نویسنده: پریسا نوری زاده
2020-09-23

راهنمای کامل نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام با تصویر

نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام چیست؟ چگونه نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام را غیر فعال یا فعال کنیم؟ برای آشنایی با تنظیمات نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام چیست؟ چگونه نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام را غیر فعال یا فعال کنیم؟ آیا می‌توان به جای فعال یا غیر فعال کردن تمام نوتیفیکیشن دایرکت‌های اینستاگرام، اعلانات تعداد مشخصی از دایرکت‌های اینستاگرام را فعال و تعدادی دیگر را غیر فعال کرد؟ نوتیفیکیشن به معنای اعلانات دریافتی از گوشی یا از برنامه‌هایی مانند اینستاگرام است. ما در این مقاله قصد داریم راجع به نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام صحبت کنیم. اگر می‌خواهید اطلاعات کامل و دقیقی از این قابلیت اینستاگرام کسب کنید، این مقاله را از دست ندهید.

خرید فالوور اینستاگرام

تنظیمات نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام

نحوه‌ی تنظیمات نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام چگونه است؟ شما می‌توانید به کمک روش‌هایی که در ادامه‌ی مقاله ذکر خواهد شد، نوتیفیکیشن هر تعداد از دایرکت‌هایی را که می‌خواهید، غیر فعال کنید. اما چگونه نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟

 1. ابتدا وارد اینستاگرام خود شوید.
 2. حین وارد شدن به اینستاگرام، به طور خودکار به صفحه‌ی Home منتقل خواهید شد.
صفحه‌ی خانه
 1. در بالا و سمت راست صفحه‌ی Home، آیکون هواپیما مانند را مشاهده می‌کنید. حال با لمس کردن این آیکون، تمام دایرکت‌های شما برایتان آورده می‌شود.
آیکون هواپیما مانند
 1. در مرحله‌ی بعدی، یکی از دایرکت‌ها را به دلخواه انتخاب کرده و روی آن انگشت خود را نگه دارید. سپس همانند تصویر زیر، نیم پنجره‌ای با 3 گزینه برای شما باز می‌شود.
دایرکت اینستاگرام
 1. با فعال کردن گزینه‌‌ی Mute Messages (بی صدا کردن پیام‌ها) اعلانات مربوط به دایرکت، برای شما نیز غیر فعال می‌شود. به عبارتی پیام‌های دریافتی از این دایرکت در گوشی شما نشان داده نمی‌شود و تنها با وارد شدن به اینستاگرام قابل مشاهده است.
 1. با روشن کردن گزینه‌ی Mute Call Notifications (بی صدا کردن اعلان‌های تماس) اعلانات مربوط به تماس دایرکت مورد نظر در گوشی شما نمایش داده نمی‌شود. نکته‌ای که در مورد این گزینه باید بدانید، این است که با فعال کردن این گزینه نوتیفیکیشن تماس‌‌های صوتی و ویدیو چت‌ها با هم غیر فعال خواهند شد.

روش دیگری که با آن می‌توانید نوتیفیکیشن دایرکت مورد نظر خود را غیر فعال کنید، به شرح زیر است:

 1. همانطور که در بالا گفتیم، به دایرکتی که قصد غیر فعال کردن نوتیفیکیشن آن را دارید، رفته و روی آن کلیک کنید.
 2. در مرحله‌ی بعدی طبق شکل زیر عمل کرده و اسم مخاطب خود را لمس کنید.
لمس اسم مخاطب
 1. در ادامه، در صفحه‌ی باز شده دو گزینه‌ی Mute Messages و Mute Call Notifications را می‌بینید.
گزینه های نوتیفیکیشن

نحوه‌ی غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برای تمام دایرکت‌ها

 1. برنامه‌ی اینستاگرام را باز کنید.
 2. به پروفایل خود بروید و روی آیکون سه خط که در بالای صفحه و سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.
آیکون سه خط
 1. روی گزینه‌ی Settings بزنید.
تنظیمات اینستا
 1. در صفحه‌ی باز شده، گزینه‌ی Notifications را انتخاب نمایید.
نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام
 1. در مرحله‌ی بعدی و در صفحه‌ی جدید باز شده، می‌توانید بصورت جداگانه اعلانات مربوط به هر قسمتی را تنظیم کرده.

از طرفی دیگر در صورتیکه از آیتم Push Notifications، گزینه‌ی Pause All را فعال کنید، تمامی اعلانات مربوط به اینستاگرام نیز غیر فعال می‌شود.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن پست‌ها، استوری، پیام و ...
 1. برای اینکه تنها نوتیفیکیش دایرکت اینستاگرام را در این قسمت تنظیم کنید، گزینه‌ی Direct Message (پیام‌های خصوصی)، گزینه‌ای است که بایستی انتخاب نمایید.
دایرکت پیام ها

در ادامه با گزینه‌های زیر روبرو می‌شوید:

 • Message Requests (درخواست‌های پیام): این گزینه شامل افرادی می‌شود که یا کلا در اکانت شما حضور ندارند و یا جزو فالوورهای شما هستند و قصد ارسال پیام به شما را دارد. با زدن گزینه‌ی Off اعلان‌های این افراد را در گوشی نخواهید دید.
نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام
 • Messages (پیام‌ها): این دسته از پیام‌ها شامل پیام‌های افرادی می‌شود که هم جزو فالووینگ‌ها و هم جزو فالوورهای شما هستند. با انتخاب گزینه‌ی Off هیچ نوتیفیکیشنی از جانب فالوورها و فالووینگ‌ها در گوشی خود مشاهده نخواهید کرد.
 • Group Requests (درخواست‌های گروهی): با انتخاب گزینه‌ی On در صورتیکه کسی بخواهد شما را به یک چت گروهی دعوت یا ادد کند، اعلان آن برای شما نمایش داده می‌شود. اگر نمی‌خواهید در صورت ادد شدن به گروه اعلانی دریافت کنید، گزینه‌ی Off را بزنید.
 • Video Chats (گپ‌های ویدیویی): شامل تمام تماس‌های ویدیویی در اینستاگرام است.

Off: اعلان همه‌ی ویدیوها خاموش می‌شود.
From People I Follow: تنها نوتیفیکیشن تماس‌های ویدیوی فالووینگ‌های خود را دریافت می‌کتید.
From Everyone: تماس‌های ویدیویی از هر شخصی در اینستاگرام داشته باشید، برای شما نشان داده می‌شود.

مقاله‌ی پیشنهادی: نوتیفیکیشن اینستاگرام را چگونه فعال کنیم؟

راه دیگر تنظیم نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام

با روش‌هایی که در بالا گفته شد، می‌توانید نوتیفیکیشن اینستاگرام خود را تنظیم کنید. اما علاوه بر آن روش‌ها، راه دیگری برای دسترسی به نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام وجود دارد. برای دانستن یکی دیگر از این راه‌ها، مراحل زیر را طی کنید:

 1. در این بخش نیز به پروفایل خود رفته و گزینه‌ی Settings (تنظیمات) را بزنید.
تنظیمات اینستاگرام
 1. حال در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Privacy (حریم خصوصی) را انتخاب نمایید.
حریم شخصی
 1. در مرحله‌ی سوم روی گزینه‌ی Message (پیام‌ها) کلیک کنید.
انتخاب پیام

حال با گزینه‌های زیر روبرو می‌شوید:

 • Your Followers on Instagram (فالوور‌های شما در اینستاگرام): با انتخاب گزینه‌ی Message Requests در صورتیکه پیامی از طرف هر کدام از فالوورهای خود داشته باشید، در درخواست پیام‌ها مشاهده خواهید کرد. اما با فعال کردن گزینه‌ Don’t Receive Requests درخواست پیام از جانب فالوورهای خود نخواهید داشت.
فالوورهای اینستاگرام
 • Others on Instagram (حساب‌های دیگر در اینستاگرام یا کاربرانی که در داخل اکانت شما حضور ندارند): با روشن کردن گزینه‌ی Message Requests پیام‌هایی را که از اکانت‌های خارج از پیج خود داشته باشید، می‌بینید. در صورتیکه با انتخاب گزینه‌ی Don’t Receive Requests، اعلان پیام‌های کاربران خارج از صفحه‌ی اینستاگرامی را در گوشی خود دریافت نمی‌کنید.
انتخاب افرادی که در اکانت شما نیستند

تنظیم نوتیفیکیشن دایرکت‌های گروهی

ممکن است به دلیل بالا بودن تعداد پیام‌ها، قصد خاموش کردن نوتیفیکیشن دایرکت‌های گروهی خود را داشته باشید. برای خاموش کردن نوتیفیکیشن دایرکت‌های گروهی در گوشی، کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 1. طبق توضیحاتی که در ابتدای مقاله ذکر شد، به بخش دایرکت اینستاگرام رفته و بر روی یکی از چت‌های گروهی کلیک کنید.
 2. در مرحله‌ی بعدی مطابق شکل زیر روی نام‌ها بزنید.
نام کاربر اینستاگرامی

سپس در صفحه‌ی باز شده، با گزینه‌های زیر مواجه می‌شوید:

 • Mute Message: بی صدا کردن نوتیفیکیشن پیام‌های دریافتی با فعال کردن این گزینه. به عبارتی با روشن کردن این گزینه گوشی شما حین دریافت پیام از گروه اعلانی نمی‌دهد.
خاموش کردن نوتیفیکیشن
 • Mute Mentions: اگر هر یک از افراد گروه شما را تگ یا منشن کرده باشند، اعلانی در گوشی خود مشاهده نخواهید کرد.
خاموش کردن اعلان منشن
 • Mute Call Notification: هر زمانی که ویدیو چت و یا تماس صوتی از گروهی را داشته باشید، نوتیفیکیشن آن در گوشی نشان داده نخواهد شد. تنها با وارد شدن به بخش دایرکت اینستاگرام خود، از اعلان‌های تماس باخبر می‌شوید.
خاموش کردن نوتیفیکیشن تماس
 • Approval Required to Join: این گزینه (تایید برای عضویت لازم است) در صورتی برای شما قابل نمایش است که شما ادمین گروه باشید. زمانی که هر یک از افراد گروه شخص دیگری را بخواهد به گروه اد کند، بایستی ابتدا مورد تایید شما واقع شود. به عبارتی تا زمانی که عضویت فرد مورد نظر را تایید نکنید او قادر به عضو شدن در گروه نخواهد بود.
تایید عضویت

سوالات متداول در خصوص نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام

چگونه نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟

✅ برای دانستن نحوه‌ی غیر فعال کردن نوتیفیکیشن دایرکت اینستا، به مقاله مراجعه نمایید.

سخن آخر…

ما در این مقاله تمام روش‌هایی را که برای تنظیمات نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام وجود دارد، مورد بررسی قرار داده ایم. با استفاده از این راه‌های گفته شده در مقاله می‌توانید اعلان‌های دایرکت خود را به هر مدلی که می‌خواهید، شخصی سازی یا محدود کنید. امیدواریم که مطالب گفته شده در خصوص نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام برای شما مفید واقع شود. درصورت داشتن هر سوالی، مشکلی یا انتقادی در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید. از اینکه وقت خود را برای مطالعه‌ی این مقاله گذاشتید، ممنوینم:)

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
12 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
Rise

درود میخواستم بدونم چرا نوتیفیکیشن پیامی که قبلا سین شده و لایک شده و اصلا اون آیدی من رو بلاک کرده یهو برام اونر انگار پیام جدید اومده !

سلام میخواستم بدونم همزمان که وارد پیج مشترک بشی واسه کسی که جیمیل پیج رو داره اعلان فرستاده میشه یانه؟یعنی هر سری که من وارد اون پیج بشم اعلان میاد بالای صفحه گوشیش لطفاً راهنمایی کنید

محمدامین

سلام دایره سبزرنگ در دایرکت اینستا که ردی دوربین روشن میشه ( بجز اونیکی که نشون میده مخاطب فعاله) به چه معناس
فکر کنم معناش اینه که طرف درحال تماس تصویریه درسته؟

داود زهره وندم

سلام من مشکل بزرگ حیاتی دارم تورو خدا بحث ازبین رفتن دوتا خانواده هست وس خیلی حیاتی ه تا بچه این وسط اواره میشن چندتا پیام دایرکتمو خودم پاک کردم راهی هست برگردونین

ارشیا

حل شد ممنون

مهدی اسدی

سلام من میخوام یه پست جهت اضافه شدن فالور هام تو اینستا گرام بزارم تو صفحه اصلی تا خیلی ها ببینن. چطوری اینکارو بکنم… چیکار کنم دنبال کننده هام زیاد بشن.

الهام

سلام میشه لطفابگیدچطوراسمم روتواینستاگرام تغییربدم بیشتراز۱۴روزه ارورمیده لطفاراهنمایی کنید

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!