آخرین روش های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام 2021

علی محمدی
تاریخ انتشار : 2020-11-11
نویسنده : علی محمدی
تشخیص فاللور فیک

اگر برای مدتی در اینستاگرام فعالیت کرده باشید، مطمئناً می‌دانید فالوور فیک یعنی چه! فالوور فیک به فالوورهایی از پیج شما گفته می‌شود که هویت واقعی نداشته و به همین دلیل باعث کاهش نرخ تعامل می‌شوند. از این رو شناسایی و حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای این که بتوانید با فالوورهای فیک مقابله کنید تا به پیج شما آسیب نرسانند، در مرحله‌ی اول لازم است تا فالوورهای فیک را از فالوورهای واقعی جدا کنید. این فالوورها برخی مشخصات دارند که اگر با آن‌ها آشنایی داشته باشید، تشخیص فالوورهای فیک برای شما مثل آب خوردن خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های یک فالوور فیک آشنا کنیم.

چگونه پیج های فیک را تشخیص دهیم؟

چنانچه می‌خواهید پیج‌های فیک را از واقعی‌ها تشخیص دهید، ابتدا باید مشخص کنید که قصد بررسی یک اکانت مشخص را دارید، یا آنالیز تمامی فالوورهای یک پیج را در نظر دارید. در ادامه به آموزش تشخیص فالوورهای فیک از هر دو دسته می‌پردازیم:

روش تشخیص فیک بودن فالوورها

اگر قصد دارید فیک یا واقعی بودن یک اکانت مشخص را بررسی نمایید، باید چند ویژگی مهم را بررسی کرده و سپس با نتیجه‌گیری از آن‌ها، فیک یا واقعی بودن آن را تشخیص دهید. این موارد عبارتند از:

1. نام کاربری فالوور

از ابتدایی ترین معیارهایی که می‌تواند در تشخیص فالوور فیک به کار گرفته شود، یوزرنیم پیج است. نام کاربری معمولا اولین چیزی است که هویت یک پیج به واسطه‌ی آن شناخته می‌شود. هدف از حضور در اینستاگرام، دیده شدن و شناخته شدن است؛ بنابراین هرچه نام کاربری به نام واقعی شخص یا یک برند تشابه بیشتری داشته باشد مطلوب تر محسوب شده و احتمال واقعی بودن پیج بیشتر است. البته ممکن است عده‌ کمی از کاربران به دلایل شخصی ترجیح دهند که هویت خود را در اینستاگرام پنهان کنند؛ ولی غالباً این‌گونه نیست. در لیست فالوورهای خود دنبال یوزرنیم‌های عجیب و متمایز از بقیه باشید. نام‌های کاربری ناخوانا، بی‌معنی، پیچیده، توهین آمیز و یا نام هایی که مخلوطی از اعداد و حروف هستند(مثلا Geop56la)، می‌توانند نشانگر این باشند که پیج موردنظر، فیک است.

2. عکس پروفایل

یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند در تشخیص فالوور فیک به شما کمک کند، بررسی عکس پروفایل فالوورها می‌باشد. فالوورهای فیک معمولاً عکس پروفایل ندارند. البته تمامی پیج‌های فیک این گونه نیستند و برخی برای خود عکس پروفایل نیز دارند. در این موارد نیز معمولاً عکس‌ها به گونه‌ای هستند که میتوان فیک بودن آن‌ها را تشخیص داد.

3. بیو پیج

بررسی بیو برای تشخیص فالوور فیک

بیو (Bio) پیج اینستاگرام به قسمت پایینی عکس پروفایل گفته می‌شود که معمولا کاربران در این بخش، برخی اطلاعات راجع به خود (مثل تاریخ تولد، محل زندگی و …) می‌نویسند. این بخش نیز می‌تواند کمک بزرگی در تشخیص فالوور فیک به ما کند. فالوورهای فیک چون توسط سیستم‌های خودکار ساخته می‌شوند، معمولاً برای خود بیو تنظیم نمی‌کنند. در مواردی که این پیج‌ها بیو دارند نیز معمولا کلمات شانسی و بی معنی به کار رفته است.

4. تعامل در پیج ما

میزان تعامل در پیج

یکی دیگر از معیارهایی که بر اساس آن میتوان فالوورهای فیک را تشخیص داد، نرخ تعامل فالوورهای پیج است. اکانت‌هایی که فیک هستند و توسط یک انسان اداره نمی‌شوند، طبیعتاً نمی‌توانند مانند یک شخص واقعی در پیج تعامل داشته باشند. حتی اگر پست‌های شما را لایک کنند و کامنت بگذارند، متن کامنت بر اساس یک نمونه‌ی آماده خواهد بود. به همین دلیل است که برخی مواقع کامنت‌هایی دریافت می‌کنید که با محتوای پست ارتباطی ندارند. بنابر این اگر فالوورهایی دارید که هیچ فعالیتی در پیج شما انجام نمی‌دهند، احتمال فیک بودن آن‌ها زیاد است.

5. پست‌ها و استوری‌ها

اکانت‌های فیکی که شما را فالو می‌کنند، معمولاً در پیج خود پستی منتشر نکرده‌اند. همچنین این پیج‌ها در طول زمان استوری منتشر نمی‌کنند. به این دلیل که اکانت‌های فیک توسط سیستم‌های اتوماتیک ساخته می‌شوند، اگر پست هم داشته باشند، پست ویدیویی منتشر نمی‌کنند و در اکثر موارد پست‌های عکس‌دار در پیج قرار می‌دهند.

6. نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌ها

برررسی تعداد فالوورها و فالووینگ‌ها برای تشخیص فالوور فیک

همانطور که گفته شد، بیشتر پیج‌های فیک بدون عکس پروفایل و پست هستند. به همین دلیل افراد بسیار کمی آن‌ها را فالو می‌کنند. از طرفی دیگر این پیج‌ها معمولا فالووینگ‌های زیادی دارند. بنابر این اگر پیجی را مشاهده کردید که نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌های آن بسیار کم است، می‌توانید این حدس را بزنید که این اکانت فیک است.

تشخیص فالوورهای فیک یک پیج در اینستاگرام

علاوه بر اینکه می‌توانید تک تک کاربران اینستاگرام را از لحاظ واقعی یا فیک بودن بررسی کنید، می‌توانید بفهمید که آیا تمامی فالوورهای یک پیج واقعی هستند یا فالوورهای فیک نیز بین آن‌ها وجود دارد. در ادامه به روش تشخیص فالوورهای فیک یک پیج را آموزش می‌دهیم:

میزان فعالیت فالوورهای پیج (نرخ تعامل)

شاخصی که می‌تواند در تشخیص فیک بودن فالوورهای یک پیج به کار گرفته شود، میزان تعامل صورت گرفته در پیج نسبت به تعداد فالوورهای پیج است. چنانچه تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها نسبت به تعداد فالوورها بیش از حد کم باشد، این احتمال وجود دارد که درصد زیادی از فالوورهای آن پیج، فیک هستند.

اگر تعداد فالوورها زیاد باشد، چگونه فالوورهای فیک را تشخیص دهیم؟

همانطور که گفته شد، با روش‌های آموزش داده شده در این مقاله می‌توانید به راحتی فالوورهای فیک را شناسایی کرده و آن‌ها را حذف کنید. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می‌آید این است که: اگر تعداد فالوورهای پیج زیاد باشد، چگونه پیج های فیک را تشخیص دهیم؟

همانطور که می‌دانید تشخیص فالوورهای فیک با بررسی معیارهای مختلف به صورت دستی بسیار زمان‌بر است. این مشکل وقتی بیشتر احساس می‌شود که تعداد فالوورهای پیج شما زیاد باشد. در این صورت بررسی تک به تک فالوورها زمان زیادی از شما خواهد گرفت. همچنین احتمال خطا در آنالیز فیک بودن پیج نیز وجود دارد.

بنا به دلایلی که به آن‌ها اشاره شد، تشخیص فالوورهای فیک برخی مواقع بسیار سخت و حتی غیرممکن است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی حذف فالوور فیک با آسان ترین و سریع ترین راه‌های پاک کردن فالوور فیک آشنا شوید.علاوه بر این، ما در این مقاله ابزاری را معرفی کرده‌ایم که می‌تواند به صورت خودکار و با دقت بالا فالوورهای فیک پیج شما را شناسایی کرده و آن‌ها را حذف کند. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله، تمایل به پاک کردن فالوور‌های فیک پیج خود دارید، توصیه می‌کنیم مقاله‌‌ی زیر را از دست ندهید!

مقاله‌ی حذف دسته جمعی فالوور فیک اینستا!

سوالات متداول

فالوور فیک چیست؟

✅ به فالوورهایی که توسط یک شخص واقعی اداره نشوند، فالوور فیک گفته می‌شود.

چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم؟

✅ یکی از نشانه‌های داشتن فالوور فیک، فعالیت کم در پیج نسبت به کل فالوورها می‌باشد.

چگونه پیج فیک را تشخیص دهیم؟

✅ برای تشخیص فالوورهای فیک معیارهای مختلفی مانند یوزرنیم و عکس پروفایل وجو دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه فرمایید.

هر پیجی که اسم عجیب غریب داره، فیک هست؟

✅ خیر؛ ممکنه بعضی از کاربران ترجیح بدن تو اینستا ناشناس بمونن!

اگه پیجی اصلا فالوور نداشته باشه، فیک هست؟

✅ خیر؛ نمیشه گفت همیشه اینطوریه. . ولی بشدت احتمال فیک بودن همچین پیجی بالاست!

اگه پیجی فالووراش فیک باشن، خودش هم فیکه؟

✅ نه؛ ممکنه خودش پیج واقعی باشه که فالوور فیک خرید کرده!

یکی از فالوورام کامنت هایی میذاره که به پست من بی‌ربط هستن. پیجش فیکه؟

✅ نمیشه دقیق گفت؛ شاید داره از ربات استفاده میکنه. ولی اگه نشانه های دیگه‌ی فیک بودن رو هم میبینی، احتمالش بالاست که فیک باشه!

جمع بندی

فالوورهای فیک برای پیج‌های اینستاگرامی مضر هستند و می‌توانند از پیشرفت آن جلوگیری کنند. بنابر این تشخیص فالوورهای فیک و حذف آن‌ها امری بسیار ضروری به خصوص برای کسب و کارهای اینستاگرامی محسوب می‌شود. در این مقاله سعی تیم اینبو بر این بود تا روش های تشخیص فالوور فیک را به شما کاربران گرامی آموزش دهد.

امیدواریم این مطلب برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، به سؤالات شما پاسخ دهند.

از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه انتخاب کردید، متشکریم!

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

دایرکت اینستاگرام در گوگل با استفاده از مرورگر

دایرکت اینستاگرام در گوگل با استفاده از مرورگر

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی از سایت اینستاگرام برای مدیریت پیج خود استفاده میکنید. حتما با مشکل نبود دایرکت در سایت اینستاگرام مواجه بودید، که باید خدمت شما عزیزان اعلام کنیم، با آپدیت جدید اینستاگرام در نسخه وب خود، قسمت دایرکت نیز اضافه شد . از این...

ادامه مطلب