نویسنده: نادر عبدی
2023-11-19

چطور 1000 فالوور اولیه را در اینستاگرام جذب کنیم؟

چطور هزار فالوور اولیه را در اینستاگرام جذب کنیم؟ این سوال برای افرادی که به تازگی فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کرده اند بسیار مهم است. معمولا شروع هر کاری سخت است و البته استمرار آن سخت تر. خب مطمئنا برای شروع جمعی از فامیل و دوستان که شماره تلفن آنها را دارید […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چطور هزار فالوور اولیه را در اینستاگرام جذب کنیم؟ این سوال برای افرادی که به تازگی فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کرده اند بسیار مهم است. معمولا شروع هر کاری سخت است و البته استمرار آن سخت تر. خب مطمئنا برای شروع جمعی از فامیل و دوستان که شماره تلفن آنها را دارید به فالوورهای شما تبدیل می شوند، اما پس از آن باید با محتوای جذاب و ترفندهای اینستاگرامی سعی کنید افراد ناشناس را به خود جذب کنید. در این مقاله قصد داریم راهکارهای مفید برای جذب 1000 فالوور اولیه را به شما معرفی کنیم.

خرید فالوور اینستاگرام

چرا جذب فالوور اینستاگرام مشکل شده است؟

شاید در گذشته که اینستاگرام هنوز کمی مشکل داشت، جذب فالوور کار چندان سختی نبود. خب این مطلب مشخص است که اینستاگرام هم مانند هر برنامه و تکنولوژی دیگری روز به روز در حال پیشرفت است و با کامل کردن الگوریتم خود سعی میکند افرادی که لایق دیده شدن هستند و محتوای ترند و جذاب تری تولید می کنند، دیده شوند. هرچند به نظر می رسید اینستاگرام نسبت به گوگل در مورد محتوا چندان سخت گیر نیست و بیشتر به حاشیه ها اهمیت می دهد، اما باز هم باید قلق الگوریتم اینستاگرام را یاد بگیرید تا بتوانید بهترین راهکار را برای جذب فالوور انتخاب کنید.

از جمله عواملی که باعث سخت تر شدن جذب فالوور در اینستاگرام می توان به آنها اشاره داشت با موارد زیر را نام برد:

 • وجود پیج‌های قدیمی و محبوب
 • از کار افتادن ربات‌ها
 • قوانین سخت‌گیرانه اینستاگرام
مشکلات جذب هزار فالوور اولیه در اینستاگرام

جذب هزار فالوور رایگان اینستاگرام

مطمئنا روش های جذب فالوور به صورت رایگان برای افرادی که تازه شروع به کار کرده اند بسیار مهم است. اما روش های جذب هزار فالوور رایگان اینستاگرام به صورت رایگان چیست؟ در ادامه به بررسی روش هایی که می توانید به راحتی فالوورهای خود را افزایش دهید می پردازیم.

قبل از هر چیز باید بگوییم که روش های مختلفی برای جذب فالوور است. از راه های اصولی برای جذب ارگانیک گرفته تا جذب فالوور فیک یا خرید فالوور واقعی که هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارد. اما توصیه می شود استراتژی خود را داشته باشید و ترکیبی از راهکارهای معرفی شده در ادامه را دنبال کنید.

گام اول برای جذب ۱۰۰۰ فالور اول اینستاگرام: طراحی مناسب پیج

اولین چیزی که باید برای شروع کار خود در اینستاگرام به آن توجه داشته باشید، طراحی ظاهری پیج است. قبل از هرچیز باید یاد بگیرید که اصولی پیش بروید و یک طراحی زیبا و جذاب را برای چیدمان پست های خود برنامه ریزی و طراحی کنید. سعی کنید یک قالب برای تمام پست های خود داشته باشید و برای تمام ویدیوهای پیج کاور مناسبی را طراحی کنید که از هارمونی رنگ درستی برخوردار باشند.

طراحی اصولی پیج برای جذب 1000 فالوور اولیه

تغییر اکانت به بیزینسی یا کریتور

چند سالی می شود که اینستاگرام قابلیت ساخت اکانت تجاری را به قابلیت های خود اضافه کرده است. اکانت خود را بیزینسی کنید تا بتوانید با امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد، محتوای خود را آنالیز کنید و متوجه شوید که بهترین ساعت برای انتشار پست کی هست و یا از علاقه مندی ها، میزان بازدید کاربران، میزان تعامل با پست ها و … مطلع شوید.

تکمیل درست پروفایل

پروفایل اینستاگرام از جمله بخش هایی است که اینستاگرام بهای زیادی به آن می دهد. در واقع هر چقدر پروفایل شما اصولی تر و طبق الگوریتم اینستا تکمیل شده باشد، بهای بیشتری به شما داده می شود. همچنین دقت داشته باشید که بخش NAME در پروفایل اهمیت زیادی دارد. سعی کنید نام برند خود را در این بخش بنویسید و یا اگر برند خاصی ندارید، علاوه بر اسم خودتان، حوزه ای که در آن تولید محتوا می کنید را در این بخش مشخص کنید.

بیوگرافی کاملی از خود ارائه دهید. ربات های اینستاگرام اولین بخشی که برای شناختن یک پیج بررسی می کنند، بخش پروفایل است، پس هرچقدر پروفایل کاملتری داشته باشید، اینستاگرام هم بهتر شما را می شناسد و تشخیص می دهد که چه محتوایی تولید می کنید. از این طریق محتوای شما در صورت برخورداری از کیفیت لازم به علاقه مندان حوزه‌ی شما نشان داده می شود.

پروفایل اینستاگرام را چطور تکمیل کنیم؟

گام دوم جذب هزار فالوور اول اینستاگرام: تولید محتوای مناسب

در بخش دوم و در واقع در اقدامات بعدی پس از تکمیل اطلاعات و پروفایل پیج، باید به سراغ تولید محتوا بروید. هرچقدر تولید محتوای با کیفیت تری داشته باشید قطعا بیشتر مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرید پس این بخش را تا انتها مطالعه کنید.

تولید محتوای باکیفیت و هدفمند

تولید محتوا کلید اصلی موفقیت در اینستاگرام است. طبق تجربیات بدست آمده از فعالان اینستاگرامی، شما هرچقدر تولید محتوای مستمر و هدفمند داشته باشید، راحت تر و سریعتر به موفقیت دست پیدا می کنید. عوامل مختلفی می توانند در کیفیت یک محتوا دخیل باشند که از جمله آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • استفاده از کاورهای جذاب برای پست های ویدئویی
 • استفاده از پست های اسلایدی
 • عدم استفاده از کلمات پیچیده (خیلی مستقیم و بدون پیچیدگی در مورد اصل مطلب بنویسید)
 • کپشن نویسی اصولی
 • استفاده از محتوای ترند فضای مجازی
روش های تولید محتوای جذاب در اینستاگرام برای جذب فالوور

ساخت چند هایلایت کاربردی و جذاب

در هر زمینه ای که فعالیت دارید، مطمئنا هایلایت های مرتبط با حوزه خودتان را دارید که ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر یک موضوع را آموزش می دهید، بهتر است بخشی از ترفندهای کوتاه را در هایلایت ها قرار دهید. یا اگر یک فروشگاه هستید، می توانید رضایت مشتریان را در هایلات قرار دهید. هایلایت ها مانند دسته بندی های سایت می توانند دسترسی آسانتری را در اختیار فالوورهای شما قرار دهند.

هشتگ گذاری اصولی

یکی دیگر از مطالبی که از نظر اینستاگرام اهمیت دارد، هشتگ گذاری اصولی است. در واقع هشتگ گذاری که کار سختی نیست و فقط کافیست با استفاده از علامت # هشتگ های خود را زیر پست قرار دهید. اما این که هشتگ ها با پست شما مرتبط باشند و یا تعداد آنها چقدر باشد در نتیجه بسیار تاثیر گذار است. اینستاگرام به شما این قابلیت را داده که تا 30 هشتگ زیر هر پست بگذارید. اما تعداد هشتگ ها با تعداد فالوورها رابطه دارد.

در واقع اگر هشتگ ها را سرچ بزنید می بینید که زیر هر هشتگ نوشته چه تعداد محتوا در این هشتگ ثبت شده است. به عنوان مثال اگر شما به دنبال جذب 1000 فالوور اولیه خود هستید، قدرت لازم را برای حضور در هشتگ های میلیونی و چند صد هزار تایی ندارید. به همین دلیل باید از هشتگ های کوچکتر شروع کنید و با هشتگ های هزارتایی یا ده هزارتایی شروع کنید.

هشتگ گذاری درست در اینستاگرام برای جذب هزار فالوور اولیه

همچنین برای شروع شما تا 30 هشتگ هم می توانید بگذارید و این موضوع از نظر اینستاگرام اهمیتی ندارد. اما اگر به فالوورهای بیشتری برسید اینستاگرام روی این موضوع حساس می شود. در واقع افرادی که فالوورهای میلیونی دارند، اینستاگرام از طریق اکسپلور و یا راه های دیگر آنها را به مخاطب نمایش می دهد و اگر آن فرد از هشتگ های متعدد استفاده کند، اینستاگرام این کار را اشتباه می داند. نهایتا این افراد باید از 3 یا 4 هشتگ میلیونی استفاده کنند.

اما چند نکته مختصر را در مورد استفاده از هشتگ‌ها اینجا می‌آورم:

 • از هشتگ‌های تکراری استفاده نکنید.
 • از هشتگ‌های مرتبط با موضوع پست و پیج‌تان استفاده کنید.
 • سعی کنید از تعداد هشتگ بالا در هر پست استفاده نکنید.

ارسال پست‌ها در زمان مناسب

پیش تر از این هم اشاره داشتیم که با بیزینسی کردن اکانت می توانید زمان مناسب برای انتشار پست را بیابید. طبق آمارهایی که در بخش Insight هر پیج نمایش داده می شود، مشخص می شود که چه ساعاتی پست های شما بیشتر دیده شده است. از این طریق بهترین زمان برای انتشار پست را تشخیص دهید و در همان زمان ها پست های خود را منتشر کنید تا تعامل بیشتری با مخاطبان آنلاین برقرار کنید.

تداوم در انتشار پست

عده زیادی از فعالان اینستاگرامی معتقد هستند که حتی اگر هیچ کدام از اصول اینستاگرام را رعایت نکنید و فقط طبق برنامه و زمانبندی معینی یک پست نه چندان مناسب را منتشر کنید، اینستاگرام به شما بها می دهد و شما را وارد اکسپلور می کند. 

همه ما میدانیم که اینستاگرام به محتوا اهمیت زیادی نمی دهد و افراد بی هنر و بی استعداد زیادی به اکسپلور راه یافته اند. این افراد که شاید نه کیفیت محتوایشان چنگی به دل بزند و نه سواد درستی از اینستاگرام داشته باشند، فقط با تولید محتوای مداوم و مستمر توانسته اند به اکسپلور راه پیدا کنند. پس میتوان نتیجه گرفت که مهمترین کار برای جذب 1000 فالوور اولیه، تولید محتوای مستمر است.

تاثیر تولید محتوای مستمر در جذب فالوور

گام سوم ۱۰۰۰ فالوئر اول: تبلیغات یا خرید فالوور

پس از آنکه راه های اصولی اینستاگرام را طی کردید و خیالتان از بابت روند اصولی پیج راحت شد، باید راهکارهایی را برای نتیجه گیری سریعتر امتحان کنید. تمام راهکارهایی که تا به اینجا توضیح داده شد می توانند تاثیر زیادی داشته باشند، اما باید قبول کرد که تمام این کارها زمان بر است و شاید پس از ماه ها نتیجه دهد. در ادامه با چند راه برای سرعت بخشیدن به روند جذب هزار فالوور اولیه در اینستاگرام آشنا می شوید.

تبلیغات در فضای مجازی

یکی از راه هایی که می تواند تاثیر شگفت انگیزی در سرعت بخشیدن به جذب فالوور داشته باشد، تبلیغات است. اما تبلیغات هم مزایا و معایب خود را دارد. از جمله مزایای تبلیغات برای جذب فالوور می توان به سرعت در جذب فالوور اشاره داشت. شما با تبلیغات در پیج های معروف یا کانال های تلگرامی و دیگر پلتفرم های فضای مجازی می توانید رشد قابل توجهی در بین فالوورهای خود احساس کنید.

اما معایب این موضوع هم کم نیست که از جمله آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • عدم ماندگاری فالوورهای بدست آمده و ریزش فالوورها پس از مدتی
 • هزینه های بسیار بالا
 • عدم جذب فالوور هدفمند

خرید فالوور واقعی

راهکار دیگری که برای جذب هزار فالوور اولیه بسیار پیشنهاد می شود، خرید فالوور واقعی است. توجه داشته باشید که خرید فالوور هم مزایا و معایب مختلفی دارد و نمی توان این راهکار را اصولی دانست. اما این موضوع اگر در کنار تولید محتوای مستمر قرار بگیرد می تواند نتیجه بخش باشد. 

فالوورهای فروش به دو دسته فالوور فیک و واقعی تقسیم بندی می شوند. فالوور فیک در واقع فالوورهای هستند که فقط تعداد فالوور شما را بالا می برند و به جز این موضوع هیچ فعالیت دیگری ندارند. به همین دلیل هم اینستاگرام متوجه موضوع می شود و شما را جریمه خواهد کرد. 

خرید فالوور واقعی اینستاگرام برای افزایش فالوور

اما فالوور واقعی فالوورهایی هستند که با شما تعامل خواهند داشت و به علت همین تعامل، اینستاگرام متوجه استفاده شما از ربات اینستاگرامی نمی شود. همچنین به علت تعامل با هر پست، اینستاگرام این فالوورها را فالوورهای هدفمند به حساب می آورد که می توان این موضوع را برتری خرید فالوور واقعی نسبت به تبلیغات دانست. 

ربات اینستاگرامی اینبو علاوه بر امکاناتی مانند افزایش فالوور واقعی و ورود شما به اکسپلور، قابلیت حذف فالوورهای فیک را دارد. اگر تا به حال فالوور فیک خریده اید، با استفاده از ربات اینبو می توانید فالوورهای فیک را از بین ببرید. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که هر چند ربات اینبو به صورت 24 ساعته قابل استفاده است، اما بهتر است به تدریج از آن استفاده کنید تا اینستاگرام متوجه استفاده شما از ربات نشود.

جمع‌بندی 

جذب 1000 فالوور اولیه از مهمترین موضوعاتی است که پیج های تازه راه اندازی شده به آن فکر می کنند. به همین علت در این مطلب سعی کردیم راهکارهای اصولی برای افزایش فالوور در ابتدای فعالیتتان را بررسی کنیم و راهکارهای منطقی را به شما پیشنهاد دهیم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!