استفاده از گیف اینستاگرام در استوری و دایرکت

گیف اینستاگرام

حتما با گیف ها در تلگرام آشنا شده بودید که میتوانستیم با استفاده از گیف ها، منظور خودمان را به نوع دیگری به مخاطب خود برسانیم. بعد از کش و قوس های فراوان، گیف در اینستاگرام نیز جای خودش را گرفت و حال شما میتوانید با استفاده از گیف اینستاگرام در استوری و دایرکت پیج خود، اقدام به استفاده از استیکر های متحرک کرده باشید.

گیف در اینستاگرام ابتدا برای قسمت استوری اضافه و قابل استفاده شد. البته برای بیشتر کاربران این امکان با مشکل روبرو شده بود. برای مثال هنگام لمس استیکر گیف در قسمت استیکر های استوری، گیف های مربوطه برای ادمین پیج آپلود نمیشد. اما در حال حاضر برای اکثر کاربران به خصوص پیج های ایرانی، این گیف ها هم در قسمت استوری و هم جدیدا به قسمت دایرکت اینستاگرام اضافه شده است.

برای استفاده از گیف اینستاگرام کار چندان سختی پیش رو نداشته و تنها کافی ایست در قسمت آخر استوری گذاشتن در اینستاگرام با لمس آیکون شکلک مانند در بالای صفحه و بعد با انتخاب استیکر گیف در این قسمت، گیف های مد نظر خود را برای داستان اکانت خود استفاده کرده باشید. که در ادامه همین مقاله دقیق تر نحوه گذاشتن گیف در استوری اینستاگرام و همچنین در قسمت دایرکت برای چت خواهیم گفت.

اهمیت گیف در اینستاگرام

 
 
در کل استفاده از استیکر در استوری ها، حال و هوای دیگری به داستان های ما میداد. از جمله این استیکر ها میتوان به استیکر نظرسنجی یا استیکر مسابقه اینستاگرام اشاره کرد. حال در نظر داشته باشید قابلیتی به اینستاگرام اضافه شده که در پی آن میتوانید استیکر های متحرکی را به استوری خود اضافه کرده و حتی از آن ها در هنگام چت با مخاطب های خود در دایرکت استفاده کنید.
 
 
 

نحوه استفاده از گیف در استوری اینستاگرام

خب بعد از توضیحات مختصر حول محور موضوع مقاله امروز، حال وقت آن رسیده تا نحوه استفاده و ارسال گیف در استوری را برای شما نشان دهیم به همین منظور میتوانید به مانند مراحل زیر اقدام کرده باشید.

1_ بعد از ورود به پیج خود، از صفحه هوم وارد قسمت استوری اینستاگرام شده و تصویر یا ویدیو مد نظر را برای انتشار داستان خود انتخاب کنید.

2_ بعد از انتخاب یک تصویر یا ویدیو، حال میتوانید در قسمت آخر انتشار داستان ویرایش های مد نظر را اعمال و سپس بعد از لمس آیکون شکلک مانند در بالا گوشه صفحه، کادر استیکر ها در استوری را باز کرده باشید.

گیف در استوری

3_ در کادر باز شده استیکر gif را انتخاب کنید. همانطور که گفتیم پیش تر این استیکر اضافه شده نیز وجود داشت. اما هنگام لمس آن هیچ گیفی برای استفاده آپلود نمیشد. اما حال با لمس آن میتوانید انواع استیکر متحرک را مشاهده و از آن استفاده کنید.

4_ در صفحه باز شده میتوانید هر گیفی را انتخاب و به استوری خود اضافه کرده و حتی میتوانید بیش از یک استیکر متحرک را به داستان خود اضافه کنید. همچنین در قسمت انتخاب گیف میتوانید از قسمت جستجو برای پیدا کردن استکیر متحرک دلخواه خودتان کمک گرفته و در آخر بعد از انتخاب گیف در استوری خود حال میتوانید داستان خود را منتشر کنید.

استفاده از گیف اینستاگرام در دایرکت

در بروز رسانی جدید اینستاگرام استفاده از گیف ها در دایرکت نیز موثر شد و همین لحظه که دارید این مقاله را مطالعه میکنید. میتوانید با مراجعه به قسمت چت، در دایرکت اینستاگرام از استیکر های متحرک در این قسمت استفاده کرده باشید. به همین منظور ما وارد یکی از مکالمه های خود با یک اکانت دیگر در دایرکت میشویم.

در این قسمت آیکون شکلک مانند در پایین صفحه را لمس و در کادر باز شده میتوانید در کنار آیکون قلب، استیکر های متحرک را مشاهده و برای مخاطب خود ارسال کنید. در واقع همان استیکر های متحرکی که در قسمت استوری نیز بودند و میتوانستیم از آنها برای داستان خود استفاده کنیم.

اما در قسمت پایین همان کادر یک آیکون دیگر با نام gif وجود دارد که با لمس آن مشاهده خواهید کرد که به جز استیکر های متحرک، گیف های ویدیویی به مانند گیف ها در تلگرام نیز وجود داشته که میتوان از آنها در هنگام گفتگو با مخاطب مد نظر استفاده کرد.

جمع بندی

استفاده از گیف در اینستاگرام قطعا حال و هوای تازه ای به خصوص در استوری های منتشر شده در بین کاربران ایرانی خواهد داد. از این رو حتما با لمس آخرین آپدیت اینستاگرام را از طریق گوگل پلی به آخرین بروز رسانی موجود رسانده و نصب کنید. و البته در انتخاب گیف های خود، هم در استوری و هم در دایرکت دقت کنید چون به نظر من اکثر این گیف ها خیلی کاربردی نبوده و تعداد کمی را میتوان در داستان و گفتکو های خودمان اضافه و مورد استفاده قرار دهیم.

,
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments