نویسنده: نادر عبدی
2023-07-03

علت نرفتن پست ها به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام فضایی برای سرگرم شدن مخاطبان و البته بیشتر دیده شدن کسب و کارهاست. هر پیجی که بتواند پست های خود را به اکسپلور اینستاگرام وارد کند درآمد بسیار بالایی خواهد داشت. به همین دلیل هم شاید کار آسانی نباشد! اینکه پست ها به اکسپلور اینستاگرام وارد شوند و ورودی بالایی دریافت کنند دغدغه […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اکسپلور اینستاگرام فضایی برای سرگرم شدن مخاطبان و البته بیشتر دیده شدن کسب و کارهاست. هر پیجی که بتواند پست های خود را به اکسپلور اینستاگرام وارد کند درآمد بسیار بالایی خواهد داشت. به همین دلیل هم شاید کار آسانی نباشد! اینکه پست ها به اکسپلور اینستاگرام وارد شوند و ورودی بالایی دریافت کنند دغدغه اصلی خیلی از پیج های اینستاگرامی است. البته این را بدانید تقریبا همه پست ها به اکسپلور وارد می شوند اما ماندگار نیستند! به نظر شما دلیلش چیست؟
خیلی از کاربران سایت به ما پیام می دهند و می گویند: هرکاری می کنم پستم به اکسپلور نمیره! هرچقدر محتوای جذاب میسازم، هرچقدر کاور خفن میزنم پستم نمیره اکسپلور… دلیل اینکه پستام نمیره تو اکسپلور چیه؟ خیلی پیچیده نیست قبلا در مقاله “راهنمای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام” کامل به شما توضیح داده ایم که اکسپلور چطور کار می کند و اصلا چه محتوایی باید تولید کنید تا وارد اکسپلور شود. اما در این مقاله قصد داریم علت نرفتن پست به اکسپلور اینستاگرام را با هم بررسی کنیم. در ادامه همراه اینبو باشید تا پاسخ سوال چرا پیجم اکسپلور نمیره؟ را دریافت کنید.

خرید فالوور اینستاگرام

دلایل اصلی نرفتن پست ها به اکسپلور اینستاگرام

دلیل اصلی نرفتن پست ها به اکسپلور

اینکه هیچوقت پست هایی که منتشر می کنید رنگ اکسپلور اینستاگرام را نمی بینند دلایلی دارد که در ادامه به شما می گویم. البته خیلی از پیج های اینستاگرامی هم ورودی اکسپلور دارند اما بسیار ناچیز است. در واقع این پیج ها هم مشکل اصلی شان نماندن پست ها در اکسپلور است. در هر صورت باید بدانید که دلیل اصلی نرفتن پست های شما به اکسپلور، پایین بودن نرخ تعامل مخاطبان با پیج تان است. یعنی مخاطبان با پیج شما به دلایل مختلفی زیاد حال نمی کنند. در ادامه بیشتر در موردش توضیح می دهم.

پروفایل ویزیت پایین

یکی از اصلی ترین دلایل اینکه پست های شما به اکسپلور وارد نمی شود پایین بودن پروفایل ویزیت پیج تان است. پروفایل ویزیت یعنی بازدید فالوورهایتان از پروفایل اینستاگرام شما. در واقع هر زمان که فالوورهای شما مستقیم وارد پیج تان شوند یک پروفایل ویزیت برای شما ثبت می شود. اینستاگرام با بررسی پروفایل ویزیت پیج تان متوجه وفادار بودن فالوورهایتان می شود. پس هر چقدر پروفایل ویزیت کمتری در طول هفته داشته باشید، احتمال اینکه پیج تان به اکسپلور برود خیلی پایین می آید.
روش های زیادی برای بالا بردن پروفایل ویزیت وجود دارد که می توانید ازش استفاده کنید. فقط کمی خلاقیت نیاز است. مثلا توی یکی از استوری های خود به پستی که چند روز قبلا منتشر کرده اید اشاره کنید و بگویید همین حالا برید توی پیجم و این پست را ببینید. به این ترتیب فالوورهای شما مجبور می شوند مستقیما وارد پیج تان شوند و دنبال پست مورد نظر بگردند. اگر دوست دارید سریع پروفایل ویزیت تان را بالا ببرید می توانید از سرویس خرید پروفایل ویزیت اینستاگرام سایت اینبو استفاده کنید.

پایین بودن نرخ تعامل پیج

دومین مورد که شاید از پروفایل ویزیت هم مهمتر باشد پایین بودن نرخ تعامل کاربران با پیج شماست. اگر تعامل فالوورهایتان با پیج تان پایین باشد یعنی محتوای خوب و جذابی ارائه نمی کنید! اینستاگرام هم اجازه ورود پست های شما به اکسپلور را نمی دهد. نرخ تعامل پیج با توجه به تعداد فالوور، لایک و کامنت در پیج تان محاسبه می شود. مثلا اگر 10 هزار فالوور داشته باشید اما کمتر از 100 نفر استوری های شما را ببینند و فقط 5 نفرشان ریپلای استوری کنند این از حد معمول خیلی پایین تر است.
تنها راه برای بالا بردن تعامل کاربران با پیج تان این است که محتوای جذاب و درگیر کننده بسازید. همینطور استوری هم برای بالا بردن نرخ تعامل بسیار کمک کننده است. سعی کنید استوری های خود را از این به بعد جذاب تر کنید.

عدم تداوم در تولید محتوا

یکی از دلایل اصلی نرفتن پست ها به اکسپلور کم کار بودن شما می تواند باشد. اگر واقعا می خواهید پست هایتان وارد اکسپلور شود باید در تولید محتوا تداوم داشته باشید. اینکه یک روز پست بزارید و چند روز به اینستاگرام تان سر نزنید لطمه بزرگی به پیج تان می زند. اگر واقعا دوست دارید از اکسپلور ورودی بالا جذب کنید فعالیت شما در اینستاگرام باید مستمر باشد.
فعال بودن در اینستاگرام فقط به این معنی نیست که هر روز استوری یا پست منتشر کنید! باید از تمام قابلیت های اینستاگرام به اندازه کافی استفاده کنید. مثلا گاهی وقت ها لایو بزارید، پست هایی در قالب ریلز بزارید، در استوری ها از استیکرهای مختلف استفاده کنید یا زمانی که پست منتشر می کنید حتما از هشتگ ها، تگ های مرتبط و لوکیشن استفاده کنید. پاسخگویی به موقع به کامنت ها و دایرکت ها هم بسیار مهم است.

معرفی پست ها در استوری

در الگوریتم جدید اینستاگرام اد استوری کردن زیاد پست ها ممنوع است! اینستاگرام این کار را اسپم شناسایی می کند و جریمه ای که برای اینکار در نظر گرفته این است که پست های شما را به افراد کمتری نشان می دهد. همین موضوع باعث می شود ایمپرشن پست های شما کاهش پیدا کند و ورود پست های شما را به اکسپلور غیرممکن کند.
سعی کنید برای معرفی پست های جدید خود به فالوورهایتان از اد کردن پست در استوری خود داری کنید یا حداقل کی کم این کار را انجام دهید. اد استوری کردن برای پست های قدیمی مشکلی برای پیج تان پیش نمی آورد.

استفاده نادرست از هشتگ ها

درست است که استفاده از هشتگ ها به افزایش دیده شدن پست هایتان کمک می کند اما اگر این کار را اصولی انجام ندهید پست هایتان هیچوقت به اکسپلور نمی رود. سعی کنید اولا از تعداد کمی هشتگ (مثلا 5 تا 7 هشتگ) و ثانیا فقط از هشتگ های مرتبط برای پست های خود استفاده کنید. بعضی وقت ها ممکن است برای بالا بردن ورودی هشتگ های پست تان از هشتگ های پربازدید اما نامرتبط به موضوع پست تان استفاده کنید که این کار صدمه زیادی به پیج تان وارد می کند.

عدم شناسایی موضوع فعالیت پیج توسط اینستاگرام

همانطور که می دانید پست هایی که در اکسپلور به کاربران نمایش داده می شوند دقیقا مرتبط به علاقه مندی های آن هاست. خیلی وقت ها که پست هایتان وارد اکسپلور نمی شوند دلیلش این است که اینستاگرام نمی تواند حوزه کاری شما را به خوبی شناسایی کند. در واقع نمی داند پست های شما را به چه کسانی باید نشان دهد!
برای رفع این مشکل اول باید محتوایی تولید کنید که دقیقا به کسب و کارتان مربوط می شود. همچنین در پست های خود از هشتگ های مرتبط با کارتان، و از المان های مرتبط به حوزه فعالیت تان در کاور پست هایتان استفاده کنید. با رعایت این موارد تا حدودی مشکل تان حل می شود اما بهتر است حتما با پیج های مرتبط به کارتان هم در تعامل باشید یعنی آن ها را فالو کنید و پست هایشان را لایک کنید. با این کار پست هایی که در اکسپلور اینستاگرام خودتان می بینید هم دقیقا مشابه حوزه فعالیت تان می شود و این به شناسایی کردن حوزه فعالیت پیج تان به اینستاگرام کمک بسیاری می کند.

عدم استفاده از کاور جذاب

اگر نتوانید از لحظات ابتدایی از دیده شدن پست تان توجه مخاطبان را جلب نکنید هیچوقت محتوای شما توسط افراد دیده نمی شود! این موضوع در کاور پست بسیار تاثیر گذار است. اگر پست های شما کاور جذاب و ترغیب کننده نداشته باشد هیچوقت توسط مخاطبان تان دیده نمی شود و باعث می شود ایمپرشن پست تان پایین بیاید. قطعا اگر این مشکل را در پیج تان داشته باشید هیچوقت پست های شما به اکسپلور نخواهند رفت. سعی کنید در کاور پست های خود از المان های ترغیب کننده، فونت های درشت و مخصوص اکسپلور، رنگ بندی روشن و … استفاده کنید.

تولید محتوای بی کیفیت و نامرتبط

خیلی وقت ها برای فعال نشان دادن خودتان در اینستاگرام مجبور می شوید تا از کیفیت محتوا بزنید یا حتی محتوای نامرتبط به موضوع پیج تان تولید کنید. در این صورت این محتوا به درد کاربران شما نمی خورد و باعث می شود نرخ تعامل پیج تان را کاهش دهد. زمانی که محتوای شما نیاز مخاطبان تان را به خوبی برطرف نکند به مرور زمان تمایلی به همراهی با شما نخواهند داشت و روز به روز شاهد پایین آمدن بازخورد ها خواهید بود. پس سعی کنید همیشه محتوای باکیفیت، جذاب و به درد بخور برای فالوورهایتان تولید کنید.

تنها راه ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام

سریع ترین روش ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام

اگر پست های شما به اکسپلور اینستاگرام نمی رود یک راه کار وجود دارد که مشکل تان را سریع حل می کند. پکیج های ورود به اکسپلور اینستاگرام دقیقا برای پیج هایی طراحی شده اند که مشکل ورود به اکسپلور دارند. ما در سایت اینبو خدمات ورود تضمینی به اکسپلور اینستاگرام به شما ارائه می کنیم. فقط کافیست از سرویس اکسپلور اینستاگرام سایت ما استفاده کنید تا سریعا پست های خود را وارد اکسپلور اینستاگرام کنید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه خرید پکیج اکسپلور اینستاگرام سایت اینبو مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در مورد دلایل نرفتن پست ها به اکسپلور اینستاگرام با شما صحبت کنیم. اگر با خواندن این مقاله به اشکال کارتان پی بردید بهتر است سریع دست به کار شوید و این نکات را در پیج تان رعایت کنید. مطمئن باشید در کمتر یک ماه بازخوردها را خواهید دید و شما شگفت زده می شوید. امیدواریم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید. اگر هرگونه سوالی در رابطه با نرفتن پست ها به اکسپلور اینستاگرام برای شما پیش آمد در قسمت کامنت ها از ما بپرسید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها

چرا پستام لایک نمخورع

آرزو

سلام
من حدود یکماهه پیج زدم. یکدفعه طی سه روز گذشته هیچ فالوی نداشتم. با اینکه روال پست و استوریم تغییری نکرده. علتش چیه؟

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!