نویسنده: نادر عبدی
2023-12-04

چطور برای ریلزهای اینستاگرام تیترهای جذاب بزنیم؟

اینستاگرام به عنوان مهمترین پلتفرم فضای مجازی در ایران شناخته می شود و افراد زیادی از طریق آن به کسب درآمد پرداخته اند. برای پیشرفت در اینستاگرام، افزایش فالوور و در نتیجه کسب درآمد از این فضا، باید اصول و قواعد آن را به خوبی بشناسید. ریلز اینستاگرام از مهمترین ابزارهای تولید محتوا در این […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اینستاگرام به عنوان مهمترین پلتفرم فضای مجازی در ایران شناخته می شود و افراد زیادی از طریق آن به کسب درآمد پرداخته اند. برای پیشرفت در اینستاگرام، افزایش فالوور و در نتیجه کسب درآمد از این فضا، باید اصول و قواعد آن را به خوبی بشناسید. ریلز اینستاگرام از مهمترین ابزارهای تولید محتوا در این پلتفرم است که می تواند تاثیر زیادی در پیشرفت شما داشته باشد، اما مهمترین بخش در این ریلزها که باعث جذب فالوور می شود، انتخاب تیتر جذاب و مخاطب پسند است. اولین چیزی که کاربران اینستاگرام از یک ریلز یا یک ویدیو در اینستاگرام مشاهده می کنند، همان تیتر اولیه بر روی ریلزهاست. 

خرید فالوور اینستاگرام

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که باید چطور برای ریلزهای اینستاگرام تیترهای جذاب بنویسیم این مقاله را انتها مطالعه کنید تا با ترفندهای کاربردی برای عنوان جذاب ریلز اینستاگرام آشنا شوید.

تاثیر تیترهای جذاب ریلز اینستاگرام بر جذب فالوور

اصلا چرا باید تیترهای جذاب برای ریلز انتخاب کنیم؟ تولید محتوا کاربر پسند برای افزایش فالوور کافی نیست؟

همانطور که از گذشته برای تولید محتوای روزنامه ها هم در انتخاب تیتر جذاب دقت زیادی می شد، امروزه هم در فضای مجازی تیترها نقش اساسی در جذب مخاطب دارند و هر چقدر تیترهای جذاب‌تری را برای پست ها، به خصوص ریلزها انتخاب کنید، در جذب مخاطب و افزایش فالوور موفق تر خواهید بود.

به طور کلی چشم ما به دنبال درشت ترین حروف خواهد بود و البته که این کلمات درشت هرچقدر جذاب تر و وسوسه انگیز تر باشند، احتمال اینکه ما آن محتوا را کامل تر تماشا کنیم بیشتر است. امروزه دیگر کمتر کسی حوصله تماشای تمام ویدیو را دارد و حتی ممکن است با همان تیتر نتیجه گیری کند و قید مشاهده فیلم را هم بزند. 

چرا عنوان نویسی جذاب برای ریلزها اهمیت زیادی دارند؟

چطور می توانم برای ریلز اینستاگرام عنوان جذاب بنویسم؟ 

در این مطلب قصد داریم 8 راه حل عالی برای رسیدن به تیترهای جذاب را بیان کنیم که با استفاده از هر کدام از آنها بیشتر به هدفتان نزدیک می شوید. اگر میخواهید از اینستاگرام کسب درآمد داشته باشید و زودتر به فالوورهای چند صدهزار نفری برسید حتما این بخش از مطلب را مطالعه کنید.

عدد + راه حل

یکی از تکنیک های رایج در فضای وب و فضای مجازی، استفاده از عدد و راه حل به طور همزمان در تیترها است. به طور کلی عددها بیشتر جلوی چشم قرار می گیرند و بیشتر مورد توجه هستند. می توانید از تیترهایی که در ادامه نوشته ایم الگو برداری کنید:

 • 5 روش برای لاغر شدن در 30 روز!
 • 3 دلیل خرید نکردن از دست فروش ها در زمان کرونا
 • 7 راه رسیدن به درآمد 1 میلیون تومان در روز
راه های عنوان نویسی جذاب برای ریلز اینستاگرام

استفاده از کلمات پرسشی + نیاز مخاطبان

کلمات پرسشی را به همراه نیازهای روز جامعه و ترند ترین مطالب بیان کنید. به عنوان مثال می توانید از تیترهای زیر الگوبرداری کنید:

 • چطور پوست صورتم شفاف تر بشه؟
 • چگونه سریعتر لاغر شوم؟
 • چرا صبح زود باید بیدار شویم؟

هشدار دادن

هشدار دادن هم یکی دیگر از راه هایی است که می توانید در عنوان نویسی ریلزهای اینستاگرام از آنها استفاده کنید. در این روش شما باید طوری عنوان را بنوسید که انگار تذکر یا هشداری را به مخاطب می دهید و باید سعی کنید که او را از انجام کاری یا اتفاقی بترسانید. به عنوان مثال:

 • مراقب باشید، کرونا نزدیک تر از همیشه است!
 • هشدار ، امروز ماسک بزنید!
 • حواستان باشد ، با انجام این کار هک می شوید!

استفاده از گفته های مشتری یا شخص خریدار

یکی از روش های دیگر که شاید در اینستاگرام بیشتر رواج داشته است، استفاده از گفتار مشتری برای تبلیغات است. معمولا از این روش در پیج های فروشگاهی و فروشنده ها استفاده می شود. به عنوان مثال:

 • بهترین خریدی که توی عمرم انجام دادم.
 • از وقتی این مبل را خریدم احساس راحتی بیشتری در خانه دارم.
 • فروشگاه لباس بهتر از این در تهران نیست!
چطور برای ریلز اینستاگرام عنوان جذاب بنویسیم؟

دست گذاشتن روی احساسات

از احساسات مشتریان در عنوان نویسی ریلزها استفاده کنید. سعی کنید خود را به جای مشتری بگذارید و متوجه شوید که چه مطالبی می تواند احساس او را درباره محتوای شما برانگیخته کند. به عنوان مثال:

 • این اتومبیل را بخرید تا همه رو شگفت زده کنید!
 • ادکلن لالیک بزنید تا همه به سمت شما برگردند!
 • این گردنبند را بیندازید تا همه توجهات به سمت گردن شما جلب شود.

جملات شوکه کننده

شاید احساس کنید که این روش قدیمی شده باشد، اما آمارها همچنان نشان می دهند که استفاده از جملات شوکه کننده جواب می دهند. البته باید سعی کنید صداقت در این نوع عنوان نویسی را الگوی خود قرار دهید و تا حد زیادی عنوان ها با محتوا مرتبط باشند. به عنوان مثال چند نمونه از این نوع عنوان نویسی را در ادامه مشاهده می کنید:

 • امین حیایی در صف نانوایی!
 • عکس دو نفره الناز شاکردوست با …
 • دعوا جنجالی هومن سیدی با ترلان پروانه

از جملات دقیق استفاده کنید

استفاده از جملات دقیق برای بیان مشکلات می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. مخاطب دوست دارد بخش مهمی از محتوا را در عنوان ریلز مشاهده کند. به عنوان مثال به جای استفاده از جمله “چگونه در یک ماه خیلی لاغر شویم؟” بهتر است از جمله “با این روش در 1 ماه 7 کیلو لاغر شوید!” استفاده کنید.

چه تیتری برای ریلز اینستاگرام انتخاب کنیم؟

عنوان تصویری باشد

یکی دیگر از روش هایی که برای جذب مخاطب در عنوان نویسی کاربرد دارد، تصویرسازی برای مخاطبان است. از کلماتی در عنوان استفاده کنید که تصویری باشد و باعث شوند که ذهن مخاطبان به سمت و سوی یک تصویر ذهنی برود. به عنوان مثال می توانید بنویسید: با این روش های درآمدزایی خیلی سریع بنز میخری!

شما از این طریق ذهن مخاطب را به سمت خودروی بنز سوق داده اید و ذهن مخاطبان برانگیخته می شود.

نتیجه گیری

انتخاب تیترهای جذاب برای ریلز اینستاگرام یکی از راه های اصلی برای جذب فالوور بیشتر است. در این روزها که ریلزها تمام فضای اکسپلور اینستاگرام را پر کرده اند، شما هم باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا به اکسپلور برسید. بهترین راه برای رسیدن به اکسپلور هم تولید محتوای جذاب و انتشار آنها از طریق ریلزها است. البته که باید برای ریلزها عنوان های جذاب بنویسید تا کاربران اینستاگرام ترغیب شوند تا پست های شما را مشاهده کنند. در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم که چطور برای ریلزهای اینستاگرام، تیترهای جذاب بنویسید تا با افزایش فالوور مواجه شوید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!