چگونه میتوان لایو اینستاگرام (ویدیو زنده) را ذخیره کرد؟

ذخیره لایو اینستاگرام در اندروید ، آیفون و کامپیوتر - دانلود لایو اینستاگرام

ذخیره لایو اینستاگرام به چه کار می آید؟ اینستاگرام از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب در بین کاربران و بالاخص ایرانیان است. که مدام در حال بروز شدن بوده و قابلیت های خوبی را اضافه نموده است. یکی از این قابلیت ها افزودن ویدیو است که با استقبال زیادی روبرو شد ه است. و اما قابلیت بالقوه دیگر افزوده شده به اینستاگرام قابلیت گذاشتن لایو است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در صورتی که در مورد لایو اینستاگرام اطلاع ندارید میتوانید به مقاله ” گذاشتن لایو دو نفره در اینستاگرام ” مراجعه نمایید.

تیم اینبو میخواهند در این مقاله شما را با نحوه ذخیره لایو اینستاگرام آشنا نمایند. اما چرا نیاز هست که لایو اینستاگرام را ذخیره کنیم؟ همان طور که می دانید همه لایوها ارزش ذخیره و دانلود را ندارند و بیشتر جنبه سرگرمی دارند. اما هستند معدود لایو هایی که مثلا پخش زنده کنفرانس ها یا لایو هایی که با موضوع تخصصی مورد علاقه شما هستند و می تواندد برای شما با ارزش باشند.یا حتی لایو هایی که خودتان پر میکنید و می خواهید یک نسخه از آن را داشته باشید.

مقاله مرتبط: پخش زنده لایو اینستاگرام

ذخیره لایو اینستاگرامی که خودتان آن را تولید کرده اید

ذخیره لایو اینستاگرامی که خودتان آن را تولید کرده اید

برای ذخیره و یا دانلود کردن لایو اینستاگرامی که خودتان ایجاد کرده اید نیاز به اپلیکیشن جانبی خاصی نیست و این قابلیت بطور مستقیم توسط اینستاگرام ارائه شده است. برای این منظور میبایست مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. زمانی که لایو اینستاگرام شما به پایان میرسد و آن را قطع میکنید
 2. گزینه ذخیره یا save در بالای سمت راست ظاهر میشود
 3. با زدن این گزینه میتوانید ویدیو را ذخیره نمایید.

ضمنا به این نکته توجه داشته باشید که لایک ها و کامنت ها در این روش ذخیره نمیشوند.

ذخیره لایو ویدیویی زنده اینستاگرام دیگران

این گزینه متاسفانه بصورت مستقیم درون خود اینستاگرام تعبیه نشده است ولی ما در اینبو . روش برای اینکار به شما ارائه میدهیم که میتوانید با استفاده از آنها اقدام به ذخیره ویدیو زنده اینستاگرامی بکنید

روش اول : استفاده از screen recorder برای ذخیره لایو اینستاگرام در اندروید

البته نسخه های زیادی از این اپلیکیشن موجود است در هنگام گرفتن این اپلیکیشن به قابلیت “ضبط صدای داخلی” توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که برخی از این اپ ها صدای محیط  شما را هم ذخیره میکنند. و شما نمی توانید فیلم با کیفیتی ضبط نمایید. و حتما فقط گزینه ضبط صدای داخلی اپلیکیشن را فعال نمایید.

برای اینکه بتوانید یک ویدیوی تمیز تری داشته باشید. به شما پیشنهاد میکنیم قبل از ذخیره لایو اینستاگرام، قابلیت نمایش کامنت ها، لایک های لایو اینستاگرام خود را غیر فعال نمایید.

تمامی اپلیکیشن هایی که برای این منظور طراحی شده اند یکسری تنظیمات دارند که شما میتوانید کیفیت ویدیو و سایر موارد مورد نیاز را در این اپلیکیشن ها تنظیم نمایید.

ما در تیم اینبو az screen recorder را انتخاب و نصب نمودیم.

 • پس از نصب این اپلیکیشن آن را اجرا نمایید.
 • تمامی اپلیکیشن هایی که برای این منظور طراحی شده اند یکسری تنظیمات دارند که شما میتوانید کیفیت ویدیو و سایر موارد مورد نیاز را در این اپلیکیشن ها تنظیم نمایید.بر روی دکمه چرخ دنده در بالا سمت راست کلیک نمایید تا وارد صفحه تنظیمات شوید
ذخیره لایو اینستاگرام با اپلیکیشن اندرویدی screen recorder

1- Resolution : شما میتوانید مشخص کنید که ویدیو شما با چه ابعادی گرفته شود. بهتر است بیشترین عدد را انتخاب نمایید.

2- Orientation : شما میتوانید تنظیم نمایید که فیلم بصورت عمودی و یا افقی گرفته شود

3- Record audio : حتما این گزینه را فعال نگه دارید. همانطور که پیشتر هم اشاره شد. شما باید فقط گزینه ضبط داخلی را فعال نگه دارید.

4- Output directory : در این بخش شما میتوانید مسیر ذخیره شدن ویدیو بر روی گوشی خود را مشخص نمایید.

حال به راحتی میتوانید اقدام به ضبط لایو اینستاگرام نمایید.

روش دوم : استفاده از اپلیکیشن in grabber برای ذخیره لایو اینستاگرام در اندروید

برای استفاده از این اپلیکیشن نیاز است با اکانت اینستاگرام خود ر در این نرم افزار وارد نمایید. البته تیم اینبو به شما پیشنهاد میکنند جهت حفظ امنیت هیچ وقت اطلاعات حسابهای خود را در نرم افزارهای جانبی وارد نکنید.

بهتر است یک اکانت دیگر ایجاد کنید و از آن برای اتصال به نرم افزارهای جانبی استفاده نمایید.البته در صورتی که اکانت دیگری ساختید باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما برای اینکه بتوانید لایو و یا پست های یک اکانت را ذخیره نمایید. حتما میبایست آن پیج را فالو نمایید.

برای کار با اپلیکیشن in grabber ابتدا میبایست آن را دانلود کرده و نصب نمایید.

 • حال آن را اجرا نمایید و دکمه continue را کلیک نمایید
 • در صفحه جدید میبایست سال تولد خود را انتخاب نموده و مجدد بر روی دکمه continue کلیک نمایید
 • برای اینکه بتوانید از همه قابلیت های این اپلیکیشن استفاده نمایید همانطور که پیش تر هم ذکر شد میبایست به اکانت اینستاگرام وارد شوید. برای اینکار بر روی مثلث رو به پایین موجود در بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه کوچکی که باز میشود گزینه add account را انتخاب نمایید.
 • در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را وارد نمایید ( همانطور که توضیح داده شد، سعی کنید از اکانت اصلی خود استفاده نکنید) سپس دکمه login with Instagram را اکلیک نمایید.
 • حال وارد حساب کاربری خود میشوید. همانطور که میبینید در پایین صفحه چندین دکمه وجود دارد که همه موارد را در ادامه توضیح خواهیم داد

1- Post

شامل پستهای افرادی هست که شما با اکانت فعلی تان آن ها را فالو نموده اید. براحتی با انتخاب آنها می بینید که علامت دانلود به دکمه های زیر پست افزوده میشود و شما میتوانید براحتی عکس یا ویدیو را دانلود نمایید.

2- Story

در این قسمت استوری افرادی که فالو میکنید را مشاهده مینمایید. که میتوانید براحتی انها را دانلود نمایید. دقت کنید که استوری کسانی که اکانت private دارند را در صورتی میتوانید ذخیره نمایید که آنها را دنبال نمایید.

3- Video

لایوها در در این قسمت هستند و از این طریق میتوانید لایو های اینستاگرام را ذخیره نمایید.

دانلود لایو اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن in grabber

4-  Saved

پست ها، عکس ها، ویدیو ها و لایوهایی که ذخیره کرده اید از این قسمت قابل دسترسی خواهند بود.

5- Search

 از این طریق میتوانید افراد و پیج ها را جستجو نمایید.

فقط به یک نکته دقت کنید که برای ذخیره ویدیو زنده کسی در اینستاگرام باید صبر کنید تا لایو او، تمام شود. حال به مدت 24 ساعت فرصت خواهید داشت آن را ذخیره نمایید.

لیست سایر اپلیکیشن های مورد استفاده برای ذخیره لایو اینستاگرام در اندروید:

 • Fast Save For Insta
 • Inst Download
 • Quick Save
 • Story Saver for Instagram 
 • Story Save For Instagram
 • Instasave.xyz
 • Download Gram
 • 10insta

روش سوم : استفاده از Story reposter جهت دانلود لایو در ios و آیفون

یک اپلیکیشن رایگان برای دستداران و صاحبان آیفون بنام story reposter وجود  دارد. که کار اصلی آن بازارسال استوری و به اشتراک گذاشتن مجدد استوری های اینستاگرام در سایر شبکه های اجتماعی میباشد. اما جالب است بدانید از این اپلیکیشن میتوان استفاده دیگری هم کرد!

با این قابلیت میتوان استوری افرادی که پروفایل عمومی دارند استفاده نمود.

 1. ابتدا نرم افزار را نصب و اجرا نمایید
 2. در قسمت جستجو این اپلیکیشن، آی دی پیجی که مد نظرتان است را وارد نمایید ( باز هم تاکید میکنم که تنها به پروفایل های عمومی دسترسی خواهید داشت)
 3. حال لیستی از استوری ها که شامل لایو ها هم میشوند نشان داده میشوند
 4. بر روی استوری و یا لایو مورد نظر خود را که میخواهید آن را ذخیره نمایید کلیک نمایید
 5. بر دکمه share بزنید
 6. حال گزینه Save video و یا save image را میبایست انتحاب نمایید.

لیست اپلیکیشن های ذخیره لایو اینستاگرام در آیفون

 • Repost for Instagram
 • InstaSave
 • InstaSaver
 • Insta Download
 • InstaTools

روش چهارم: دانلود لایو اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر و مرورگر کروم

همانطور که در میدانید مرورگر کروم متعلق به شرکت گوگل بوده و قابلیت افزونه ها، آن را به مرورگر مورد پسند افراد و البته پرکاربرد مبدل نموده است. یکی از افزونه هایی که این مرورگر قدرتمند دارد و شما میتوانید آن را استفاده کنید  ig stories for Instagram است. که به شما این امکان را میدهد که استوری و لایو افراد را ذخیره نمایید.

برای نصب این افزونه ابتدا در کامپیوتر خود مرورگر کروم را باز نمایید.

سپس بر روی لینک رو برو کلیک نمایید  ( دانلود ig stories for Instagram)

 • وارد صفحه chrome extension میشوید. کافیست بر روی دکمه add to chrome کلیک نمایید.
نصب ig stories for instagram برای کروم جهت ذخیره لایو اینستاگرام
 • زمانی که نصب انجام شد آیکن این افزو.نه در قسمت بالای صفحه مشاهده میشود. بر روی آن کلیک نموده و گزینه go to Instagram را کلیک نمایید.
فعال کردن ig stories for instagram برای دانلود لایو اینستاگرام
 • حال برای دیدن لیست استوری افراد مجدد بر روی ایکن ig stories موجود در بالای کروم کلیک نمایید و این دفعه گزینه go to ig stories را انتخاب نمایید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید لیستی از فالوورهای شما که استوری فعال دارند مشاهده مینمایید..حال کافیست بر روی علامکت چشم روبروی نام اکانت ها کلیک نمایید.
ذخیره لایو اینستاگرام ( لیست اکانت های دارای استوری)
 • در صفحه جدید، در قسمت بالا دکمه download و Download all برای ذخیر لایو یا استوری اینستاگرام میتوانید استفاده نمایید.
ذخیره لایو اینستاگرام در ig stories for instagram

نتیجه گیری

همان طور که اشاره شد یکی از بهترین قابلیت های اپلیکیشن اینستاگرام، ویدیو زنده یا همان لایو اینستاگرام است. که گاهی اوقات شما به هر دلیلی ممکن است نیاز داشته باشید این ویدیو ها را ذخیره نمایید. البته این قابلیت در خود اینستاگرام به دلیل قوانین نقض حریم شخصی وجود ندارد و گزینه های جایگزین دیگه ای برای این امر وجود دارد. که در این مقاله ما به آنه اشاره کرده ایم.

البته توجه داشته باشید که در باز نشر و یا استفاده از این ویدیو ها میبایست به حریم شخصی افراد احترام بگذارید و از لحاظ اخلاقی میبایست از صاحب اثر کسب اجازه بفرمائید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments