دیلیت اکانت اینستاگرام ؛ آموزش حذف اکانت اینستا به صورت دائمی!

تاریخ انتشار : 2020-09-20
نویسنده : پوریا خزانی

دیلیت اکانت اینستاگرام یا همان حذف اکانت اینستاگرام، همانطور که از نامش پیداست، به معنای حذف اکانت اینستا ببه صورت دائمی می‌باشد. اگر به هر دلیل قصد حذف اکانت اینستا (دیلیت اکانت یا دلت اکانت اینستاگرام) را دارید، ابتدا به این موضوع توجه کنید که در صورت حذف اکانت اینستا، شما فقط یک ماه فرصت بازگردانی خواهید داشت و پس از اتمام این مهلت، پیج شما به هیچ وجه قابل بازگردانی نخواهد بود. به عبارت دیگر، پیج اینستاگرام شما با تمامی سابقه‌ی آن به طور کامل و بدون بازگشت حذف خواهد شد. ما در این مقاله هم روش دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر و هم نحوه‌ی دیلیت اکانت از طریق گوشی را به شما آموزش خواهیم داد.

برای دیلیت اکانت اینستاگرام به یاد داشتن رمز عبور الزامی است. اگر رمز عبور اکانت خود را نمی‌دانید،باید قبل از حذف اکانت اینستا، اقدام به بازیابی یا تغییر رمز عبور خود نمایید. برای این کار می‌توانید از ترفندهای ارائه داده شده در مقاله ” تغییر پسورد اینستاگرام ” استفاده کنید. پس از بازیابی رمز عبور، می‌توانید به راحتی مراحل بعدی دیلیت اکانت را که در این مطلب توضیح داده شده، طی کنید!

ویدیوی آموزشی دیلیت اکانت اینستاگرام

آموزش حذف اکانت اینستاگرام یا دیلت اکانت اینستاگرام بصورت کامل و تفاوت آن با دی اکتیو کردن

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • تفاوت دیلیت اکانت اینستا با دی‌اکتیو کردن
 • آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام
 • نکاتی که باید در رابطه با دلت اکانت اینستا بدانید

تفاوت دیلیت اکانت اینستاگرام با دی اکتیو کردن اکانت

قبل از حذف اکانت اینستاگرام باید تفاوت آن با دی اکتیو کردن اینستاگرام را بدانید. برخلاف حذف اکانت اینستا که پیج و اطلاعات شما به طور دائمی پاک می‌شود، در دی اکتیو کردن اینستاگرام شما برای مدتی حساب اینستاگرام خود را غیر فعال می‌کنید. در حقیقت، بعد از دی اکتیو کردن اکانت شما در اینستاگرام حذف خواهد شد و هنگام جستجو اسم اکانت خود، هیچ نتیجه ای برایتان نمایش داده نمی‌شود. اما شما می‌توانید هر موقع که مایل به فعال کردن پیج خود بودید، به راحتی با وارد کردن دوباره‌ی یوزرنیم و پسورد دوباره پیج خود و اطلاعات آن را بازیابی نمایید.

به طور کلی، اگر مایل هستید که پیج اینستاگرام خود را به طور کلی پاک نمایید، به مقاله‌ی درستی سر زده‌اید! ولی چنانچه فقط می‌خواهید برای مدتی از اینستاگرام دور باشید و سپس فعالیت خود را از سر بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم از روش دی اکتیو کردن استفاده نمایید. ما در مقاله‌ی نحوه ی دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام به طور کامل به آموزش این موضوع پرداخته‌ایم.

دیلیت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

 • یکی از مرورگر های موجود در کامپیوتر خود را باز کنید و سپس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سایت دیلیت اکانت اینستاگرام: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

 • با صفحه ای روبرو می شوید که از شما می‌خواهد یوزرنیم و پسورد خود را وارد کنید.
دیلیت اکانت اینستا
 • بعد از ورود اطلاعات موردنیاز، به صورت مستقیم به صفحه‌ی حذف پیج اینستاگرام منتقل خواهید شد. در ابتدای صفحه یوزرنیم پیج مورد نظر را نشان داده می‌شود. اطمینان حاصل کنید این یوزرنیم متعلق به اکانتی است که می‌خواهید پاک شود.
 • در ادامه از شما درخواست می‌شود که دلیل حذف اکانت خود را وارد کنید. اگر می‌خواهید با هیچ صفحه‌ی اضافه‌ای روبرو نشوید، گزینه‌ی Something else را انتخاب نمایید.
دیلیت اکانت اینستاگرام
 • پسورد یا همان رمز عبور پیج خود را در کادر مربوطه وارد کنید.
 • در آخر مطابق شکل بالا، گزینه ی Delete را بزنید.
 • حال در نیم صفحه ای که باز می شود بایستی گزینه ی ok را بزنید. گاهی اوقات این گزینه به فارسی کلمه ی تأیید یا قبول نیز نشان داده می شود.
تأیید پاک کردن اکانت اینستاگرام
 • حالا پاک کردن اکانت شما کامل شده است!

حذف اکانت اینستا با گوشی

 • برای شروع لازم است وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. سپس از شما خواسته می‌شود برای ورود به منوی دیلیت اکانت اینستاگرام، مشخصات اکانت خود را وارد کنید. برای شروغ کافیست لینک پایین را لمس کنید تا وارد سایت حذف اکانت اینستاگرام شوید:

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

 • بعد از لمس لینک مربوطه، اینستاگرام از شما میخواهد یوزرنیم و پسورد خود را وارد کنید. پسورد و یوزرنیم اکانتی را وارد کنید که قصد حذف آن را دارید!
مرحله اول دیلیت اکانت اینستاگرام
 • بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت خود و لمس گزینه‌ی Log in، به صفحه‌ی اصلی حذف اکانت اینستا منتقل خواهید شد.
 • در صفحه باز شده شما باید یکی از گزینه های کادر مربوطه ” ?why are you deleting your account “را انتخاب کنید. آسان ترین راه انتخاب گزینه‌ی “something else” است. پیشنهاد می‌کنیم برای کوتاه شدن فرآیند، این گزینه را انتخاب نمایید.
دیلیت اکانت اینستاگرام
 • در مرحله بعدی اینستاگرام برای بار دوم و آخر، پسورد اکانت را از شما سؤال میکند. در کادر مشخص شده رمز عبور پیج خود را وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن پسورد، مطابق شکل بالا، دکمه‌ی مربوطه در قسمت پایین و سمت چپ صفحه را لمس کنید.
 • با زدن این گزینه، اینستاگرام برای آخرین بار از شما می‌پرسد اطمینان دارید که آیا می‌خواهید دیلیت اکانت اینستاگرام کامل شود یا نه؟ در صورتی که نظرتان نسبت به حذف اکانت اینستا قطعی است، گزینه‌ی قبول یا OK را انتخاب نمایید.
تأیید حذف اکانت اینستا

دلایل حذف حساب اینستاگرام

در این قسمت، در حقیقت اینستاگرام دلیل شما را برای دیلیت اکانت می‌پرسد. ما در این بخش در مورد تک تک این دلایل توضیح مختصری ارائه داده‌ایم.

 • Can’t find people to follow: اگر به این دلیل اقدام به حذف اکانت اینستا کرده‌اید که نمی‌توانید افراد دیگر را فالو نمایید، این گزینه مناسب شماست. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام قبل از دلت اکانت، مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید.
 • Too busy/too distracting: اگر دلیل شما برای حذف دائمی اکانت اینستا این است که وقت ندارید و یا اینستاگرام تمرکز شما را مخدوش می‌کند، این گزینه به مشکل شما مرتبط است. در این صورت به شما پیشنهاد می‌شود به جای پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه، برنامه‌ی اینستاگرام را حذف نمایید.
 • Want to remove something: اگر انگیزه شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام پاک شدن بخشی یا تمامی دایرکت‌ها، پست‌ها و یا استوری‌هاست، این گزینه به مشکل شما اشاره دارد. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند که به حذف حساب اینستاگرام، سوابق مربوطه را پاک نمایید.
 • Too many ads: اگر دلیل شما برای پاک کردن اکانت اینستا، مشاهده‌ی بیش از حد استوری‌ها و پست‌های تبلیغاتی است، این مورد را برگزینید.
 • Privacy concerns: اگر دلیل شما برای دلت اکانت اینستاگرام مسائل حریم خصوصی است، این مورد را انتخاب نمایید. البته در این حالت اینستاگرام پیشنهاد می‌کند به جای دیلیت اکانت اینستا از روش‌هایی مانند پرایویت کردن پیج استفاده کنید.
 • Trouble getting started: اگر به سبب عدم آشنایی با برنامه و نحوه‌ی کارکرد اینستاگرام اقدام به پاک کردن حساب اینستاگرام کرده‌اید، این گزینه مربوط به مشکل شماست. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام مطالعه‌ی مقاله‌های مرتبط را پیشنهاد می‌دهد.
 • Created a second account: اگر دلیل شما برای پاک کردن اکانت اینستاگرام این است که حساب کاربری جدیدی باز کرده‌اید، این گزینه را انتخاب کنید. البته با انتخاب این گزینه، اینستاگرام از شما می‌خواهد اطمینان حاصل کنید که اکانت درست را حذف می‌کنید.
 • Concerned about my data: اگر به سبب نگرانی از اطلاعات شخصی اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام می‌کنید، این گزینه را انتخاب کنید.
 • Something else: در صورتی که دلایل دیگری برای خداحافظی از اینستاگرام دارید، این گزینه را انتخاب نمایید.

چند نکته در مورد دیلیت اکانت اینستا

 1. در نظر داشته باشید با دلت اکانت اینستاگرام و سپری شدن یک ماه فرصت بازگردانی، دیگربه هیچ عنوان راهی برای بازگردانی خود پیج و یا اطلاعات آن وجود ندارد.
 2. اینستاگرام تا مدت مدیدی، امکان ایجاد پیج جدید با اسم پیج حذف شده را به هیچ کس، حتی خود شما، نمی‌دهد. پس اگر اسم پیج برای شما مهم است و یا می‌خواهید اکانت دیگری با این نام ایجاد کنید، حتما قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، اسم اکانت مربوطه را تغییر دهید. در ضمن این مورد در رابطه با ایمیل ثبت شده در داخل پیج نیز صادق می‌باشد.
 3. پاک کردن حساب اینستاگرام بدون داشتن پسورد امکان‌پذیر نمیباشد. برای دیلیت اکانت اینستاگرام، باید از طریق سایت اینستاگرام وارد پیج خود شده و سپس فرآیند مربوطه را طی نمایید. اگر رمز عبور اکانت خود را فراموش کرده‌اید، با استفاده از ترفندهای ارائه شده در مقاله‌ی ” تغییر پسورد اینستاگرام ” رمز عبور خود را بازیابی کنید. پس از استفاده از این امکان و ایجاد رمز جدید، می‌توانید نسبت به دیلیت اکانت اینستا اقدام نمایید.
 4. امکان دیلیت اکانت اینستاگرام با شماره تلفن وجود ندارد. شما با استفاده از شماره تلفن ثبت شده در پیج خود، فقط پسورد اکانت اینستاگرام خود را می‌توانید عوض کنید. برای حل این مشکل، قبل از حذف اکانت اینستا، ابتدا ایمیل خود را در اکانت مربوطه ثبت کنید.
 5. مراحل حذف اکانت اینستاگرام در اینستاگرام فارسی، انگلیسی و نیز بیشتر نسخه‌های غیررسمی اینستاگرام دقیقا مشابه می‌باشند. همچنین فرآیند حذف اکانت اینستا از گوشی‌های آیفون و اندروید نیز تفاوتی ندارد.

بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام، بازم سرچ می کنم اسمشو میاره! چیکار کنم؟

اگر مراحل حذف اکانت اینستا را به طور کامل طی کرده‌اید ولی همچنان هنگام جستجو پیج شما در نتایج دیده می‌شود، جای هیچ نگرانی وجود ندارد! این مسئله به این دلیل است که دیلیت اکانت اینستاگرام ، اطلاعات پیج شما در حافظه‌ی گوشی شما باقی مانده است. برای حل این مشکل، مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • به قسمت تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید.
 • مطابق شکل، از قسمت Apps، به بخش Manage apps بروید.
 • برنامه‌ی اینستاگرام را از این بخش پیدا کرده و لمس کنید.
 • در اینجا بخشی با عنوان Storage یا همان حافظه، وجود دارد. به این قسمت وارد شوید.
 • با لمس گزینه‌ی Clear All Data، اطلاعات اپلیکیشن اینستاگرام را از حافظه‌ی گوشی خود پاک کنید.
 • از قسمت Storage خارج شده، مطابق شکل گزینه‌ی Force Stop یا توقف اجباری را لمس کنید تا برنامه‌ی اینستاگرام بسته شود.
 • حالا دوباره اکانت اینستاگرام خود را باز کنید و اسم پیج خود را جستجو نمایید. مشاهده خواهید کرد که پیج پاک شده، دیگر در قسمت جستجوها نشان داده نمی‌شود.

البته اگر پیج دیگری بر روی برنامه‌ی اینستاگرام در گوشی خود دارید، قبل از اقدام به این کار، ابتدا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات آن پیج را دارید؛ چرا که با انجام این مراحل، از پیج‌های دیگر موجود بر روی گوشی خود خارج (Log Out) خواهید شد و باید دوباره ورود نمایید.

بازگردانی پیج بعد از دلت اکانت اینستا!

فرآیند حذف اکانت اینستاگرام در جدیدترین آپدیت اینستا که در اواخر 2020 منتشر شد، دستخوش تغییراتی شده است. در آپدیت جدید، پس از طی فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام، یک ماه به کاربر فرصت داده می‌شود تا در صورت تجدید نظر، بتواند اکانت خود را بازیابی نماید. به عبارت دیگر چنانچه شما در تاریخ امروز اقدام به پاک کردن اکانت اینستاگرام خود کنید، اکانت شما تا مدت یک ماه از تاریخ امروز، قابل بازگردانی خواهد بود. اما نگران نباشید؛ در این مدت اکانت شما برای هیچ کاربری نشان داده نمی‌شود و در قسمت دایرکت‌ها نیز، کسانی که قبلا با شما چت کرده‌اند، نام شما را در این قسمت با عنوان “Instagrammer” مشاهده خواهند نمود.

بنابر این اگر شما هم پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، نظرتان عوض شد و مایل بودید اکانت حذف شده‌ی خود را بازیابی کنید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی همراه خود وارد شوید.
 • یوزرنیم یا همان نام کاربری را به همراه پسورد ( رمز عبور) پیج حذف شده‌‌ی خود را وارد کنید.
 • در این مرحله با هشداری روبرو می‌شوید که به شما خاطرنشان می‌کند این پیج در مرحله‌ی حذف از اینستاگرام قرار دارد. در این جا اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا مایل هستید پیج خود را بازگردانی کنید یا خیر.
 • در صورتی که مایل به بازگردانی پیج خود باشید، گزینه‌ی “Keep Account” را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، بر روی گزینه‌ی “back to Login page” کلیک کنید.
 • در صورتی که گزینه‌ی بازیابی اکانت خود را انتخاب کرده باشید، حال اکانت شما به حالت اول برگشته و به راحتی می‌توانید فعالیت خود در اینستاگرام را از سر بگیرید.
بازگردانی اکانت دیلیت شده اینستا

مشکلات متداول دیلیت اکانت اینستاگرام

⭐ چرا بعد از حذف اکانت، بازم موقع جستجو اسم پیجم بالا میاد؟

✅ در حقیقت، این مسئله از این جهت روی می‌دهد که پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، اطلاعات پیج شما در حافظه‌ی گوشی باقی مانده است. ما در این مقاله، به طور کامل راه حل این مشکل بخصوص را آموزش داده ایم که می‌توانید از آن استفاده نمایید!

⭐ پاک کردن اکانت اینستاگرام بدون پسورد ممکنه؟

✅ خیر. متأسفانه برخی از وب سایت ها به اشتباه در عنوان به حذف اکانت اینستاگرام بدون پسورد اشاره می‌کنند که عملا غیرممکن است. برای دلت اکانت اینستا داشتن پسورد کاملا الزامی است؛ با این حال شما می‌توانید با استفاده از ترفندهای ارائه شده در این مقاله، به سادگی رمزعبور خود را بازیابی کرده و پس از آن نسبت به حذف اکانت اینستا اقدام کنید!

⭐ چرا هنگام وارد کردن گذرواژه در مرحله آخر حذف اکانت، پیام نادرست بودن رمز را دریافت میکنم؟

✅ اگر با چنین مشکلی روبرو شدید، با یک مرورگر دیگر وارد منوی دیلیت اکانت اینستاگرام شده و ادامه‌ی مراحل را انجام دهید. لینک مستقیم سایت دیلیت اکانت اینستاگرام در این مقاله آورده شده است.

⭐ حذف اکانت اینستاگرام اندروید با آیفون فرق داره؟

✅ دیلیت اکانت اینستا هیچ ربطی به نوع و مدل گوشی ندارد. این فرآیند برای همه ی گوشی ها یکسان است.

⭐ دیلیت اکانت اینستاگرام فارسی با دلیت اکانت اینستاگرام انگلیسی متفاوته؟

✅ حذف اکانت اینستا در تمامی زبان ها دقیقا مشابه است. حذف دائمی اکانت اینستاگرام تنها یک راه دارد که آن هم در مقاله توضیح داده شده است.

⭐ آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی ، پیج قابل بازگردانی هست؟

✅ تا مدت خاصی بله! در جدیدترین آپدیت اینستاگرام در اواخر سال 2020، این امکان را فراهم شده است که تا مدت زمان خاصی، پیج های دیلیت شده درست مانند پیج هایی که دی اکتیو شده اند، قابل بازگردانی باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، این مطلب را مطالعه کنید!

⭐ پس از دیلیت اکانت اینستاگرام ، دایرکت ها هم پاک می شوند؟

✅ خبر خوش این است که بلافاصله پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، در بخش دایرکت به هر کاربری که قبلا با شما گفت و گو داشته، به جای نام شما، عبارت Instagrammer نشان داده می‌شود. اما پاک شدن پیام های دایرکت ممکن است حتی تا سه ماه یا بیشتر طول بکشد!

⭐ آیا حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی و برنامه اینستا ممکنه ؟

✅ بله! حذف اکانت از طریق گوشی ممکن است. ولی این کار باید حتما از طریق مرورگر گوشی صورت گیرد. ما در این مقاله لینک مستقیم سایت دیلیت اکانت اینستاگرام را آورده‌ایم. شما همین الان می‌توانید با کلیک بر روی این لینک و دنبال کردن آموزش‌های ما، اکانت اینستاگرام خود را در کمتر از یک دقیقه پاک کنید.

⭐ برای دیلیت اکانت اینستاگرام برنامه ی خاصی نیازه؟

✅ خیر! دیلیت دائمی اکانت اینستا از طریق مرورگر صورت می‌گیرد و به برنامه ی خاصی نیاز ندارد.

⭐ حذف موقت اکانت اینستاگرام با حذف دائمی فرق داره؟

✅ بله حذف موقت با حذف دائمی تفاوت دارد. اگر قصد شما این است که برای مدتی از اینستاگرام دور باشید، توصیه ما این است که به جای دیلیت اکانت اینستاگرام، پیج خود را دی اکتیو کنید. ولی اگر مایل هستید کانت خود را به صورت دائمی حذف کنید، از حذف اکانت اینستا دائمی که در این مقاله توضیح داده شده است، استفاده کنید!

⭐ حذف اکانت فیک اینستاگرام تفاوتی با سایر اکانت ها دارد؟

✅ خیر، مراحل حذف اکانت اینستاگرام در هر دو کاملا مشابه هستند. حتی فرآیند دلت اکانت اینستاگرام در اینستاگرام رسمی و نسخه های غیر رسمی اینستاگرام مانند اینستا ایکس نیز یکسان است. ما ساده ترین راه دیلیت اکانت اینستاگرام و نیز لینک مستقیم منوی دلیت اکانت اینستاگرام را در این مطلب توضیح داده‌ایم!

⭐ آیا امکان پاک کردن پیج دیگران وجود داره؟

✅ برای این که بتوانید پیجی را حذف کنید، باید اطلاعات مربوط به آن را داشته باشید. البته اگر پیجی مغایر با قوانین اینستاگرام فعالیت کند و شما پیج مربوطه را ریپورت کنید، امکان حذف و یا مسدود شدن پیج مذکور توسط اینستاگرام وجود دارد.

⭐ ربات دیلیت اکانت اینستاگرام وجود داره؟

✅ متأسفانه تا تاریخ نوشته شدن این مقاله، یعنی ژانویه 2021، هیچ ربات دیلیت اکانت اینستاگرام وجود ندارد.

✨ جمع بندی

محبوبیت روز افزون اینستاگرام باعث شده روز به روز کاربران جدیدی به این شبکه اجتماعی افزوده شود. طبیعتا در این بین، کاربرانی وجود دارند که می‌خواهند برای مدتی و یا به صورت دائمی اکانت خود را حذف کنند. ما در این مقاله علاوه بر این که آسان‌ترین روش دیلیت اکانت اینستاگرام را شرح دادیم، به تفاوت بین دیلیت اکانت اینستاگرام و دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، پرداختیم. همچنین سعی شده است به هر سؤالی که ممکن است برای شما پیش بیاید، پاسخ داده شود. چنانچه در مورد حذف اکانت اینستاگرام با مشکلی روبرو شده‌اید، می‌توانید در پایین همین مقاله و در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید تا تیم پشتیبانی ما سریعا اقدام به حل مشکل شما نمایند. از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه انتخاب نموده‌اید، سپاس‌گزاریم!

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
360 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب