نویسنده: علی محمدی
2020-09-30

فالو بک در اینستاگرام یعنی چه؟ چطوری بک بدیم؟

فالو و فالو بک به چه معناست؟ چجوری باید بک بدیم؟ تفاوت بین فالوبک و اکسپت چیست؟ برای آشنایی با مفاهیم فالو، فالو بک و اکسپت ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اگر در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، به احتمال زیاد با اصطلاحات فالو و فالو بک مواجه شده‌اید. برای درک کاربرد این اصطلاحات در اینستاگرام بهتر است ابتدا با معنی لغوی این کلمات آشنا شوید. واژه‌ی فالو (Follow) به معنی دنبال کردن بوده و عبارت فالو بک (Follow Back) نیز در معنی فالو کردن متقابل به کار می‌رود.

خرید فالوور اینستاگرام

بک دادن یعنی چی؟

فرض کنید شما شخصی را در اینستاگرام فالو می‌کنید تا پست‌ها و استوری‌های آن شخص در صفحه‌ی اول اینستاگرام برای شما نمایش داده شود. اگر همین شخص تصمیم بگیرد که با فالو کردن شما به محتوای پیج شما دسترسی داشته باشد و بتواند آن‌ها را در صفحه‌ی اول اینستاگرام خود ببیند، در واقع به شما فالو بک داده است. برخی کاربران اینستاگرام برای راحتی به جای استفاده از عبارت فالو بک، از عبارت بک دادن استفاده می‌کنند.

ارتباطات در اینستاگرام پیش از قابلیت فالو بک

قابلیت فالو بک در اینستاگرام از ابتدا در این اپلکیشن وجود نداشت و بعدها به مجموعه‌ی اینستاگرام اضافه شد. تمامی کاربران می‌توانستند یکدیگر را فالو کنند و این امکان برای کاربران دیگر نیز فراهم بود که فالوورهای خود را فالو کنند. با این که در عمل افراد می‌توانستند این کار را انجام دهند، اما اصطلاح فالو بک کاربردی نداشت. فالو کردن کاربران اینستاگرام، پیش از ارائه‌ی قابلیت فالو بک به صورت زیر انجام می‌پذیرفت:‌

  1. رفتن به صفحه‌ی پروفایل اکانت مورد نظر
  2. کلیک روی گزینه‌ی Follow
  3. تبدیل گزینه‌ی Follow به Following

بعد از طی کردن این مراحل، شما جزو فالوورهای پیج مورد نظر محسوب می‌شوید. پس از فالو کردن فرد مورد نظر، طرف مقابل نیز می‌تواند شما را فالو کند.

ارتباطات در اینستاگرام پس از قابلیت فالو بک

همانطور که اشاره شد، فالو بک به معنای فالو کردن متقابل کاربران اینستاگرام می‌باشد. پس از ارائه‌ی این قابلیت، شما می‌توانید با لمس گزینه‌ی Follow Back، فالوور خود را دنبال کنید. در حالت کلی، قابلیت Follow Back زمانی در دسترس است که یک فرد شما را فالو کند؛ در غیر این صورت، قابلیت Follow Back در دسترس نخواهد بود. تنها تفاوتی که ارائه‌ی قابلیت Follow Back ایجاد می‌کند، نمایش دکمه‌ی مخصوص Follow Back است.

فالوبک دادن
فالوبک دادن

نکته: توجه داشته باشید اگر پیج فالوور شما پرایوت باشد و شما تصمیم به بک دادن داشته باشید، ابتدا باید درخواست خود را برای او ارسال کنید. در صورت تأیید توسط ادمین پیج، شما خواهید توانست محتوای پیج مورد نظر را مشاهده کنید.

چگونه بفهمیم چه کسانی فالو بک نداده‌اند؟

بسیاری از کاربران اینستاگرام تمایل دارند که بدانند کدام یک از فالووینگ‌ها، به آن‌ها بک داده‌اند. برای تشخیص فالو بک دادن فالووینگ‌ها سه راه وجود دارد:

  • جستجو در لیست فالوورها
  • استفاده از اینستاگرام‌های غیر رسمی
  • استفاده از اپلیکیشن‌های آنالیز پیج اینستاگرام (آنفالویاب‌ها)

تشخیص فالو بک با جستجو در لیست فالوورها

یکی از ابتدایی‌ترین راه‌هایی که می‌توان با استفاده از آن تشخیص داد چه کسانی شما را فالو بک کرده‌اند، چک کردن لیست فالوورها می‌باشد. در این روش شما بایستی نام کاربری اکانت مورد نظر خود را بدانید و در قسمت فالوورها اقدام به جستجوی نام کاربری او کنید. لازم به ذکر است این روش بسیار زمان‌بر بوده و پیشنهاد نمی‌شود.

استفاده از اینستاگرام‌های غیر رسمی برای تشخیص فالو بک

در مارکت‌هایی نظیر گوگل پلی استور و اپ استور علاوه بر نسخه‌ی رسمی اینستاگرام، اپلیکیشن‌هایی با عنوان اینستاگرام‌های غیر رسمی وجود دارند که امکانات به مراتب بیشتری نسبت به نسخه‌ی رسمی اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌دهند. یکی از امکاناتی که این برنامه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند، امکان تشخیص فالو بک دادن فالووینگ‌ها می‌باشد. برای این که تشخیص دهید که کدام یک از فالوینگ‌ها اکانت شما را فالو کرده‌اند، می‌توانید با استفاده از اینستاگرام‌های غیر رسمی به صفحه‌ی پروفایل کاربر مورد نظر رفته و پروفایل او را چک کنید. اگر فالووینگ مورد نظر شما را فالو کرده باشد، عبارت Follows You برای شما نمایش داده خواهد شد؛ در غیر این صورت، با عبارت Not Follows You مواجه خواهید شد.

دانلود اینستاگرام غیر رسمی برای اندروید (GB Insta)

نکته: لازم به ذکر است اینستاگرام‌های غیر رسمی برای سیستم عامل IOS در دسترس نیستند.

استفاده از آنفالویاب‌ها برای تشخیص فالوبک

بهترین روش برای تشخیص فالو بک، استفاده از ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام می‌باشد. آنالیزگرها برنامه‌هایی هستند که پیج شما را بررسی کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از امکاناتی که این نرم افزارها برای کاربران فراهم می‌کنند، در جهت تشخیص فالوبک دادن اکانت‌های دیگر کاربرد دارد.

برای استفاده از این برنامه‌ها ابتدا باید از داخل نرم افزار وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. با این که محیط‌های کاربری این نرم افزارها متفاوت هستند، اما در حالت کلی شباهت زیادی به هم دارند. برای مشاهده‌ی لیست کسانی که شما را فالو بک نکرده‌اند، باید وارد بخش Not Follow back شوید. در این بخش، نام کاربری همه‌ی کسانی که فالو کرده‌اید اما آن‌ها شما را فالو نکرده‌اند، قابل مشاهده است. از طریق همین برنامه‌ها می‌توانید به صورت مستقیم اقدام به Unfollow کردن آن‌ها نمایید. همچنین در این برنامه‌ها بخشی به نام Fans وجود دارد. این لیست شامل نام کاربری تمامی اکانت‌هایی است که شما را فالو کرده‌اند و شما آن‌ها را فالو نکرده‌اید. می‌توانید با ورود به این بخش مستقیماً اقدام به فالوبک کردن آن‌ها نمایید.

تشخیص فالوبک تنها یکی از امکاناتی است که اپلیکیشن‌های آنالیزگر پیج‌های اینستاگرامی در اختیار شما قرار می‌دهند. برای آشنایی با سایر امکانات این ابزارهای قدرتمند، مقاله‌ی معرفی 10 ابزار برتر آنالیز پیج اینستاگرام را مطالعه کنید. برای مطالعه روی دکمه زیر کلیک کنید.

تفاوت فالو بک و پذیرش درخواست فالو (ّFollow Back & Accept Follow Request)

برخی کاربران بین اصطلاحات Follow back و Accept تفاوتی قائل نمی‌شوند و تصور می‌کنند فالو بک به معنای پذیرش درخواست جهت دنبال کردن پیج‌های پرایوت می‌باشد. اما این دو مفهوم کاملاً از یکدیگر جدا هستند و هر یک معنای خاص خود را دارند. همانطور که اشاره شد، فالوبک به معنای فالو کردن متقابل افرادی است که شما را فالو کرده‌اند؛ اما Accept کردن به معنای پذیرش درخواست‌هایی است که جهت فالو کردن پیج‌های پرایوت برای ادمین پیج فرستاده می‌شوند. برخی مواقع به جای کلمه‌ی Accept، از واژه‌ی Confirm نیز استفاده می‌شود.

سوالات شما

فالو بک یعنی چی؟

✅ به فالو کردن کسانی که شما را دنبال می‌کنند، فالو بک گفته می‌شود.

فالو بک، بک کردن، بک دادن با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟

✅ تفاوتی بین این موارد وجود ندارد و کاربران برای راحتی در تلفظ از این اصطلاحات استفاده می کنند.

در پایان…

در مقاله‌ی امروز مفاهیم فالو و فالو بک مورد بحث و بررسی قرارگرفتند. همچنین روش‌های تشخیص فالو بک نیز آموزش داده شدند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما همراهان گرامی مفید واقع شده باشد. از شما کاربران عزیز خواهشمندیم در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، در بخش نظرات ما را از حضور خود بهره‌مند سازید.

با تشکر از همراهی شما!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
48 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
بهروز

سلام تعداد فالو و تعداد آنفالو در روز چند نفر است؟

ساناز

سلام بک به معنای چیست

عبدالله

سلام
کسی رو که فالو کردیم و اون فالو بک نداد اگه بهش دایرکت پیم بدیم میتونه پیام ها رو بیبنه

زینب

سلام یه پیجی بهم ریکوئست داد من اکسپت کردم منم اونو فالو کردم اون پیجش باز هست ولی دکمه فالو بک همونجوری مونده یعنی فالو بک منو اکسپت نکرده؟

زینب

سلام وقتتون بخیر یه پیجی به من ریکوئست داده من اکسپت کردم اون پیجش باز هست بعد منم فالوش کردم ولی اون دکمه فالو بک همونجوری مونده این یعنی فالو بک من رو اکسپت نکرده؟

سیما

سلام من یک ماه قبل دوستمو فالو کردم اونم منو فالو کرد میتونستیم پستامونو ببینیم ولی دیروز من یه استوری گزاشتم دیدم استوریمو سین زده .ولی وقتی رفتم تو پیجش دیدم زده فالو بک باید بدم .پیمشم پررایوته .طرف چیکار کرده دقیقا؟؟

Zeynab

سلام وقتتون بخیر تعداد فالووینگ نسبت به فالوربیشترباشه تاثیرمنفی داره؟

رويا

سلام وقت بخير. من يكي از فالوور هاي خود را بلاك كردم وقتي خواستم انبلاك كنم ديگر قادر به ديدن پيج شخص نشدم. و براي ديدن پيج مججد بايد فالو كنم . دليلش چيست؟؟ ممنون از راهنمايي شما

Nina

سلام من انستام طوریه که وقتی یکی فالووش میکنه باید چند بار فالوو بک بزنم تا به لیستم اضافه بشه نمیدونم این مشکل چطور باید حل کنم گاهی شده تا چند روز هم اینکه بخوام فالوو کنم یا فالوو بک بدم اینطوره خیلی رو اعصابمه منم پیجم تجاری هست کسی هست بتونه مشکلم حل کنه

رمضانی

سلام نحوه فالو بک در پیج های پابلیک به چه صورت می باشد؟؟

حسین

عالی

Mari

سلام وقت بخیر
اولین بار که سوال پرسیدم بلافاصله جواب دادین و واقعا توذهن من موند تا جایی که باز واسم ی سوال پیش اومد بلافاصله اینجا نوشتم ولی متاسفانه چند روز میگذره و جواب ندادین!
کاش ی جا بود که مثه اولین بار اونقد زود جواب میداد

Mari

سلام وقت بخیر
چرا این متن واسم اومده؟
.hemad is on instgram
.rotka and 4 others also fallow them

نفيس

سلام من دوستم رو فالو كردم ولي تو فالور هاي من نيست چطوري بهش درخاست بدم منو فالو كنه ؟

امید

سلام وقت بخیر
من یه پیج عمومی زدم برای کار خودم و کسانی که فالو میکنم رو اگر فالو بک نکنم بنده رو آن فالو میکنن اینو خود اینیستاگرام انجام میده یا خود فالو کننده؟
نمیخوام فالوینگ هام زیاد بشه ایا راهی وجود داره که فالو بک انجام نشه؟

Mari

سلام
من مدتی پیش ی پیج پابلیک رو فالو کردم ولی الان این متن واسه من اومده ونمیدونم چرا الان اومدهa….d and 24 others follow you,but you don’t follow them baack

نازنین

باسلام یکی از آشناها رو فالو کردم و ایشون هم درخواست فالو داد من دستم خورد رد کردم راهی هست بتونم کاری کنم ایشون منو بتونه فالو کنه؟

Ahmadi

سلام میخوام بدونم چطور میشه کسی رو فالو کرد اما فرد موردنظر متوجه نشود ،چون دستم خورد آنفالو شد …لطفا بگید ممنون

فاطمه

سلام، آیا بک دادن هم مث فالو کردن محدودیت داره؟ میشه مثلا 500 نفر رو که فالوت کردن یکجا بک بدی یا مسدود میشیم؟

گلی

سلام اگر فالو بک کنم کسی رو
و پیجش پاپلیک باشه بازم براش نوتیفیکیشن میاد و متوجه میشه فالوش کردم با اینکه پیجش عمومیه
ممنون از لطف شما

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!