فالو بک

فالو بک در اینستاگرام یعنی چه؟ چطوری بک بدیم؟

علی محمدی
2020-09-30

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اگر در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، به احتمال زیاد با اصطلاحات فالو و فالو بک مواجه شده‌اید. برای درک کاربرد این اصطلاحات در اینستاگرام بهتر است ابتدا با معنی لغوی این کلمات آشنا شوید. واژه‌ی فالو (Follow) به معنی دنبال کردن بوده و عبارت فالو بک (Follow Back) نیز در معنی فالو کردن متقابل به کار می‌رود.

بک دادن یعنی چی؟

فرض کنید شما شخصی را در اینستاگرام فالو می‌کنید تا پست‌ها و استوری‌های آن شخص در صفحه‌ی اول اینستاگرام برای شما نمایش داده شود. اگر همین شخص تصمیم بگیرد که با فالو کردن شما به محتوای پیج شما دسترسی داشته باشد و بتواند آن‌ها را در صفحه‌ی اول اینستاگرام خود ببیند، در واقع به شما فالو بک داده است. برخی کاربران اینستاگرام برای راحتی به جای استفاده از عبارت فالو بک، از عبارت بک دادن استفاده می‌کنند.

ارتباطات در اینستاگرام پیش از قابلیت فالو بک

قابلیت فالو بک در اینستاگرام از ابتدا در این اپلکیشن وجود نداشت و بعدها به مجموعه‌ی اینستاگرام اضافه شد. تمامی کاربران می‌توانستند یکدیگر را فالو کنند و این امکان برای کاربران دیگر نیز فراهم بود که فالوورهای خود را فالو کنند. با این که در عمل افراد می‌توانستند این کار را انجام دهند، اما اصطلاح فالو بک کاربردی نداشت. فالو کردن کاربران اینستاگرام، پیش از ارائه‌ی قابلیت فالو بک به صورت زیر انجام می‌پذیرفت:‌

  1. رفتن به صفحه‌ی پروفایل اکانت مورد نظر
  2. کلیک روی گزینه‌ی Follow
  3. تبدیل گزینه‌ی Follow به Following

بعد از طی کردن این مراحل، شما جزو فالوورهای پیج مورد نظر محسوب می‌شوید. پس از فالو کردن فرد مورد نظر، طرف مقابل نیز می‌تواند شما را فالو کند.

ارتباطات در اینستاگرام پس از قابلیت فالو بک

همانطور که اشاره شد، فالو بک به معنای فالو کردن متقابل کاربران اینستاگرام می‌باشد. پس از ارائه‌ی این قابلیت، شما می‌توانید با لمس گزینه‌ی Follow Back، فالوور خود را دنبال کنید. در حالت کلی، قابلیت Follow Back زمانی در دسترس است که یک فرد شما را فالو کند؛ در غیر این صورت، قابلیت Follow Back در دسترس نخواهد بود. تنها تفاوتی که ارائه‌ی قابلیت Follow Back ایجاد می‌کند، نمایش دکمه‌ی مخصوص Follow Back است.

فالو بک در اینستاگرام

توجه داشته باشید اگر پیج فالوور شما پرایوت باشد و شما تصمیم به بک دادن داشته باشید، ابتدا باید درخواست خود را برای او ارسال کنید. در صورت تأیید توسط ادمین پیج، شما خواهید توانست محتوای پیج مورد نظر را مشاهده کنید.

چگونه بفهمیم چه کسانی فالو بک نداده‌اند؟

بسیاری از کاربران اینستاگرام تمایل دارند که بدانند کدام یک از فالووینگ‌ها، به آن‌ها بک داده‌اند. برای تشخیص فالو بک دادن فالووینگ‌ها سه راه وجود دارد:

  • جستجو در لیست فالوورها
  • استفاده از اینستاگرام‌های غیر رسمی
  • استفاده از اپلیکیشن‌های آنالیز پیج اینستاگرام (آنفالویاب‌ها)

تشخیص فالو بک با جستجو در لیست فالوورها

یکی از ابتدایی‌ترین راه‌هایی که می‌توان با استفاده از آن تشخیص داد چه کسانی شما را فالو بک کرده‌اند، چک کردن لیست فالوورها می‌باشد. در این روش شما بایستی نام کاربری اکانت مورد نظر خود را بدانید و در قسمت فالوورها اقدام به جستجوی نام کاربری او کنید. لازم به ذکر است این روش بسیار زمان‌بر بوده و پیشنهاد نمی‌شود.

استفاده از اینستاگرام‌های غیر رسمی برای تشخیص فالو بک

اینستاگرام غیر رسمی

در مارکت‌هایی نظیر گوگل پلی استور و اپ استور علاوه بر نسخه‌ی رسمی اینستاگرام، اپلیکیشن‌هایی با عنوان اینستاگرام‌های غیر رسمی وجود دارند که امکانات به مراتب بیشتری نسبت به نسخه‌ی رسمی اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌دهند. یکی از امکاناتی که این برنامه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند، امکان تشخیص فالو بک دادن فالووینگ‌ها می‌باشد. برای این که تشخیص دهید که کدام یک از فالوینگ‌ها اکانت شما را فالو کرده‌اند، می‌توانید با استفاده از اینستاگرام‌های غیر رسمی به صفحه‌ی پروفایل کاربر مورد نظر رفته و پروفایل او را چک کنید. اگر فالووینگ مورد نظر شما را فالو کرده باشد، عبارت Follows You برای شما نمایش داده خواهد شد؛ در غیر این صورت، با عبارت Not Follows You مواجه خواهید شد.

دانلود اینستاگرام غیر رسمی برای اندروید (GB Insta)

نکته: لازم به ذکر است اینستاگرام‌های غیر رسمی برای سیستم عامل IOS در دسترس نیستند.

استفاده از آنفالویاب‌ها برای تشخیص فالوبک

بهترین روش برای تشخیص فالو بک، استفاده از ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام می‌باشد. آنالیزگرها برنامه‌هایی هستند که پیج شما را بررسی کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از امکاناتی که این نرم افزارها برای کاربران فراهم می‌کنند، در جهت تشخیص فالوبک دادن اکانت‌های دیگر کاربرد دارد.

برای استفاده از این برنامه‌ها ابتدا باید از داخل نرم افزار وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. با این که محیط‌های کاربری این نرم افزارها متفاوت هستند، اما در حالت کلی شباهت زیادی به هم دارند. برای مشاهده‌ی لیست کسانی که شما را فالو بک نکرده‌اند، باید وارد بخش Not Follow back شوید. در این بخش، نام کاربری همه‌ی کسانی که فالو کرده‌اید اما آن‌ها شما را فالو نکرده‌اند، قابل مشاهده است. از طریق همین برنامه‌ها می‌توانید به صورت مستقیم اقدام به Unfollow کردن آن‌ها نمایید. همچنین در این برنامه‌ها بخشی به نام Fans وجود دارد. این لیست شامل نام کاربری تمامی اکانت‌هایی است که شما را فالو کرده‌اند و شما آن‌ها را فالو نکرده‌اید. می‌توانید با ورود به این بخش مستقیماً اقدام به فالوبک کردن آن‌ها نمایید.

ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام

تشخیص فالوبک تنها یکی از امکاناتی است که اپلیکیشن‌های آنالیزگر پیج‌های اینستاگرامی در اختیار شما قرار می‌دهند. برای آشنایی با سایر امکانات این ابزارهای قدرتمند، مقاله‌ی معرفی 10 ابزار برتر آنالیز پیج اینستاگرام را مطالعه کنید.

تفاوت فالو بک و پذیرش درخواست فالو (ّFollow Back & Accept Follow Request)

برخی کاربران بین اصطلاحات Follow back و Accept تفاوتی قائل نمی‌شوند و تصور می‌کنند فالو بک به معنای پذیرش درخواست جهت دنبال کردن پیج‌های پرایوت می‌باشد. اما این دو مفهوم کاملاً از یکدیگر جدا هستند و هر یک معنای خاص خود را دارند. همانطور که اشاره شد، فالوبک به معنای فالو کردن متقابل افرادی است که شما را فالو کرده‌اند؛ اما Accept کردن به معنای پذیرش درخواست‌هایی است که جهت فالو کردن پیج‌های پرایوت برای ادمین پیج فرستاده می‌شوند. برخی مواقع به جای کلمه‌ی Accept، از واژه‌ی Confirm نیز استفاده می‌شود.

سوالات شما

فالو بک یعنی چی؟

✅ به فالو کردن کسانی که شما را دنبال می‌کنند، فالو بک گفته می‌شود.

فالو بک، بک کردن، بک دادن با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟

✅ تفاوتی بین این موارد وجود ندارد و کاربران برای راحتی در تلفظ از این اصطلاحات استفاده می کنند.

در پایان…

در مقاله‌ی امروز مفاهیم فالو و فالو بک مورد بحث و بررسی قرارگرفتند. همچنین روش‌های تشخیص فالو بک نیز آموزش داده شدند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما همراهان گرامی مفید واقع شده باشد. از شما کاربران عزیز خواهشمندیم در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، در بخش نظرات ما را از حضور خود بهره‌مند سازید.

با تشکر از همراهی شما!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
41 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments