نویسنده: javid
2024-05-25

آرشیو پست و استوری اینستاگرام در نسخه جدید کجاست؟

آرشیو پست و استوری اینستاگرام در نسخه جدید کجاست؟ یکی از قابلیت های کاربردی اینستاگرام، دسترسی به پست و استوری هایی است که در گذشته منتشر کرده اید. استوری هایی اینستاگرام که پس از 24 ساعت از صفحه شما حذف می شوند، به بخش آرشیو منتقل می شوند و می توانید از بخش آرشیو استوری […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

آرشیو پست و استوری اینستاگرام در نسخه جدید کجاست؟ یکی از قابلیت های کاربردی اینستاگرام، دسترسی به پست و استوری هایی است که در گذشته منتشر کرده اید. استوری هایی اینستاگرام که پس از 24 ساعت از صفحه شما حذف می شوند، به بخش آرشیو منتقل می شوند و می توانید از بخش آرشیو استوری به آنها دسترسی داشته باشید. همچنین در رابطه با پست و لایو اینستاگرام، خودتان می توانید آنها را آرشیو کنید و در صورت نیاز آنها را از حالت آرشیو خارج کنید.

خرید فالوور اینستاگرام

اما شاید ندانید که در حال حاضر و در آخرین نسخه از اینستاگرام چطور باید به بخش آرشیو پست و استوری اینستاگرام دسترسی داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم نحوه دسترسی به این محتواهای آرشیو شده را آموزش دهیم.

آرشیو اینستاگرام در کجا قرار دارد؟

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، سه نوع محتوا یعنی پست، استوری و لایو اینستاگرام را می توانید به بخش آرشیو منتقل کنید. برای دسترسی به بخش آرشیو اینستاگرام کافیست مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا وارد بخش پروفایل اینستاگرام شوید و منوی همبرگری (3 خط سمت راست بالای صفحه) را انتخاب کنید.

2. گزینه Archive را انتخاب کنید.

شما با انجام دادن همین مراحل به بخش آرشیو اینستاگرام می رسید، اما برای مشاهده آرشیو استوری ها، یا لایو و پست ها باید مرحله دیگری را نیز انجام دهید.

از بخش بالای همین صفحه یک فلش کوچک را مشاهده می کنید که می توانید با ضربه روی آن 3 گزینه Stories archive، Posts archive و Live archive را مشاهده کنید. با انتخاب هر کدام از این موارد می توانید محتوای آرشیو شده مربوط به آن را مشاهده کنید.

نحوه آرشیو کردن پست ها در اینستا

شاید برای شما سوال شده باشد که چطور می توانید یک پست اینستاگرامی را بدون اینکه حذف کنید، از روی صفحه پیجتان بردارید. برای این کار می توانید از گزینه آرشیو استفاده کنید و با آرشیو کردن یک پست، آن محتوا را از مقابل دید کاربران اینستاگرام مخفی کنید.

برای آرشیو کردن پست اینستاگرام کافیست مراحل زیر را طی کنید:

1. پست مورد نظرتان را انتخاب کنید و آن را باز کنید.

2. 3 نقطه بالای پست را انتخاب کنید تا تنظیمات مربوط به پست را مشاهده کنید.

3. گزینه Archive را انتخاب کنید.

با انجام این مراحل پست مورد نظرتان به بخش Posts archive منتقل می شود.

بازیابی پست ها در آرشیو اینستاگرام

چطور پست های آرشیو شده اینستاگرام را بازگردانیم؟ اگر یک پست را آرشیو کرده اید و پس از مدتی قصد بازگردانی آن را به پیج خود دارید کافیست مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا وارد پروفایل اینستاگرام شوید و از منوی همبرگری وارد تنظیمات شوید.

2. گزینه Archive را انتخاب کنید.

3. از صفحه باز شده اگر در بخش Posts archive نبودید می توانید از بخش بالا که با فلش کوچکی نمایش داده شده است وارد بخش آرشیو پست های اینستاگرامی شوید.

4. پست آرشیو شده را پیدا و انتخاب کنید.

5. سه نقطه بالای محتوای را انتخاب کنید و از منوی باز شده گزینه Show on profile را انتخاب نمایید.

با انجام این مراحل می توانید پست مورد نظرتان را دوباره در صفحه خود مشاهده کنید.

نحوه آرشیو کردن استوری در اینستاگرام

برای آرشیو کردن استوری اینستاگرام هیچ کاری لازم نیست انجام دهید. همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره داشتیم، هر استوری که پس از 24 ساعت از پیجتان حذف می شود، در بخش آرشیو استوری ها ذخیره شده است. تنها در صورتی یک استوری به بایگانی استوری ها منتقل نمی شود که قبل از 24 ساعت، خودتان آن را حذف کنید.

آرشیو استوری اینستاگرام کجاست؟

احتمالا شما هم دوست داشته باشید که استوری های بایگانی شده و قدیمی خودتان که در روزها و یا حتی سال های گذشته منتشر کرده اید را ببینید. برای دسترسی به آرشیو استوری اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

1. وارد اکانت اینستاگرامتان شوید و به بخش پروفایل مراجعه کنید. از این بخش سه خط بالا سمت راست را بزنید و وارد تنظیمات اینستاگرام شوید.

2. از بخش تنظیمات گزینه Archive را مشاهده می کنید.

در صفحه ای که برای شما باز می شود، ممکن است وارد بخش آرشیو استوری ها شوید، در غیر اینصورت از بالای صفحه از فلش کوچکی که مشاهده می کنید می توانید وارد Stories archive شوید.

در این بخش می توانید با توجه به تاریخ انتشار استوری ها، استوری های قدیمی خود را مشاهده و حتی دوباره آنها را بازنشر یا هایلایت کنید. همچنین می توانید با باز کردن هر استوری از دکمه دانلود بالای استوری برای ذخیره آنها در گالری خود استفاده کنید. علاوه بر این ویژگی ها می توانید هر استوری را که بخواهید، به صورت پست در پیج خود منتشر کنید.

آرشیو لایو اینستاگرام کجاست؟

اگر یک پیج کاری داشته باشید و یا حتی پیج شخصی، احتمالا گاهی اوقات در طول یک سفر یا یک سمینار اقدام به ضبط ویدئوی زنده یا همان لایو اینستاگرامی کنید. اکثر پیج های آموزشی لایو های اینستاگرام خود را در هایلایت قرار می دهند. اگر شما هم به لایو های قدیمی خود نیاز دارید و قصد دارید آنها را دوباره منتشر کنید و یا حتی آنها را حذف کنید، می توانید از مسیری که در ادامه ذکر می کنیم به بایگانی لایو اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

برای این کار کافیست مانند موارد قبلی وارد بخش Archive شوید و از این بخش وارد قسمت Live archives شده و لایو مورد نظر خودتان را مشاهده کنید. از بخش تنظیمات هر لایو می توانید آنها را حذف یا بازنشر کنید.

جمع بندی

آرشیو پست و استوری اینستاگرام در نسخه جدید کجاست؟ اگر به دنبال پست و استوری های گذشته خود می گردید و نمی دانید که آنها را از کجا باید پیدا کنید، پاسخ شما بخش آرشیو اینستاگرام است که در این مطلب نحوه دسترسی به آن را آموزش داده ایم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!