دیلیت اکانت اینستاگرام ؛ آموزش حذف دائمی اکانت اینستا!

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2020-09-20
دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام یا همان حذف اکانت اینستا، همانطور که از نامش پیداست، به معنای حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی می‌باشد. اگر به هر دلیل قصد حذف دائمی اکانت اینستا (دیلیت اکانت یا دلت اکانت اینستاگرام) را دارید، ابتدا به این موضوع توجه کنید که در صورت حذف اکانت اینستا، شما فقط یک ماه فرصت بازگردانی خواهید داشت و پس از اتمام این مهلت، پیج شما به هیچ وجه قابل بازگردانی نخواهد بود. به عبارت دیگر، پیج اینستاگرام شما با تمامی سابقه‌ی آن به طور کامل و بدون بازگشت حذف خواهد شد. ما در این مقاله هم روش دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر و هم نحوه‌ی دلت اکانت از طریق گوشی را به شما آموزش خواهیم داد.

برای دیلیت اکانت اینستاگرام به یاد داشتن رمز عبور الزامی است. اگر رمز عبور خود را نمی دانید، نگران نباشید! شما به راحتی می توانید با استفاده از ترفندهای گفته شده در مقاله “تغییر پسورد اینستاگرام” در کمترین زمان، رمز عبور خود را بازیابی کنید!

ویدیوی آموزشی دیلیت اکانت اینستاگرام

آموزش حذف اکانت اینستاگرام یا دیلت اکانت اینستاگرام بصورت کامل و تفاوت آن با دی اکتیو کردن

هر آنچه در این ویدیو می‌بینید:

 • تفاوت حذف اکانت اینستا با دی‌اکتیو کردن
 • آموزش پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام
 • نکاتی که باید در رابطه با دیلیت اکانت اینستا بدانید!

تفاوت دیلیت اکانت اینستاگرام با دی اکتیو کردن اکانت

قبل از حذف اکانت اینستا باید تفاوت آن را با دی اکتیو کردن اینستاگرام بدانید. برخلاف حذف اکانت اینستاگرام در دی اکتیو کردن شما برای مدتی حساب اینستاگرام خود را غیر فعال می‌کنید. در حقیقت، بعد از دی اکتیو کردن اکانت شما در اینستاگرام به طور موقت حذف خواهد شد. اما شما می‌توانید هر موقع که مایل بودید، به سادگی پیج خود را فعال کنید. اما در دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام اطلاعات شما به طور کامل پاک خواهند شد!

به طور کلی، اگر مایل به پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام خود هستید، به مقاله‌ی درستی سر زده‌اید! ولی چنانچه فقط می‌خواهید برای مدتی از اینستاگرام دور باشید و سپس فعالیت خود را از سر بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم از روش دی اکتیو کردن استفاده نمایید. ما در مقاله‌ی نحوه ی دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام به طور کامل به آموزش این موضوع پرداخته‌ایم.

دیلیت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

 • برای حذف اکانت اینستا، یکی از مرورگر های کامپیوتر خود را باز کنید و سپس بر روی لینک زیر کلیک کنید. برای ورود به سایت دیلیت اکانت اینستاگرام، گاهی استفاده از ابزار تغییر آی پی نیاز است!

سایت دیلیت اکانت اینستاگرام : https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

 • پس از کلیک روی لینک دیلیت اکانت اینستاگرام، در صفحه باز شده یوزرنیم و پسورد اکانت خود را وارد کنید.
دیلیت اکانت اینستا
 • بعد از ورود اطلاعات موردنیاز، به صورت مستقیم به صفحه‌ی حذف اکانت اینستاگرام منتقل خواهید شد. قبل از طی مراحل بعدی دیلیت اکانت اینستاگرام، مطمئن شوید این همان اکانتی است که می‌خواهید حذف کنید!
 • در ادامه از شما درخواست می‌شود که دلیل خود را برای حذف اکانت اینستا وارد کنید. اگر می‌خواهید در ادامه‌ی دیلیت اکانت اینستاگرام با هیچ صفحه‌ی اضافه‌ای روبرو نشوید، گزینه‌ی Something else را انتخاب نمایید.
دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام
 • رمز عبور پیج خود را در کادر مربوطه وارد کنید.
 • در آخر مطابق شکل بالا، گزینه ی Delete را بزنید.
 • حال در نیم صفحه‌ی باز شده، گزینه ی ok را بزنید. این قدم آخرین مرحله‌ی دلت اکانت اینستاگرام است!
تایید پاک کردن دائمی اکانت اینستا
 • حالا پاک کردن اکانت اینستاگرام کامل شده است!

حذف اکانت اینستا با گوشی

 • برای شروع لازم است وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. سپس از شما خواسته می‌شود برای ورود به منوی دیلیت اکانت اینستاگرام، مشخصات اکانت خود را وارد کنید. کافیست لینک پایین را لمس کنید تا وارد سایت حذف اکانت اینستاگرام شوید:

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام : https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

💯 اگر سایت حذف اکانت اینستا برای شما باز نشد، از ابزار تغییر آی پی استفاده کنید!

 • برای ورود به صفحه اصلی دلت اکانت اینستا، نام کاربری و رمز عبور اکانتی را که مایل به پاک کردن دائمی آن هستید، وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت و لمس گزینه‌ی Log in، به صفحه‌ی اصلی حذف اکانت اینستا منتقل خواهید شد.
 • در صفحه باز شده شما باید یکی از گزینه های کادر مربوطه ” ?why are you deleting your account “را انتخاب کنید. در حقیقت در این مرحله، از شما دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام پرسیده می‌شود. اگر می‌خواهید در ادامه‌ی فرآیند حذف اکانت اینستا با هیچ صفحه‌ی اضافی روبرو نشوید، گزینه‌ی “Something else” را انتخاب کنید!
دیلیت اکانت اینستاگرام
 • در مرحله بعدی دلت اکانت اینستاگرام برای بار دوم و آخر، پسورد اکانت را از شما سؤال میکند. در کادر مشخص شده رمز عبور پیج خود را وارد کنید.
 • مطابق شکل بالا، دکمه‌ی مربوطه در قسمت پایین و سمت چپ صفحه را لمس کنید.
 • برای آخرین بار از شما پرسیده می شود آیا اطمینان دارید که آیا می‌خواهید دیلیت اکانت اینستاگرام کامل شود؟ در صورتی که نسبت به حذف اکانت اینستا مطمئن هستید، گزینه‌ی قبول یا OK را انتخاب نمایید.

دلایل حذف اکانت اینستا

در این قسمت، دلیل شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام پرسیده می‌شود. ما در این بخش در مورد تک تک این دلایل توضیح مختصری ارائه داده‌ایم.

 • Can’t find people to follow: اگر به این دلیل اقدام به حذف اکانت اینستا کرده‌اید که نمی‌توانید افراد دیگر را فالو نمایید، این گزینه مناسب شماست. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌کند بجای دلت اکانت اینستا، مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید.
 • Too busy/too distracting: ممکن است دلیل شما برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام کمبود وقت و یا پرت شدن حواستان باشد. در این صورت به شما پیشنهاد می‌شود به جای پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه، برنامه‌ی اینستاگرام را حذف نمایید.
 • Want to remove something: شاید انگیزه شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام پاک شدن بخشی یا تمامی دایرکت‌ها، پست‌ها و یا استوری‌هاست. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند که به جای حذف اکانت اینستاگرام، سوابق مربوطه را پاک نمایید.
 • Too many ads: شاید دلیلتان برای پاک کردن دائمی اکانت اینستا، وجود بیش از حد محتوای تبلیغاتی است. این مورد به این مشکل اشاره دارد.
 • Privacy concerns: اگر دلیل شما برای دلت اکانت اینستاگرام مسائل حریم خصوصی است، این مورد را انتخاب کنید. البته در این حالت اینستاگرام پیشنهاد می‌کند به جای دیلیت اکانت اینستا از روش‌هایی مانند پرایویت کردن پیج استفاده کنید.
 • Trouble getting started: برای افرادی که به سبب عدم آشنایی با برنامه اینستا اقدام به حذف حساب اینستاگرام کرده‌اند. با انتخاب این مورد، اینستاگرام مطالعه‌ی مطالب مرتبط به جای پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام پیشنهاد می‌شود.
 • Created a second account: ممکن است دلیل شما برای پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام ایجاد حسابی جدید باشد. در این گزینه، اینستاگرام از شما می‌خواهد مطمئن شوید که اکانت درست را حذف می‌کنید.
 • Concerned about my data: اگر به علت نگرانی از اطلاعات شخصی اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام می‌کنید، این گزینه را انتخاب کنید.
 • Something else: در صورتی که دلایل دیگری برای حذف اکانت اینستاگرام دارید، این گزینه را انتخاب نمایید.

چند نکته در مورد دیلیت اکانت اینستا

 1. اگر بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام، همچنان موقع جستجو اسم پیج شما قابل مشاهده است، نگران نباشید! در 24 ساعت اول پس از دلت اکانت اینستا، دلیل این مشکل این است که هنوز اطلاعات پیج شما به طور کامل از سرورهای اینستاگرام پاک نشده است. اما اگر بعد از روز اول همچنان با این مشکل مواجه می شوید، دلیل نمایش داده شدن پیج شما این است که اطلاعات حسابتان در حافظه‌ی پنهان گوشی شما باقی مانده است. برای حل این مشکل، توصیه می کنیم حافظه ی کش اینستاگرام خود را پاک کنید. اگر با نحوه ی حذف کردن کش اینستاگرام آشنا نیستید، مقاله ی پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون و اندروید را از دست ندهید!
 1. مراحل حذف اکانت اینستاگرام در اینستاگرام فارسی، انگلیسی و نیز بیشتر نسخه‌های غیررسمی اینستاگرام دقیقا مشابه می‌باشند. همچنین فرآیند حذف اکانت اینستا از گوشی‌های آیفون و اندروید نیز تفاوتی ندارد.
 1. در نظر داشته باشید با دلت اکانت اینستاگرام و سپری شدن یک ماه فرصت بازگردانی، دیگربه هیچ عنوان راهی برای بازگردانی خود پیج و یا اطلاعات آن وجود ندارد.
 1. اینستاگرام تا مدت مدیدی، امکان ایجاد پیج جدید با اسم پیج حذف شده را به هیچ کس، حتی خود شما، نمی‌دهد. پس اگر اسم پیج برای شما مهم است و یا می‌خواهید اکانت دیگری با این نام ایجاد کنید، حتما قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، اسم اکانت مربوطه را تغییر دهید. در ضمن این مورد در رابطه با ایمیل ثبت شده در داخل پیج نیز صادق می‌باشد.

بازگردانی پیج بعد از دلت اکانت اینستا!

فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام در جدیدترین آپدیت اینستا که در اواخر 2020 منتشر شد، دستخوش تغییراتی شده است. در آپدیت جدید، پس از حذف اکانت اینستاگرام، شما یک ماه فرصت دارید که پیج خود را بازیابی کنید. اما نگران نباشید؛ در این مدت اکانت شما برای هیچ کاربری نشان داده نمی‌شود. در قسمت دایرکت‌ها نیز کسانی که قبلا با شما چت کرده‌اند، نام شما را با عنوان “Instagrammer” مشاهده خواهند نمود.

اگر پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، مایل بودید حساب خود را بازیابی کنید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی همراه خود وارد شوید.
 • یوزرنیم یا همان نام کاربری را به همراه پسورد ( رمز عبور) پیج حذف شده‌‌ی خود را وارد کنید.
 • در این مرحله با هشداری روبرو می‌شوید که یادآوری می‌کند این پیج در مرحله‌ی حذف اکانت اینستاگرام قرار دارد. در این جا اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا مایل هستید پیج خود را بازگردانی کنید یا خیر.
 • در صورتی که مایل به بازگردانی پیج خود باشید، گزینه‌ی “Keep Account” را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، بر روی گزینه‌ی “back to Login page” کلیک کنید.
 • در صورتی که گزینه‌ی بازیابی اکانت خود را انتخاب کرده باشید، اکانت شما دوباره بازیابی می‌شود. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید فعالیت خود در اینستاگرام را از سر بگیرید.
بازگردانی اکانت دلت شده اینستا

مشکلات متداول دیلیت اکانت اینستاگرام

⭐ چرا موقع حذف اکانت اینستا با اینکه رمزم درسته بهم میگه پسورد اشتباهه؟

✅ اگر با چنین مشکلی روبرو شدید، با یک مرورگر دیگر وارد منوی دیلیت اکانت اینستاگرام شده و ادامه‌ی مراحل را انجام دهید. لینک مستقیم سایت دیلیت اکانت اینستاگرام در این مقاله آورده شده است.

⭐ چرا بعد از حذف اکانت، بازم موقع جستجو اسم پیجم بالا میاد؟

✅ در حقیقت، این مسئله از این جهت روی می‌دهد که پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، اطلاعات پیج شما در حافظه‌ی گوشی باقی مانده است. ما در این مقاله، به طور کامل راه حل این مشکل بخصوص را آموزش داده ایم که می‌توانید از آن استفاده نمایید!

⭐ پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام بدون پسورد ممکنه؟

✅ خیر. متأسفانه برخی از وب سایت ها به اشتباه در عنوان به حذف اکانت اینستاگرام بدون پسورد اشاره می‌کنند که عملا غیرممکن است. برای دلت اکانت اینستا داشتن پسورد کاملا الزامی است؛ با این حال شما می‌توانید با استفاده از ترفندهای ارائه شده در این مقاله، به سادگی رمزعبور خود را بازیابی کرده و پس از آن نسبت به حذف اکانت اینستا اقدام کنید!

⭐ آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی ، پیج قابل بازگردانی هست؟

✅ تا مدت خاصی بله! در جدیدترین آپدیت اینستاگرام در اواخر سال 2020، این امکان را فراهم شده است که تا مدت زمان خاصی پس از دیلیت اکانت اینستاگرام بتوانید پیج خود را بازیابی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، این مطلب را مطالعه کنید!

⭐ حذف اکانت اینستاگرام اندروید با آیفون فرق داره؟

✅ دیلیت اکانت اینستا هیچ ربطی به نوع و مدل گوشی ندارد. این فرآیند برای همه ی گوشی ها یکسان است.

⭐ دیلیت اکانت اینستاگرام فارسی با دلیت اکانت اینستاگرام انگلیسی متفاوته؟

✅ حذف اکانت اینستا در تمامی زبان ها دقیقا مشابه است. حذف دائمی اکانت اینستاگرام تنها یک راه دارد که آن هم در مقاله توضیح داده شده است.

⭐ پس از دیلیت اکانت اینستاگرام ، دایرکت ها هم پاک می شوند؟

✅ خبر خوش این است که بلافاصله پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، در بخش دایرکت به هر کاربری که قبلا با شما گفت و گو داشته، به جای نام شما، عبارت Instagrammer نشان داده می‌شود. اما پاک شدن پیام های دایرکت ممکن است حتی تا سه ماه یا بیشتر طول بکشد!

⭐ آیا حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی و برنامه اینستا ممکنه ؟

✅ بله! حذف اکانت از طریق گوشی ممکن است. ولی این کار باید حتما از طریق مرورگر گوشی صورت گیرد. ما در این مقاله لینک مستقیم سایت دیلیت اکانت اینستاگرام را آورده‌ایم. شما همین الان می‌توانید با کلیک بر روی این لینک و دنبال کردن آموزش‌های ما، اکانت اینستاگرام خود را در کمتر از یک دقیقه پاک کنید.

⭐ برای دیلیت اکانت اینستاگرام برنامه ی خاصی نیازه؟

✅ خیر! دیلیت دائمی اکانت اینستا از طریق مرورگر صورت می‌گیرد و به برنامه ی خاصی نیاز ندارد.

⭐ حذف موقت اکانت اینستاگرام با حذف دائمی فرق داره؟

✅ بله حذف موقت با حذف دائمی تفاوت دارد. اگر قصد شما این است که برای مدتی از اینستاگرام دور باشید، توصیه ما این است که به جای دیلیت اکانت اینستاگرام، پیج خود را دی اکتیو کنید. ولی اگر مایل هستید کانت خود را به صورت دائمی حذف کنید، از حذف اکانت اینستا دائمی که در این مقاله توضیح داده شده است، استفاده کنید!

⭐ حذف اکانت فیک اینستاگرام تفاوتی با سایر اکانت ها دارد؟

✅ خیر، مراحل حذف اکانت اینستاگرام در هر دو کاملا مشابه هستند. حتی فرآیند دلت اکانت اینستاگرام در اینستاگرام رسمی و نسخه های غیر رسمی اینستاگرام مانند اینستا ایکس نیز یکسان است. ما ساده ترین راه دیلیت اکانت اینستاگرام و نیز لینک مستقیم منوی دلیت اکانت اینستاگرام را در این مطلب توضیح داده‌ایم!

⭐ آیا امکان پاک کردن اکانت اینستاگرام دیگران وجود داره؟

✅ برای این که بتوانید پیجی را حذف کنید، باید اطلاعات مربوط به آن را داشته باشید. البته اگر پیجی مغایر با قوانین اینستاگرام فعالیت کند و شما پیج مربوطه را ریپورت کنید، امکان حذف و یا مسدود شدن پیج مذکور توسط اینستاگرام وجود دارد.

✨ جمع بندی

دیلیت اکانت اینستاگرام با این که کار ساده ای است، اما ممکن است بسیاری از کاربران را درگیر کند. ما در این مقاله صفر تا صد دیلیت اکانت اینستا را به شما آموزش داده ایم. علاوه بر این، تفاوت بین حذف اکانت اینستا و حذف موقت اکانت اینستارا توضیح دادیم. در این مطلب سعی کرده ایم به هر سؤالی که ممکن است برای شما پیش بیاید، پاسخ داده شود؛ با این حال، اگر در مورد حذف اکانت اینستاگرام با مشکلی روبرو شده‌اید، می‌توانید در پایین همین مقاله و در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید تا تیم پشتیبانی ما سریعا اقدام به حل مشکل شما نمایند. از این که این مطلب را برای مطالعه انتخاب نموده‌اید، سپاس‌گزاریم!

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
542 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

گاید اینستاگرام چیست؟ گاید اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ چطوری از قابلیت راهنمای اینستاگرام استفاده کنیم؟ چرا گاید اینستا برای من فعال نشده؟!اینستاگرام در سال 2020 قابلیت گاید اینستاگرام را برای کاربران خود ایجاد کرد. این قابلیت در ابتدای کار محدود به استفاده کاربران...

ادامه مطلب

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب