چگونه فیلم طولانی در پست اینستاگرام بگذاریم ؟

گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که بخواهید ویدیو بیش از یک دقیقه را در اینستاگرام منتشر کنید اما به دلیل محدودیت یک دقیقه ای اینستاگرام در منتشر کردن ویدیو نتوانسته اید. همانطور که میدانید اینستاگرام اجازه منتشرکردن یک ویدیو بیش از یک دقیقه را برای شما نخواهد داد. از این رو آپدیت‌های زیادی از طرف اینستاگرام صورت گرفته تا تقریبا این محدودیت را رفع کند مثل فراهم کردن امکان آلبوم سازی در یک پست که شما میتوانید ویدیویی که بیش از یک دقیقه میباشد را به چند قسمت یک دقیقه ای برش داده و سپس آنرا به صورت چند تایی یا همان آلبوم در یک پست منتشر کنید.

البته این روش معایب زیادی داشته مثل نشان ندادن ویووها همانگونه که میدانید با انتشار یک ویدیو، اینستاگرام تعداد اکانت‌هایی که ویدیو شما را دیده اند را به صورت ویوو در زیر پست مربوطه نشان میدهد اما با استفاده از روش مربوطه ویووها دیگر نشان داده نشد و فقط لایک آن پست برای شما و دیگران به نمایش درخواهد آمد. از این رو امروز میخواهیم راهی را  برای شما نشان دهیم که بدون هیچ دغدغه و برنامه دیگری بتوانید به راحتی اقدام به گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام خود کرده باشید.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام !

برای گذاشتن ویدیو طولانی در پست اینستاگرام با استفاده از روشی که در ادامه برایتان خواهیم گفت به راحتی میتوانید اقدام به آپلود فیلم بیشتر از یک دقیقه در اینستاگرام کرده باشید البته قابل ذکر میباشد که این روش با بهره گیری از یک اشکال در اینستاگرام بوده و به نوعی یک باگ میباشد و احتمال دارد در آینده این اشکال توسط اینستاگرام اصلاح شود اما تا آنروز شما میتوانید از این راه استفاده کنید.

برای شروع کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید البته ناگفته نماند باید عینا به صورت مراحل زیر عمل کنید تا از این باگ اینستاگرام استفاده کرده باشید.

1_ وارد برنامه اینستاگرام خود شده و سپس به قسمت پست گذاری خود که با آیکون + مانند در منوی پایین صفحه قرار دارد وارد میشویم.

2_ ویدیویی که بیش از یک دقیقه بوده و میخواهیم آنرا منتشر کنیم را انتخاب و نوشته آبی رنگ next دربالا گوشه صفحه را لمس میکنیم.

3_ در صفحه باز شده سه  گزینه را مشاهده میکنید که برای ادامه نحوه گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام کافی ایست گزینه دوم یعنی trim را انتخاب و لمس کنیم.

گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

4_ در این قسمت از بخش پست گذاری اینستاگرام شما میتوانید ویدیوهایتان را برش دهید اما چون ما میخواهیم کل ویدیو را که بیش از یک دقیقه میباشد را انتشار دهیم کافی ایست ویدیو را به سمت راست صفحه هدایت کرده تا به آخرین دقیقه آن برسیم برای مثال اگر فیلم مربوطه 2 دقیقه باشد به دقیقه 2 آن برسید و سپس گزینه next را لمس کنید.

5_ با وارد شدن به مرحله آخر پست گذاری که در این صفحه شما میتوانید برای پست خود کپشن بنویسید و یا افراد را تگ کنید کافی ایست وارد قسمت تگ گذاری افراد شده و یک اکانت را بر روی ویدیو تان تگ کنید حال میتواند این اکانت پیج خودتان باشد. بعد از تگ گذاری و تایید آن، برای ادامه روند آپلود فیلم بیشتر از یک دقیقه در اینستاگرام کافی ایست دوباره برگردید به قسمت برش فیلم در اینستاگرام یا همان بخس trim برای اینکار دو بار گزینه بک موبایل تان را لمس کنید یا دو بار به عقب برگردید.

برش فیلم در اینستاگرام

6_ بعد از ورود به قسمت trim مشاهده خواهید کرد که یکی از ابزار برش حذف شده و تنها یکی از آن مانده هست از این رو به راحتی میتوانیم با لمس آن و کشیدن آن به سمت راست محدودیت یک دقیقه ای اینستاگرام را برداریم که بعد از آن تا جایی که میخواهیم ویدیو آپلود شود به سمت راست هدایت میکنیم البته در برخی اوقات هر دو ابزار برش حذف میشوند که در اینصورت باید کل ویدیو را آپلود کنید.

گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

در آخر نیز به مانند پست گذاری‌های قبلی تان گزینه next را انتخاب کرده اگر میخواهید کپشن بنویسید این کار را انجام دهید حتی میتوانید اقدام به تگ گذاری دیگر اکانت‌های در ویدیو مربوطه کرده و یا لوکیشن برای پست مربوطه تعیین کنید و سپس گزینه share برای انتشار فیلم در اینستاگرام خود کرده باشید.

این مقاله در گذشته زمانی که هنوز ای جی تی وی توسط اینستاگرام منتشر نشده بود، منتشر شده است. با این حال امروز اصلا ارایی ندارد چرا که به راحتی می توانید از آی جی تی وی استفاده کنید. با کلیک بر روی مقاله‌ی زیر می توانید به راحتی یک فیلم طولانی با هر زمانی که می خواهید، منتشر کنید.

آموزش کامل استفاده از آی جی تی وی (igtv) در نسخه ی جدید اینستاگرام

نکته: در نظر داشته باشید که این ترفند بر پایه یک اشکال یا همان باگ در اینستاگرام میباشد از این رو احتمال دارد برخی اوقات به صورت درست کار نکند چه بسا که گزارش‌های زیادی برایمان رسیده است که بعد از منتشر کردن ویدیو با استفاده از این روش پست مربوطه برای دیگران به نمایش در نیامده و فقط برای ادمین پیج مربوطه در صفحه پروفایل قابل مشاهده میباشد که اگر چنین بود باید دوباره اقدام آپلود فیلم کنید.

فیلم آموزشی گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

جمع بندی

همانگونه که مشاهده کردید با استفاده از این روش به راحتی توانستیم اقدام به گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام خودمان کنیم اما در نظر داشته باشید که این راه حل با استفاده از یک باگ ساده و جالب اینستاگرام صورت گرفته و احتمال دارد در آینده این اشکال برطرف شده و دیگر امکان استفاده از این روش برای گذاشتن ویدیو طولانی در پست اینستاگرام موجود نباشد چه بسا که در روزهای آتی آپدیت جدید اینستاگرام را برایتان خواهیم گفت که با استفاده از آن بتوانید ویدیو‌های بیش از یک دقیقه در پیج خود منتشر کنید.

با توجه به این که این بلاگ در حال حاضر از بین رفته است شما می توانید از مقاله های دیگر ما در این حوزه استفاده کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
19 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments