دانلود دیتا و اطلاعات اینستاگرام

دانلود دیتا و اطلاعات اینستاگرام

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که میخواهید بدانید تا چه حدی اطلاعات شخصی خود در سرور های اینستاگرام ذخیره شده و یا اگر میخواهید از فعالیت های قبلی و دیتا اینستاگرام خود در گوشی تان ذخیره داشته باشید باید از قابلیت جدید که اینستاگرام به کاربرانش داده استفاده کرده و اقدام به دانلود اطلاعات اینستاگرام خود کنید.

حریم خصوصی یکی از مسائل مهم در هر شبکه اجتماعی میباشد و مدیران هر برنامه مجازی به خصوص برنامه هایی چون اینستاگرام و تلگرام بر این مورد حساسیت ویژه ای دارند اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خود اطلاعات شخصی شما در دست مدیران این برنامه ها قرار دارد و احتمال اینکه از این اطلاعات استفاده هایی دیگری صورت بگیرد وجود دارد از این رو امروز میخواهیم در مورد نحوه دانلود دیتا و اطلاعات اینستاگرام بپردازیم.

نحوه دانلود دیتا و اطلاعات اینستاگرام :

برای دانلود اطلاعات ذخیره شده خود در اینستاگرام باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید. زیرا فعلا امکان دانلود اطلاعات اینستاگرام یک پیج برای کاربران، از طریق برنامه آن صورت نگرفته از این رو مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1_ برای ورود به اینستاگرام از طریق سایت آن کافی ایست مرورگر سیستم خود را باز کرده و به سایت اینستاگرام رجوع کنید و سپس در صفحه باز شده که صفحه ثبت نام آن میباشد، نوشته آبی رنگ log in که در پایین صفحه قرار دارد را لمس میکنیم.

2_ با لمس این گزینه ما وارد قسمت ورود به اینستاگرام میشویم که باید در دو کادر تعیین شده اسم پیج و پسورد پیج را وارد کرده تا وارد اکانت خود از طریق سایت اینستاگرام شده باشیم.

3_ در صفحه باز شده باید آیکون آدمک مانندی که در منوی پایین صفحه قرار دارد را لمس کنیم سپس آیکون چرخ دنده مانند در این صفحه را انتخاب کنیم در ادامه برایمان گزینه هایی به نمایش در خواهد آمد که باید گزینه ” privacy and security ” را انتخاب کنیم.

دانلود دیتا و اطلاعات اینستاگرام

4_ حال در این صفحه برای دانلود اطلاعات اینستاگرام خود کافی ایست به قسمت پایین صفحه رفته و گزینه ” Data Download

” را انتخاب کنیم در ادامه اینستاگرام از شما پسورد پیج و ایمیلی را برای ارسال لینک دانلود اطلاعات پیج درخواست خواهد کرد.

البته تعریف مناسبی برای این قسمت اینستاگرام وجود ندارد چون برخی اوقات اینستاگرام به صورت مستقیم اجازه دانلود اطلاعات اکانت مربوطه را میدهد اما در اکثر مواقع باید یا پسورد خود را وارد کرده و یا دوباره به اکانت خود ورود کرده و سپس ایمیل دریافت کننده را وارد کنید.

بعد از وارد کردن این موارد باید وارد ایمیل خود شده و منتظر دریافت ایمیل اینستاگرام بمانید و بعد از دریافت آن ایمیل بر روی آیکون مروطه لمس و یا کلیک کنید تا اطلاعات و دیتا های اینستاگرام خود را دریافت کزده باشید.

مشاهده اطلاعات اینستاگرام خود :

به غیر از اینکه شما میتوانید دیتا و اطلاعات اینستاگرام خود را دانلود و ذخیره کنید میتوانید اطلاعات و اتفاقات رخ داده بر روی پیج تان را از همان صفحه “account data” مشاهده و بررسی کنید.

از چمله اظلاعاتی که میتوانید آنها را بررسی و مشاهده کنید میتوان به ایمیل های ثبت شده و یا اسم های قبلی پیج اینستاگرام خود و…  اشاره کرد.

جمع بندی

هدف مقاله امروز این بود که هم از فعالیت های قبلی که در اکانت های خود انجام داده ایم از جمله ارسال پست و ویو آگاه شده و هم آنها را در سیستم های خود ذخیره کنیم و به نوعی یک بک آپ گیری اساسی از اطلاعات اینستاگرام خود کرده باشیم.

, ,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از