نویسنده: فاطمه بخشی
2021-09-19

ادمین چیست؛ معنی ادمین در اینستاگرام چیست؟

ادمین چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ در این مقاله ویژگی‌های یک ادمین خوب اینستاگرامی و مهارت های لازم برای کار ادمینی را به شما توضیح می‌دهیم.

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

سوالی که تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ معنی ادمین در اینستاگرام چیست؟
اینها سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله به آنها پاسخ دهیم. برای آشنایی با شغل ادمین یا administrator تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

ویدیوی تشریح معنای ادمین در اینستاگرام و شرح وظایف ادمین

توضیح کامل معنای ادمین و ادمین اینستاگرام و شرح وظایف ادمین

در این ویدیو این موارد را مشاهده خواهید نمود:

 • ادمین چیست؟
 • ادمین صفحات اجتماعی چیست؟
 • ذکر وظایف ادمین اینستاگرام
 • وظایف ربات اینستاگرام اینبو برای ادمین اینستاگرام
 • مقایسه‌ی ادمین استخدامی با ربات اینستاگرام اینبو

ادمین چیست؛ ادمین یعنی چه؟

برای پاسخ به سوال ادمین چیست ابتدا لازم است به معنای لغوی آن بپردازیم. ادمین واژه ای برگرفته از زبان انگلیسی است. این کلمه مخفف شده‌ی واژه‌ی administrator می‌باشد. معنی ادمین را اگر در گوگل جستجو کنیم به واژه‌ی “مدیر” می‌رسیم.

این واژه (ادمین) به دلیل ترند شدن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مختلف، موجب ایجاد سوال در ذهن کاربران شده است.

ادمین شخصی است که مدیریت یک اکانت، کانال یا گروهی را در شبکه های مجازی برعهده دارد. این شبکه‌ی اجتماعی می‌تواند اینستاگرام یا هر شبکه‌ی اجتماعی دیگری باشد. ادمین‌ها اشخاصی حرفه‌ای در حوزه‌ی تولید و انتشار محتوا و بطور کلی مدیریت حساب های مجازی هستند. آنها در واقع با برعهده گرفتن مدیریت یک کانال یا پیج، توسعه و رشد آن پیج یا کانال را برعهده می‌گیرند.

نکته: لزوما ادمین‌ها انسان نیستند. ربات های مجازی نیز می‌تواند ادمین یک حساب در شبکه‌ی اجتماعی باشند! بعنوان مثال ربات اینستاگرام یکی از ربات‌هایی است که خدمات ادمین پیج را برای کاربران اینستاگرامی ارائه می‌دهد.

معنی ادمین در اینستاگرام چیست؟

در ادامه‌ی بحث قصد داریم به سوال پرتکرار شما با عنوان معنی ادمین در اینستاگرام چیست نیز پاسخ دهیم.

حتما در بخش کامنت‌ها مشاهده کرده‌اید که برخی از کاربران خطاب به ادمین پیام‌هایی را نوشته‌اند. این پیام‌ها ممکن است درخواست‌هایی از قبیل چک کردن دایرکت، گذاشتن محتوای جدید، پرسیدن اطلاعات در خصوص پست، پرسیدن قیمت محصولات و … باشد. ادمین اینستاگرام شخصی است که به این پیام‌ها پاسخ می‌دهد. البته این بخشی از وظایف یک ادمین در اینستاگرام می‌باشد. در ادامه وظایف ادمین را با جزئیات کامل شرح می‌دهیم تا بیشتر با خدماتی که یک ادمین ارائه می‌دهد آشنا شوید.

نکته: اگر به دنبال ادمین برای پیج اینستاگرام خود هستید، می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی مقایسه‌ی ادمین واقعی و ادمین ربات، انتخاب مناسب و به صرفه ای انجام دهید.

کار ادمین چیست؟

کار ادمین چیست؟

اکنون که فهمیده‌ایم ادمین یعنی چه، خوب است در مورد کارهایی که یک ادمین انجام می‌دهد، اطلاع داشته باشیم. یک ادمین چه وظایفی دارد؟ ادمین چه کاری انجام می‌دهد؟ درآمد ادمین ها چقدر است؟!

حتما در شبکه های مجازی عضو کانال‌ها یا گروه های مختلف هستید یا پیجی را در اینستاگرام دنبال می‌کنید. قطعا شاهد حجم انبوه محتوای برخی از این پیج‌ها یا کانال‌ها بوده‌اید. ادمین‌ها مسئول انتشار و گاها تولید این محتواها (متن، عکس، ویدئو، پست، استوری و …) هستند. در ادامه لیستی کامل از وظایف ادمین‌ها را می‌آوریم تا بیشتر با این شغل آشنا شویم.

 • تولید محتوا
 • انتشار محتوا
 • مدیریت تعداد و زمان انتشار محتوا
 • نوشتن متن متناسب با محتوا
 • پاسخگویی به کامنت‌ها
 • پاسخگویی به دایرکت‌ها
 • هشتگ گذاری متناسب با محتوا
 • حذف کامنت های توهین آمیز
 • فالو کردن سایر پیج‌ها برای معرفی پیج
 • آنفالو کردن پیج های فالو شده پس از چند روز
 • گفتگو با اینفلوئنسرها برای گرفتن تبلیغات برای پیج
 • پشتیبانی از خدمات پس از فروش پیج (در صورت فروشگاهی بودن پیج)
 • افزایش نرخ تعامل + افزایش تعداد فالوور های پیج

نکته: البته بسته به شرایط مختلف و اقتضاء پیج، وظایف ذکر شده برای ادمین تغییر می‌کند. مثلا ممکن است فردی مسئولیت تولید محتوای پیجش را به یک ادمین و مسئولیت مدیریت انتشار پست‌ها را به ادمین دیگر بسپارد. همچنین ممکن است فرد دیگری مسئولیت انتشار پست‌ها و استوری‌ها را به یک شخص و پاسخ دهی به دایرکت‌ها را به شخص دیگر بسپارد.

انواع ادمین در اینستاگرام و درآمد آنها

در فضای کاری اینستاگرام ادمین هم برای پیج‌های تولید محتوا و هم برای پیج‌های فروشگاهی لازم و ضروری است. ادمین‌ها فعالیت‌های مختلفی را تحت عنوان شغل ادمینی انجام می‌دهند که در مطالب بالا بصورت فهرست وار به آنها اشاره کردیم.

اما در این بخش از مقاله‌ی ادمین چیست می‌خواهیم مطالبی را تحت عنوان انواع ادمین در اینستاگرام به شما ارائه دهیم.

ادمین‌ها می‌توانند قسمت‌های مختلفی از یک بیزینس را پوشش دهند و فعالیت‌های مختلفی را نیز در این راستا به ثمر برسانند.

ادمین بسته به نوع فعالیتش حقوق متفاوتی دریافت می‌کند. بعنوان مثال ادمین تبلیغات که به نوعی مدیر برنامه‌ی صاحب پیج محسوب می‌شود، برنامه‌های تبلیغاتی پیج را هماهنگ و با درخواست کنندگان تبلیغات به مذاکره می‎نشیند. حقوق دریافتی این ادمین بسته به میزان مهارتش تا 100 میلیون نیز می‌تواند ارتقا پیدا کند.

نوع دیگری از ادمین های اینستاگرامی وجود دارند که صرفا در دایرکت فعالیت می‌کنند و وظیفه‌ی آنها پاسخ‌دهی به پیام‌هاست. سطح درآمد این ادمین‌ها از 2 تا 7 میلیون متغیر است.

مورد دیگر از انواع ادمین‌ها ادمین تولید محتوا است. ادمین‌های تولید محتوا برای ساخت و تولید محتوای تصویری و متنی پیج حدودا 5 الی 10 میلیون دریافت می‌کنند.

یک ادمین خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اکنون که بطور کامل فهمیدیم ادمین یعنی چه و چه وظایفی دارد، این سوال برایمان پیش می‌آید که یک ادمین خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. ادمینی که 24 ساعت شبانه روز را در خانه است اما درآمد چشم گیری دارد، دارای چه مهارت‌ها و ویژگی‌هایی است؟

یک ادمین خوب و حرفه ای لازم است تا تایم عمده ای را در روز آنلاین باشد. گوشی یا لپتاپ ادمین به منزله محل کار و ابزار کار اوست. بنابراین حضور او در فضای مجازی اجباری است.

اگر یک ادمین مسئولیت تولید محتوای یک پیج را برعهده بگیرد لازم است تا به مهارت های نوشتاری مسلط باشد. همچنین لازم است تا در حوزه‌ی تولید محتوای مولتی مدیا به نرم افزارهای PhotoShope و illustrator تسلط کافی و لازم داشته باشد.

در صورتی که عمده‌ی هدف صاحب پیج از استخدام ادمین، افزایش نرخ تعامل و افزایش تعداد فالوورهای پیج باشد، لازم است تا ادمین استخدام شده توانایی های لازم را در خصوص شناخت مباحث مربوط به بالا بردن اینگیجمنت، نحوه‌ی صحیح هشتگ گذاری، آشنایی با مناسب‌ترین زمان گذاشتن پست و روش های افزایش فالوور را داشته باشد.

بطور کلی اگر بخواهیم تعریفی کامل از یک ادمین خوب و حرفه ای را ارائه دهیم، می‌توانیم بگوییم ادمین خوب شخصی است که نسبت به بستر شبکه‌ی اجتماعی که در آن فعالیت می‌کند شناخت دارد و توانایی های لازم جهت مدیریت حساب در آن پیج را داراست.

سوالات متداول

ادمین چیست؟

✅ ادمین شخصی است که مدیریت یک حساب را در شبکه‌ی مجازی برعهده دارد. ادمین هر پیج یا کانالی وظایف خاص و مشخصی دارد که این وظایف را می‌توانید در متن مقاله مطالعه نمایید.

آیا ربات ادمین وجود دارد؟

✅ ربات ادمین در واقع همان ربات اینستاگرام است که بخشی از وظایف ادمین را انجام می‌دهد. برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص می‌توانید به متن مقاله کامل مقاله مراجعه کنید.

معنی ادمین در اینستاگرام چیست؟

✅ ادمین اینستاگرام به شخصی می‌گویند که مسئولیت مدیریت و توسعه‌ی یک حساب را در اینستاگرام برعهده دارد.

ادمین تولید محتوا چیست؟

✅ ادمین تولید محتوا به شخصی می‌گویند که مسئولیت تولید محتوای یک پیج یا کانال را برعهده دارد.

کار ادمین چیست؟

✅ ادمین ها در فضای مجازی مسئولیت توسعه و رشد یک پیج را برعهده دارند و وظایف مختلفی را در این راستا انجام می‌دهند.

ادمین یعنی چه؟

✅ ادمین واژه‌ای برگرفته از کلمه‌ی انگلیسی Administrator است و معنی لغوی آن مدیر می‌باشد.

جمع بندی

سوالی که در این مقاله به آن پاسخ داده‌ایم این است که ادمین یعنی چه و چه وظایفی دارد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم ادمین را که یک شغل در عرصه‌ی دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود، در ابعاد مختلف بررسی کرده و تعریف درست و صحیحی از آن را برای شما ارائه دهیم. به این منظور در مورد این شغل و وظایف ادمین و همچنین ویژگی های یک ادمین خوب بحث نمودیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی در خصوص موضوع مقاله دارید آن را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
8 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
زهرا

سلام
اگر پيچ خودمون رو رشد بديم
ميتونيم درآمد داشته باشيم؟

مرتضی

سلام. پیج توسط ادمین اداره میشود یعنی چه؟

میلاد

سلام خسته نباشید
در تهران شرکت یا فرد خاصی رو می‌شناسید حرفه ای ادمینی رو آموزش بدن چون دوس ندارم پولم الکی خرج کسی کنم ک چیزی حالیش نیست

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!