نویسنده: علی محمدی
2020-11-11

بهترین سایت های تشخیص فالوور فیک 2022

در این مقاله به معرفی بروزترین روش‌های تشخیص فالوور فیک می‌پردازیم؛ از معرفی سایت های شناسایی فالوور فیک گرفته تا آموزش روش دستی

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اگر فکر می‌کنید به خاطر وجود فالوورهای فیک یا روح تعامل پیجتان پایین آمده، بهتر است پیجتان را از لحاظ وجود این نوع فالوورها چک کنید. اما اگر برای پیجتان فالوور فیک خریده‌اید، تشخیص فالوورهای فیک و حذف آن‌ها ضروری است. در این مقاله بهترین سایت های تشخیص فالوور فیک را معرفی می‌کنیم. همچنین سایر روش‌های شناسایی فالوور فیک را نیز معرفی خواهیم کرد.

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزش تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

آموزش تصویری برای اینکه بفهمید یک پیج فالوور فیک دارد یا خیر و تشخیص اکانت فیک اینستاگرام

در این ویدیو موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • فالوور فیک چیست؟
 • با فالوور فیک چه کار کنیم؟
 • آسیب‌های فالوور فیک اینستاگرام
 • چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم؟
 • چطور یک پیج فیک را شناسایی کنیم؟

چرا باید فالوورهای فیک را شناسایی کنیم؟

اگر صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید، وجود فالوور فیک در پیجتان به منزله رقیب مخربی است که هیچ وقت نمی‌توانید جلوی آن را بگیرید. اگر آن‌ها را شناسایی و حذف نکنید، نرخ تعامل پیجتان را به شدت کاهش می‌دهند. کاهش نرخ تعامل دو پیامد برای شما خواهد داشت:

A) محتواهایتان به فالوورها نشان داده نخواهد شد!

الگوریتم اینستاگرام به این شکل است که ابتدا پست‌ها و استوری‌ها را به درصد خاصی از فالوورها نمایش می‌دهد؛ اگر توانست تعامل مناسبی از سوی این کاربران دریافت کند، به مخاطبان بعدی نشان داده خواهد شد.

حالا فرض کنید فالوورهایی که پست در ابتدا به آن‌ها نمایش داده می‌شود، فیک باشند. هیچ تعاملی از سمت آن‌ها صورت نخواهد گرفت و پست‌هایتان به کاربران واقعی هم نمایش داده نخواهد شد. به این ترتیب نرخ تعامل پیجتان رفته رفته کاهش خواهد یافت. به همین دلیل شناسایی فالوور فیک اینستاگرام ضروری است.

B) پست‌هایتان به اکسپلور نخواهند رفت!

اصلی‌ترین معیار سنجش الگوریتم اینستاگرام برای فرستادن پست‌ها به اکسپلور،میزان تعامل پست‌هاست. اگر پست‌ها تعامل کمی دریافت کنند، مطمئناً هیچ کدامشان به اکسپلور نخواهند رفت.

با توجه به گفته‌هایمان در بخش قبلی، وجود فالوور فیک در پیج، تعامل را به شدت کاهش می‌دهد؛ بنابر این با داشتن چنین فالوورهایی عملاً حضور پست‌های شما در اکسپلور اینستاگرام و دریافت بازدید از آن، غیرممکن خواهد بود. پس بهتر است قبل از اینکه دیر شود، آن‌ها را شناسایی و حذفشان کنید.

3 سایت برتر تشخیص فالوور فیک

تشخیص فالوورهای فیک برای صاحبان کسب و کارهای اینستاگرامی که مشغول بیزینس خود هستند، کاری زمانبر و البته حوصله‌سربر است. مخصوصاً اگر تعداد فالوورهای پیج زیاد باشد. تصور کنید که در بین بیش از 10K یا حتی 50K فالوور به دنبال شناسایی فالوورهای غیرواقعی باشید.

بهترین سایت های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام می‌توانند فقط در عرض چند ساعت فالوورهای فیک پیجتان را شناسایی و حذف کنند؛ در حالی که این کار به صورت دستی ماه‌ها طول می‌کشد.

سایت های خارجی و داخلی زیادی برای شناسایی فالوور فیک وجود دارند. در لیست زیر با بهترین سایت‌های فعال در این زمینه آشنا می‌شوید:

1. سایت شناسایی فالوور فیک اینستاگرام اینبو

سایت شناسایی فالوور فیک اینبو

اینبو اولین سایت ایرانی است که در زمینه ربات اینستاگرام و خدماتی مثل شناسایی فالوور فیک و حذف آن‌ها فعالیت می‌کند. ابزار اینستاگرامی اینبو هم از طریق نسخه وب و هم از طریق اپلیکیشن اختصاصی قابل دسترسی است.

سایت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام اینبو با دریافت یوزرنیم پیج از شما تک تک فالوورهایتان را به صورت کامل آنالیز کرده و فیک‌ها را شناسایی می‌کند؛ در مرحله آخر هم به صورت خودکار همه فالوورهای فیک را حذف می‌کند.

وجه تمایز اینبو با نمونه‌های مشابه خارجی این است که این ابزار تک تک فالوورها را شناسایی و حذف می‌کند؛ اما سایت‌های خارجی صرفا با نمایش نرخ تعامل شما را از وجود یا عدم وجود فالوور فیک باخبر می‌کنند.

برای استفاده از سایت شناسایی فالوور فیک ایرانی اینبو کافی است در پنل کاربری ثبت نام کرده و یوزرنیم پیج خود را وارد نمایید. پس از چند روز خواهید دید که هیچ فالوور فیکی در پیجتان نمانده است. هر لحظه که می‌گذرد، آسیب بیشتری از فالوورهای فیک به پیجتان می‌رسد؛ پس همین الان شناسایی و حذف آن‌ها را شروع کنید!

همین الان فالوورهای فیکت رو حذف کن!

2. سایت خارجی تشخیص فالوور فیک Modash

اسکرین شات سایت تشخیص فالوور فیک Modash

دومین سایت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام که در این مقاله معرفی می‌کنیم، وب سایت Modash است. این سایت با آنالیز دو فاکتور لایک و کامنت نرخ تعامل شما را محاسبه می‌کند و بر اساس عدد به دست‌آمده، میزان تقریبی فالوورهای فیکتان را مشخص می‌کند.

مزیت این سایت سرعت عمل بالای آن است. اما ایرادی که دارد، این است که تک تک فالوورهای فیک را مشخص نمی‌کند، بلکه درصد کلی آن‌ها را نسبت به تعداد کل فالوورها تعیین می‌کند.

برای استفاده از این سایت برای تشخیص فالوورهای فیک پیجتان کافی است:

 1. وارد سایت Modash شوید و نام کاربری پیج مورد نظرتان را وارد کنید.
 2. حالا می‌توانید آمار مختلف پیج از جمله درصد فالوور فیک را مشاهده کنید. آماری که باید به دنبال آن باشید، Fake Followers است.

3. سایت تشخیص فیک بودن پیج اینستاگرام Hype Auditor

سایت خارجی تشخیص فالوور فیک Hypeauditor

Hype Auditor یکی از معروف‌ترین سایت‌های خارجی در زمینه آنالیز پیج اینستاگرام است. این سایت آمار متنوعی را درباره اینفلونسرها، برندها، رقبای شما و … ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای سنجش توانایی خود در بازار رقابتی زمینه کاریتان استفاده کنید.

با وجود اینکه Hype Auditor به صورت تخصصی یک سایت شناسایی فالوور فیک نیست اما از برخی آمارهای آن میتوان به وجود یا عدم وجود فالوورهای فیک برد. اگر مطمئن نیستید که در پیجتان فالوور فیک دارید یا نه، می‌توانید با استفاده از این سایت نرخ تعامل پیج را به صورت دقیق محاسبه کنید و بر اساس آن از وجود فالوورهای فیک مطلع شوید.

برای استفاده از امکانات این سایت باید ابتدا از طریق گزینه Get Started Free یک اکانت برای خود باز کنید.

برای شناسایی فالوورهای فیک پیجتان کافی است یوزرنیم خود را در بخش Account Analytics این ابزار وارد کرده و نرخ تعامل پیج را با نرخ تعامل استاندارد مقایسه کنید. البته خود سایت هم با دادن یک نمره ارزیابی به نرخ تعامل پیج، شما را تا حدود زیادی راهنمایی می‌کند.

⚠تذکر: بیشتر قابلیت‌های این سایت خارجی تشخیص فالوور فیک، پولی است و با توجه به اینکه بیشتر کاربران ایرانی قادر به پرداخت هزینه به صورت دلاری نیستند، نمی‌توانند از تمامی قابلیت‌های آن استفاده کنند.

برنامه تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

علاوه بر سایت های تشخیص فیک بودن پیج اینستاگرام، برنامه‌هایی هم هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند. برخی از این برنامه‌ها صرفاً وجود فالوور فیک در پیج را نشان می‌دهند، برخی بر اساس نرخ تعامل، وجود فالوور فیک را پیشبینی می‌کنند اما بعضی برنامه‌ها تک فالووهای فیک را تشخیص و حذف می‌کنند.

در ادامه مقاله قصد داریم برنامه‌های مختلف شناسایی فالوور فیک را برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS معرفی کنیم. به دلیل سیستم امنیتی سیستم عامل iOS پیدا کردن چنین برنامه‌ای برای ایفون کمی مشکل است اما در ادامه راه حل این مشکل را هم آموزش می‌دهیم!

A) برنامه تشخیص فالوور فیک اندروید

برنامه های شناسایی فالوور فیک اندروید در مارکت‌های اندرویدی به تعداد زیاد پیدا می‌شوند اما معمولاً کارایی لازم را ندارند. ابزارهای رایگان چون منابع مالی لازم را برای ایجاد امکانات کافی ندارند، نمی‌توانند کارایی لازم را داشته باشند. بهترین برنامه هایی که در این زمینه برای اندروید در دسترس کاربران هستند، عبارتند از:

1. ربات تشخیص فالوور فیک اینبو

برنامه تشخیص فالوور فیک اندروید اینبو

اپلیکیشن اینستاگرامی اینبو ابزاری است که امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از بهترین قابلیت‌های ربات اینبو، تشخیص و حذف فالوور فیک اینبو است.

برنامه تشخیص فالوور فیک اینبو پس از دریافت نام کاربری پیجتان، شروع به آنالیز فالوورها کرده و فیک‌ها را تشخیص می‌دهد. سپس به طور خودکار آن‌ها را حذف می‌کند. این ابزار به امکانات بسیار پیشرفته‌ای مثل فیلتر منبع فالوورهای جذب‌شده، سرعت فعالیت ربات و … مجهز است.

2. برنامه شناسایی فالوور فیک اندروید Followers & Unfollowers

اپلیکیشن Followers & Unfollowers مثل همه برنامه‌های رایگان صرفا در حد آنالیز فالوورها کاربرد داشته و نسخه پولی آن برای تشخیص فالوورهای فیک کاربرد دارد. البته نسخه پولی این اپلیکیشن هم چون بر اساس تعداد لایک و کامنت‌ها و نرخ تعامل، میزان فالوورهای فیک را پیشبینی می‌کند، نمی‌تواند آمار دقیقی از فالوورهای فیک ارائه دهد. برخی امکانات این برنامه عبارتند از:

 • مشاهده کسانی که اخیرا شما را آنفالو کرده‌اند!
 • کسانی که هیچ وقت پست‌های شما را لایک نکرده‌اند!
 • کسانی که هیچ وقت برای شما کامنت نگذاشته‌اند!
 • و …

لینک دانلود برنامه Followers & Unfollowers

B) برنامه تشخیص فالوور فیک برای ایفون

طراحی اپلیکیشن‌های شخص سوم (Third Party) برای گوشی‌های آیفون به دلیل سیستم امنیتی که دارند، بسیار سخت و زمانبر است. به همین دلیل برنامه چندان موفقی در زمینه تشخیص فالوور فیک برای ایفون طراحی نشده است. در ادامه لیست این برنامه‌ها آورده شده است:

1. پنل ربات اینستاگرامی اینبو

ربات اینستاگرام اینبو در اصل اپلیکیشنی است که برای دستگاه‌های اندرویدی ساخته شده است. اما کاربران گوشی‌های آیفون می‌توانند به جای استفاده از اپلیکیشن، از پنل ربات برای شناسایی فالوورهای فیکشان استفاده کنند.

به جای پیدا کردن برنامه تشخیص فالوور فیک برای ایفون، می‌توانید به راحتی از پنل ربات اینبو برای تشخیص فالوورهای فیکتان استفاده کنید. کافی است یوزرنیم پیجتان را وارد نمایید و سایر مراحل را به پنل خودکار بسپارید.

همین الان فالوورهای فیکت رو حذف کن!

2. برنامه Ghost Unfollow For Instagram برای شناسایی فالوور فیک ایفون

این اپلیکیشن می‌تواند فالوورهای پیجتان را آنالیز کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد. این برنامه برای شناسایی فالوورهای فیک هم کاربرد دارد اما رویه کاری آن کمی متفاوت از ابزارهای تخصصی حذف فالوور فیک است.

برنامه شناسایی فالوور فیک Ghost Unfollow لایک و کامنت فالوورهای شما را بررسی می‌کند و کاربرانی را که پست‌های شما را لایک نکرده‌اند و برای آن‌ها کامنت نگذاشته‌اند، به عنوان فالوور فیک و روح می‌شناسد. این روش درصد خطای بالایی دارد و ممکن است فالوورهای واقعی را به عنوان فیک بشناسد.

لینک دانلود برنامه Ghost Unfollow

روش دستی شناسایی فالوور فیک

روش دستی فقط در صورتی برای آنالیز فالوورهای فیک مناسب است که تعداد فالووهای پیج کم باشد. در غیر اینصورت بررسی چند هزار فالوور به صورت دستی زمانبر، طاقت‌فرسا و همراه با ضریب خطای زیاد است.

معیارهای موثر در شناسایی دستی فالوور فیک

در روش دستی آنالیز فالوورهای فیک باید معیارهایی را بررسی کنید که در پیج‌های واقعی و فیک متفاوت هستند. این معیارها عبارتند از: نام کاربری، عکس پروفایل، بیو، تعداد فالوورها و مواردی مثل این‌ها. در ادامه به صورت کامل این موارد را بررسی می‌کنیم:

1. نام کاربری

نام کاربری ساده ‌ترین معیاری است که می‌توانید با بررسی آن به فیک بودن یک پیج پی ببرید. در لیست فالوورهای خود دنبال یوزرنیم‌های عجیب و متمایز از بقیه باشید. نام‌های کاربری ناخوانا، بی‌معنی، پیچیده و یا نام هایی که ترکیبی از اعداد و حروف هستند (مثلاً ioasd52sa)، می‌توانند نشانگر این باشند که پیج موردنظر، فیک است.

2. عکس پروفایل

یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌تواند به ما کمک کند تشخیص دهیم پیجی فیک است یا نه، عکس پروفایل فالوورها می‌باشد. بیشتر فالوورهای فیک عکس پروفایل ندارند. البته برخی پیج‌های فیک هم می‌توانند عکس پروفایل داشته باشند که معمولاً ربطی به یوزرنیم یا پست‌های پیج ندارد.

3. بیو پیج

فالوورهای فیک چون توسط سیستم‌های خودکار ساخته می‌شوند، معمولاً بیوگرافی ندارند. اگر هم داشته باشند، معمولاً از کلمات بی‌معنی تشکیل شده است؛ به همین دلیل بیو اینستاگرام هم یک روش موثر برای تشخیص فالوور فیک است.

4. میزان تعامل در پیج ما

یکی دیگر از معیارهای مهم در شناسایی فالوور فیک از واقعی، داشتن تعامل است.
اکانت‌هایی که فیک هستند و توسط یک انسان اداره نمی‌شوند، نمی‌توانند مانند یک شخص واقعی در پیج تعامل داشته باشند؛ بنابر این اگر فالوورهایی دارید که هیچ فعالیتی در پیج شما انجام نمی‌دهند، احتمال فیک بودن آن‌ها زیاد است.

5. پست‌ها و استوری‌ها

اکانت‌های فیکی که شما را فالو می‌کنند، معمولاً در پیج خود پست و استوری منتشر نکرده‌اند. برخی پیج‌های فیک هم که پست منتشر کرده‌اند، معمولاً پست‌هایشان ویدیویی نیست. بررسی این مورد نیز می‌تواند به تشخیص فیک بودن فالوور اینستاگرام کمک کند.

6. نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌ها

همانطور که گفته شد، بیشتر پیج‌های فیک بدون عکس پروفایل و پست هستند. به همین دلیل افراد بسیار کمی آن‌ها را فالو می‌کنند. از طرفی دیگر، این پیج‌ها معمولا فالووینگ‌های زیادی دارند. بنابر این اگر پیجی را مشاهده کردید که نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌های آن بسیار کم است، می‌توانید این حدس را بزنید که اکانت مورد نظر فیک است.

از کجا بفهمیم فالوورهای یک پیج فیک هستند؟

علاوه بر بررسی تک تک فالوورها، می‌توانید تمامی فالوورهای یک پیج را از نظر فیک بودن مورد بررسی قرار دهید. در ادامه روش تشخیص فالوورهای فیک یک پیج را آموزش می‌دهیم:

1. بررسی لایک‌ها

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در تشخیص فیک بودن فالوورهای یک پیج اینستاگرام به کار می‌رود، لایک‌هایی است که برای پست‌های پیج مورد نظر ثبت شده‌اند. چنانچه بیشتر افراد لایک‌کننده‌ی پست، نام‌های عجیب و غریب داشته باشند، به احتمال زیاد فالوورهای پیج مورد نظر فیک هستند.

2. توجه به کامنت‌های پست‌ها

از دیگر موارد موثر در شناسایی فالوورهای فیک، تعداد و متن کامنت‌هایی است که در زیر پست‌های یک پیج ثبت می‌شوند. اگر بیشتر کامنت‌های یک پیج توسط پیج‌های با یوزرنیم عجیب و غریب و یا بدون عکس پروفایل ثبت شده باشند، فیک بودن فالوورهای آن پیج تقریباً قطعی است.

3. بررسی روند دریافت لایک و کامنت در پیج مورد نظر

برای این که از فیک یا واقعی بودن فالوورهای یک پیج خاص مطمئن شوید، می‌توانید روند دریافت لایک و کامنت آن را بررسی کنید. پیجی مورد نظر را فالو کنید. پس از انتشار پست بررسی کنید که لایک‌ها و کامنت‌ها طی چه مدت افزایش می‌یابند. در صورتی که به یکباره تعداد زیادی لایک و کامنت به پست اضافه شوند، میتوان احتمال داد که فالوورهای پیج مورد نظر فیک هستند.

سوالات شما

از کجا بفهمیم فالوور فیک داریم؟

✅ برای تشخیص فالوور فیک هم می‌توانید از ابزارهای خودکار استفاده کنید و هم از روش دستی. در متن مقاله هر دو روش به صورت کامل آموزش داده شده‌اند.

از کجا بفهمیم چقدر فالوور فیک داریم؟

✅ برای تعیین دقیق تعداد فالوورهای فیکتان می‌توانید از ابزارهای اتوماتیکی استفاده کنید که در مقاله معرفی شده‌اند.

چگونه بفهمیم فالوور فیک است؟

✅ برای تشخیص فالوورهای فیک معیارهای مختلفی مانند یوزرنیم و عکس پروفایل وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه فرمایید.

هر پیجی که اسم عجیب غریب داره، فیکه؟

✅ خیر؛ ممکنه بعضی از کاربران ترجیح بدن تو اینستا ناشناس بمونن!

اگه پیجی اصلا فالوور نداشته باشه، فیک هست؟

✅ خیر؛ نمیشه گفت همیشه اینطوریه. ولی احتمال فیک بودن همچین پیجی به شدت بالاست!

اگه پیجی فالووراش فیک باشن، خودش هم فیکه؟

✅ نه؛ ممکنه خودش پیج واقعی باشه که فالوور فیک خریده!

یکی از فالوورام کامنت هایی میذاره که به پست من بی‌ربط هستن. پیجش فیکه؟

✅ نمیشه دقیق گفت؛ شاید داره از ربات استفاده میکنه. ولی اگه نشانه های دیگه‌ی فیک بودن رو هم میبینی، احتمالش بالاست که فیک باشه!

نتیجه گیری

در این مقاله با بهترین سایت های تشخیص فالوور فیک و برنامه‌های تخصصی برای اندروید و آیفون آشنا شدید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها از فالوورهای فیک پیجتان را شناسایی کنید. همچنین نحوه شناسایی فالوور فیک به صورت دستی هم آموزش داده شد. در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، به سوالات شما پاسخ دهند.

از همراهی شما متشکریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
30 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
مهدی

سلام
وقت بخیر
الان امکان تهیه ربات اینبو هست؟من چند بار امتحان کردم وقتی یوز پسورد رو وارد میکنم و کد برام می‌فرسته وقتی کد رو وارد میکنم . قبول نمیکنه و اررور میده

نسیم

سلام اگر فالور های فیک یه پیج زیاد باشه چه مدت طول میکشه که حذف شه

ناهید جعفری

سلام من الان پول واریز کردم و‌گوشیم آیفون هست چطور میتونم بفهمم اینبو برام حذف میکنه یانه

تجسمی

خسته نباشین دوست عزیز میخواستم بپرسم سایت تشخیص فالوور فیک اینبو چطوری فالوورهای فیک پیجمون رو شناسایی میکنه؟ روش کارش چیه؟ ممنون میشم توضیح بدین.

رمزی

سلام وقتتون بخیر. میشه بگین بین این سایت های تشخیص فالوور فیک که معرفی کردین، کدومش از همه بهتره؟ پیشنهاد خودتون کدومه؟ چون من از خیلی سایت ها استفاده کردم ولی نتیجه خوبی نگرفتم اصلا

Amir

کدام قسمت برنامه inbo.ir میتوان فالوور فیک را مشاهده کرد

IMG_20220807_160510_200.jpg
amir

سلام من پیج کاری اینستا دارم و فالور فیک دارم با چه برنامه ای و چطوری حذفشون کنم؟

علی

سلام،
پیج کاری من بسته نیست و اگر کسی فالور فیک بفرسته مثلا وقتی خواب هستم ! به پیج من ضربه میزنه در اصل ! این باگ اینیستا هست یا نه راه حل ای وجود داره؟؟

سمیه رحیمی

استفاده کردم‌ واقعا ممنون

..

سلام من میخوام متوجه بشم که چند درصد فالور های پیج ها دیگران فیکه با چه نرم افزاری باید متوجه بشم ؟؟

محمد حسین

سلام
من می‌خوام همه فالوور های فیکمو پاک کنم ولی نمی‌دونم چطوری
نرم افزار شناسایی اون ها موجوده ؟!

فاطی

چجوری باید فالوور فیک بزارم

کیانوش

چقدر فالوور فیک داشته باشیم به پیج ضربه میزنه؟

علی

عالی بود

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!