نویسنده: نادر عبدی
2023-08-21

مهمترین دلایل افت شدید پیج های اینستاگرامی در سال جدید

با شناخت بهتر نسبت به مهمترین دلایل افت شدید پیج های اینستاگرامی در سال جدید می توانید از کاهش فالوورها و بازدید محتوای پیجتان جلوگیری کنید. اگر در اینستاگرام به کسب درآمد فکر می کنید و سعی دارید که فالوورهای خود را افزایش دهید، قطعا باید راه های جلوگیری از افت پیج را نیز بشناسید. […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

با شناخت بهتر نسبت به مهمترین دلایل افت شدید پیج های اینستاگرامی در سال جدید می توانید از کاهش فالوورها و بازدید محتوای پیجتان جلوگیری کنید. اگر در اینستاگرام به کسب درآمد فکر می کنید و سعی دارید که فالوورهای خود را افزایش دهید، قطعا باید راه های جلوگیری از افت پیج را نیز بشناسید. در این مقاله قصد داریم دلایل افت پیج های اینستاگرامی را بررسی کنیم و راه های جلوگیری از آن را به شما آموزش دهیم.

خرید فالوور اینستاگرام

چرا بازدید پیجم کم شده؟

قطعا نمی توان برای تمام پیج های اینستاگرامی یک نسخه تجویز کرد. هر پیج ممکن است با شرایط مختلف و عملکردی که داشته است دچار افت شده باشد. از اکشن بلاک گرفته تا عملکرد ضعیف در تولید محتوا می تواند عواملی باشند که باعث افت یک پیج شده باشند. بنابراین بهتر است قبل از انجام هرکاری، اطلاعات کافی در مورد دلایل افت پیج ها داشته باشید و پس از اطلاع از علت افت پیجتان، به دنبال راه حل باشید.

دلیل ویو نخوردن پست اینستا

علت بازدید کم پست اینستاگرام، دلیل ویو نخوردن ریلز و یا علت کم شدن ویو استوری اینستاگرام، همگی می توانند دلایل مشترکی داشته باشند. البته که بعضی اوقات پست ها دارای ویوی مناسبی هستند و استوری ها بازدید خوبی ندارند. در این صورت مطمئنا مشکل شما در تولید محتوای استوری است و باید به دنبال اصلاح آن باشید. در ادامه سعی می کنیم مشکل ویو در اینستاگرام و علت منفی شدن اینسایت اینستاگرام را به طور مفصل بررسی کنیم.

مشکل کم شدن ویو در اینستاگرام را چطور حل کنیم؟

نداشتن هدف مشخص برای فعالیت پیج اینستاگرام

اولین مشکلی که می تواند باعث کاهش عجیب بازدید پست های شما شود، عدم هدف گذاری و نداشتن برنامه مشخص برای تولید محتوا است. شاید از نظر افراد زیادی فعالیت و رشد در اینستاگرام کار آسانی باشد، اما اصلا اینطور نیست و هر شخصی که به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام و کسب درآمد از این پلتفرم است باید هدف گذاری و برنامه ریزی بلند مدت مشخصی داشته باشد. اگر در شروع کار هدف خود را مشخص نکنید و در بین راه اهداف خود را فراموش یا عوض کنید، قطعا از سوی اینستا تنبیه می شوید و رشد شما متوقف خواهد شد.

تولید محتوای نامنظم و مقطعی

به نظر شما یک برنامه تلویزیونی که هر روز برنامه های جذابی را به مخاطب ارائه می دهد بیشتر طرفدار دارد یا برنامه ای که هر ماه یکبار محتوا تولید می کند؟ قطعا مخاطبان با تولید محتوای مستمر است که یک برنامه یا یک پیج اینستاگرامی را می شناسند. اگر قصد دارید در اینستاگرام با افت اینسایت و آمارها روبرو نشوید، سعی کنید تولید محتوای مستمر داشته باشید و از تولید محتوای نامنظم دوری کنید. هرچقدر تولید محتوای منظم و جذاب تری داشته باشید، الگوریتم اینستاگرام هم بهای بیشتری به شما خواهد داد.

غیبت طولانی مدت در پیج

غیبت طولانی مدت در پیج؛ از دلایل افت ویوی اینستا

همانطور که در مورد قبلی مثال زدیم، نبود یک برنامه برای مدت ها می تواند باعث کاهش مخاطبان آن شود. در مورد پیج اینستاگرام هم این موضوع صدق می کند و اگر مدت زمان طولانی یک پیج را رها کنید، بسیاری از مخاطبان پیج شما را فراموش خواهند کرد و لطمه بزرگی به برندی که برای ساخت آن زحمت کشیده اید وارد می شود. علاوه بر مخاطبان، اینستاگرام هم پیج شما را فراموش خواهد کرد و اگر یک صف را در نظر بگیرید، شما را به انتهای صف می فرستد و به سختی به شما اجازه‌ی رشد و ترقی خواهد داد.

تولید محتوای یکنواخت

دلایل قبلی که ذکر کردیم به محتوای مستمر و روزانه اشاره داشت، اما اگر تولید محتوای منظم و مستمر داشته باشید و باز هم با افت پیج اینستاگرام روبرو شوید، مشکل از کجاست؟ در این صورت یکی از دلایل اصلی می تواند عدم جذابیت پست ها و یکنواخت بودن محتوای شما باشد. همانطور که در اینستاگرام می بینید، موضوعات ترند هر روز عوض می شوند و هر چیزی که امروز وایرال میشود، ممکن است فردا هیچ جذابیتی نداشته باشد. بنابراین باید طبق محتوای روز پیش بروید و محتوای یکنواخت و خسته کننده تولید نکنید.

تولید محتوای تکراری در اینستاگرام

از مهمترین دلایل افت شدید پیج های اینستاگرامی می توان به تولید محتوای تکراری اشاره داشت. تولید محتوای تکراری فقط به متن کپشن، فیلم و یا عکس تکراری مربوط نمی شود. حتی یک لوکیشن تکراری، هشتگ های تکراری، نوع پوشش، طرز صحبت کردن و … می تواند محتوای تکراری در اینستاگرام محسوب شود و باعث افت آمار پیجتان شود.

کپی کردن از محتوای دیگران

عدم رعایت حق کپی رایت

این موضوع را نیز می توان یک نوع تولید محتوای تکراری دانست. حتی اگر در بدترین شرایط از نظر ایده برای تولید محتوا قرار داشتید، به سراغ کپی کردن از محتوای دیگران نروید. کپی کردن محتوا به خصوص در زمینه تولید محتوای آموزشی می تواند باعث افت شدید پیج شما شود و علاوه بر اینستاگرام، مخاطبان هم از این کار زده خواهند شد.

استفاده کردن از فالوور فیک

از دلایل اصلی افت شدید پیج اینستاگرام می توان به استفاده از فالوور فیک اشاره داشت. با استفاده از فالوورهای فیک و رایگان ضربه جبران ناپذیری به پیج وارد خواهید کرد. در واقع با خرید فالوور فیک، فقط فالوور های شما افزایش پیدا می کند، اما تعامل مخاطبان با پیج شما همچنان کم خواهد بود و از این طریق اینستاگرام متوجه می شود که شما از ربات یا فالوور فیک استفاده کرده اید. به همین دلیل بلاک می شوید و یا حتی در حالت بدتر، پیج شما بسته خواهد شد.

اگر قصد دارید با خرید فالوور پیج تان را بالا بیاورید بهترین راه این است که اقدام به خرید فالوور اینستاگرام واقعی کنید. شما از طریق سایت اینبو می توانید فالوورهای واقعی، ایرانی و فعال خریداری کنید.

شادوبن شدن 

شادوبن شدن و رفع شادوبن اینستاگرام

شادوبن یکی از محدودیت هایی است که اینستاگرام برای پیج های اعمال می کند. شادوبن شدن می تواند به دلایل مختلف از جمله رعایت نکردن حق کپی رایت باشد. استفاده از آهنگ بدون ذکر منبع، استفاده از ویدیو و … می تواند باعث شادوبن شدن پیج شما شود. فهمیدن این موضوع که شادوبن شده اید یا نه، از طریق مشاهده‌ی افت شدید پیج ممکن است، اما می توانید از سایت های مختلفی که برای این موضوع وجود دارند مانند سایت  Instagram Shadowban Test استفاده کنید.

برای رفع شادوبن اینستاگرام از طرف اینستا هنوز راه حلی عنوان نشده است و شما می توانید با استفاده از تجربه دیگران این موضوع را حل کنید. از جمله راه حل هایی که برای رفع شادوبن اینستاگرام مطرح شده است می توان به کاهش فعالیت در پیج، تغییر حالت بیزینسی پیج به حالت شخصی و ارسال ایمیل به اینستاگرام و مطرح کردن موضوع اشاره داشت.

اکشن بلاک شدن

یکی دیگر از تنبیه هایی که اینستاگرام برای کاربرانی که قوانین را نقض می کنند، اکشن بلاک است. اگر فعالیت غیر طبیعی مانند لایک زیاد، کامنت گذاشتن زیاد، فالو یا آنفالو کردن بیش از حد و از این دست موارد را داشته باشید، اینستاگرام برای مدت کوتاهی شما را اکشن بلاک خواهد کرد که با انجام این موضوع شما با محدودیت های مختلفی روبرو خواهید شد و در نتیجه آمار پیجتان با افت همراه می شود.

فلاپ شدن پست هایتان در اینستاگرام

یکی از جریمه هایی که اینستاگرام در سال جدید در نظر گرفته است، فلاپ شدن نام دارد. فلاپ شدن به این شکل است که پست شما برای افراد کمتری نمایش داده می شود که باعث افت پیج شما خواهد شد. معمولا اگر قوانین اینستاگرام را نقض کنید و از محتوای حساس استفاده کنید، فلاپ می شوید. برای رفع این موضوع باید از محتوای جذاب و خاص استفاده کنید تا اینستاگرام بهای بیشتری به شما بدهد.

تغییر دادن موضوعات پیج

از عوامل دیگری که می تواند باعث کاهش ویوی شما در اینستاگرام شود، تغییر موضوع پیج و تغییر فراوان در عملکرد پیج است. فرض کنید یک مغازه بارها عنوان شغلی خود را عوض کند، آیا مشتریان آن پابرجا خواهند ماند؟ قطعا خیر. اگر شما هم به عنوان مثال پیج آموزش برنامه نویسی دارید، بعد از مدتی آن را به پیج آموزش آرایشگری و پس از مدتی آن را به پیج بلاگری تغییر دهید، قطعا با افت شدید پیج اینستاگرامتان روبرو خواهید شد.

تغییر الگوریتم در اینستاگرام

یکی دیگر از مواردی که می توان آن را از مهمترین دلایل افت پیج اینستاگرام دانست، عدم اطلاع از الگوریتم های جدید اینستا است. باید سعی کنید در این زمینه به روز باشید و از الگوریتم جدید اینستاگرام باخبر شوید. اگر از الگوریتم های قدیمی اینستا پیروی کنید ممکن است به مشکل بر بخورید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم علت افت پیج های اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم. با مطالعه‌ی این مقاله علاوه بر درک بهتر دلایل افت پیج می توانید با راه حل های آنها آشنا شوید و سعی کنید این مشکلات را برطرف کنید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!