گذاشتن چند فیلم و عکس در یک پست اینستاگرام

گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام

در روزهای اخیر اینستاگرام با بروزرسانی‌های خود در قسمت پست گذاری این امکان را فراهم کرد تا در یک پست بتوانیم بیش از یک تصویر و یا ویدیو را جاگذاری کنیم. برای مثال اهمیت گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام زمانی برجسته میشود که طول ویدئو شما بیش از یک دقیقه باشد که در این صورت مجبور بودید قسمتی از فیلم خود را در یک پست و قسمت دیگر آن را در پست دیگری منتشر کنید.

اما با این ویژگی جدید میتوانیم پست‌های خود را به صورت آلبوم و ترکیبی از عکس و ویدیو در آورده و آنرا در پیج خود منتشر کنیم. البته در نظر داشته باشیم که این ویژگی جدید که میتوان آن را ارسال پست به صورت اسلایدر نیز نامید؛ مزایا و معایبی دارد که در ادامه مقاله گذاشتن چند فیلم وعکس در اینستاگرام به آنها خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه اهمیت این امکان جدید را نوع دیگری نیز بازگو کنیم؛ میتوانیم بگوییم که با ساخت آلبوم عکس و ویدئو در اینستاگرام شما می توانید چند عکس و ویدیو را به صورت آلبومی در یک پست قرار دهید که بر اساس آن فالوورهایتان می توانند با چپ و راست کردن عکس یا ویدیو پست شما را مشاهده کنند. در واقع شما می توانید با گذاشتن چند فیلم و عکس در اینستاگرام بازدید پست خود را افزایش دهید.

نحوه ارسال اولین پست اسلایدر

بعد از توضیحات مختصر در مورد اهمیت اینکه میتوان با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام و یا عکس و حتی ترکیبی از هر دو مشکل محدودیت ویدئو در اینستاگرام و ارسال چند پست برای رساندن منظور و هدف خود را برای مخاطب‌های خود استفاده کرد. حال میخواهیم نحوه آماده سازی و ارسال آن را بگوییم.

مراحل ارسال پست اسلایدر

  • در ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
  • به صورت خودکار واد پیج هوم می شوید. حال در نوار پایین در صفحه ی هوم یک علامت + می بینید. بر روی آن کلیک کنید.
  • از منوی پایین وارد قسمت پست گذاری پیج خود شده اید. هم اکنون تصاویر و ویدئوها در دسترس شما قرار گرفته اند.
  • همانطور که در تصویر می بینید یک علامت در گوشه‌ی سمت راست وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن می توانید به چندین تصویر و ویدئو را با هم در یک پست نمایش دهید. در نسخه ی قدیم این علامت اسمی نداشت اما هم اکنون با نام select multiple نمایش داده شده است.
  • دومین راه نیز لمس و نگه داشتن یکی از عکس یا فیلم‌های موجود در گالری میباشد تا به صورت خودکار ویژگی اسلایدر فعال شده و بعد از آن به ترتیب دومین و سومین والی … تصویر یا فیلم خود را انتخاب کنید. در واقع شما در این قسمت می توانید با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام ، آن را تیت کنید.
گذاشتن چند عکس در اینستاگرام
  • بعد از انتخاب عکس و ویدئوهای مدنظر خود حال میتوانیم گزینه آبی رنگ next را در بالا گوشه صفحه لمس کرده تا وارد قسمت تنظیمات حالت‌های گرافیکی شویم. که در این قسمت میتوان یک به یک تمامی تصاویر و فیلم‌های انتخاب شده خود را با امکانات موجود در این قسمت ویرایش کنیم. در واقع شما می توانید با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام ، هر کدام از فیلم‌ها را ویرایش کنیم.
مرحله ی آخر
  • بعد از گذر از این مراحل در قسمت آخر پست گذاشتن در اینستاگرام یعنی قسمت کپشن نویسی میتوان به صورت جداگانه بر روی تمامی تصاویر و ویدیوهای موجود در پست مربوطه تگ گذاری کرده و بعد از نوشتن کپشن آنها، آن پست را منتشر کنیم. بعد از انتشار پست، فالوورها و مخاطب‌های شما میتوانند پست شما را مشاهده و برای مشاهده دیگر محتوا؛ پست شما را به سمت چپ و راست هدایت کنند.

برای ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست باید از قابلیت جدید اینستاگرام استفاده کنید. این نوع پست ها که به صورت آلبوم مانند می باشند و توانایی جای گیری تا ده عکس و ویدیو را در خود دارند و به صورت یک پست کامل به کاربر نمایش داده می شود.

اینستاگرام با آپدیت جدید خود این امکان را برای کاربرانش فراهم کرد که بتوانند در یک پست بیش از یک محتوا را به انتشار برسانند. اکانت هایی که آن پست منتشر شده را مشاهده می کنند می توانند با کشیدن انگشت خود بر روی پست، محتوا های موجود در آن پست را به ترتیب مشاهده کنند.

البته شما نیز می توانید هم تصویر و هم ویدیو های خود را تا 10 محتوا در پست مربوطه جای داده و آن را با تنظیمات دلخواه تان به انتشار عموم در آوردید. در پست های آلبومی یک آیکون دیگر به صورت چند نقطه ای در زیر پست و میان آیکون های کامنت و بوکمارک وجود خواهد داشت.

ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست

همچنین اگر به صفحه پروفایل شخص مورد نظر مراجعه کنید پست هایی که به صورت آلبوم منتشر شده اند دارای آیکون آلبوم مانند در گوشه پست می باشند. امروز میخواهیم در مورد نحوه ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست را برای شما نشان دهیم.

فهرست

نحوه ارسال پست به صورت آلبوم

قبل از هر چیزی می توانید مقاله پست گذاشتن در اینستاگرم را مطالعه کنید و اما برای ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست باید ابتدا اینستاگرام خودتان را به آخرین بروز رسانی موجود از طریق گوگل پلی رسانده و سپس وارد قسمت پست گذاری در اینستاگرام خود شده و در ادامه به مانند مراحل زیر اقدام کنید:

1_ بعد از وارد شدن به صفحه پست گذاشتن در اینستاگرام، حال باید آیکون آلبوم مانندی که در تصویر زیر نیز آن را مشاهده می کنید انتخاب محتوا خود را به حالت آلبوم در بیاورید.

2_ حال به ترتیب اقدام به انتخاب محتواهای خود کنید. در واقع هر عکس یا ویدیویی که لمس میکنید به ترتیب در پست شما قرار خواهد گرفت.

3_ بعد از انتخاب محتواهای مد نظر خود حال می توانید گزینه next در بالای صفحه را لمس و سپس به مرحله ویرایش پست خود برسید.

ارسال پست به صورت آلبوم

در این قسمت شما می توانید به صورت کلی یک فیلتر را بر روی پست خود اعمال کنید. اما اگر بخواهید به صورت جداگانه محتوا های خود را ویرایش کرده باشید باید آیکون هر پست را لمس کرده و سپس اقدام به ویرایش روی آن محتوا بپردازید.

البته تنظیمات ویرایشی ویدیو یا تصویر کمی تفاوت دارد که در صورت خواست خودتان می توانید یکی یکی محتوا ها را انتخاب کرده و ویرایش کنید. بعد از اعمال تغییرات گرافیکی دلخواه حال میتوانید به قسمت آخر پست گذاشتن در اینستاگرام رجوع کنید.

در این قسمت شما می توانید بر روی پست خود لوکیشن، تگ کردن پیج های دیگران، انتشار پست مربوطه در شبکه های اجتماعی دیگر و… انجام دهید. در نهایت بعد از انجام تغییرات دلخواه خود حال می توانید با لمس گزینه share در بالا گوشه صفحه، پست خود را به صورت آلبوم به انتشار فالوور و مخاطب های خودتان در آورید.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید به راحتی توانستیم به جای آن که یک پست را تنها با یک محتوا ارسال کرده باشیم با چند محتوا آن هم ترکیبی از عکس و ویدیو را در پیج خود منتشر کنیم.

قابلیت ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست زمانی اهمیت پیدا می کند که برای مثال شما یک ویدیو دارید که بیش از یک دقیقه می باشد. در این لحظه می توانید ویدیو خود را به دو قسمت تقسیم کرده و سپس آن را به صورت آلبوم مانند در پیج خود به انتشار برسانید.

امروز در مورد نحوه گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام صحبت کردیم که با استفاده از قابلیت اسلایدر میتوان به جای ارسال چند پست چند ویدئو و تصویر خود را در یک پست منتنشر کنیم. البته در نظر داشته باشید هنگامی که پست خود را به صورت اسلایدر با محتوای ویدئو انتشار میدهید دیگر تعداد ویدئوهای آن پست برای شما نمایش داده نشده و تنها تعدا لایک‌های آن پست برای شما و مخاطب‌هایتان به نمایش در خواهد آمد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments