3+7 ترفند تشخیص فالوور فیک اینستاگرام 2021

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2020-11-11
تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

اگر برای مدتی در اینستاگرام فعالیت کرده باشید، مطمئناً می‌دانید فالوور فیک یعنی چه! فالوور فیک به فالوورهایی گفته می‌شود که هویت واقعی نداشته و به همین دلیل باعث کاهش نرخ تعامل می‌شوند. از این رو تشخیص فالوورهای فیک و حذف آن‌ها در اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای این که بتوانید با فالوورهای فیک مقابله کنید تا به پیج شما آسیب نرسانند، در مرحله‌ی اول لازم است تا فالوورهای فیک را از فالوورهای واقعی جدا کنید. این فالوورها برخی مشخصات دارند که اگر با آن‌ها آشنایی داشته باشید، تشخیص فالوورهای فیک برای شما مثل آب خوردن خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های یک فالوور فیک آشنا کنیم.

چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم؟

قبل از این که به بررسی و شناسایی فالوورهای فیک پیج خود بپردازیم، ابتدا باید بررسی کنیم که در پیج خود فالوور فیک داریم یا نه. وجود فالوور فیک در پیج نشانه‌هایی دارد که باید بر اساس آن‌ها پاسخ سوال خود را پیدا کنیم. نشانه‌ی اصلی وجود فالوور فیک در پیج، داشتن نرخ تعامل کم است. پیج‌های فیک به این دلیل که هیچ تعاملی از خود نشان نمی‌دهند، طبیعتاً باعث خواهند شد نرخ تعامل پیج به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

چگونه بفهمیم چقدر فالوور فیک داریم؟

اگر با بررسی نرخ تعامل، متوجه وجود پیج‌های فیک در لیست فالوورهای خود شدید، احتمالاً به دنبال یافتن تعداد آن‌ها خواهید بود. اگر تعداد کل فالوورهای شما کم باشد، پیدا کردن آن‌ها کار نسبتاً آسانی خواهد بود. اما در صورتی که فالوورهای زیادی داشته باشید، بررسی تعداد فالوورهای فیک تقریباً غیر ممکن خواهد بود. اما جای نگرانی نیست؛ در ادامه‌ی همین مقاله روشی را معرفی خواهیم کرد که بتوانید با استفاده از آن، به راحتی فالوورهای فیک پیج خود را شناسایی کنید.

چگونه پیج های فیک را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص فالوورهای فیک از واقعی، ابتدا باید مشخص کنید که قصد بررسی یک اکانت مشخص را دارید، یا آنالیز تمامی فالوورهای یک پیج را در نظر دارید. در ادامه به آموزش تشخیص فالوورهای فیک از هر دو دسته می‌پردازیم:

روش تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

برای تشخیص فالوور فیک از واقعی باید چند ویژگی مهم را بررسی کرده و سپس با نتیجه‌گیری از آن‌ها، فیک یا واقعی بودن آن را تشخیص دهید. این موارد عبارتند از:

1. نام کاربری فالوور

از ابتدایی ترین معیارهایی که می‌تواند در تشخیص فالوور فیک به کار گرفته شود، یوزرنیم پیج است. نام کاربری معمولا اولین چیزی است که هویت یک پیج به واسطه‌ی آن شناخته می‌شود. هدف از حضور در اینستاگرام، دیده شدن و شناخته شدن است؛ بنابراین هرچه نام کاربری به نام واقعی شخص یا یک برند تشابه بیشتری داشته باشد مطلوب تر محسوب شده و احتمال واقعی بودن پیج بیشتر است. البته ممکن است عده‌ کمی از کاربران به دلایل شخصی ترجیح دهند که هویت خود را در اینستاگرام پنهان کنند؛ ولی غالباً این‌گونه نیست. در لیست فالوورهای خود دنبال یوزرنیم‌های عجیب و متمایز از بقیه باشید. نام‌های کاربری ناخوانا، بی‌معنی، پیچیده، توهین آمیز و یا نام هایی که ترکیبی از اعداد و حروف هستند (مثلا Geop56la)، می‌توانند نشانگر این باشند که پیج موردنظر، فیک است.

2. عکس پروفایل

یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند در تشخیص پیج فیک به شما کمک کند، بررسی عکس پروفایل فالوورها می‌باشد. فالوورهای فیک معمولاً عکس پروفایل ندارند. البته تمامی پیج‌های فیک این گونه نیستند و برخی برای خود عکس پروفایل نیز دارند. در این موارد نیز معمولاً عکس‌ها به گونه‌ای هستند که میتوان فیک بودن آن‌ها را تشخیص داد.

3. بررسی بیو پیج برای تشخیص فالوور فیک از واقعی

بررسی بیو برای تشخیص فالوور فیک

بیو (Bio) پیج اینستاگرام به قسمت پایینی عکس پروفایل گفته می‌شود که معمولا کاربران در این بخش، برخی اطلاعات را راجع به خود (مثل تاریخ تولد، محل زندگی و …) می‌نویسند. این بخش نیز می‌تواند کمک بزرگی در تشخیص فالوور فیک به ما کند. فالوورهای فیک چون توسط سیستم‌های خودکار ساخته می‌شوند، معمولاً برای خود بیو تنظیم نمی‌کنند. در مواردی که این پیج‌ها بیو دارند نیز معمولا کلمات شانسی و بی‌معنی به کار رفته است؛ بنابر این چک کردن بیو می‌تواند در بررسی فالوورهای فیک بسیار مفید واقع شود.

4. شناسایی فالوور فیک از واقعی با بررسی میزان تعامل در پیج ما

میزان تعامل در پیج

یکی دیگر از معیارهای مهم در تشخیص فالوور فیک از واقعی، نرخ تعامل پیج است. اکانت‌هایی که فیک هستند و توسط یک انسان اداره نمی‌شوند، طبیعتاً نمی‌توانند مانند یک شخص واقعی در پیج تعامل داشته باشند. حتی اگر پست‌های شما را لایک کنند و کامنت بگذارند، متن کامنت بر اساس یک نمونه‌ی آماده خواهد بود. به همین دلیل است که برخی مواقع کامنت‌هایی دریافت می‌کنید که با محتوای پست ارتباطی ندارند؛ بنابر این اگر فالوورهایی دارید که هیچ فعالیتی در پیج شما انجام نمی‌دهند، احتمال فیک بودن آن‌ها زیاد است.

5. پست‌ها و استوری‌ها

اکانت‌های فیکی که شما را فالو می‌کنند، معمولاً در پیج خود پستی منتشر نکرده‌اند. همچنین این پیج‌ها در طول زمان استوری منتشر نمی‌کنند. به این دلیل که اکانت‌های فیک توسط سیستم‌های اتوماتیک ساخته می‌شوند، اگر پست هم داشته باشند، پست ویدیویی منتشر نمی‌کنند و در اکثر موارد پست‌های عکس‌دار در پیج قرار می‌دهند. بررسی این مورد نیز می‌تواند به تشخیص فالوورهای فیک از واقعی کمک بزرگی کند.

6. نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌ها

برررسی تعداد فالوورها و فالووینگ‌ها برای تشخیص فالوور فیک

همانطور که گفته شد، بیشتر پیج‌های فیک بدون عکس پروفایل و پست هستند. به همین دلیل افراد بسیار کمی آن‌ها را فالو می‌کنند. از طرفی دیگر این پیج‌ها معمولا فالووینگ‌های زیادی دارند. بنابر این اگر پیجی را مشاهده کردید که نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌های آن بسیار کم است، می‌توانید این حدس را بزنید که این اکانت فیک است.

تشخیص فالوورهای فیک یک پیج در اینستاگرام

علاوه بر بررسی تک تک فالوورهای فیک، می‌توانید تمامی فالوورهای پیج را از نظر فیک بودن مورد بررسی قرار دهید. در ادامه روش تشخیص فالوورهای فیک یک پیج را آموزش می‌دهیم:

تشخیص فالوور فیک از واقعی با بررسی لایک‌ها

بررسی لایک‌ها برای تشخیص فالوور فیک

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در تشخیص فیک بودن فالوورهای یک پیج به کار می‌رود، لایک‌هایی است که برای پست‌های پیج مورد نظر ثبت شده‌اند. چنانچه بیشتر افراد لایک‌کننده‌ی پست، نام‌های عجیب و غریب و نامربوط داشته باشند، احتمال این که فالوورهای پیج مورد نظر فیک باشند، نزدیک به 100% درصد است.

تشخیص فالوور فیک با توجه به کامنت‌های پیج

بررسی کامنت‌ها

از دیگر مواردی که می‌تواند برای تشخیص فالوورهای فیک به ما کمک کند، تعداد و کیفیت کامنت‌هایی است که در زیر پست‌های پیج مورد نظر ثبت می‌شود. اگر بیشتر کامنت‌های یک پیج توسط پیج‌های با یوزرنیم عجیب و غریب و یا بدون عکس پروفایل ثبت شده باشند، فیک بودن فالوورهای آن پیج تقریباً قطعی است.

بررسی روند دریافت لایک و کامنت در پیج مورد نظر

بررسی روند رشد تعداد لایک و کامنت

برای این که از فیک یا واقعی بودن فالوورهای یک پیج خاص مطمئن شوید، می‌توانید روند دریافت لایک و کامنت را بررسی کنید. پیجی را که می‌خواهید فالوورهای آن را بررسی کنید، فالو نمایید. پس از انتشار پست توسط پیج مورد نظر، بررسی کنید که لایک‌ها و کامنت‌ها طی چه مدت به پست اضافه می‌شوند. در صورتی که به یکباره تعداد زیادی لایک و کامنت به پست افزوده شوند، میتوان با قاطعیت گفت که فالوورهای پیج مورد نظر فیک هستند.

همه‌ اینا به نرخ تعامل ختم میشن!

تمامی فاکتورهای لایک، کامنت و موارد مشابهی که در تشخیص فالوورهای فیک از واقعی کاربرد دارند، با استفاده از شاخصی به نام نرخ تعامل باهم در ارتباط بوده و میزان تعامل کاربران در پیج را به نمایش می‌گذارند. فالوورهای فیک باعث کاهش شدید نرخ تعامل می‌شوند؛ به همین دلیل ضروری است که هر چه زودتر با تشخیص فالوورهای فیک و حذف آن‌ها پیج خود را در مسیر پیشرفت قرار دهیم.

اگر تعداد فالوورها زیاد باشد، چگونه فالوورهای فیک را تشخیص دهیم؟

همانطور که اشاره کردیم، با روش‌های آموزش داده شده در این مقاله می‌توانید به راحتی فالوورهای فیک را شناسایی کرده و آن‌ها را از پیج خود حذف کنید. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می‌آید این است که: اگر تعداد فالوورهای پیج زیاد باشد، چگونه پیج های فیک را تشخیص دهیم؟

همانطور که می‌دانید تشخیص فالوورهای فیک با بررسی معیارهای مختلف به صورت دستی بسیار زمان‌بر است. این مشکل وقتی بیشتر احساس می‌شود که تعداد فالوورهای پیج شما زیاد باشد. در این صورت بررسی تک به تک فالوورهای فیک زمان زیادی از شما خواهد گرفت. همچنین احتمال خطا در آنالیز فیک بودن پیج نیز وجود دارد.

حذف دسته جمعی فالوور فیک اینستا!

بنا به دلایلی که به آن‌ها اشاره شد، تشخیص فالوورهای فیک برخی مواقع بسیار سخت و حتی غیرممکن است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی حذف فالوور فیک با آسان ترین و سریع ترین راه‌های پاک کردن فالوور فیک آشنا شوید.علاوه بر این، ما در این مقاله ابزاری را معرفی کرده‌ایم که می‌تواند به صورت خودکار و با دقت بالا فالوورهای فیک پیج شما را شناسایی کرده و آن‌ها را حذف کند. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله، تمایل به پاک کردن فالوور‌های فیک پیج خود دارید، توصیه می‌کنیم مقاله‌‌ی زیر را از دست ندهید!

سوالات شما

فالوور فیک چیست؟

✅ به فالوورهایی که توسط یک شخص واقعی اداره نشوند، فالوور فیک گفته می‌شود.

چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم؟

✅ یکی از نشانه‌های داشتن فالوور فیک، فعالیت کم در پیج نسبت به کل فالوورها می‌باشد.

چگونه بفهمیم چقدر فالوور فیک داریم؟

اگر تعداد فالوورهای شما کم باشد، می‌توانید با چک کردن دستی فالوورهای فیک را پیدا کنید در صورت زیاد بودن فالوورها نیز با ابزار معرفی‌شده در مقاله می‌توانید فالوورهای فیک را شناسایی و حذف کنید.

چگونه بفهمیم فالوور فیک است؟

✅ برای تشخیص فالوورهای فیک معیارهای مختلفی مانند یوزرنیم و عکس پروفایل وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه فرمایید.

هر پیجی که اسم عجیب غریب داره، فیک هست؟

✅ خیر؛ ممکنه بعضی از کاربران ترجیح بدن تو اینستا ناشناس بمونن!

اگه پیجی اصلا فالوور نداشته باشه، فیک هست؟

✅ خیر؛ نمیشه گفت همیشه اینطوریه. . ولی بشدت احتمال فیک بودن همچین پیجی بالاست!

اگه پیجی فالووراش فیک باشن، خودش هم فیکه؟

✅ نه؛ ممکنه خودش پیج واقعی باشه که فالوور فیک خرید کرده!

یکی از فالوورام کامنت هایی میذاره که به پست من بی‌ربط هستن. پیجش فیکه؟

✅ نمیشه دقیق گفت؛ شاید داره از ربات استفاده میکنه. ولی اگه نشانه های دیگه‌ی فیک بودن رو هم میبینی، احتمالش بالاست که فیک باشه!

جمع بندی

فالوورهای فیک برای پیج‌های اینستاگرامی مضر هستند و می‌توانند از پیشرفت آن جلوگیری کنند. بنابر این تشخیص فالوورهای فیک و حذف آن‌ها امری بسیار ضروری به خصوص برای کسب و کارهای اینستاگرامی محسوب می‌شود. در این مقاله سعی تیم اینبو بر این بود تا روش های تشخیص فالوور فیک را به شما کاربران گرامی آموزش دهد.

امیدواریم این مطلب برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، به سؤالات شما پاسخ دهند.

از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه انتخاب کردید، متشکریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب