ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2021-03-01
ریلز اینستاگرام

شاید شما نیز در اینستاگرام، با قابلیت (reels) ریلز آشنا شده اید. اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشنی مانند تیک تاک این امکان را به وجودآورد. ما در این مقاله به شما ویژگی های این آپشن جدید اینستاگرام را خواهیم گفت. قبل از اینکه بریم به سمت ویژگی‌ها، می‌توانم بگویم که ممکن است اکانت شما امکانات ریلز (reels) اینستاگرام را نداشته باشد. زیرا اینستاگرام این آپشن را فعلا به صورت آزمایشی آورده است. ولی در مدت زمان خیلی کوتاه برای شما نیز فعال خواهد شد. امکان این نیز هست که آپشن ریل برای شما فعال باشد ولی بعضی از آیکون های آن کار نکند یعنی برای پیج شما غیر فعال باشد .

شما در اینستاگرام با ویدیوهای جذاب و چالش برانگیزه کوتاه تیک تاک tiktok که اکثرا نوجوانان از آن برای ساختن چالش های جدید استفاده میکنند روبرو شده اید. اینستاگرام نیز با مشاهده‌ی استفاده بیش از حد تیک تاک، برای اپلیکیشن خود این قابلیت را ساخت تا کاربران بجای استفاده از برنامه تیک تاک از آپ خود اینستاگرام استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر مقاله را بیشتر مطالعه کنید.

نکته: قابلیت ریلز reel در اینستاگرام به صورت آزمایشی برای بعضی از پیج‌ها فعال شده است. در بروزرسانی آینده، اینستاگرام حتما این آپشن را به صورت دائم برای همه فعال خواهد کرد.

ویدیوی آموزش ریلز اینستاگرام بصورت کامل

آموزش گذاشتن ویدیوی ریلز و تفسیر ابزار‌های ویرایش ریلز

در این ویدیو موارد زیر توضیح داده می‌شود:

 • دلیل اضافه شدن ریلز به اینستاگرام
 • چگونه وارد ریلز اینستاگرام بشم
 • ابزار‌های ویرایش ویدیو ریلز اینستاگرام
 • انتشار ریلز هم بصورت پست و هم استوری
 • ساخت چالش اینستاگرام در ریلز

امکانات ریلز (reels) در اینستاگرام

 • ساخت ویدیو 30 ثانیه ای توسط ریلز اینستاگرام
 • ادیت ویدیوی ساخته شده توسط ریلز اینستاگرام
 • افزودن آهنگ روی ویدیو
 • تنظیم تمپو ویدیو
 • تراز بندی روی ویدیو ریلز

تفاوت ریلز (reels) با استوری اینستاگرام

امکانات ریلز (reels) اینستاگرام خیلی با امکانات استوری شبیه است ولی ریلز در سطح ویدیو سازی خیلی پیشرفته تر از استوری است. زیرا ادیت های مخصوص ویدیو را دارد که در تیک تاک نیز وجود داشت.

 • ریلز reels اینستاگرام به ما این امکان را میدهد تا اگر پیج ما public یعنی عمومی بود ویدیو خودمان را در explore به اشتراک بگذاریم. البته برای اینکه ویدیوی ما به اکسپلورر برود باید از الگوریتم اینستاگرام پیروی کنیم.
 • ویدیو ریلز reels اینستاگرام را می‌توانید، هم به صورت پست و هم به صورت استوری منتشر کنید.
 • ویدیو ریلز reels در صفحه ی اصلی پروفایل اینستاگرام همانند آیجی تیوی IGTV تب جداگانه ای دارند.
 • ریلز مانند استوری عرض یک روز از بین نمی‌رود.
 • در استوری ادیت روی ویدیو وجود ندارد ولی در ریلز وجود دارد.

چگونه میتوانیم در اینستاگرام ریلز reels منتشر کنیم؟

ما می‌توانیم ویدیو ریلز خودمان را هم به صورت پست، هم به صورت استوری منتشر کنیم. همچنین برای منتشر ویدیو ریلز اینستاگرام دو گزینه وجود دارد. اگر پیج شما خصوصی (private) فقط به صورت استوری یا پست می شود منتشر کرد. ولی اگر پیج ما عمومی (public) باشد این امکان وجود دارد که ىر explore نیز پخش کنید و توسط آن فالوورهای بیشتری جذب پیج خود کنید. بعد از آماده شدن کلیپ می‌توانید هنگام به اشتراک گذاشتن در ریلز از هشتگ ها استفاده کنید. یا ویدیو را به جای منتشر کردن ذخیره سازی بکنید. ریلز نیز امکان کامنت و لایک کردن را دارد.

ریلز reels اینستاگرام کجاست؟

ریلز reels نیز همانند IGTV یک تب جدا گانه در صفحه‌ی پروفایل دارد. یعنی اگر ویدیو خودتان را پست بکنید در صفحه اصلی پروفایل شما قرار می‌گیرد. همچنین میتوانید به صورت استوری به طور 24 ساعته به اشتراک بگذارید. بیان کردیم که اگر پیج شما عمومی بود در اکسپور نیز امکان پخش وجود دارد.

ابزار های موجود در ریلز اینستاگرام و چگونگی استفاده ازآن

 • صوت (Audio): شما میتوانید با استفاده ازآیکون صوت موسیقی مورد نظر خودتان را از این طریق سرچ کرده و روی ویدیو خود بگذارید. یا اگر بخواهید از صدای طبیعی خودتان برای ضبط استفاده کنید.
 • تایمر و شمارش معکوس (Timer and Countdown): با استفاده از آیکون تایمر میتوانید ثانیه ویدیو را تنظیم کنید و در آن زمان انتخاب شده ویدیو متوقف شود. میتوانید شماره معکوس نیز برای ویدیوی خودتان انتخاب کنید مثلا بعد سه یا ده ثانیه دیگر ویدیو شما شروع به ضبط کند.
 • ترازبندی (Align): با استفاده از این امکان میتوانید چند کلیپ را روی ویدیو خود اعمال کنید. برای مثال اگر میخواهید ویدوی لباس عوض کردن بگیرید با این قابلیت به راحتی میتوانید اینکار را انجام دهید.
 • تمپو (Tempo): با آیکون تمپو میتوانید سرعت فیلم خودتان را افزایش یا کاهش بدهید. به عنوان مثال از این عملکرد برای ویدیو اسلوموشن میتوانید استفاده بکنید. می توانید فیلم یا کلیپ های پشت سرهم ضبط کنید ، یا با بارگذاری ویدیو از گالری خود، کلیپ متداول ایجاد کنید. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه ضبط ، اولین کلیپ را ضبط کنید. در حین ضبط می توانید یک نوار پیشرفت در بالای صفحه مشاهده کنید و ثانیه کلیپ اول و دومی را تنظیم کنید تا بعد از اتمام کلیپ اول به کلیپ دوم اقدام کنید.

✨ سوال های متداول

⭐reel ریلزدر اینستاگرام چیه؟

✅ ریلز قابلیتی همانند تیک تاک دارد. یعنی توسط ان میتوانیم کلیپ های 15 ثانیه ای جذاب و چالش برانگیزی بسازید.

⭐ از کجا وارد reels ریلز شویم؟

✅ دو روش برای وارد شدن به ریلز هست. روش اول اینه که شما در پایین استوری گزینه ریلز را انتخاب کنید و شروع به کلیپ سازی بکنید. روش دوم این است که از صفحه ی پروفایل آیکون مثبت را انتخاب کرده و گزینه ریلز را بزنید.

⭐ چرا اکانت دوست من امکانات ریلز در اینستاگرام را دارد ولی من نه؟

✅ همان طور که در مقاله بیان کردیم در حال حاضر ریلز به صورت آزمایشی به وجود امده است. به همین خاطر بعضی از اکانت ها این قابلیت را دارد بعضی ها نه.

⭐ امکانات ریلزدر اینستاگرام را در اکانت خودم دارم ولی بعضی از آیکون هاش کار نمی کنه چرا؟

✅ زیرا ریلز به صورت آزمایشی در اینستاگرام به وجود امده و با این که در بعضی از اکانت ها ریلز وجود دارد با این حال بعضی از آیکون های آن غیر فعال است.

جمع بندی

در مقاله بالا به شما بیان کردیم که ریلز (reels) در اینستاگرام مانند تیک تاک عمل میکند. ریلز به ما این امکان را میدهد تا کلیپ ها متوالی 15 ثانیه ای بسازیم و همانند تیک تاک چالش های جذابی ایجاد کنیم. همان طور که گفتیم اگر پیج شما عمومی (public) باشد میتوانید کلیپ های خودتان را در explore منتشر کنید و توسط آن فالوورهای زیادی به دست بیاورید. اگر هنگام مطالعه سوالی ذهن شما را درگیر کرد می توانید از پشتیبانی ما کمک بگیرید.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب