری روزانه بگذارم که کاربر منو آنفالو نکنه و هنوز مایل باشه که پیج منو دنبال کنه.

بگذارید همین ابتدای کار به شما بگویم که برای تعداد پست و استوری روزانه یک عدد جادویی وجود ندارد. همه‌ی ما می دانیم در هر کاری مخاطبانی که با آنها ارتباط داریم با یکدیگر تفاوت دارند. همین موضوع باعث می شود تا این عدد بسته به هدف و موضوع پیج‌تان متفاوت باشد. در ادامه این مقاله نکاتی که بر روی کم و زیاد شدن این عدد اثر می‌گذارند را ذکر کرده ایم پس تا آخر مقاله همراه اینبو باشید.

نکاتی که بر تعداد پست و استوری تاثیر میگذارد

آیا اینکه روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم واقعا مهم است؟ آمار نشان میدهد گذاشتن میانگین 1.5 پست میتواند تاثیر مثبتی روی رشد پیج شما داشته باشد. یعنی در روز یک یا دو پست قرار دهید تا کاربران و فالوورها هم کلافه نشوند و همچنان با فالوورهایتان تعامل داشته باشید. بهترین راه فهمیدن نظر و واکنش فالوورها این است که شما تعداد متفاوت پست را تست نمایید. البته نیم نگاهی هم به رقبایتان داشته باشید و رفتار آنها را رصد نمایید.

یعنی اگر برای شما مقدور نیست هر روز یک پست بگذارید و مثلا میتوانید دو بار در هفته پست داشته باشید، باید سعی کنید این دو روز در هفته را حفظ نمایید و در روزهای مشخصی پست گذاری کنید. مثلا در روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته ارسال پست داشته باشید. نکته بسیار مهم مربوط به پست گذاری در اینستاگرام رعایت نظم است. شما میبایست از یک نظم خاص پیروی کنید. اما برای اینکه بتوانید برندسازی مناسبی انجام دهید و همیشه در چشم مردم باشید گذاشتن روزانه یک پست میتواند به شما کمک کند. ضمنا وقفه‌ی طولانی و همانطور که ذکر شد بی نظمی؛ تصویر سازی بدی از برند شما خواهد داشت.

حتما بخوانید : استراتژی برند های موفق در اینستاگرام

این نظم در عملکرد شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. پس روزانه حداقل یک الی دو پست در پیج خود منتشر کنید. البته همانطور که گفتیم این عدد ممکن است برای پیج شما متفاوت باشد. عوامل زیادی روی تعداد پست و استوری که باید منتشر کنید اثرگذارند. از مهمترین های آن میتوان به هدف پیج، رقبای شما و روز انتشار پست و یا استوری شما اشاره کرد.

1- هدف پیج در انتخاب تعداد انتشار پست روزانه اینستاگرام

در پاسخ به این سوال که باید روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم باید بگویم که مهمترین نکته این است که حتما به هدف پیج خود توجه کنید. هدف پیج بر روی تعداد پست‌های شما اثرگذار است. بگذارید با یک مثال این موضوع را روشن تر کنم. فرض می کنیم که هدف پیج شما خبری است. خب کاربران همه منتظرند تا لحظه به لحظه پیج شما را دنبال کنند و از جدیدترین اخبار و موضوعات آگاه شوند. از این رو اینچنین پیج‌هایی باید در روز بیش از 5 پست بگذارند که بتوانند پوشش خبری مناسبی داشته باشند.

حال فرض کنید که پیج شما یک پیج بیزینسی است. اینچنین پیج‌هایی نهایت دو عدد پست در طول روز باید منتشر کنند تا کاربران خسته نشوند و پیج آنها را به صورت دائم دنبال کنند. همواره سعی کنید قبل از پست گذاشتن ابتدا هدف پیج خود را تعیین کنید و از آن مهم تر به نیاز کاربرهایتان توجه کنید زیرا زیاده روی در پست گذاری میتواند نتیجه عکس داشته باشد.

2- توجه به رقبای پیج‌های هم هدف

امروزه اینستاگرام به محبوب ترین پلتفرم برای صاحبان کسب و کار تبدیل شده است و پیج های زیادی از اینستاگرام برای معرفی یا فروش محصول یا خدمات خود استفاده میکنند. حتما در حوزه کاری پیج شما هم پیج‌های دیگری فعالیت می کنند که مجموعه‌ای از مخاطبان را به انحصار خود درآورده اند. شما باید عملکرد پیج‌های برتر را در حوزه‌ی موضوعی خود بررسی کنید تا بتوانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال پیج های رقیبتان را دنبال دنبال کنید و بررسی کنید که درطول یک روز چه تعداد پست و استوری منتشر می کنند. در نهایت شما می توانید میانگینی از تعداد تمامی پست‌ها بگیرید و مسلما کاربران زیادی در این زمینه با شما هم عقیده خواهند بود. در نتیجه با این روش به نظر قطعی کاربران خود نزدیک تر می شوید و میفهمید که برای رسیدن به بهترین نتیجه باید روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذارید.

3- بررسی مناسبت ها در روز انتشار

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه وقتی است ؟ عموما کاربران در روزهای تعطیل زمان بیشتری در اینستاگرام به سر می برند. به همین دلیل شما باید در این روزها تعداد پست‌ها و استوری‌های بیشتری را منتشر کنید. چرا که کاربران وقت بیشتری را در اینستاگرام می گذرانند. به عنوان مثال شما در روزهای جمعه پست‌ها و استوری‌های بیشتری منتشر کنید. مثلا اگر در روزهای معمول 2 پست منتشر می کردید، در روزهای تعطیل 3 یا چهار پست منتشر کنید. این تعداد پست کمک می کند تا فالوورهای بیشتری جذب پیج شما شوند.

در مقاله روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم به نکات تاثیرگذار روی تعداد پست و استوری که باید منتشر کنید اشاره کردیم. یکی از این نکات که باید به آن توجه ویژه ای نشان دهید این است که در زمان‌هایی که اخبار خیلی مهمی در اینستاگرام پخش میشوند؛ کاربران خیلی در تلاش‌اند تا پست‌های مربوط به آن موضوعات را دنبال کنند. شما می توانید از چنین پست‌هایی نیز در برخی از اوقات استفاده کنید و در یک زمان خاص تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

مقاله مرتبط: ارسال پست زمانبندی شده در اینستاگرام

نکته : پست‌های شما نباید خیلی کم باشد که ارتباط شما با فالوورهایتان کم شود. و از طرفی نباید اینقدر زیاد و با فواصل کوتاه باشد که فالوورها را کلافه کند و باعث شود پیج شما را ترک کنند. ( البته همانطور که ذکر شد این مورد بسیار به هدف شما ربط دارد).

نکات کلیدی تعداد انتشار پست‌ها و استوری‌ها

  1. اگر امکان انتشار روزی یک پست را ندارید سعی کنید در استوری‌ها فعال باشید. استوری‌ها نقش بسزایی در رشد پیج‌ها دارند. سعی کنید حداقل دو یا سه استوری در روز داشته باشید.
  2. به این نکته توجه نمایید که پست‌ها و استوری‌های شما میبایست حتما جذاب و سرگرم کننده و مناسب با علایق فالوورهایتان باشد وگرنه از گذاشتن پست و استوری به نتیجه‌ای نخواهید رسید.
  3. آمار نشان میدهد در ساعات استراحت افراد، ساعات غیر کاری، شب‌ها و روزهای تعطیل استقبال از اینستاگرام و در کل شبکه‌های اجتماعی بیشتر است، پس این زمانها را دریابید.
  4. سعی نکنید از محتواهای دیگران استفاده کنید و سعی کنید نوآوری در کارتان داشته باشید. البته نوآوری‌های جذب کننده!
  5. به بهانه فعال بودن هر چیزی را پست نکنید. حتما محتواها و پست هایتان را در راستای اهداف تان انتخاب نمایید.
  6. به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که طبق الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، رتبه بندی شما و پیج‌تان به ازای هر پست انجام میشود و تعدد پست‌های بی کیفیت تاثیری در رشد شما نخواهد داشت.

مقاله پیشنهادی: استوری بازهای حرفه ای بخونن

بالاخره روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم تا بهترین نتیجه را بگیریم ؟ کلا اینستاگرام در حین رتبه بندی شما به این نکته توجه میکند که پست شما چقدر تعامل از ناحیه کاربرانتان دریافت کرده است. تعداد تعاملات یعنی لایک، کامنت، ذخیره و البته اشتراک گذاری از جمله فاکتورهای تعیین کیفیت پست شما و البته رتبه پیج شما خواهد بود. حال فرض نمایید شما پست‌های زیادی در روز ارسال میکنید ولی نرخ تعامل برخی پایین است. این امر رتبه شما را تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت.

مقاله پیشنهادی : افزایش تعامل در اینستاگرام تنها با ابزارهای اینستاگرامی

نتیجه گیری

در این مقاله به این سوال که روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم پاسخ دادیم. در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی بر اساس پلتفرم، امکانات و فالوورهایی که دارند قوانین متفاوتی بر نحوه فعالیت حاکم است. در اینستاگرام اصل پیشرفت شما و گرفتن رتبه خوب در نرخ تعاملی است که کاربران شما با شما و برندتان دارند. با رعایت اصول و نکات حاکم بر تعداد پست و استوری که در این مقاله ذکر شده است می‌توانید رتبه مناسبی در اینستاگرام کسب نمایید.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
4 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب