15 ابزار تحلیل و انالیز رایگان اینستاگرام در سال 2020 برای رشد پیج های بیزینسی

پیمان احمدپور
تاریخ انتشار : 2020-10-17
نویسنده : پیمان احمدپور
15 ابزار تحلیل و انالیز رایگان اینستاگرام برای رشد پیج های بیزینسی

ابزار آنالیز اینستاگرام چه تاثیری بر روند فعالیت شما خواهد داشت؟ اینستاگرام هم یک شبکه اجتماعی محبوب و هم محیطی برای رشد و ارتقای کسب و کارهاست. برای پیروز شدن در کارزار رقابتی اینستاگرام و البته فروش بیشتر شما میبایست وضعیت و روند فعالیت خود را مدام رصد نمایید. نقاط ضعف و نقاط قوت خود را شناسایی کنید. سعی کنید نقاط ضعف خود را کمرنگ و نقاط قوت خود را بهبود ببخشید و البته در کنار آن از امکانات جدید اینستاگرام هم غافل نشوید. در این مقاله سعی داریم شما را با یکسری ابزار جانبی آشنا کنیم که به کمک آن بتوانید عملکرد خود را رصد نمایید. این ابزارها به شما در شناسایی نقاط قوت و ضعف تان کمک بزرگی میکنند.

1- Iconsquare ابزار آنالیز اینستاگرام

یک ابزار قدرتمند برای برند ها و آژانس های تبلیغاتی است. البته این ابزار یک پلن رایگان هم برای بررسی حساب اینستاگرام شما در اختیارتان قرار میدهد که دید کلی از حساب تان و بخش هایی که قوی عمل میکنید را در اختیار شما قرار میدهد. حتما سعی کنید از این هدیه رایگان نهایت استفاده را ببرید. با استفاده از گزارش های این ابزار میتوانید تاثیر پست هایتان را در جذب و یا از دست دادن فالوورهایتان بررسی نمایید.ضمنا در این ابزار میتوانید همزمان چند اکانت مختلف را ثبت نمایید.
این ابزار گزارش های خود را 14 روز رایگان در اختیار شما قرار میدهد.

ابزارهای آنالیز اینستاگرام - iconquare

2- Squarelovin ابزار تحلیل و آنالیز رایگان اینستاگرام

این ابزار آنالیز اینستاگرام، تحلیل رایگان در اختیار شما قرار میدهد که با استفاده از آن میتوانید روند یکسال فعالیت خود در اینستاگرام را رصد کنید. این ابزار به شما میزان علایق فالوورهایتان به موضوعات مختلف را میگوید و شما از این خاصیت بر ای تولید محتواهای بعدی میتوانید استفاده کنید. گزارشهای این ابزار بسیار ساده و قابل فهم میباشند.یک گزارش جالب که توسط این ابزار ارائه میشود گزارش “بدترین زمان ارسال پست” است.

Squarelovin گزارش عملکرد اینستاگرام

3- Hypeauditor ابزار آنالیز اینستاگرام

ابزاری عالی برای تحلیل اکانت های اینستاگرام و یوتیوب است. شما میتوانید از حالت رایگان این ابزار آنالیز اینستاگرام، برای بدست آوردن یکسری اطلاعات از حساب تان استفاده نمایید.

Hypeauditor ابزار تحلیل اکانت اینستاگرام

4- Crowdfire ابزار مدیریت اینستاگرام

اجازه زمانبندی و انتشار پست ها را میدهد. با این ابزار میتوان، روند برندیگ و منشن به اکانت شما را بیسیار دقیق تحلیل و ارزیابی نمود. یک قابلیت فوق العاده این ابزار آنالیز اینستاگرام این است که به شما پیشنهاد مطالب جذاب از سایت های دیگر که مطابق با علایق فلوورهایتان باشد هم میدهد.

Crowdfire زمانبندی انتشار پست اینستاگرام

5- Socialbakers ابزار آنالیز اینستاگرام

این ابزار قدرتمند امکان رصد و تحلیل اکثر شبکه های اجتماعی را به شما میدهد. ضمنا امکان بررسی و تحلیل فالوورهایتان هم برای شما میسر خواهد بود. قابلیت دیگر این ابزار مدیریت در زمانبندی و انتشار پست ها در شبکه های اجتماعی است بعلاوه امکان بررسی اینفلوئنسرها را نیز برای شما مهیا میکند. قابلیت خوب دیگر این ابزار آنالیز اینستاگرام این است که عکس هایی که بیشترین لایک و کامنت دارند را به شما معرفی میکند که با استفاده از آن میتوانید برنامه ریزی برای پست های آینده خودتان داشته باشید.

این ابزار فیلترهایی که کارایی بالاتری داشته اند را به شما معرفی میکنند.ضمنا میتوانید بررسی کنید که شما کجای صنعت تان هستید و وضعیت شما نسبت به رقبایتان به چه صورت است؟ گزارش های این ابزار از لحاظ ظاهری بسیار جذاب است اما بررسی آن کمی سخت است.

Socialbakers ابزار آنالیز اینستاگرام

6- Pixlee آنالیز اینستاگرام

این ابزار برای کارهای تیمی بسیار مناسب است و شما میتوانید نتیجه تحلیل را با تیم تان به اشتراک بگذارید. از قابلیت خوب این ابزار کمک به پیدا کردن اینفلوئنسرهایی است که با برند و موضوعات مرتبط با کار ما بیشتر فعالیت داشته اند.

Pixlee ابزار تحلیل اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام

7- Socialrank ابزار آنالیز اینستاگرام

ابزاری جهت تحلیل فالوورهای ایسنتاگرام و توییتر است و عمده کارش تحلیل و پیگیری فعالیت اعضای شما و پیدا کردن علائق آنها برای کمک کردن به بهبود عملکرد شما در صفحه تان است. حتی محبوب ترین ایموجی های فالوورهایتان را به شما گزارش میدهد.

Socialrank ابزار تحلیل فالوورهای اینستاگرام

8- Union metrics ابزار تحلیل اینستاگرام

این ابزار آنالیز اینستاگرام، هم دسترسی رایگانی برای شما در نظر گرفته است. و به شما میگوید چه زمانی میبایست پست ارسال کنید؟ از چه هشتگ هایی میبایست بهره جویید؟ چه موضوع هایی بهتر است بیشتر ساپورت کنید و سراغ چه موضوع هایی نروید. یک قابلیت دیگر این ابزار این است که بهترین فالوورهای شما را مشخص کرده و به شما معرفی میکند. این ابزار میگوید کدام هشتگ ها ورودی بیشتری برای شما بدنبال خواهند داشت. البته این ابزار فوق العاده در حال حاضر رایگان نیست.
این ابزار 30 روز آخر فعالیت شما را تحلیل میکند.

Union metrics ابزار تحلیل هشتگ اینستاگرام

9- Phlanx

یکسری ویژگی برای بازاریابی شبکه اجتماعی در اختیار شما قرار میدهد که برای آشنایی با قابلیت های این ابزار میتوانید سی روز رایگان با آن کار کنید.

Phlanx ابزار بازاریابی شبکه اجتماعی

10- Hootsuit analytics ابزار آنالیز اینستاگرام

از این ابزار هم برای تجزیه و تحلیل و هم برای زمان بندی و انتشار پست ها استفاده میشود. حتی یکی از قابلیت های این ابزار دسته بندی نظرات بر اساس مثبت و منفی است. همچنین پست ها را بر اساس معیارهایی که شما مشخص میکنید مقایسه کرده و نتایج را به شما نشان میدهد.

Hootsuit analytics ابزار آنالیز اینستاگرام

11- Simply measured

 درصورتی که تعداد فالورهای شما بیشتر از 25 هزار نفر باشند گزارش رایگان در اختیار شما  قرار میدهد. آمارها و تجزیه و تحلیل های شفافی که این ابزار آنالیز اینستاگرام، در اختیار شما قرار میدهد قطعا به شما ایده های خوبی در محتواهای بعدی خواهد داد. این ابزار همچنین به شما میگوید که به چه میزان برند شما در اینستاگرام گسترش پیدا کرده است.
همچنین به شما میگوید چه اینفلوئنسرهایی شما را فالو میکنند.

 Simply measured ابزار ایده دهی محتوا در اینستاگرام

12- Sprout social

این ابزار تا حد زیادی به iconsquare شبیه است. از قابلیت های این ابزار امکان برنامه ریزی زمانی برای انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی است و یکی از برتری های آن این است که با قابلیت نوتیفیکیشن برخی از زمان های مهم را به شما یاداوری میکند. از این ابزار میتوانید جهت مدیریت تیم و ارسال پیام بین آنها در مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده نمایید.

Sprout social ابزار زمانبندی و تحلیل اینستاگرام

13- Keyhole ابزار آنالیز اینستاگرام

با استفاده از این ابزار میتوانید کلمه کلیدی و یا هشتگ مربوط به کارتان را سرچ نمایید تا ترندهای حوزه کاری خود را دریابید و از آنها استفاده نمایید. با استفاده از این ابزار همچنین میتوانید رقبای خود را تحلیل کنید و حتی برای فعالیت خود هم kpi تعریف نمایید.

ابزار تحلیل رقبا در اینستاگرام

14- Minter ابزار آنالیز اینستاگرام

این ابزار به شما میگوید بر اساس نوع مخاطبین و یکسری فاکتورهای دیگر، بهتر است از چه فیلترهایی استفاده نمایید. این ابزار گزارش کاملی از عملکرد هر پست تان به شما میدهد که کدام پست عملکرد خوبی برای شما داشته و چگونه؟

همچنین گزارشی از عملکرد فالوورهایتان و میزان انتشار پست های آن ها به شما میدهد که بر اساس آن میتوانید روی تعداد پست های خود کار کنید.

Minter ابزار آنالیز اینستاگرام

15- Picture.io influence score

 این ابزار هم رایگان است. این ابزار به شما کمک میکند که در کمترین زمان ممکن برنامه ای برای بهبود عملکرد صفحه اینستاگرامتان تنظیم نمایید.

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانید هوشمند تر و قدرتمندتر ئر شبکه های اجتماعی خود کار کنید و نتایج بهتری کسب نمایید نیاز است روند حرکتی خود و آمارها را زیر نظر داشته باشید و آنها را رصد نمایید. ابزارهای آنالیز اینستاگرام کمک زیادی به شما در تحلیل عملکرد خودتان، رقبا و فالوورهایتان میکنند و حتی به شما کمک میکنند برنامه و استراتژی های آینده خود را طوری تنظیم کنید که مسیر هموارتری به سمت موفقیت در کسب و کارتان داشته باشید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

Insights اینستاگرام؛ ابزار قدرتمند آنالیز اینستا

Insights اینستاگرام؛ ابزار قدرتمند آنالیز اینستا

Insights اینستاگرام چیست؟ ابزار آنالیز اینستا چه کاربردهایی دارد؟ هر چه زمان جلوتر می‌رود، کسب و کارهای اینترنتی نیز با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند و بیزینس‌های اینستاگرامی نیز در این دسته جای دارند. همانطور که همه‌ی مشاغل برای پیشرفت و توسعه نیاز به تحلیل شرایط مختلف...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟

فالوور فیک چیست؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا بپرسیم اصلا پیج فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، پیج فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید...

ادامه مطلب
افزایش فالوور اینستاگرام در سریعترین زمان ممکن + 3 روش کاربردی

افزایش فالوور اینستاگرام در سریعترین زمان ممکن + 3 روش کاربردی

افزایش فالوور در اینستاگرام برای هر کسب و کاری ضروری است. در این سال‌ها اینستاگرام به محلی تبدیل شده است که هر فردی درصدد است تا محصولات خود را در آن به فروش برساند. درواقع اینستاگرام به بستری پر رونق تبدیل شده است که کاربران زیادی را گرد خود آورده است. در این زمان هر...

ادامه مطلب