نویسنده: نادر عبدی
2023-10-11

آموزش انتشار پست برای کلوز فرندز در اینستاگرام

کلوز فرندز اینستاگرام یکی از قابلیت هایی است که به شما اجازه انتشار خصوصی برخی از مطالب را می دهد. اگر دوست دارید برخی از مطالب و محتوای پیجتان را فقط افراد مشخصی مشاهده کنند، باید از قابلیت کلوز فرندز اینستاگرام استفاده کنید. البته این قابلیت برای پست ها کارایی ندارد و فعلا اینستاگرام این […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

کلوز فرندز اینستاگرام یکی از قابلیت هایی است که به شما اجازه انتشار خصوصی برخی از مطالب را می دهد. اگر دوست دارید برخی از مطالب و محتوای پیجتان را فقط افراد مشخصی مشاهده کنند، باید از قابلیت کلوز فرندز اینستاگرام استفاده کنید. البته این قابلیت برای پست ها کارایی ندارد و فعلا اینستاگرام این امکان را ایجاد نکرده تا بتوانید پست هایتان را به تعداد محدودی از افراد نشان دهید. در این مقاله بیشتر در مورد انتشار پست و استوری برای کلوز فرندز در اینستاگرام صحبت خواهیم کرد.

خرید فالوور اینستاگرام

کلوز فرند چیست؟

کلوز فرندز چیست؟

قابلیت کلوز فرندز اینستاگرام، یک قابلیت انتشار خصوصی است که با تهیه‌ی لیستی از افراد می توانید برای اینستاگرام مشخص کنید که محتوای موردنظرتان را فقط این افراد باید مشاهده کنند. همانطور که در مقدمه هم اشاره داشتیم این قابلیت در حال حاضر فقط برای استوری ها ممکن است و برای فیدها و پست ها نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید. هرچند که در این چند روزه اخباری مبنی بر انتشار پست برای کلوز فرندز در اینستاگرام منتشر شده است.

کلوز فرند اینستاگرام

اینستاگرام یک پلتفرم فضای مجازی است که می توانید به کمک آن عکس ها و فیلم ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. همانطور که می دانید در اینستاگرام دو نوع حساب کاربری عمومی و خصوصی وجود دارد. عده ای ترجیح می دهند از حساب کاربری خصوصی استفاده کنند تا فقط افراد مورد نظرشان محتوای آنها را مشاهده کند. اما اکانت های عمومی این قابلیت را ندارند و در واقع به هر فردی این اجازه را می دهند که پست ها و استوری های آنها را مشاهده کند.

اینستاگرام علاوه بر اکانت خصوصی، فضای خصوصی تری را برای کاربران خود فراهم کرد. در واقع شاید افرادی که پیج عمومی دارند و یا حتی افرادی که اکانت پرایوت هم دارند، ترجیح دهند که برخی از استوری هایشان را فقط افراد محدودی مشاهده کنند. برای این کار اینستاگرام قابلیت کلوز فرندز را در استوری ها قرار داد. ممکن است بخواهید برخی از استوری های شما را اعضای خانواده‌تان نبینند و فقط دوستان و رفقای صمیمی بتوانند این استوری ها را مشاهده کنند. در این صورت باید از قابلیت کلوز فرندز استفاده کنید.

ساخت کلوز فرند لیست اینستاگرام

آموزش انتشار استوری برای کلوز فرندز در اینستاگرام را در ادامه ارائه میکنیم. شما با انجام مراحل زیر می توانید لیست کلوز فرندز خود را آماده کرده و استوری مورد نظرتان را برای آنها منتشر کنید:

  • ابتدا به صفحه پروفایل اینستاگرام خود بروید.
  • بر روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید.
  • وارد بخش تنظیمات شوید.
  • گزینه close friend را که با علامت سه خط و سه ستاره نشان داده شده است، انتخاب کنید.
  • لیست فالوور های شما نمایش داده می شود. که کنار هر کدام، یک دایره‌ی خالی قرار گرفته است و با انتخاب آنها، هر دایره به یک تیک آبی تبدیل می شود. 
  • هر کدام از دوستان خود را که می خواهید در لیست قرار دهید، انتخاب کنید. 

با انجام مراحل بالا لیست کلوز فرندز شما ساخته می شود. هنگامی که عکس، متن و یا ویدئویی را در استوری بارگذاری می کنید، در قسمت پایین صفحه دو گزینه Your Story و Close Friends را مشاهده می کنید. با انتخاب گزینه Your Story، استوری شما به حالت معمولی بارگذاری می شود، اما با انتخاب گزینه کلوز فرندز، استوری مورد نظرتان برای لیست ساخته شده منتشر می شود.

ویرایش لیست کلوز فرندز اینستاگرام

همانطور که در مراحل ساخت کلوز فرندز اینستاگرام گفته شد، هنگامی که لیست فالوورهای شما نمایش داده می شود، یک دایره‌ی خالی در مقابل اسامی افراد قرار گرفته است. برای حذف هر یک از افراد در لیست کلوز فرندز، کافیست روی تیک آبی مقابل اسم آن شخص کلیک کنید تا گزینه تیک، به همان دایره‌ی خالی تبدیل شود و در واقع آن شخص از لیست کلوز فرندز شما حذف شود.

ساخت و ویرایش لیست کلوز فرندز اینستاگرام

در بالای لیست هم گزینه Clear all را مشاهده می کنید که با انتخاب آن می توانید تمام لیست کلوز فرندز را حذف کنید تا از ابتدا افراد دلخواهتان را در لیست قرار دهید.

چطور استوری های هایلایت اینستاگرام را کلوز فرندز کنیم؟

انتشار استوری برای کلوز فرندز را در بخش های پیش توضیح دادیم. اما همانطور که می دانید با قابلیت هایلایت، می توانید یک استوری را به طور دائم در صفحه‌ی خود قرار دهید و فالوورهای شما بتوانند بیش از 24 ساعت یک استوری را ببینند. 

میشه استوری های کلوز فرندز رو هایلایت کرد؟

آیا استوری های کلوز فرندز را می توان هایلایت کرد؟ بله؛ شما می توانید استوری هایی که برای لیست کلوزفرندز خود منتشر کرده اید را هایلایت کنید. این هایلایت ها فقط به افراد کلوز فرندز شما نمایش داده می شوند و در صورت افزودن افراد دیگری به کلوز فرندز، این استوری برای آنها نیز به نمایش درمی آید.

از کجا بفهمیم در لیست کلوز فرند هستیم؟

علامت کلوز فرندز در اینستاگرام، سبز است. یعنی استوری هایی که برای شما منتشر می شوند در حالت معمولی دورشان یک خط قرمز و بنفش کشیده شده است، اما استوری های کلوز فرندز، دارای خطی سبز رنگ هستند. هرگاه در بالای صفحه‌ی فید، استوری با دایره ای سبز رنگ دیدید، بدانید که در لیست کلوز فرند آن فرد قرار گرفته اید.

کلام آخر

انتشار پست برای کلوز فرندز در اینستاگرام ممکن نیست و در حال حاضر این قابلیت فقط برای استوری های اینستاگرام در نظر گرفته شده است. کلوز فرندز قابلیتی است که محدوده‌ی خصوصی تری را در اختیار شما قرار می دهد و شما به کمک آن می توانید محتوای مورد نظرتان را فقط به عده ای خاص نشان دهید. در این مقاله سعی کردیم تمام مطالب مربوط به کلوز فرندز، از جمله نحوه ساخت کلوز فرندز و انتشار استوری برای کلوز فرندز را توضیح دهیم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!