فالو بک اینستاگرام و هزار و یک رمز و راز آن

abdi
تاریخ انتشار : 2020-09-30
نویسنده : abdi
فالو بک

اینستاگرام در یک آپدیت جدید، اصطلاح فالو بک را به مجموعه اصطلاحات قبلی خود اضافه کرد. این اصطلاح به معنای پذیرش دعوت فالور شماست. follow back از جمله اصطلاحات انگلیسی است که معنای ارتباطات در عصر جدید را تغییر داده است. در ادامه ی مقاله مفهوم فالو بک را به صورت کامل تری می خوانیم. در حال حاضر شما می توانید با مراجعه به اینبو در مورد تمامی اصطلاحات رایج در اینستاگرام بدانید.

اینستاگرام یکی از پرمخاطب ترین اپلیکیشن های اجتماعی است. این اپلیکیشن با استفاده از قوانین ارتباطی عصر جدید توانسته است تا عده ی زیادی از افراد جهان را دور هم گرد آورد و ارتباط شما را با دهکده ی جهانی روزانه آپدیت کند. در طراحی و توسعه ی این فناوری تیم های قوی فعالیت دارند که در تلاش اند تا روزانه قابلیت های بیشتری را برای ارتباط با جهان پیرامون ایجاد کنند. به همین دلیل روزانه آپدیت های جدیدی در رابطه با این اپلیکیشن منتشر می شود، که در هر آپدیت اصطلاحات و تکنیک های جدیدی ظاهر می شود.

بسیاری از کاربران به هنگام آپدیت اینستاگرام، زمانی که با این لغات مواجه می شوند، سردرگم شده و خود را در دنیایی ناآشنا می بینند. برخی از کاربرانی که در مواجه با آپدیت ها گیج شده اند؛ خجالت می کشند سوال خود را از دیگران بپرسند. این ماجرا تا آن جا پیش می رود که برخی از کاربران حتی ترجیح می دهند که اینستاگرام خود را به هیچ وجه آپدیت نکنند و از نسخه های قدیمی استفاده کنند.
اما در نظر داشته باشید که انجام این کار پی از مدتی اینستاگرام شما را از کار خواهد انداخت و درنتیجه شما پیج خود را از دست می دهید. در ادامه به راحتی می توانید اطلاعات جامع تری از فالو بک به دست آورید.

اینستاگرام پیش از فالو بک

پیش از این که اصطلاح فالو بک وارد اینستاگرام شود، مدل ارتباطات فالو و فالووینگ به نحوی دیگر بود، که ریز ریز آن در زیر شرح داده شده است.

  1. ورود به صفحه ی یک کاربر جدید با خصوصیت پابلیک (عمومی)
  2. مشاهده ی کلمه ی فالو (follow) در بالای صفحه ی
  3. در صورت لمس آیکون فالو (follow)، شما دنبال کننده ی آن پیج محسوب می شدید
  4. و تبدیل آیکون فالو به آیکون فالووینگ (following)

نکته : در صورتی که صفحه ی کاربر جدید پرایویت (خصوصی) باشد، پس از لمس آیکون فالو، شما در انتظار تایید درخواست از طرف ادمین پیج خواهید بود. پس از تایید درخواست مراحل 3 و 4 به ترتیب اتفاق خواهند افتاد.

اینستاگرام پس از فالو بک

  1. ورود به صفحه ی یک کاربر جدید با خصوصیت پابلیک (عمومی)
  2. در صورت فالو شدن از طرف ادمین پیج، کلمه ی فالو بک را مشاهده می کنید
  3. با لمس آیکون follow back، شما نیز پیج مود نظر را فالو کرده اید
  4. اینک شما دنبال کننده ی آن پیج محسوب می شوید
  5. و آیکون follow back به آیکون فالووینگ تبدیل می شود

نکته : دقت داشته باشید که شما تنها در پیج هایی کلمه ی follow back را مشاهده می کنید، که از سوی ادمین پیج فالو شده باشید.

فالو بک فالوور های خود

نکته : در صورتی که صفحه ی کاربر جدید پرایویت (خصوصی) باشد، پس از لمس آیکون فالو بک، شما در انتظار تایید درخواست از طرف ادمین پیج خواهید بود. پس از تایید درخواست مراحل 4 و 5 به ترتیب اتفاق خواهند افتاد.

شما نیز می توانید حساب خود را خصوصی کنید تا زمانی که فردی شما را فالو کرد، در انتظار تایید شما بماند.

مقاله مرتبط: خصوصی کردن حساب اینستاگرام

کلمه ی follow back نشان دهنده ی این است که شما از سوی ادمین پیج فالو شده اید و در حال حاضر شما می توانید این ارتباط را دو طرفه کنید.

تحلیل کلمه ی فالو بک

برخی از صاحب نظران بر این باورند که تیم اینستاگرام این اصطلاح را قرار داده است، تا میزان ارتباطات را افزایش دهد. چرا که در مباحث روانشناسی، کلمه ی follow back به صورت خودکار کاربر را تشویق می کند که فالوور های خود را دنبال کند. یکی دیگر از کلماتی که می تواند ارتباطات شما را با کاربرهان افزایش دهد و باعث رشد کسب و کار شما شود، اینگیجمنت است. میزان نرخ تعاملی که شما با فالوورها و فالووینگ های خود دارید.

مقاله پیشنهادی: اینگیجمنت یا نرخ تعامل برای رشد کسب و کار

برخی از تحلیلگران در مورد انتخاب کلمه ی back به معنای بازگشت در اصطلاح فالو بک معتقدند استفاده از کلمه ی بک برای بازگشت انسان ها در ارتباطات است. این کلمه میزان ارتباطات انسان ها را افزایش می دهد.

فالو بک یادت نره

فالو بک بده

یادآوری: شما نیز می توانید با بک کردن دیگران میزان ارتباطات و گفت و گوهای خود را افزایش دهید و همچنین محبوبیت پیج خود را بالا ببرید. افزایش محبوبیت، افزایش بازدید اینستاگرام شما را شامل خواهد شد. البته روش های دیگری نیز برای افزایش بازدید اینستاگرام وجود دارد که با کلیک بر روی لینک زیر می توانید بازدید اینستاگرام خود را افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی: افزایش بازدید اینستاگرام

قابل ذکر است که هر صفحه ای می تواند صد ها میلیون فالوور داشته باشد اما حداکثر فالووینگ هر صفحه ۷۵۰۰ می باشد و در صورت افزایش تعداد فالووینگ ها و شکستن سقف ۷۵۰۰ باید این مقدار را کاهش دهید.

سوالات متداول فالو بک اینستاگرام

1. فالو بک چیست؟

فالو کردن کسانی که شما را دنبال می کنند. اگر در هنگام ورود به یک پیج کلمه ی فالو بک را ندیدید، بدانید که آن پیج فالوور شما نیست.

2. آیا فالو بک کردن اجباری است؟

خیر، فالو بک دقیقا همان فالو کردن است و همان قوانین برایش صادق است. شما می توانید هر پیجی را که مایل هستید فالو بک کنید.

3. فالو بک، بک کردن، بک دادن با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟

هیچ تفاوتی ندارند. تنها کاربران برای راحت تر کردن کار خود از این اصطلاحات استفاده می کنند.

4. تفاوت فالو بک با فالو؟

آیکون فالو بک نشان می دهد که ادمین پیج فالوور شماست.

جمع بندی

در نتیجه ی آپدیت های دائمی و مستمر اینستاگرام، ماهانه اصطلاحات جدیدی وارد این حوزه می شود. هر کدام از این اصطلاحات نحوه ی رفتار ما با دیگران را تغییر می دهد. پس اگر صاحب یک پیج بیزینسی هستید، حتما در هر بروزرسانی اینستاگرام، اولین ویژگی های جدید را بیاموزید. کلمه ی فالو بک به معنای پذیرش فالوور بودن دیگر پیج هاست.

امیدواریم که این مطلب مورد تایید شما قرار گرفته باشد و تمامی سوالات شما در این باره رفع شده باشد. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کرده، تا تیم پشتیبانی در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
27 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش کامل تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام + ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ چگونه ایمیل اینستاگرام را عوض کنیم؟ مراحل تغییر شماره در اینستاگرام به چه شکل است؟ برای ثبت ایمیل در اینستاگرام چه مراحلی را باید طی کنیم؟ بخشی از صفحه‌ی پروفایل شما در اینستاگرام به اطلاعات شخصی شما اختصاص دارد. از مواردی...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب