روزانه چند پست و استوری بگذاریم؟

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ همانطور که میدانید محدودیتی در گذاشتن پست و استوری در صفحه اینستاگرام وجود ندارد. اما چون خیلی از پیج‌ها حال بیزینسی دارند خیلی از کاربران از ما می پرسند که چگونه برنامه ریزی برای قراردادن پست‌ها و استوری‌ها می تواند بر کسب و کار آنها اثرگذاری مثبت داشته باشد. در واقع در حالت عامیانه می پرسند که چند تا پست بذارم فالوورهام بیشتر میشه و حتی می پرسند که چند تا استوری روزانه بزارم که کاربر منو آنفالو نکنه و هنوز مایل باشه که پیج منو دنبال کنه.

ما در اینجا به شما می گوییم که اگر کسی به شما یک عدد ثابت گفت گول او را نخورید. همه‌ی ما می دانیم در هر کاری مخاطبانی که با آنها ارتباط داریم با یکدیگر تفاوت دارند و همین موضوع باعث می شود تا بر اساس هدف پیج‌تان این عدد متفاوت باشد. در این مقاله نکاتی که بر روی این تعداد تاثیر میگذارند را ذکر کرده ایم پس با اینبو همراه باشید.

نکاتی که بر تعداد پست و استوری تاثیر میگذارد

 • اینستاگرام کاربران فعال را بیشتر می پسندد و این کاربران اکثرا رشد خوبی در پیجشان دارند.
 • محدودیتی در تعداد پست‌ها و استوری‌های شما در اینستاگرام وجود ندارد.

شاخص های انتشار تعداد پست و استوری در یک روز

 • هدف پیج
 • رقبای پیج
 • روز انتشار

هدف پیج در انتخاب تعداد انتشار پست روزانه اینستاگرام

در روز چند پست در اینستاگرام بگذاریم . اگر شما دارای یک پیج در اینستاگرام هستید و حالا می خواهید ببینید که چه تعداد پست و استوری در یک روز منتشر کنید؛ حتما باید ابتدا به هدف پیج خود دقت کنید. هدف پیج بر روی تعداد پست‌های شما خیلی اثرگذار است. در ادامه تعدادی مثال می زنیم تا منظور خود را بهتر بیان کنیم. فرض می کنیم که هدف پیج شما خبری است. خب کاربران همه منتظرند تا لحظه به لحظه پیج شما را دنبال کنند و از جدیدترین اخبار و موضوعات آگاهی به دست آورند از این رو اینچنین پیج‌هایی باید در روز بیش از 5 پست بگذارند که بتوانند پوشش خبری مناسبی داشته باشند.

حال فرض کنید که پیج شما یک پیج بیزینسی است. اینچنین پیج‌هایی نهایت دو عدد پست در طول روز باید منتشر کنند تا کاربران خسته نشوند و پیج آنها را به صورت دائم دنبال کنند. همواره سعی کنید قبل از پست گذاشتن ابتدا هدف خود را تعیین کنید.

توجه به رقبای پیج‌های هم هدف

حتما در موضوعی که برای آن پیج ساخته اید پیج‌های دیگری نیز فعالیت می کنند که مجموعه‌ای از مخاطبان را به انحصار خود درآورده اند. شما باید عملکرد پیج‌های برتر را در حوزه‌ی موضوعی خود بررسی کنید تا بتوانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید. به عنوان مثال از فالوور دیگر پیج ها شوید و بررسی کنید که درطول یک روز چه تعداد پست و استوری منتشر می کنند. در نهایت شما می توانید میانگینی از تعداد تمامی پست‌ها بگیرید و مسلما کاربران زیادی در این زمینه با شما هم عقیده خواهند بود. در نتیجه با این روش به نظر قطعی کاربران خود نزدیک تر می شوید.

بررسی مناسبت ها در روز انتشار

در این قسمت بین یم کنیم که زمان مناسب پست گذاشتن چه وقتی است. عموما کاربران در روزای تعطیل زمان بیشتری در اینستاگرام به سر می برند. به همین دلیل شما باید در این روزها تعداد پست‌ها و استوری‌های بیشتری را منتشر کنید. چرا که کاربران وقت بیشتری را در اینستاگرام می گذرانند. به عنوان مثال شما در روزهای جمعه پست‌ها و استوری‌های بیشتری منتشر کنید. البته این حرف بدین معنا نیست که آنقدر بیش از حد معمول باشد که کاربران را آزرده خاطر کند. بلکه اگر در روزهای معمول 2 پست منتشر می کردید، در روزهای تعطیل 3 یا چهار پست منتشر کنید. این تعداد پست کمک می کند تا فالوورهای بیشتری جذب پیج شما شوند.

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم . یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که در زمان‌هایی که اخبارهای خیلی مهمی در اینستاگرام پخش میشوند؛ کاربران خیلی در تلاش‌اند تا پست‌های مربوط به آن موضوعات را دنبال کنند. شما می توانید ازاین چنین پست‌هایی نیز در برخی از اوقات استفاده کنید و در یک زمان خاص تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

نکته: پست‌های شما نباید خیلی کم باشد که ارتباط شما با فالوورهایتان کم شود. و از طرفی نباید اینقدر زیاد و با فواصل کوتاه باشد که فالوورها را کلافه کند و باعث شود پیج شما را ترک کنند ( البته همانطور که ذکر شد این مورد بسیار به هدف شما ربط دارد).

حواستان باشد

روزی چند پست در اینستاگرام بگذاریم ؟ آمارها نشان میدهد گذاشتن میانگین 1.5 پست تعداد مناسبی خواهد بود. یعنی در روز یک یا دو پست قرار دهید تا کاربران و فالوورها هم کلافه نشوند و همچنان با فالوورهایتان تعامل داشته باشید. بهترین راه فهمیدن نظر و واکنش فالوورها این است که شما تعداد متفاوت پست را تست نمایید و البته نیم نگاهی هم به رقبایتان داشته باشید و رفتار آنها را رصد نمایید.

یعنی اگر برای شما مقدور نیست هر روز یک پست بگذارید و مثلا میتوانید دو بار در هفته پست داشته باشید. باید سعی کنید این دو روز در هفته را حفظ نمایید و حتی روزهای مشخصی هم قرار دهید و در همان روزها پست خود را قرار دهید. مثلا در روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته ارسال پست داشته باشید. روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم .

نکته: بسیار مهم مربوط به پست گذاری در اینستاگرام رعایت نظم است. شما میبایست از یک نظم خاص پیروی کنید. این نظم در عملکرد شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اما برای اینکه بتوانید برندسازی مناسبی انجام دهید و همیشه در چشم مردم باشید گذاشتن روزانه یک پست میتواند به شما کمک کند. ضمنا وقفه‌ی طولانی و همانطور که ذکر شد بی نظمی؛ تصویر سازی بدی از برند شما خواهد داشت.

نکات کلیدی تعداد انتشار پست‌ها و استوری‌ها

 • اگر امکان انتشار روزی یک پست را ندارید سعی کنید در استوری‌ها فعال باشید. استوری‌ها نقش بسزایی در رشد پیج‌ها دارند. سعی کنید حداقل دو یا سه استوری در روز داشته باشید.
 • به این نکته توجه نمایید که پست‌ها و استوری‌های شما میبایست حتما جذاب و سرگرم کننده و مناسب با علائق فالوورهایتان باشد وگرنه از گذاشتن پست و استوری به نتیجه‌ای نخواهید رسید.
 • آمارها نشان میدهد در ساعات استراحت افراد، ساعات غیر کاری، شب‌ها و روزهای تعطیل استقبال از اینستاگرام و در کل شبکه‌های اجتماعی بیشتر است، پس این زمانها را دریابید.
 • سعی نکنید از محتواهای دیگران استفاده کنید و سعی کنید نوآوری در کارتان داشته باشید. البته نوآوری‌های جذب کننده!
 • به بهانه فعال بودن هر چیزی را پست نکنید حتما محتواها و پست هایتان را در راستای اهداف تان انتخاب نمایید.
 • به این نکته بسیار مهم توجه د اشته باشید که طبق الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، رتبه بندی شما و پیج‌تان به ازای هر پست انجام میشود و تعدد پست‌های بی کیفیت تاثیری در رشد شما نخواهد داشت.

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ کلا اینستاگرام در حین رتبه بندی شما به این نکته توجه میکند که پست شما چقدر تعامل از ناحیه کاربرانتان دریافت کرده است. تعداد تعاملات یعنی لایک، کامنت، ذخیره و البته اشتراک گذاری برخی از فاکتورهای تعیین کیفیت پست شما و البته رتبه پیج شما خواهد بود. حال فرض نمایید شما پست‌های زیادی در روز ارسال میکنید که نرخ تعامل برخی پایین است این امر رتبه شما را تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت.

نتیجه گیری

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی بر اساس پلتفرم، امکانات و البته فالوورهایی که دارند قوانین متفاوتی بر نحوه فعالیت حاکم است. در اینستاگرام اصل پیشرفت شما و گرفتن رتبه خوب در نرخ تعاملی است که کاربران شما با شما و برندتان دارند. پس با رعایت اصول و نکات حاکم بر تعداد پست که در این مقاله ذکر شده است. سعی کنید رتبه مناسبی در اینستاگرام کسب نمایید.

,
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments