هشتگ اینستاگرام و کاربردهای آن

استفاده بهینه از هشتگ اینستاگرام

یکی از قابلیت‌های بسیار مهم اینستاگرام، استفاده از هشتگ اینستاگرام است که از آن می توان در جهت افزایش بازدید پست‌ها استفاده کرد. همانطور که می دانید اینستاگرام با داشتن تعداد بسیار زیادی کاربر یک فرصت کسب و کار را برای همه افراد ایجاد کرده است تا افراد بتوانند بدون هزینه‌های بسیار زیاد، محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. پس اگر شما خواهان موفقیت در این شبکه بزرگ اجتماعی هستید باید اصل دیده شدن را به کار بگیرید. یکی از مواردی که ادمین‌های صفحات شبکه‌‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام به آن توجه بسیار زیادی می کنند این است که بازدید پست‌های آنها چقدر است. به طور کلی هر چقدر که یک پست در معرض دید کاربران بیشتری قرار بگیرد، قطعاً فالوورها تعامل بیشتری هم با پست مورد نظر برقرار می‌کنند.

اگر تعامل و مشارکت بیشتر شود نشان دهنده این است که کاربران رضایت خوبی از شما دارند. برای افزایش بازدید پست‌ها، روش‌های بسیار زیادی ارائه شده است که البته برای یکسری از آنها باید هزینه پرداخت شود و برخی دیگر به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

هشتگ چیست؟

در واقع هشتگ‌ها یکسری از واژه هایی هستند که جستجوی آنها محتواهای مشابهی را به شما نشان می دهد. به همین ترتیب فالوورهایی که به جستجوی یک محتوای خاص می پردازند می توانند از طریق هشتگ اینستاگرام به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. دلیل استفاده از هشتگ‌ها در پست‌های اینستاگرامی آن است که شما برای هر پست، هشتگ‌هایی که کاربران بیشتری آنها را جستجو می کنند و در ارتباط با موضوع پست است، قرار می دهید.

اگر شما طریقه استفاده از ابزار آنالیز اینستاگرام را بدانید متوجه خواهید شد که هشتگ‌ها در ترافیک دریافتی پیج بسیار حائز اهمیت هستند. اگر شما بتوانید استفاده بهینه‌ای از این هشتگ‌ها کنید، بازدید پست‌های شما تا حد قابل توجهی افزایش می یابد. تا این جای بحث احتمالا دریافته‌اید که هشتگ چیست؟ این معنای هشتگ برای تمامی شبکه‌های اجتماعی و حتی سایت‌ها بیان شده است. در واقع هشتگ‌ها را در هر جایی که بیابید، این معنا را میدهند.

هشتگ در اینستاگرام چیست؟

حالا که معنای کاملی از هشتگ‌ها را گفتیم، می خواهیم به بحث هشتگ در اینستاگرام بپردازیم. هشتگ در اینستاگرام واژه هایی هستند که کاربران زیادی آنها را در اینستاگرام جستجو می کنند. شاید فکر کنید خب این مورد چه تفاوتی با هشتگ ها دارد؟؟؟… تفاوت آن به نیاز کاربران در انواع شبکه‌های اجتماعی برمیگردد. در واقع کاربران در سایت کلمات مختلفی را جستجو می کنند، اما در اینستاگرام بازه‌ی این کلمات محدودتر است.

حال در این مقاله می خواهیم به صورت تخصصی به کاربرد هشتگ‌ها در اینستاگرام بپردازیم.

چگونه از هشتگ‌های اینستاگرام استفاده کنم؟

استفاده از هشتگ های پر بازدید

شاید این سوال برای شما هم به وجود آید که حالا چگونه می توان از هشتگ‌های اینستاگرام استفاده کرد. در این قسمت دو بخش وجود دارد:

  • یافتن یک موضوع و پست از طریق هشتگ‌ها
  • افزایش بازدید پست‌ها
    در این مقاله تنها قصد داریم به کارآمدی هشتگ‌ها در زمینه افزایش بازدید پست‌ها بپردازیم. شما باید ابتدا پستی را در اینستاگرام خود بسازید، پس از آن باید در انتهای متن هشتگ مورد نظر خود را بنویسید. به همین راحتی می توانید انواع مختلفی از هشتگ‌ها را بسازید و حتی شما می توانید به راحتی از هشتگ‌های ساخته شده استفاده کنید.

در این قسمت ما بیان کردیم که چگونه می توانید از هشتگ‌ها استفاده کنید، اما نکاتی در رابطه با استفاده از آنها وجود دارد که در ادامه هر کدام از آن ‌ها را به تفصیل توضیح می دهیم.

در پست‌های خود حتماً از هشتگ‌های پربازدید استفاده کنید

اولین مسئله‌ای که شما برای استفاده از هشتگ‌ها باید به آن توجه کنید این است که بدانید کدام هشتگ‌‌ها محبوبیت بیشتری دارند و کدام هشتگ‌ها مناسب نیستند. برای هر موضوع هشتگ‌های بسیار زیادی وجود دارد که اگر شما درباره یک موضوع خاصی به جستجوی هشتگ اینستاگرام بپردازید مطمئناً یک جستجوی کوچکی خواهید داشت.

پیدا کردن هشتگی که مناسب کسب و کار شما باشد نیاز به تحقیق دارد و بهترین روش برای پیدا کردن چنین چیزی بخش جستجوی اینستاگرام است. شما برای انجام این کار فقط باید کلمه مورد نظر را در قسمت هشتگ سرچ کنید تا اینستاگرام هشتگ‌های مرتبط را به شما نشان دهد. پس هر چقدر تعداد پست‌های یک هشتگ زیاد باشد، کاربران بیشتری آن را دنبال خواهند کرد. البته توجه کنید که به خاطر محبوبیت این هشتگ‌ها، رقابت برای شما هم سخت خواهد بود.

توجه داشته باشید که در قسمت پایین هر هشتگی که شما جستجو می کنید تعداد پست‌های مربوط به آن هشتگ را خواهید دید.

هشتگ ‌های پربازید ایرانی اینستاگرام

ایران ایرانیایرانگردیایران_قدیمایرانیان
تهران تهرانیتهرانپارستهران_مدتهرانسر
عشقعشقولانهعشقمعشقیعشق_من
عکسعکسپروفایلعکس_هنریعکسنوشتهعکس_پروفایل
بازیگربازیگریبازیگر_زنبازیگرانبازیگر_مرد
خوانندهخواننده_زنخواننده_پاپخواننده_ایرانیخواننده_یاب
پولپولدار_شدنپولسازیپولداریپولدارترین
انگیزهانگیزه_موفقیتانگیزه_زندگیانگیزه_تغییرانگیزه_انرژی
عکاسیعکاسی_هنریعکاسی_طبیعتعکاسی_خلاقعکاسی_مد
خاطرهخاطره_بازیخاطره_هاخاطره_انگیزخاطرها
قدیمیقدیمیهاقدیمیاقدیمی_ترینقدیمی_ها

هشتگ های پربازدید خارجی اینستاگرام

sunsetpicssunset_picssunsetloversunsetssunset
dogloverdogstagramdogsdoglifedog
vscoeditvscofiltervscocamvscogirlvsco
photographyislifephotographlifephotographylifephotographyloversphotography
musicamusicislifemusicvideomusicianmusic
beachresortbeachcleanupbeachvibesbeachlifebeach
followtrainfollowersfollowmefollowforfollowbackfollowforfollow
hairgoalshairgrowthhaircolorhairstyleshaircut
catloverscatstagramcatscatlifecat

قانون هشتگ در اینستاگرام

ساختار هشتگ مناسب برای پست های اینستاگرام

برای اینکه شما بتوانید هشتگ اینستاگرام مناسبی را انتخاب کنید باید ساختار آن را بشناسید. شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام اجازه دارید که برای پست ‌های خود ۳۰ عدد هشتگ بگذارید. حتما هم نباید برای همه پست‌های خود هشتگ قرار دهید. به دلیل اینکه اگر شما بیش از حد از هشتگ استفاده کنید رقابت در پست‌های شما به وجود نمی آید. به دلیل اینکه در جستجوی هشتگ ممکن است اصلاً یک سری از پست‌های شما نشان داده نشود.

برای اینکه بتوانید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید باید سه الی چهار موضوع اصلی مربوط به پیج خود را انتخاب کنید و همینطور هشتگ‌هایی که به موضوعات شما مرتبط است را بیابید. با استفاده از این روش می توانید برای هر پست خود چندین هشتگ‌های متفاوت و محبوب انتخاب کنید و در تمام پست‌های خود از این هشتگ‌ها بهره ببرید ولی در حالت کلی برای استفاده از آن باید قوانین هشتگ در اینستاگرام را رعایت کنید.

1. به کاربردن 3 الی 6 هشتگ برای هر پست اینستاگرام

شما باید برای هر پست اینستاگرامی خود، از چند تا هشتگ استفاده کنید. برخی از کاربران می پرسند که چند تا هشتگ می تونن استفاده کنن؟ برای جواب دادن به این سوال دو تا موضوع وجود داره!

  • مورد اول مربوط به قوانین اینستاگرام است. اینستاگرام برای هر پست تنها به شما اجازه می دهد که 30 عدد هشتگ بنویسید. به شما اجازه ی نوشتن بیش از 30 هشتگ را نمیدهد.
  • مورد دوم مربوط به زمانی است که شما می خواهید انتخاب کنید که هشتگ‌های مورد نظر خود را بنویسید. در این گونه مواقع کاربران تلاش می کنند تا با نوشتن هشتگ‌های زیاد، فالوورها و بازدیدکننده‌های بیشتری جذب کنند در صورتی که در این حالت اینستاگرام آن را به عنوان یک پست اسپم شناسایی می کند و حتی ممکن است که پیج شما را پس از مدتی پنالتی کند.

تجربه‌ی کاربری ما با اینستاگرام در طولانی مدت نشان داده است که بهترین تعداد هشتگ برای اینستاگرام بین 3 تا 6 هشتگ است. البته من به شما پیشنهاد می کنم که از همان 3 عدد هشتگ استفاده کنید. اگه شما هشتگ را با حالتی دقیق‌تر انتخاب کنید، می توانید با همان سه عدد هشتگ به نتایج دلخواه خود برسید.

2. هشتگ‌های محبوب با پست‌های کم را انتخاب کنید

منظور از هشتگ‌های پربازدید و محبوب هشتگ‌هایی هستند که تعداد پست‌های 100 هزار الی بیشتر را دارند. همچنین شما باید به این نکته توجه کنید، هشتگ‌هایی که تعداد پست‌های آنها بیشتر از ۵۰۰ هزار است در بین کاربران بسیار محبوب میباشند.

به دلیل رقابت بالا استفاده از این هشتگ‌ها پیشنهاد نمی شود. به خاطر اینکه در هر دقیقه ممکن است چندین هزار پست گذاشته شود که از این هشتگ‌ها استفاده کرده باشند. بنابر این پست شما در بین پست‌های دیگر دیده نمی شود. من پیشنهاد می کنم که برای استفاده از هشتگ‌ها، آن هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که نه خیلی محبوب شده اند و نه اصلا مطلبی ندارند. همواره سعی کنید از هشتگ های میانه استفاده کنید. اینطوری به راحتی می توانید پیج اینستاگرام خود را بالا بیاورید.

یکسری از هشتگ ها در اینستاگرام از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند که البته رقابت هم در آن بسیار کم است. در واقع تعداد پست‌های این هشتگ‌ها از صد هزار تا کمتر است و اگر شما پستی را با هشتگ مورد نظر منتشر کنید در بین پست‌های دیگر دیده خواهد شد. پس شما باید به شناسایی این هشتگ‌ها بپردازید تا بازدید پست های شما بیشتر شود.

3. هشتگ‌های خود را مرتبط با موضوع انتخاب کنید

من دیده ام که برخی از کاربران برای این که پست‌شان دیده شود، از هشتگ‌های مشهوری استفاده می کنند که اصلا موضوع آنها با پیجشان مرتبط نیست. این کار بسیار اشتباه است. شاید در کوتاه مدت برای این که پیج خود را بالا بیاورید، مفید باشد اما در ادامه از طرف کاربران و اینستاگرام رد می شود. اگر دارای یک پیج اینستاگرامی برای کسب و کار هستید، هیچ وقت این کار را انجام ندهید.

هر کسب و کاری موضوعات مخصوص به خودش را دارد و اگر محتوای شما با کیفیت باشد قطعاً بازخورد نتیجه بخشی هم خواهد داشت. سعی کنید در موضوعات تخصصی مربوط به کسب و کار خود از هشتگ‌هایی استفاده کنید که تعداد پستهای آن ها از ۱۰ هزار کمتر باشد تا افراد مختلف راحت‌تر پست‌های پیج شما را ببینند. همچنین هشتگ ها در حالت کلی کمک بسیار زیادی به شما خواهند کرد.

یکسری از صفحات مختص کسب و کارهای اینترنتی هستند که معمولاً هشتگ‌های مخصوص به خودشان را دارند. این کار به شما کمک زیادی خواهد کرد که بتوانید هشتگ‌های مربوط به بیزینس خود را به همگان نشان دهید. یعنی فقط پست‌های کسب و کار شما این هشتگ را داشته باشند و اگر کسی بخواهد از کسب و کار شما اطلاعاتی کسب کند کافی است که در قسمت سرچ، هشتگ مورد نظر را وارد کنید.

برای این که بتوانید برای کسب و کار خود هشتگ اختصاصی بسازید نباید بیزینس‌های دیگر از این هشتگ استفاده کرده باشند. یعنی در حقیقت هشتگ مورد نظر نباید هیچ پستی داشته باشد. این کار به بیزینس شما کمک زیادی خواهد کرد و اگر بخواهید یک مسابقه در اینستاگرام را برگزار کنید به راحتی می توانید از این هشتگ‌ها استفاده کنید.

چگونه با استفاده از هشتگ‌ها نتیجه مطلوب بگیریم؟

چگونه با استفاده از هشتگ ها نتیجه مطلوب بگیریم؟

همانطور که گفته شد هشتگ‌ها نقش بسیار مهمی را در افزایش بازدید ایفا می‌کنند که البته شما باید شیوه درست استفاده کردن از آنها را فرا بگیرید. تا این بخش از مقاله شما با نحوه استفاده از هشتگ‌ها در پست‌ها و همچنین ساختار کلی آنها در اینستاگرام آشنا شدید. ولی در ادامه به شما خواهیم گفت که برای گرفتن نتیجه مطلوب از هشتگ‌های اینستاگرام به چه نکاتی باید توجه شود. یعنی شما باید در پست‌های اینستاگرامی خود از بهترین هشتگ ها استفاده کنید. در صورت به کار بردن هشتگ ها در پست های خود ابتدا باید هشتگ مورد نظر با پست و سپس با کل پیج اینستاگرامی شما در ارتباط باشد.

ویژگی های یک هشتگ اینستاگرام مناسب

هشتگ هایی که در یک پست استفاده می کنید باید کاملاً با پست مورد نظر در ارتباط باشد تا همه آن را به عنوان هشتگ محتوا بشناسند.

ممکن است شما یک هشتگی را زیر یک پستی قرار دهید که ربطی به آن پست نداشته باشد. ولی به محتوای صفحه شما مرتبط باشد که از این هشتگ ها به عنوان هشتگ اختصاصی یاد می‌شود. استفاده از این هشتگ ها در مواقعی که هنوز کاربران زیادی شما را فالو نکرده اند، بسیار تاثیر گذار بوده ولی توصیه نمیشود.

یک سری هشتگ ها مختص کسب و کارها هستند که به عنوان مفیدترین هشتگ های پست اینستاگرام به حساب می آیند. این هشتگ ها بازدید پست شما را به شدت بالا می برند و از این طریق به راحتی می توانید مخاطبان بسیار زیادی را به سمت صفحه خود جذب کنید.

به عنوان مثال اگر می خواهید کاربرانی را که به دنبال کلاس آشپزی هستند به صفحه خود بیاورید باید از هشتگ های اختصاصی این کلاس آموزشی استفاده کنید. پس شما به راحتی می توانید از این روش به صورت هدفمند فالوور جذب کنید.

همیشه به این نکته توجه کنید به دنبال هشتگ های اختصاصی مربوط به کسب و کار خود باشید. هر کسب و کاری هشتگ های مخصوص به خودش را دارد. اگر شما به دنبال کردن هشتگ های یک بیزینس بپردازید فقط پست های همان کسب و کار به شما نمایش داده می شود. این برای زمانی مفید است که فالوورها بخواهند به اشتراک گذاری پست های شما روی آورند تا علاوه بر خودشان، کاربران دیگری هم بتوانند به پست های شما دسترسی داشته باشند.

اگر شما به فکر برندسازی هستید حتماً از هشتگ ‌های اختصاصی استفاده کنید به دلیل اینکه در رونق کسب و کار استفاده از هشتگ منحصر به فرد بسیار مهم است.

همچنین برای ساخت هشتگ های اختصاصی توجه کنید که دیگر رقیبان شما از این هشتگ ها استفاده نکرده باشند. در واقع وقتی هشتگ اختصاصی شما سرچ می شود تعداد پست های آن برابر صفر باشد تا هر پستی که قرار است با این هشتگ نمایش داده شود مختص صفحه شما باشد.

به دلیل اینکه اگر شما از هشتگ های تکراری استفاده کنید و در صورت اشتراک گذاری پست های شما توسط فالوورها سبب می شود که بازدید پست های شما کمتر شود. پس استفاده از هشتگ های منحصر به فرد در فروش محصولات و خدمات بسیار حائز اهمیت است.

نکاتی درمورد استفاده از هشتگ اینستاگرام

برای اینکه بتوانید از هشتگ اینستاگرام برای افزایش بازدید پست‌های خود در مسیر درست استفاده کنید، باید به رعایت یکسری از نکات بپردازید. البته نکاتی که در قسمت قبل برای شما عنوان شد استفاده بهینه از هشتگ‌ها بود. ولی نکات دیگری هم هست که به کسب و کار شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. این نکات عبارتنداز:

  • هشتگ‌های محتوایی در پست‌های مختلف، با هم فرق می کنند.
  • هشتگ‌هایی که شما در حوزه کسب و کار خود استفاده می کنید باید با هم یکسان باشند.
  • هشتگ‌هایی که شما به طور اختصاصی در پست‌های خود استفاده می‌کنید حتماً به کسب و کار شما و همچنین هدفمند شدن مخاطبان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.
  • همچنین استفاده از هشتگ‌های اختصاصی سبب هماهنگی پست‌های صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

برای پیدا کردن هشتگ‌های مربوط به فعالیت کسب و کار خود حتماً باید از صفحه رقیبان کمک بگیرید.

صفحه‌هایی که کسب و کار معتبرتری دارند و از نظر اینستاگرام بهینه هستند معمولاً در قسمت جستجو بالاتر از بقیه قرار دارند و از هشتگ‌ها هم حتماً به بهترین شکل ممکن استفاده کرده اند.

پس برای راحتی کار می توانید وارد صفحات این کسب و کارها شوید و هشتگ‌های مربوط به حوزه فعالیت خود را بیابید. همچنین به بررسی تعداد پست‌های هر یک از آنها هم بپردازید. به این خاطر که هر چقدر یک هشتگ تعداد پست های بیشتری داشته باشد از محبوبیت بالایی توسط کاربران برخوردار است. در واقع افراد بسیار زیادی هستند که این هشتگ را دنبال می‌کنند و با توجه به اینکه مخاطبان هدف چه هشتگ هایی را جستجو می کنند می توانید فالوورهای هدف خود را هم افزایش دهید.

استفاده از هشتگ های پربازدید چه مزیتی دارد؟

وقتی که شما در پستهای خود هشتگهای محبوب اینستاگرامی را به کار می برید سبب می‌شود که پستهای شما در کوتاه ترین زمان ممکن در قسمت هشتگ‌های اینستاگرام نشان داده شود. در این صورت کاربران مختلفی از پست و همچنین پیج شما دیدن خواهند کرد و همین سبب تعامل کاربر با شما می شود.

از طریق اینستاگرام می فهمید که محتوای شما به علت جذب کاربر یک محتوای با کیفیت است و سبب می شود که پست شما در قسمت سرچ اینستاگرام همیشه بالا قرار بگیرد. به این صورت که وقتی شما هشتگی را سرچ می‌کنید پست شما در قسمت ابتدایی هشتگ‌های سرچ شده باشد.

همین سبب بازدید دیگران از پست شما می شود. به دلیل اینکه کاربر با توجه به حوصله خود ممکن است فقط پست های اولیه هشتگ مورد نظر را ببیند و باعث می شود که پست‌های شما در بازه زمانی طولانی بازخورد مناسبی بگیرند. بر اساس الگوریتم موجود در اینستاگرام محتوای شما به عنوان یک محتوای محبوب محسوب شود که این سبب فروش بیشتر محصولات و خدمات کسب و کار شما خواهد شد.

اگر شما از هشتگ‌های اختصاصی مربوط به کسب و کارتان استفاده کنید، باعث‌ می شود کاربرانی که هشتگ های یک حوزه خاص را سرچ می کنند پست‌های شما را ببینند. به طور معمول هم کاربران با هشتگ‌های اختصاصی تعامل بیشتری برقرار می کنند. هر چقدر شما بتوانید از این هشتگ‌ها به درستی استفاده کنید بازدید پست‌های شما به مراتب بیشتر می‌شود. اگر تعامل کاربران با پست‌های شما خوب باشد کسب و کار شما قوی تر خواهد بود.

به دلیل اینکه کاربران به پست های شما اعتماد بیشتری خواهند کرد که دلیل آن هم این است که پست های شما در قسمت‌های مختلف زودتر دیده می شود. اگر پست‌های شما از پست‌های رقیبان بالاتر باشد در صورت ارائه محصول یا خدمات به راحتی می‌توانید بازاریابی اینستاگرام را اجرا کنید و فروش خود را هم بالا ببرید.

البته به این نکته توجه کنید که قدم مهم در بازاریابی اینستاگرام برای جذب کاربران بیشتر، افزایش بازدید پست‌ها است. یعنی اگر کاربران بیشتر از پست‌های شما لذت ببرند برای کسب و کار مفید است به دلیل اینکه ممکن است فالوور‌های مختلف پست شما را به اشتراک بگذارند. در نتیجه پست شما بیشتر دیده خواهد شد.

با توجه به محصول و خدماتی که ارائه می‌کنید می‌توانید به جذب فالوورهای هدفمند بپردازید. در واقع وقتی شما از این هشتگ اختصاصی برای کسب و کار خود استفاده می کنید، کاربری که هشتگ شما را جستجو می کند حتماً به محصولات و خدمات شما نیازمند است. پس می توانید از این طریق به راحتی مشتری خود را زیاد کنید و درآمد بیشتری هم کسب کنید.

نکته ‌ای که در اینجا وجود دارد آن است که شما باید از هشتگ اینستاگرام به درستی در پست‌های خود استفاده کنید. در این صورت می توانید نتیجه مطلوبی از آن بگیرید و کاربران بیشتری به سمت پست های شما جذب شوند‌.

نتیجه گیری

همانطور که اشاره کردیم یکی از مهمترین فاکتورهایی که در موفقیت کسب و کار تاثیرگذار است، استفاده درست از هشتگ‌ها هست‌. به طور کلی وقتی که شما یک هشتگی را سرچ می کنید، میلیون‌ها کاربر دیگر هم به جستجوی آن می پردازند و از این طریق پست هشتگ دار بیشتر دیده می شود. در نتیجه بازدید پست افزایش پیدا خواهد کرد و هر چقدر که تعداد بازدید یک پست در پیجی بیشتر شود تعامل کاربران با صفحه مورد نظر بیشتر خواهد شد.
در این مقاله استفاده بهینه از هشتگ‌های اینستاگرام عنوان شد که اگر شما ادمین یک صفحه اینستاگرام هستید حتماً نکات مورد نظر را رعایت کنید تا موفقیت به سمت شما بیاید.

در این مقاله نکات مربوط به هشتگ در اینستاگرام بیان شده است، شما می توانید پس از مطالعه سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید و ما شما را راهنمایی می کنیم.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments