نویسنده: نادر عبدی
2024-01-03

آموزش ریکاوری چت و پیام های حذف شده دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده است و در طول روز ساعت ها از وقتمان را در این برنامه سپری می کنیم. عده زیادی به عنوان سرگرمی از آن استفاده می کنیم و عده دیگری هم به عنوان برنامه ای برای کسب درآمد به این برنامه نگاه می کنند. یکی از […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اینستاگرام به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده است و در طول روز ساعت ها از وقتمان را در این برنامه سپری می کنیم. عده زیادی به عنوان سرگرمی از آن استفاده می کنیم و عده دیگری هم به عنوان برنامه ای برای کسب درآمد به این برنامه نگاه می کنند. یکی از امکاناتی که در برنامه اینستاگرام وجود دارد، دایرکت است که به کمک آن می توانید با دیگر کاربران اینستاگرام چت کنید. احتمالا برای شما هم پیش آمده که به طور تصادفی یکی از این چت ها را حذف کرده باشید و پس از چند ماه به دنبال ریکاوری چت و پیام های حذف شده دایرکت اینستاگرام باشید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به آموزش ریکاوری پیام های پاک شده دایرکت اینستاگرام بپردازیم.

خرید فالوور اینستاگرام

انواع روش های بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

برای بازیابی پیام های حذف شده اینستاگرام شما 3 راهکار دارید که می توانید از آنها استفاده کنید. راهکار اول و دوم استفاده از گزینه دانلود اطلاعات یا همان Data Download در اپ و وب سایت اینستاگرام است. راهکار سومی که برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام مطرح می شود استفاده از اکانت فیسبوک برای بازگردانی پیام های دایرکت است. 

در روش های اول و دوم که گفتیم با دانلود دیتا از طریق برنامه و وب سایت اینستاگرام انجام می پذیرد، در انتها یک فایل Zip برای ایمیل شما ارسال می شود که اطلاعات دایرکت شما در آن قرار گرفته است. 

در ادامه قصد داریم به طور مفصل به توضیح هر کدام از این روش ها بپردازیم.

بازیابی پیام های حذف شده دایرکت از طریق دانلود دیتا در اینستاگرام

همانطور که گفتیم شما بدون نیاز به برنامه دیگری می توانید فقط با استفاده از گزینه دانلود دیتا در برنامه اینستاگرام برای بازگردانی پیام های حذف شده دایرکت اقدام کنید. در این روش که از خود برنامه اینستاگرام استفاده می کنید در انتها یک فایل Zip برای شما ارسال می شود که فایل های درون آن با پسوند Json هستند و شما برای مشاهده اطلاعات درون آنها به برنامه ای مانند Json Genie نیاز دارید. 

مراحل بازگردانی پیام های حذف شده دایرکت اینستاگرام از طریق دانلود دیتای اینستاگرام از طریق گوشی موبایل در گوشی های اندروید و آیفون به شرح زیر است:

پروفایل اینستاگرام
 • در اولین مرحله پس از وارد شدن به برنامه اینستاگرام باید از طریق نماد سه خط بالا سمت راست صفحه، گزینه Setting and Privacy را انتخاب کنید و وارد تنظیمات اینستاگرام شوید.
تنظیمات اینستاگرام
 • پس از آن اولین گزینه ای که نمایش داده می شود یعنی Account Center را انتخاب کنید.
مرکز حسابهای اینستاگرام
 • در این بخش گزینه ای با عنوان Your information and permissions را مشاهده می کنید که باید آن را انتخاب نمایید.
اطلاعات و دسترسی‌های اینستاگرام
 • اولین گزینه ای که در صفحه باز شده مشاهده می کنید یعنی Download your information  را انتخاب کنید.
دانلود دیتای اینستاگرام
 • در این قسمت دو گزینه Request a download و View past file requests را مشاهده می کنید که گزینه دوم مربوط به درخواست های قبلی شما می شود. برای درخواست جدید گزینه اول را انتخاب کنید.
دانلود اطلاعات اینستاگرام
 • وارد مرحله Select information می شوید که دو گزینه Complete copy و Select types of information را در اختیار شما قرار می دهد.
دانلود برخی از اطلاعات اینستاگرام

اگر گزینه Complete copy را انتخاب کنید و پس از آن گزینه Submit request را بزنید، از طرف شما درخواستی برای اینستاگرام ارسال می شود تا تمام اطلاعاتتان به ایمیل ارسال شود.

دانلود پیام‌های اینستاگرام

اما اگر میخواهید فقط دایرکت های حذف شده برای شما ارسال شود می توانید گزینه Select types of information را انتخاب کنید و پس از آن در صفحه ای که شامل گزینه های مختلف است گزینه Message را انتخاب نمایید. پس از آن دکمه Next و در مرحله بعد گزینه Submit request را بزنید.

نسبت به اطلاعاتی که برای آن درخواست داده اید ممکن است ارسال اطلاعات تا 48 ساعت طول بکشد. روزانه ایمیل خود را چک کنید و منتظر ارسال پیامی از طرف اینستاگرام باشید که عنوان آن Your Instagram Data خواهد بود.

فایل Zip ارسال شده را که از حالت فشرده خارج کنید، فایلی با نام messages.jason را مشاهده می کنید که برای خواندن پیام های درون آن می توانید از برنامه هایی مانند (Json Genie (Editor)) استفاده کنید.

بازگردانی پیام های پاک شده در وب سایت اینستاگرام

اما همانطور که گفتیم روش دیگری برای بازیابی اطلاعات شما وجود دارد که مشابه روش قبلی است اما این بار از طریق وب سایت اینستاگرام باید درخواست دانلود دیتا را ارسال کنید. تفاوت این روش با روش قبلی در ارسال اطلاعات است که شما می توانید انتخاب کنید فایل ارسال شده به صورت JSON یا HTML باشد. 

مراحل این روش به شرح زیر است:

 • در سایت اینستاگرام لاگین کنید و روی شکلک آدمک در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
پروفایل اینستاگرام وب
 • روی آیکون چرخ دنده یا تنظیمات (Settings) کلیک کنید.
تنظیمات اینستاگرام وب
 • در منوی ظاهر شده گزینه (Privacy and Security) را انتخاب کنید.
تنظیمات و امنیت اینستاگرام وب
 • در صفحه جدید باز شده، در بخش (Data Download) بر روی (Request Download) کلیک کنید.
دانلود دیتای اینستاگرام وب
 • اگر از شما خواسته شد تا دوباره وارد اکانت خود شوید روی (Login Again)کلیک کنید و با آدرس ایمیل وارد اکانت شوید. توجه داشته باشید که فایل مورد نظر به این ایمیل ارسال می شود. 
ارسال دیتای اینستاگرام به ایمیل
 • روی دکمه (Request Download) کلیک کنید. در حال حاضر شما می توانید اطلاعات را در یکی از دو فرمت HTML و یا JSON دریافت کنید.
واردن کردن رمز عبور برای دانلود دیتای اینستاگرام
 • برای ورود به مرحله بعدی کمی زمان نیاز است و باید صبر کنید. در صفحه جدید متنی با عنوان (Download Requested) مشاهده خواهید کرد که مبنی بر اتمام کار است.

بازیابی پیام های حذف شده در اینستاگرام از طریق  Facebook

آخرین روش که برای بازگردانی پیام های حذف شده دایرکت اینستاگرام برای شما امکان پذیر است، در صورتی قابل دسترس خواهد بود که اکانت شما به اکانت فیسبوک متصل شده باشد. با توجه به اینکه در سال 2012 اینستاگرام توسط فیسبوک خریداری شد تمام اطلاعات اینستاگرام به فیسبوک متصل است. به همین دلیل هم اگر اکانت شما در هر دو برنامه به هم متصل شده باشند شما می توانید عملیات بازیابی اطلاعات را از طریق فیسبوک انجام دهید.

مراحل بازگردانی پیام های حذف شده اینستاگرام از طریق فیسبوک به شرح زیر است:

 • با استفاده از یک مرورگر به صفحه فیسبوک خود بروید و وارد حساب کاربری فیسبوکی که به اینستاگرام شما متصل است شوید. 
 • به بخش صندوق پیام های فیسبوک (Facebook Inbox) بروید. 
 • در پنل سمت چپ بر روی گزینه (Instagram Direct) کلیک کنید.
 • در این قسمت به تمامی پیام های دایرکت اینستاگرام خود دسترسی خواهید داشت.

کلام آخر

ریکاوری چت و پیام های حذف شده دایرکت اینستاگرام از 3 روش امکان پذیر است که در این مقاله سعی کردیم تمام مراحل مورد نیاز در هر 3 روش را به شما ارائه دهیم. اگر شما هم پیام هایی از دایرکت اینستاگرام که حذف شده را لازم دارید و به دنبال راهکاری برای بازگردانی پیام های حذف شده اینستاگرام هستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!