برنامه threads instagram چیست و نحوه‌ی کار با آن چگونه است؟

فاطمه بخشی
نویسنده : فاطمه بخشی
تاریخ انتشار : 2021-08-11
Instagram Threads چیست و نحوه‌ی کار با آن چگونه است؟

حدود یک سال پیش شرکت فیسبوک اپلیکیشن Instagram Threads را به مجموعه‌ی اپلیکیشن‌های خود افزود. برنامه‌ی اینستاگرام تردز بیشتر جنبه‌ی پیام رسانی دارد و بنابه گفته‌ی سازندگان آن، هدف از ساخت Instagram Threads ایجاد فضایی بهینه جهت ارتباط بیشتر کاربران اینستاگرامی با دوستان نزدیکشان است.

برنامه‌ی Instagram Threads برای هر دو سیستم عامل Android و iOS قابل دسترس است و کاربران اینستاگرامی می‌توانند با دانلود و نصب این برنامه به راحتی از آن استفاده کنند. خوب است بدانید استفاده از Instagram Threads به دلیل رابط کاربری ساده‌ای که دارد بسیار آسان می‌باشد.

ما در این مقاله در خصوص کاربردهای اینستاگرام تردز و نحوه‌ی استفاده از آن صحبت می‌کنیم. همراه ما باشید!

ویدیوی آموزش برنامه‌ی Threads From Instagram

آموزش کامل تصویری اپلیکیشن اینستاگرام تردز

در این ویدیوی آموزشی مشاهده می‌کنید که:

 • اپلیکیشن اینستاگرام تردز با چه هدفی ایجاد شده است و چه کاربردی دارد؟
 • دانلود و نصب برنامه‌ی Threads from instagram
 • آموزش محیط برنامه‌ اینستاگرام تردز
 • آموزش استاتوس گذاشتن در instagram threads

برنامه Threads From Instagram چیست؟

بسیاری از افراد اپلیکیشن Threads From Instagram را قابلیت جدیدی برای اینستا می‌دانند؛ در صورتی که اینستاگرام تردز یک برنامه‌ی پیام رسان اختصاصی و مستقل است که برای دسترسی به آن می‌بایست آن را دانلود و بعنوان یک اپلیکیشن جداگانه در گوشی خود نصب نمایید.

جالب است بدانید، با وجود جدا بودن دو برنامه‌ی تردز و اینستا از یکدیگر، اپلیکیشن Instagram Threads به اکانت اینستاگرام هر کاربر متصل است که این قابلیت باعث می‌شود تا پیام‌های دایرکت شما در اینستاگرام، روی اپلیکیشن اینستاگرام تردز نیز نمایش داده شود. در واقع علت لینک بودن Instagram Threads به برنامه‌ی اینستاگرام، ایجاد تعامل بهتر و آسان‌تر بین کاربران است که در واقع هدف اصلی ساخت تردز می‌باشد!

نکته: شما برای استفاده از اپلیکیشن Instagram Threads نیازی به ایجاد اکانت ندارید. فقط کافیست از طریق پیج اینستاگرامی خودتان به اینستاگرام تردز Login شوید!

کاربرد اصلی Threads From Instagram چیست؟

کاربرد اصلی و منحصر به فرد برنامه‌ی Threads گذاشتن Status می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از این برنامه استاتوس‌های 6 الی 24 ساعته بگذارید. به‌ عبارتی اگر شما این اپلیکیشن را نصب و استفاده هم کنید، استاتوس شما فقط برای آن دسته از مخاطبان شما نشان داده می‌شود که از Instagram Threads استفاده می‌کنند.

اما چگونه می‌توان در تردز اینستاگرام استاتوس گذاشت؟ برای آموزش گذاشتن استاتوس و نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن تردز اینستاگرام به ادامه‌ی مقاله توجه نمایید!

آموزش استفاده از اینستاگرام تردز!

برای استفاده از این اپلیکیشن کافیست ابتدا برنامه را از گوگل‌پلی استور (مخصوص کاربران Android) یا اپل‌استور (مخصوص کاربران iOs) دانلود و نصب کنید و پس از نصب برنامه مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 1. هنگام باز کردن اپلیکیشن اکانتی را که از آن در اینستاگرام استفاده می‌کنید، به شما پیشنهاد داده می‌شود تا در صورت تمایل از طریق آن Login شوید. با انتخاب اکانت پیشنهاد شده نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نیست. اما اگر بخواهید از طریق اطلاعات اکانت دیگری به Instagram Threads وارد شوید، می‌بایست گزینه‌ی Switch Accounts را انتخاب کنید.
اضافه کردن اکانت به Instagram Threads
 1. در صورت انتخاب گزینه‌ی Switch Accounts، لازم است تا نام کاربری و رمز عبور پیج مورد نظرتان را در کادرهای موجود در تصویر زیر وارد نمایید.
Login شدن به Instagram Threads با یک اکانت دیگر
 1. پس از وارد شدن به اکانت خود با چنین صفحه‌ای مواجه می‌شوید که از شما می‌خواهد تا انتخاب کنید نوتیفیکیشن پیام‌های دایرکتتان به اپلیکیشن اینستا برود یا Instagram Threads! در این مرحله اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه‌ی Done را لمس نمایید.
انتخاب یکی از اپلیکیشن ها برای دریافت نوتیفیکیشن
 1. پس از ورود به اپلیکیشن این صفحه برایتان نمایش داده می‌شود. همانطور که می‌بینید در بالای صفحه سه آیکون وجود دارد. آیکون چرخ دنده مربوط به تنظیمات، آیکون پروفایل مربوط به گذاشتن استاتوس و آیکون دوربین مربوط به ارسال تصویر به مخاطبانتان می‌باشد.
آپشن های موجود در اینستاگرام تردز
 1. برای گذاشتن استاتوس می‌توانید از گزینه‌های پیش فرض آماده استفاده کنید یا خودتان یک استاتوس بسازید.

نحوه‌ی ساخت استاتوس در Threads!

 1. روی آیکون پروفایل خود تپ کنید.
گذاشتن استاتوس
 1. جهت ساخت استاتوس مخصوص خودتان روی آیکون استیکر در پایین صفحه تپ کنید.
 2. سپس از لیست ایموجی‌های خود، یک مورد را به دلخواه انتخاب نمایید.
انتخاب ایموجی
 1. در نهایت متنی را در قسمت مشخص شده تایپ کنید و آیکون تیک را لمس نمایید. (در صورت تمایل می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی موجود در بالای صفحه، لیست Close Friends خود را ویرایش کنید.)
نوشتن کپشن و انتخاب آیکون تیک
 1. استاتوس شما به این شکل روی پروفایلتان نمایش داده می‌شود. (علاوه بر نمایش استاتوس شما کنار عکس پروفایلتان در اینستاگرام تردز، یک نمونه از آن نیز در اپلیکیشن اینستاگرام و دقیقا کنار عکس پروفایلتان، برای دوستان نزدیک یا همان Close Friends شما نشان داده می‌شود.
نمایش استاتوس در تردز اینستاگرام

نکته: در صورت تمایل می‌توانید از استاتوس‌های آماده‌ی پیشنهادی که در صفحه‌ی ساخت استاتوس وجود دارند، استفاده نمایید!

ارسال عکس در تردز اینستاگرام!

همانطور که قبلا اشاره کردیم، اپلیکیشن تردز اینستاگرام یک اپلیکیشن ساده است که شامل سه بخش اصلی است. یکی از این سه بخش آیکون دوربین موجود در بالای صفحه است که در سمت چپ قرار دارد. کاربران تردز با انتخاب آیکون ذکر شده به مخاطبان و دوستان خود در اینستاگرام عکس می‌فرستند. نحوه‌ی ارسال عکس در Instagram Threads به صورت زیر است:

 1. روی آیکون دوربین موجود در صفحه‌ی اصلی تپ کنید.
انتخاب آیکون دوربین
 1. هنگام ورود به بخش دوربین با چنین صفحه‌ای مواجه می‌شوید. در این صفحه برای گرفتن عکس، آیکون موجود در پایین صفحه را انتخاب کنید و در غیر اینصورت عکس مورد نظرتان را گالری انتخاب نمایید.
امکانات دوربین Instagram Threads

طبق راهنمای تصویری شماره‌گذاری شده در زیر:

 1. برای نوشتن متن روی عکس آیکون شماره‌ی یک را انتخاب نمایید.
 2. برای افزودن ایموجی آیکون شماره‌ی دو را انتخاب کنید.
 3. جهت استفاده از قلم نقاشی، روی آیکون شماره‌ی 3 تپ کنید.
 4. به منظور تنظیم تعداد دفعات نمایش عکس برای مخاطب، آیکون شماره‌ی 4 را بزنید.
 5. برای ذخیره‌ی عکس، آیکون شماره‌ی 5 را انتخاب کنید.
 6. جهت ارسال عکس از آیکون شماره‌ی 6 استفاده کنید.
ارسال عکس در تردز اینستاگرام

تنظیمات اپلیکیشن Instagram Threads!

بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام تردز همانند سایر قسمت‌های آن ساده و استفاده از آن آسان است. طبق راهنمای تصویری زیر آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید و سپس:

 1. برای تنظیم اعلان پیام‌ها گزینه‌ی 1 یعنی Notifications را انتخاب کنید.
 2. برای ذخیره‌ی خودکار عکس‌های گرفته شده با دوربین تردز، گزینه‌ی 2 یعنی Camera را انتخاب کنید. سپس گزینه‌ی Save Original Photos را که برایتان نمایش داده خواهد شد، انتخاب نمایید.
 3. جهت تغییر تم برنامه، گزینه‌ی 3 یعنی Themes را انتخاب کنید.
 4. با انتخاب گزینه‌ی 4 یعنی Privacy می‌توانید به مواردی چون Activity Status (نمایش آنلاین بودن) دسترسی پیدا کنید.
 5. برای گزارش مشکلات، ارسال بازخورد، اتصال به Help Center و … گزینه‌ی 5 را انتخاب کنید.
 6. برای Log Out شدن از اکانتی که با آن وارد تردز شده‌اید، گزینه‌ی 6 را انتخاب نمایید.
تنظیمات اینستاگرام تردز

سوالات متداول در رابطه با برنامه Threads Instagram

چه لزومی داره از برنامه Threads Instagram برای دوستان خود عکس یا فیلم بفرستیم؟

✅ فرایند اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام، کمی طولانی است. به کمک این برنامه می‌توانید عکس یا ویدئوی مورد نظر خود را در سریع ترین زمان ممکن به اشتراک بگذارید.

تفاوت اصلی که برنامه Threads From Instagram با اینستاگرام داره چیه؟

✅ در این برنامه شما می‌توانید با گذاشتن استاتوس دوستان نزدیک خود را از وضعیت یا موقعیت مکانی خود در هر لحظه باخبر کنید.

کلوز فرند چه ارتباطی با برنامه Threads Instagram داره؟

✅ شما می‌توانید در یک فضای خصوصی تر تنها با لیست کلوز فرند خود به عبارتی با کسانی که می‌خواهید تعامل بیشتری داشته باشید، در ارتباط باشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله در رابطه با اپلیکیشن Instagram Threads و قابلیت‌های آن صحبت کرده‌ایم. همچنین چگونگی کار با این برنامه را به شما را توضیح داده‌ایم. امیدواریم که مقاله‌ی حاضر برای شما مفید بوده باشد. ضمنا می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب