راهنمای قدم به قدم دی اکتیو اینستاگرام (جدیدترین روش)

تاریخ انتشار : 2018-02-15
نویسنده : نادر عبدی
دی اکتیو کردن اینستاگرام

در پست های قبلی در مورد حذف اکانت اینستاگرام برای شما توضیح دادیم و امروز نیز میخواهیم طریقه دی اکتیو اکانت اینستاگرام را آموزش دهیم. قبل از شروع آموزش باید تفاوت حذف اکانت اینستاگرام را با دی اکتیو اکانت اینستاگرام را بدانید به صورت کلی وقتی شما اکانتی را حذف میکنید. تمامی اطلاعات اعم از کامنت ها، پیام های دایرکتی و تمامی فعالیت های موجود در اکانت شما حذف شده و بعد از پاک کردن اکانت اینستاگرام دیگر به هیچ وجه قادر به بازگردانی اکانت اینستاگرام خود نخواهید بود.

اما در دی اکتیو اینستا قضیه کمی فرق دارد ( دی اکتیو چیست ) در این مورد تمامی اطلاعات شما بایگانی شده و بعد از غیر فعال  کردن اینستاگرام بعد از چند ساعت و یا چند روز دیگر قادر به بازگردانی اکانت خود خواهید بود. اگر کلی به قضیه نگاه کنیم فردی که قصد دارد برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کند و یا میخواهد یک اکانت مشخص خود را برای همیشه حذف کند. باید طبق آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام اقدام به حذف دائمی پیج خود کند. اما اگر میخواهید برای زمانی از اینستاگرام خداحافظی کنید و در آینده دوباره به اینستاگرام برگردید و یا به صورتی قصد حذف کردن پیج را نداشته و فقط میخواهد برای مدتی آن را غیر فعال کنید. پس باید پیج خود را غیر فعال کنید.

مقاله پیشنهادی: حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم

بعد از دانستن تفاوت دی اکتیو کردن پیج اینستا با حذف اکانت به صورت دائمی حال وقت آن رسیده تا طریقه نحوه غیر فعال کردن پیج را برای شما مرحله به مرحله آموزش دهیم.

مراحل غیر فعال کردن اینستاگرام

 1. برای دی اکتیو کردن اینستا باید از طریق مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود به سایت اینستاگرام مراجعه کنید. در واقع در ابتدا لینک دی اکتیو اینستا همان سایت اینستاگرام است.
 1. بعد از مراجعه به سایت اینستاگرام باید از بخش ” log in “ وارد حساب اینستاگرام شوید که میخواهید آن را حذف موقت کنید.
دی اکتیو کردن اینستاگرام
 1. بعد از وارد شدن به حساب اینستاگرام مورد نظر، به بخش پروفایل صفحه مربوطه رفته و با کلیک بر روی ” edit profile “ وارد بخش تنظیمات نمایه شوید.
دی اکتیو کردن اینستاگرام
 1. در صفحه ظاهر شده به قسمت پایین صفحه رفته و گزینه ” Temporarily disable my account “ که در سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید.
دی اکتیو کردن اینستاگرام
 1. بعد از انتخاب این گزینه وارد چنین صفحه ای خواهید شد. در این مرحله در کادر اول از شما پرسیده میشود که دلیل غیر فعال کردن اینستاگرام تان چیست که ما گزینه اول یعنی ” just need a break “ را مناسب میدانیم و انتخاب میکنیم در کادر دوم اینستاگرام از شما پسورد صفحه را دوباره خواهد خواست و بعد از وارد کردن پسورد در پایین صفحه، کادر آبی رنگ را انتخاب کرده و بعد گزینه yes را بزنید.
دی اکتیو کردن اینستاگرام
 1. بعد از انتخاب گزینه بله و ظاهر شدن این صفحه، حذف موقت کردن اینستاگرام شما با موفقیت انجام شده و بعد از دو ساعت دیگر میتوانید پیج تان رو دوباره فعال کنید.

فعال کردن اینستاگرام دی اکتیو شده

در ابتدای مقاله به صورت کامل بیان کردیم که چگونه می توانیم یک حساب اینستاگرامی را به صورت موقت متوقف کنیم. در واقع چگونه می توان مرحله ی بالا را که انجام دادیم حالا آن را دوباره فعال کنیم. احتمالا نگران بشید و ترس داشته باشید از این که حالا چطور می خواهید حساب دی اکتیو شده اینستاگرام خود را برگردانید. شما توانید این کار را به ساده‌ترین حالت آن انجام دهید. برای فعال کردن آن شما تنها می توانید یکبار یوزرنیم و پسورد خود را وارد کنید. به محض وارد کردن یوزرنیم و پسورد حساب شما از حالت دی اکتیو خارج می شود.

برای حساب دی اکتیو شده ی من چه اتفاقی می افتد؟

مقاله مرتبط: فعال کردن اینستاگرام دی اکتیو اینستاگرام

زمانی که می خواهیم حساب خود را دی اکتیو کنیم ترسی به سراغمان می آید که حالا که حسابم را دی اکتیو کرده ام چه اتفاقی برای حسابم می افتد. ئر این مورد باید ذکر کنم که هیچ اتفاقی برای حساب شما نخواهد افتاد. اگر بخواهیم به روشی صحیحی ان را تعریف کنیم می توان گفت کتابی است که شما آن را می بندید و در صندوقچه می گذرید و پس از مدت ها دوباره آن را باز می کنید. هیچ اتفاقی برای کتاب شما نمی افتد تنها صفحات آن پوسیده می شود.دقیقا همین اتفاق برای حساب شما خواهد افتاد. یعنی چه؟ خب شما مدت هاست که به کتاب خود سرنزده اید و مسلما مقداری گرد و غبار بر روی آن نشسته است.

پیج شما نیز به دلیل این که مدتی به آن سر نزده اید، ممکن است تعدادی از فالوورهای خود را از دست بدهد. بالاخره فالوورهای شما زمانی به پیج شما پیوستند که پیجی فعال داشتید و حالا که پیج خود را غیرفعال کرده اید آن ها نیز هیچ گونه پستی از جانب شما دریافت نمی کنند در نتیجه ترجیح می دهند که شما را آنفالو کنند. این تنها تغییری است که بر روی اینستاگرام شما رخ خواهد داد و از طریق اینستاگرام هیچ گونه اتفاقی برای شما نخواهد افتاد.

فیلم آموزشی دی اکتیو اینستاگرام

 • نحوه ورود به پیج مد نظر از طریق سایت اینستاگرام
 • وارد شدن به صفحه دیسیبل اکانت یا همان صفحه غیر فعال کردن پیج
 • انتخاب گزینه مناسب در این صفحه برای غیر فعال کردن اکانت
 • انتخاب و تایید دکمه آبی رنگ Temporarily disable my account برای نهایی کردن غیر فعالی پیج
 • نحوه فعال کردن پیج دی اکیتو شده

سوالات متداول در ارتباط با غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام

1. من دو تا پیجم رو با یه شماره ساختم اگه یکیشو دی اکتیو کنم اون یکی هم غیر فعال میشه؟

همانطور که در مقاله نشان دادیم برای اینکه شما پیجی را دی اکتیو کنید. باید وارد پیج مد نظر شده و در ادامه با وارد کردن رمز، اقدام به غیر فعالی آن کرده باشید. پس برای غیر فعال کردن پیج مد نظر باید ابتدا بررسی کنید که داخل کدام یک از حساب‌‌های خود میباشید.

2. من خیلی وقت پیش حسابم رو دی اکتیو کردم الان که میخوام برگردونشم بلد نیستم!

فعال کردن پیج دی اکتیو شده بسیار ساده بوده که میتوانید ویدیو آموزشی داخل سایت را مشاهده کنید. که به این منظور شما باید اقدام به ورود به پیج خود کنید به این صورت که با وارد کردن اسم پیج و رمز پیج مد نظر در قسمت ورود به اینستاگرام هم پیج مربوطه را فعال خواهید کرد و هم به صورت مستقیم داخل پیج خود هدایت خواهید شد.

3. اکانت اینستاگرام خودم از خیلی وقت پیش دی اکتیو بود چند ساعت قبل فعالش کردم الان میخوام دوباره غیر فعالش کنم نمیشه چیکار کنم؟

شما میتوانید تنها یک بار در هفته بعد از آخرین فعال کردن پیج خود آن را دوباره غیر فعال کنید. در مورد خود شما همین مورد صدق میکند باید یک هفته صبر کرده و سپس پیج خود را دوباره غیر فعال کنید.

4. پیج خودم رو غیر فعال کردم الان پشیمون شدم. اسم پیج و رمز رو میزنم خطا میده و فعال نمیشه!

همانگونه که اشاره کردیم در صورتی که هنگام دی اکتیو کردن پیج خودتان گزینه just need a break را انتخاب کرده باشید جای نگرانی نداشته و تنها کافی‌ایست شما 2 ساعت بعد از غیر فعال کردن پیج اینستاگرام مربوطه اقدام به فعالسازی آن کنید.

5. در مرحله آخر هنگام انتخاب کادر Temporarily disable my account و تایید کردن آن برای غیر فعال کردن پیج با خطا اشتباه بودن رمز روبرو میشوم!

اگر مطمئن هستید که رمز پیج مربوطه را درست وارد میکنید اما با خطای نادرست بودن پسورد پیج روبرو میشوید. میتوانید از صفحه ناشناس مرورگر خود اقدام به ورود به پیج مد نظر کرده و آن را دی اکتیو کنید و یا اینکه از سیستم دیگری اقدام به عمل نمایید.

6. آیا ربات دی اکتیو اینستاگرام وجود دارد؟ ⭐

همواره به یاد داشته باشید که اینستاگرام با هر گونه رباتی مخالفت می کند.

پادکست غیر فعال کردن پیج اینستاگرام

 • تفاوت‌های غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام با حذف کردن آن …
 • موارد مهمی که باید قبل از دی اکتیو کردن پیج در نظر بگیرید.
 • توضبح روش فعال کردن پیج دی اکیتو شده…
 • نحوه رفع مشکل اشتباهی بودن پسورد هنگام غیر فعال کردن پیج در اینستاگرام…
 • نحوه فعال کردن پیج اینستاگرامی که اطلاعات ورود به آن فراموش شده است.

جمع بندی

شما میتوانید هر دلیلی برای دی اکتیو اینستاگرام خود داشته باشید. در این بین باید توجه داشته باشید که هر هفته فقط یکبار میتوانید اکانت خود را غیر فعال کنید. همانگونه که در مطالب بالا توضیح دادیم هنگام غیر فعال کردن اینستاگرام خود، گزینه “just need a break” مناسب ترین گزینه میباشد و انتخاب گزینه های دیگر  میتواند شرایط فعالسازی اکانت شما را با تاخیر روبرو کند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
64 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب