پست آلبومی در اینستاگرام برای عکس و ویدیو در سال 2020

تاریخ انتشار : 2020-10-15
نویسنده : نادر عبدی
گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام

در روزهای اخیر اینستاگرام با بروزرسانی‌های خود در قسمت پست گذاری این امکان را فراهم کرد تا در یک پست بتوانیم بیش از یک تصویر و یا ویدیو را جاگذاری کنیم. برای مثال اهمیت گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام زمانی برجسته میشود که طول ویدئو شما بیش از یک دقیقه باشد که در این صورت مجبور بودید قسمتی از فیلم خود را در یک پست و قسمت دیگر آن را در پست دیگری منتشر کنید. اما با این ویژگی جدید میتوانیم پست‌های خود را به صورت آلبوم و ترکیبی از عکس و ویدیو در آورده و آنرا در پیج خود منتشر کنیم. البته در نظر داشته باشید که این ویژگی جدید که میتوان آن را ارسال پست به صورت اسلایدر نیز نامید؛ مزایا و معایبی دارد که در ادامه مقاله گذاشتن چند فیلم وعکس در اینستاگرام به آنها خواهیم پرداخت.

مقاله مرتبط: چگونه فیلم طولانی در پست اینستاگرام بگذاریم ؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه اهمیت این امکان جدید را نوع دیگری نیز بازگو کنیم؛ میتوانیم بگوییم که با ساخت آلبوم عکس و ویدئو در اینستاگرام شما می توانید چند عکس و ویدیو را به صورت آلبومی در یک پست قرار دهید، که بر اساس آن فالوورهایتان می توانند با چپ و راست کردن عکس یا ویدیو پست شما را مشاهده کنند. در واقع شما می توانید با گذاشتن چند فیلم و عکس در اینستاگرام بازدید پست خود را افزایش دهید.

درست کردن آلبوم در اینستاگرام

بعد از توضیحات مختصر در مورد اهمیت اینکه میتوان با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام و یا عکس و حتی ترکیبی از هر دو مشکل محدودیت ویدئو در اینستاگرام را برطرف کرد. حال میخواهیم نحوه آماده سازی و ارسال آن را بگوییم. برای ارسال آن باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

  • در ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید. به صورت خودکار واد پیج هوم می شوید. حال در نوار پایین در صفحه ی هوم یک علامت + می بینید. بر روی آن کلیک کنید.
  • از منوی پایین وارد قسمت پست گذاری پیج خود شده اید. هم اکنون تصاویر و ویدئوها در دسترس شما قرار گرفته اند.
  • همانطور که در تصویر می بینید یک تصویر مربعی در گوشه‌ی سمت راست وجود دارد.بر روی آن کلیک کنید. به آن کلمه ی select multiple می گویند.
  • دومین راه نیز لمس و نگه داشتن یکی از عکس یا فیلم‌های موجود در گالری میباشد تا به صورت خودکار ویژگی اسلایدر فعال شده و بعد از آن به ترتیب دومین و سومین والی … تصویر یا فیلم خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب عکس و ویدئوهای مدنظر خود حال میتوانیم گزینه آبی رنگ next را در بالا گوشه صفحه لمس کرده تا وارد قسمت تنظیمات حالت‌های گرافیکی شویم.
  • در این قسمت میتوان یک به یک تمامی تصاویر و فیلم‌های انتخاب شده خود را با امکانات موجود در این قسمت ویرایش کنیم. در واقع شما می توانید با گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام، هر کدام از فیلم‌ها را ویرایش کنید.
  • در ادامه شما باید تگ کردن افراد، همچنین مکان پست خو را مشخص کنید و در نهایت گزینه ی share را انتخاب کنید.

در ادامه

اینستاگرام با آپدیت جدید خود این امکان را برای کاربرانش فراهم کرد که بتوانند در یک پست بیش از یک محتوا را به انتشار برسانند. اکانت هایی که آن پست منتشر شده را مشاهده می کنند می توانند با کشیدن انگشت خود بر روی پست، محتوا های موجود در آن پست را به ترتیب مشاهده کنند. البته شما نیز می توانید هم تصویر و هم ویدیو های خود را تا 10 محتوا در پست مربوطه جای داده و آن را با تنظیمات دلخواه تان به انتشار عموم در آورید. در پست های آلبومی یک آیکون دیگر به صورت چند نقطه ای در زیر پست و میان آیکون های کامنت و بوکمارک وجود خواهد داشت.

همچنین اگر به صفحه پروفایل شخص مورد نظر مراجعه کنید پست هایی که به صورت آلبوم منتشر شده اند دارای آیکون آلبوم مانند در گوشه پست می باشند. امروز میخواهیم در مورد نحوه ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست را برای شما نشان دهیم.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید به راحتی توانستیم به جای آن که یک پست را تنها با یک محتوا ارسال کنیم، با چندین پست آن را ارسال کنیم. قابلیت ارسال چند عکس یا ویدیو در یک پست زمانی اهمیت پیدا می کند که برای مثال شما یک ویدیو دارید که بیش از یک دقیقه می باشد. در این لحظه می توانید ویدیو خود را به دو قسمت تقسیم کرده و سپس آن را به صورت آلبوم در پیج خود منتشر کنید.

امروز در مورد نحوه گذاشتن چند فیلم در اینستاگرام صحبت کردیم که با استفاده از قابلیت اسلایدر میتوان به جای ارسال چند پست چند ویدئو و تصویر خود را در یک پست منتنشر کنیم. البته در نظر داشته باشید هنگامی که پست خود را به صورت اسلایدر با محتوای ویدئو انتشار میدهید دیگر تعداد ویدئوهای آن پست برای شما نمایش داده نشده و تنها تعدا لایک‌های آن پست برای شما و مخاطب‌هایتان به نمایش در خواهد آمد.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

ریلز اینستاگرام چیست؟ 5 ویژگی ریلز (reels) در اینستاگرام سال 2020

شاید شما نیز در اینستاگرام، با قابلیت (reels) ریلز آشنا شده اید. اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشنی مانند تیک تاک این امکان را به وجودآورد. ما در این مقاله به شما ویژگی های این آپشن جدید اینستاگرام را خواهیم گفت. قبل از اینکه بریم به سمت ویژگی‌ها، می‌توانم بگویم که...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب