نویسنده: javid
2024-05-18

چرا در اینستاگرام نمیشه دیگران را فالو کرد؟ + حل مشکل فوری

چرا در اینستاگرام نمیشه دیگران را فالو کرد؟ اینستاگرام از مهمترین اپلیکیشن های امروزی برای ارتباط با دیگران است و خب اولین قدم برای ارتباط با سایر افراد در اینستاگرام، فالو یا دنبال کردن آنهاست. اما گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید که نمی توانید شخصی را در اینستاگرام دنبال کنید و […]

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چرا در اینستاگرام نمیشه دیگران را فالو کرد؟ اینستاگرام از مهمترین اپلیکیشن های امروزی برای ارتباط با دیگران است و خب اولین قدم برای ارتباط با سایر افراد در اینستاگرام، فالو یا دنبال کردن آنهاست. اما گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید که نمی توانید شخصی را در اینستاگرام دنبال کنید و هر چقدر که درخواست فالو می دهید، درخواست شما غیرفعال می شود. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و برای حل آن ابتدا باید مشکل را شناسایی کنید. در این مطلب قصد داریم دلایل مشکل عدم فالو کردن در اینستاگرام را به همراه راه حل مشکل فوری بررسی کنیم.

خرید فالوور اینستاگرام

منظور از فالو نشدن افراد در اینستاگرام چیست؟

شاید گاهی اوقات برای شم هم پیش آمده که هر چقدر دکمه فالو در پیج یک شخص را انتخاب می کنید، پس از گذشت چند ثانیه دکمه فالو غیرفعال می شود و متوجه می شوید که شخص مورد نظر شما فالو نشده است. در این مواقع احتمالا از خودتان می پرسید که چرا نمی توانم کسی را فالو کنم؟ چرا هیچ کس در اینستاگرام فالو نمی شود؟

حالا که منظور از فالو نشدن در اینستاگرام را متوجه شدید با ما همراه باشید تا در ادامه به آموزش حل این مشکل بپردازیم.

8 دلیل فالو نشدن افراد در اینستاگرام

فالو نشدن افراد مختلف در اینستاگرام می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. گاهی اوقات بخاطر محدودیت های اینستاگرام و گاهی هم به خاطر مشکلات و اختلالاتی که در نرم افزار اینستاگرام یا گوشی شما مشکل داشته باشد این اتفاق رخ می دهد. در ادامه 8 دلیل که ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکل شود را بررسی می کنیم.

بلاک شدن توسط کاربر

اولین اتفاقی که ممکن است باعث این موضوع شود و از فالو کردن شما جلوگیری کند، بلاک شدن شما توسط فرد مورد نظر است. البته هنگامی که یک اکانت شما را بلاک می کند احتمالا نتوانید پیج آن شخص را با جستجو کردن پیدا کنید، چون پیج هایی که شما را بلاک کرده اند به طور کلی به شما نمایش داده نمی شوند. اما اگر توانستید به هر طریق پیج مورد نظر را پیدا کنید، دکمه فالو آن پیج برای شما وجود ندارد که حتی بخواهید روی آن ضربه بزنید و یا پیامی برای آن شخص ارسال کنید.

به طور کلی شما هیچ جزئیاتی از پیج مورد نظرتان را مشاهده نمی کنید و فقط با آنبلاک شدن است که می توانید از این وضعیت خارج شوید.

فیلتر بودن شخص مورد نظر

یکی دیگر از مسائلی که ممکن است رخ دهد، فیلتر شدن یک پیج بخاطر محتوای آن است. در این صورت شما می توانید تمام جزئیات و پست ها و استوری های پیج را مشاهده کنید، اما با فالو کردن آن پیج، اکانت مورد نظر به لیست فالوورهای شما اضافه نخواهد شد. برای حل این مشکل هم راهی وجود ندارد و کلید حل این مشکل فقط در دستان اینستاگرام است تا پیج مربوطه را رفع فیلتر کند.

محدودیت فالو

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث جلوگیری از فالو کردن افراد توسط شما شود، محدودیت های اینستاگرام است. اینستاگرام تمام تلاش خود را می کند که از ربات های اینستاگرامی جلوگیری کند. به همین دلیل هم اگر شما در مدت زمان کوتاهی تعداد افراد زیادی را فالو کنید، توسط اینستاگرام به عنوان یک ربات شناخته می شوید. در این صورت اینستاگرام محدودیت هایی را روی پیج شما اعمال خواهد کرد و احتمالا برای مدت زمان کوتاهی نتوانید کسی را فالو کنید. در صورت ادامه داشتن این کار، محدودیت ها بیشتر و طولانی تر خواهد شد.

پایین بودن سرعت اینترنت

یکی دیگر از دلایلی که می تواند از فالو کردن افراد توسط شما برای مدتی جلوگیری کند، پایین بودن سرعت اینترنت است. گاهی اوقات سرعت اینترنت موبایل شما آنقدر کم است که پس از مدتی مشاهده می کنید افرادی که فالو کرده اید به لیست فالوورهایتان اضافه نشده اند. در این مواقع معمولا اخطاری با عنوان “Couldn’t refresh feed” برایتان نمایش داده می شود. بهتر است فالو کردن شخص مورد نظر را به زمان دیگری موکول کنید و یا با اینترنت دیگری این کار را امتحان کنید.

استفاده از برنامه تغییر آی پی

همانطور که می دانید برای استفاده از اینستاگرام در کشور ما باید از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنید. گاهی اوقات ممکن است به خاطر ضعف این برنامه ها اینستاگرام به خوبی اجرا نشود و اختلالاتی در برنامه ایجاد شود. بنابراین اگر با خطاهایی مواجه شدید که نتوانستید کاربری را فالو کنید، بهتر است برنامه تغییر آی پی دیگری را امتحان کنید.

عدم تطابق تعداد فالووینگ‌ها و فالوور‌ها

یکی دیگر از مواردی که اینستاگرام قوانینی را برای آن وضع کرده و شما را در فالو کردن کاربران محدود می کند، تطابق تعداد فالوورها و فالووینگ هایتان است. به عنوان مثال شما هیچ وقت نمی توانید بیشتر از 7500 نفر را در اینستاگرام فالو کنید و با رسیدن به این عدد محدود خواهید شد. البته هنگامی که صفر فالوور داشته باشید، این عدد به 600 می رسد و بیشتر از 600 نفر را نمی توانید فالو کنید.

وجود باگ در گوشی

دلیل دیگری که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود، احتمالا به اینستاگرام مربوط نمی شود و خطایی در موبایل شما ایجاد شده است. معمولا با پر شدن حافظه کش اینستاگرام، حجم بالای بازی ها، تعداد بالای اپلیکیشن های نصب شده، کمبود حافظه و … می تواند باعث اختلالاتی در عملکرد اینستاگرام شود. به همین دلیل بهتر است یک بار حافظه کش اینستاگرام را پاکسازی کنید و دوباره فالو کردن کاربران را امتحان کنید.

عدم احراز هویت در برنامه اینستاگرام

اگر وارد بخش پروفایل اینستاگرام شوید مشاهده می کنید که اطلاعاتی مانند شماره تلفن و ایمیل از شما خواسته شده است تا به عنوان یک شخص حقیقی شناخته شوید. با عدم احراز هویت شما در اینستاگرام، پس از مدتی با فالو کردن کاربران، با یک صفحه خالی مواجه می شوید.

برای حل این مشکل باید وارد بخش Setting اینستاگرام شوید و از بخش Security، روی Security Checkup ضربه بزنید. در این قسمت می توانید اطلاعات خود را تکمیل کنید تا احراز هویت شوید.

حل مشکل بلاک و فالو نشدن پیج افراد در اینستاگرام

اولین اقدام برای حل مشکل فالو نشدن کاربران اینستاگرام، پیدا کردن دلیل آن است. همانطور که گفتیم ممکن است شما بلاک شده باشید، اما اگر به جز فرد مورد نظر دیگر افراد را هم نتوانستید فالو کنید، احتمالا مشکل از جای دیگریست. معمولا در این مواقع توسط اینستاگرام محدود شده اید و باید محدودیت اینستاگرام را رفع کنید.

برای رفع بلاک اینستاگرام دو راه وجود دارد که یکی از آنها به شما بستگی دارد و می توانید آن را رفع کنید و دیگری در اختیار شما نیست.

ابتدا قبل از هر چیز کارهایی که به شما مربوط است را انجام دهید. اینستاگرام را بروزرسانی کنید، اینترنت خود را چک کنید، برنامه تغییر دهنده آی پی خود را تغییر دهید. اگر با این تغییرات باز هم نتوانستید یک پیج را فالو کنید، باید راه های دیگری را امتحان کنید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

رفع مشکل محدودیت فالو در اینستاگرام

اگر شما هیچ اکانتی را نتوانستید فالو کنید، قطعا محدودیت هایی روی پیج شما اعمال شده است. برای رفع محدودیت های اینستاگرام جهت فالو کردن افراد راه های مختلفی وجود دارد. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

رفع مشکل فالو نشدن وقتی با صفحه سفید و خالی مواجه می شوید

هنگامی که قصد فالو کردن یک کاربر را دارید و با یک صفحه سفید مواجه می شوید، یعنی احراز هویت اکانت خود را انجام نداده اید. در این صورت باید وارد بخش Security اکانت خود شوید و شماره تلفن و ایمیل اکانت را تایید کنید.

رفع مشکل ارور  Couldn’t refresh feed در اینستاگرام

اگر با ضربه زدن بر روی دکمه فالو با ارور Couldn’t refresh feed مواجه شدید، به احتمال زیاد مشکل سرعت اینترنت دارید. برای حل این مشکل اینترنت خود را بررسی کنید و به اینترنت دیگری متصل شوید.

برای رفع محدودیت اینستاگرام به پشتیبانی اینستا پیام دهید

همانطور که گفتیم اگر تعداد افراد زیادی را در مدت زمان کوتاهی فالو کنید، احتمالا اینستاگرام شما را ربات تشخیص داده و محدودیت هایی را برای شما اعمال می کند. برای حل این مشکل می توانید از بخش پشتیبانی اینستاگرام کمک بگیرید. برای این کار از مراحل زیر اقدام کنید.

1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و روی آیکون همبرگری بالا سمت راست صفحه بزنید تا وارد تنظیمات اینستاگرام شوید.

2. از قسمت تنظیمات اینستاگرام وارد بخش Help شوید و سپس گزینه Report a problem  را بزنید.

3. در این قسمت باید درخواست خود را بنویسید و دکمه Send را انتخاب کنید.

در پایین، یک نمونه از متن انگلیسی برای رفع بلاک در اینستاگرام ذکر شده است. البته شما می‌توانید با نوشتن توضیحات بیشتر، مشکل خود را به‌شکل دقیق‌تر توضیح دهید.

To the Instagram Support Team

I am reaching out to address an issue concerning the suspension of my Instagram account. I am confident that this may be a misunderstanding, as I have made it a point to adhere to all community guidelines and have not engaged in any activities such as spamming or harassing other users. I would greatly appreciate your assistance in resolving this matter.

البته گاهی اوقات هم ممکن است بدون اینکه پیامی را برای اینستاگرام ارسال کنید، پس از گذشت چند روز محدودیت ها برداشته شود. بهتر است چند روزی را صبر کنید و اگر محدودیت ها رفع نشد، پیامی را برای پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید.

نتیجه گیری

چرا در اینستاگرام نمیشه دیگران را فالو کرد؟ در این مطلب سعی کردیم دلایل مختلفی که برای این مشکل وجود دارد را بررسی کنیم تا متوجه شوید که به چه دلیل نمی توانید کاربران دیگر را فالو کنید. همچنین راه حل هایی را برای این مشکل بیان کردیم تا بتوانید مشکلات به وجود آمده را رفع کنید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!