نویسنده: javid
2024-04-08

چطور ریلز یا پست به صورت کلوز فرند منتشر کنیم؟

اینستاگرام همیشه با توجه به نظرات و استقبال کاربران از قابلیت های مختلف، این قابلیت ها را گسترش می دهد. یکی از قابلیت هایی که چند سالی می شود که در اختیار کاربران قرار داشته و همیشه از آن استقبال شده، انتشار استوری کلوزفرند بوده است. در واقع قابلیت کلوز فرند این امکان را به […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اینستاگرام همیشه با توجه به نظرات و استقبال کاربران از قابلیت های مختلف، این قابلیت ها را گسترش می دهد. یکی از قابلیت هایی که چند سالی می شود که در اختیار کاربران قرار داشته و همیشه از آن استقبال شده، انتشار استوری کلوزفرند بوده است. در واقع قابلیت کلوز فرند این امکان را به کاربر می دهد که تعیین کند محتوای منتشر شده فقط برای افراد محدودی نمایش داده شود. با توجه به عملکرد این قابلیت در استوری ها، کاربران اینستاگرام همیشه منتظر برقراری این قابلیت برای انتشار پست و ریلز بوده اند که این امکان برای آنها فراهم شده است. اما احتمالا این سوال را دارید که چطور ریلز یا پست را به صورت کلوز فرند منتشر کنیم؟ در این مقاله به پاسخ سوال خود خواهید رسید.

خرید فالوور اینستاگرام

کلوز فرند چیست؟

همانطور که گفتیم کلوز فرند یکی از قابلیت های محبوب اینستاگرامی است که معمولا اکثر کاربران آن را با رنگ سبز روشن به یاد می آورند. اگر شما هم در بین فالوورها و فالووینگ های خود استوری هایی را دیده باشید که دور آنها دایره ای سبز رنگ ترسیم شده است، با قابلیت کلوز فرند آشنایی دارید. با این قابلیت یک محتوا فقط برای افرادی که تعیین می کنید نمایش داده می شود و در واقع کلوز فرند یک محیط خصوصی را در اختیار شما قرار می دهد.

چرا از کلوز فرند استفاده کنیم؟

شاید برایتان سوال باشد که کاربرد کلوز فرند چیست و چرا باید از این قابلیت استفاده کنیم؟ به طور کلی قابلیت کلوز فرند برای پیج های کاری نمی تواند تاثیر چندانی در افزایش فالوور یا افزایش بازدید داشته باشد. در واقع هدف اصلی استفاده از قابلیت کلوز فرند کاهش بازدید هاست. البته اگر پیج عمومی و کاری دارید و می خواهید محتوایی خصوصی را در آن برای دوستانتان به اشتراک بگذارید می توانید از کلوزفرند استفاده کنید.

نحوه ساخت لیست کلوز فرند اینستاگرام

اولین مرحله از ساخت محتوای کلوز فرند، ساخت لیست آن است. در واقع شما باید لیستی از دوستان مورد اعتماد خود را بسازید که فقط آنها بتوانند محتوای خصوصی شما را مشاهده کنند. برای ساخت لیست کلوز فرند باید مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

2. روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید.

3. وارد قسمت “Setting and Privacy” شوید.

4. گزینه “Close Friends” را انتخاب کنید.

5. وقتی به این مرحله می رسید با لیستی از فالووینگ های خود مواجه می شوید که می توانید با انتخاب گزینه “ADD” که در کنار هر نام قرار گرفته است، آن شخص را به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید. البته اگر پیج شما عمومی باشد می توانید به جز فالووینگ های خود، افرادی که شما را فالو نکرده اند هم به لیست خود اضافه کنید.

اگر از اضافه شدن هر فرد پشیمان شدید می توانید با گزینه “remove” که در کنار نام اشخاص حاضر در لیست قرار گرفته است آنها را از کلوز فرند حذف کنید.

چگونه پست را کلوز فرند کنیم؟

به مرحله اصلی رسیدیم، جایی که شما باید پست یا ریلز خود را به صورت کلوز فرند منتشر کنید. بعد از اینکه لیست مورد اطمینان خود برای مشاهده محتوای کلوز فرند را ساختید، نوبت آن رسیده تا علاوه بر استوری، پست ها و ریلزهای خود را فقط برای کلوز فرند انتشار دهید.

برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1. وارد حساب اینستاگرام شده و گزینه “+” در صفحه فید را انتخاب کنید.

2. پست مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صورت دلخواه آن را ویرایش کنید و “Next” را انتخاب کنید.

3. اکنون با انتخاب گزینه “Audience” میتوانید تنظیم کنید محتوای خود را برای چه کسانی به اشتراک بگذارید.

4. گزینه “Close Friend” و سپس “Done” را انتخاب کنید.

5. در انتها گزینه “Share” را انتخاب و پست خود را منتشر کنید.

چگونه ریلز را کلوز فرند کنیم؟

همانطور که در قسمت قبل مشاهده کردید با انجام مراحل گفته شده می توانید یک پست را فقط به لیست کلوز فرند خود نشان دهید. برای انتشار ریلز به صورت کلوز فرند هم دقیقا همین مراحل را باید طی کنید و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

توجه داشته باشید که بعد از انتشار ریلز و پست کلوز فرند، اکانت شما با یک آیکون سبز که نماد کلوز فرند است به مخاطبان شما نمایش داده می شود تا متوجه شوند که پستی را فقط برای آنها منتشر کرده اید.

کلام آخر

شاید اینستاگرام این روزها به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده باشد و اکثر ما ساعات زیادی را در این پلتفرم سپری کنیم. همانقدر که اینستاگرام می تواند در زمینه کسب درآمد و شهرت به ما کمک کند، گاهی اوقات می تواند به یک فضای کاملا خصوصی برای انتشار محتوا بین دوستانتان تبدیل شود. اگر پیج عمومی دارید و دوست دارید در کنار فعالیت های عادی خود، پست یا ریلز را طوری منتشر کنید که فقط دوستانتان آنها را ببینند، باید بیاموزید که چطور ریلز یا پست را به صورت کلوز فرند منتشر کنید. در این مطلب ما تمام مراحل مورد نیاز برای انجام این کار را به صورت گام به گام توضیح داده ایم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!