گذاشتن چند فیلم و عکس در یک پست اینستاگرام

گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام

در روزهای اخیر اینستاگرام با بروزرسانی‌های خود در قسمت پست گذاری این امکان را فراهم کرد تا در یک پست بتوانیم بیش از یک تصویر و یا ویدیو را جاگذاری کنیم. برای مثال اهمیت گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام زمانی برجسته میشود که طول ویدئو شما بیش از یک دقیقه باشد که در این صورت مجبور بودید قسمتی از فیلم خود را در یک پست و قسمت دیگر آن را در پست دیگری منتشر کنید.

اما با این ویژگی جدید میتوانیم پست‌های خود را به صورت آلبوم و ترکیبی از عکس و ویدیو در آورده و آنرا در پیج خود منتشر کنیم. البته در نظر داشته باشیم که این ویژگی جدید که میتوان آن را ارسال پست به صورت اسلایدر نیز نامید؛ مزایا و معایبی دارد که در ادامه مقاله گذاشتن چند فیلم وعکس در اینستاگرام به آنها خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه اهمیت این امکان جدید را نوع دیگری نیز بازگو کنیم؛ میتوانیم بگوییم که با ساخت آلبوم عکس و ویدئو در اینستاگرام شما می توانید چند عکس و ویدیو را به صورت آلبومی در یک پست قرار دهید که بر اساس آن فالوورهایتان می توانند با چپ و راست کردن عکس یا ویدیو پست شما را مشاهده کنند. در واقع شما می توانید با گذاشتن چند فیلم و عکس در اینستاگرام بازدید پست خود را افزایش دهید.

نحوه ارسال اولین پست اسلایدر

بعد از توضیحات مختصر در مورد اهمیت اینکه میتوان با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام و یا عکس و حتی ترکیبی از هر دو مشکل محدودیت ویدئو در اینستاگرام و ارسال چند پست برای رساندن منظور و هدف خود را برای مخاطب‌های خود استفاده کرد. حال میخواهیم نحوه آماده سازی و ارسال آن را بگوییم.

مراحل ارسال پست اسلایدر

  • در ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
  • به صورت خودکار واد پیج هوم می شوید. حال در نوار پایین در صفحه ی هوم یک علامت + می بینید. بر روی آن کلیک کنید.
  • از منوی پایین وارد قسمت پست گذاری پیج خود شده اید. هم اکنون تصاویر و ویدئوها در دسترس شما قرار گرفته اند.
  • همانطور که در تصویر می بینید یک علامت در گوشه‌ی سمت راست وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن می توانید به چندین تصویر و ویدئو را با هم در یک پست نمایش دهید. در نسخه ی قدیم این علامت اسمی نداشت اما هم اکنون با نام select multiple نمایش داده شده است.
  • دومین راه نیز لمس و نگه داشتن یکی از عکس یا فیلم‌های موجود در گالری میباشد تا به صورت خودکار ویژگی اسلایدر فعال شده و بعد از آن به ترتیب دومین و سومین والی … تصویر یا فیلم خود را انتخاب کنید. در واقع شما در این قسمت می توانید با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام ، آن را تیت کنید.
گذاشتن چند عکس در اینستاگرام
  • بعد از انتخاب عکس و ویدئوهای مدنظر خود حال میتوانیم گزینه آبی رنگ next را در بالا گوشه صفحه لمس کرده تا وارد قسمت تنظیمات حالت‌های گرافیکی شویم. که در این قسمت میتوان یک به یک تمامی تصاویر و فیلم‌های انتخاب شده خود را با امکانات موجود در این قسمت ویرایش کنیم. در واقع شما می توانید با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام ، هر کدام از فیلم‌ها را ویرایش کنیم.
مرحله ی آخر
  • بعد از گذر از این مراحل در قسمت آخر پست گذاشتن در اینستاگرام یعنی قسمت کپشن نویسی میتوان به صورت جداگانه بر روی تمامی تصاویر و ویدیوهای موجود در پست مربوطه تگ گذاری کرده و بعد از نوشتن کپشن آنها، آن پست را منتشر کنیم. بعد از انتشار پست، فالوورها و مخاطب‌های شما میتوانند پست شما را مشاهده و برای مشاهده دیگر محتوا؛ پست شما را به سمت چپ و راست هدایت کنند.

جمع بندی

امروز در مورد نحوه گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام صحبت کردیم که با استفاده از قابلیت اسلایدر میتوان به جای ارسال چند پست چند ویدئو و تصویر خود را در یک پست منتنشر کنیم. البته در نظر داشته باشید هنگامی که پست خود را به صورت اسلایدر با محتوای ویدئو انتشار میدهید دیگر تعداد ویدئوهای آن پست برای شما نمایش داده نشده و تنها تعدا لایک‌های آن پست برای شما و مخاطب‌هایتان به نمایش در خواهد آمد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments